Skocz do zawartości

wróżenie z fusów E46 330 d sedan 2003 do oceny


michuu

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mój pierwszy post na tym kąciku, więc z góry przepraszam za spam smile.gif

Kolega poprosił mnie o ocenę a ja o bmw wiem tyle co nic.

Z tego co już do mnie dotarło to auto jest obecnie 3 w rodzinie, ale do 2009 roku i tak śmiesznie mało przejechało

http://olx.pl/oferta/bmw-e46-330d-2003r-sedan-CID5-ID6A4Xn.html#6e8c88f1ef

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajowy czy sprowadzny?Jak sprowadzony to przebieg można między bajki włożyć. ok.gifTrzeba by podłączyć się Inpą i sprawdzić zapisany przebieg w module świateł,dam sobie rękę uciąć,że będzie inny niż ten na liczniku. zlosnik.gifMam identycznego z przebiegiem 240tys km i po wnętrzu nie widać zużycia absolutnie więc trzeba się dobrze przyjrzeć. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz rok, przebieg, cene i wyposazenie

> polacy lubią być oszukiwani

wiesz , zdarzają się okazje... tylko takim okazją się trzeba przyjrzeć dokładniej - nie generalizujmy, znam kilka samochodów od pierwszych właścicieli w dieslu z podobnym przebiegiem... wink.gif

okazje czasem są... no okey, jedna na milion wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz , zdarzają się okazje... tylko takim okazją się trzeba przyjrzeć dokładniej - nie

> generalizujmy, znam kilka samochodów od pierwszych właścicieli w dieslu z podobnym

> przebiegiem...

> okazje czasem są... no okey, jedna na milion

Na zachodzie taka relacja wieku do przebiegu to 1 auto na tysiące.

Nie czarujmy się, jeżeli ktoś sprowadza auto na handel to musi być kombinowane (wypadkowość/kręcony licznik) ponieważ ceny aut zadbanych, od właściciela i z małym przebiegiem są wyższe niż w PL.

Niestety Polacy lepiej się czują gdy kupią auto z 1 na początku na liczniku przebiegu...nie jest ważny stan...ważne jest to co się wyświetla sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zachodzie taka relacja wieku do przebiegu to 1 auto na tysiące.

> Nie czarujmy się, jeżeli ktoś sprowadza auto na handel to musi być kombinowane (wypadkowość/kręcony

> licznik) ponieważ ceny aut zadbanych, od właściciela i z małym przebiegiem są wyższe niż w PL.

> Niestety Polacy lepiej się czują gdy kupią auto z 1 na początku na liczniku przebiegu...nie jest

> ważny stan...ważne jest to co się wyświetla

Raz kupiłem auto od Mirka 11 letnie z przebiegiem 73 kkm, jeden właściciel, stan bdb, cena atrakcyjna, sprowadzony z Włoch. Po pięciu latach kupiłem kolejne auto od Mirka, też 11 letnie, z przebiegiem 151 kkm, jeden właściciel, stan bdb, cena atrakcyjna, sprowadzony w Niemiec. Handlarz z okolic Gniezna, co oznacza kłopoty według niektórych opinii, a żeby było mało, sytuacja zmusiła mnie do znalezienia auta w 5 dni. 3 dni myślałem nad marką, a czwartego znalazłem rodzyna.

- Można?

- Można

Mam nazywać się szczęściarzem, czy jakoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zweryfikowałeś prawdziwość przebiegu?

Auto produkcja 01.97r, kupione w 2008r

- na aucie 4szt Michelin z 2004r 6mm każda (rachunek z Włoch na zakup opon)

- na drzwiach od wewnątrz nalepka, której odczytanie zajęło ładnych parę minut, pierwszy wpis z aso z 98r przy przebiegu 7kkm

- filtr kabinowy od nowości, fabryczny z logo producenta, z datą 96r, nawet mocno brudny nie był

- rachunek na jedyną wymianę rozrządu w 2006r przy przebiegu 63kkm, jak sam zmieniałem, to data produkcji napinacza potwierdziła

- wszystkie sworznie, końcówki, drążki, klocki, tarcze, bębny, szczęki fabryczne z logo producenta

- podwozie, każda śrubka, osłony termiczne, wydech, wyglądały jak nowe (diagnosta na pierwszym przeglądzie w kraju się dziwił)

- auto u mnie dojechało do 173kkm i takie rzeczy, jak pokrywa zaworów, czy miska olejowa nie miały najmniejszych śladów zapocenia. Na co dzień mam do czynienia z różnymi autami w warsztacie i jestem w stanie wstępnie oszacować przebieg po oględzinach podwozia i komory silnikowej

Auto uległo wypadkowi, jak miało u mnie 173kkm, kolega Vant, który kupił ode mnie fotele, kanapę i kompletną tapicerkę tak to podsumował:

http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=287061952&page=0&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz , zdarzają się okazje... tylko takim okazją się trzeba przyjrzeć dokładniej - nie

> generalizujmy, znam kilka samochodów od pierwszych właścicieli w dieslu z podobnym

> przebiegiem...

> okazje czasem są... no okey, jedna na milion

W Polsce dużo osob jezdzi dieslami poniżej 10kkm rocznie, wiec w te 36 tys zrobione przez 5 lat uwierzę. Ja przez 4 lata zrobiłem moim dieslem ok. 40 tys, wiec tez mało, a kolezanka swoim D4D przez 3 lata zrobila 15 tys, przykladow takich mam wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz rok, przebieg, cene i wyposazenie

> polacy lubią być oszukiwani

po pierwsze w Niemczech tak samo cofają liczniki jak i u nas

a po drugie zdarzają się ludzie którzy jezdza 5kkm rocznie

wiec... tak naprawdę nic się nie da powiedzieć przez internet o tym aucie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba mój pierwszy post na tym kąciku, więc z góry przepraszam za spam

> Kolega poprosił mnie o ocenę a ja o bmw wiem tyle co nic.

> Z tego co już do mnie dotarło to auto jest obecnie 3 w rodzinie, ale do 2009 roku i tak śmiesznie

> mało przejechało

> http://olx.pl/oferta/bmw-e46-330d-2003r-sedan-CID5-ID6A4Xn.html#6e8c88f1ef

> z góry dziękuję za pomoc

droższy niż e60 z tego samego rocznika smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze w Niemczech tak samo cofają liczniki jak i u nas

> a po drugie zdarzają się ludzie którzy jezdza 5kkm rocznie

> wiec... tak naprawdę nic się nie da powiedzieć przez internet o tym aucie

ja to wiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.