Skocz do zawartości

Interrisk


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem atrakcyjną cenowo ofertę na pakiet w tej firmie. Brnę zlosnik.gif przez OWU, ale międzyczasie chciałem zapytać o Wasze doświadczenia z tym ubezpieczycielem (oczywiście pod kątem AC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

InterRisk nie ponosi odpowiedzialności
za szkody:

1) których wartość nie przekracza 500 zł, chyba że w umowie ubezpieczenia

umówiono się inaczej; wyłączenie nie dotyczy szkód powstałych podczas

przewozu osób wymagających natychmiastowej pomocy medycznej;


To co? Zrysowana maska lub zbita szyba na mój koszt?

Quote:

InterRisk nie ponosi odpowiedzialności
za szkody:

7) kradzieżowe, jeżeli po opuszczeniu pojazdu przez Ubezpieczonego lub

osobę uprawnioną do korzystania z pojazdu:

a) pozostawiono w pojeździe dokumenty pojazdu lub kluczyki, karty

kodowe lub sterowniki umożliwiające otwarcie lub uruchomienie

pojazdu,


Kluczyki rozumiem, ale dokumenty? Bzdura.

Quote:

InterRisk nie ponosi odpowiedzialności
za szkody:

13) polegające na uszkodzeniu lub zniszczeniu ogumienia, chyba że powstały

wskutek działania osób trzecich lub powstały jednocześnie z uszkodzeniem

lub zniszczeniem innych części pojazdu objętym ochroną ubezpieczeniową


Wjazd w dziurę w nocy, flak i... mój problem? To może walnąć jeszcze raz, żeby pękła felga, wtedy paragraf nie zadziała hehe.gif

To tak na pierwszy rzut oka. Jakby się komuś baaaardzo nudziło, OWU w załączeniu.

287920830-PakietAutoOWU(1).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co? Zrysowana maska lub zbita szyba na mój koszt?

To znaczy, że ubezpieczycielowi nie chce się bawić w likwidację szkód poniżej 500 zł (tzw. franszyza integralna). Inni ubezpieczyciele też to stosują - na różnym poziomie (np. 1% sumy ubezpieczenia... smile.gif ) Ciesz się, że nie napisali, że z każdego odszkodowania potrącają 500 zł (np. Aviva)

> Kluczyki rozumiem, ale dokumenty? Bzdura.

Hmm... banana-wave.gif przejrzyj OWU innych zakładów, to w zdecydowanej większości znajdziesz zapis, że po kradzieży musisz oddać DR, KP i wszystkie klucze, które zadeklarowałeś przy zawieraniu umowy.

> Quote:

> InterRisk nie ponosi odpowiedzialności za szkody:

> 13) polegające na uszkodzeniu lub zniszczeniu ogumienia, chyba że powstały

> wskutek działania osób trzecich lub powstały jednocześnie z uszkodzeniem

> lub zniszczeniem innych części pojazdu objętym ochroną ubezpieczeniową

> Wjazd w dziurę w nocy, flak i... mój problem? To może walnąć jeszcze raz, żeby pękła felga, wtedy

> paragraf nie zadziała

Taki zapis. AutoCasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem, więc strony ustalają pomiędzy sobą warunki. Ten ubezpieczyciel akurat nie chce odpowiadać za uszkodzenia samej opony.

Cena atrakcyjna nie jest tożsama z atrakcyjnymi warunkami. Porównaj inne OWU (PZU, Allianz, Warta, ErgoHestia, Gothaer) to będziesz miał większy obraz, co jest na rynku.

Przy okazji - zobaczysz, że niektóre zakłady sprzedają polisy bez określenia sumy ubezpieczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widocznie dali 500 zł udziału własnego.

Na to wygląda.

> Co do dokumentów to chyba od dawna tak jest w wielu ubezpieczalniach

Od lat stosowałem odnowienia, bez wdawania się w szczegóły. Czas uaktualnić wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To znaczy, że ubezpieczycielowi nie chce się bawić w likwidację szkód poniżej 500 zł (tzw.

> franszyza integralna). Inni ubezpieczyciele też to stosują - na różnym poziomie (np. 1% sumy

> ubezpieczenia... ) Ciesz się, że nie napisali, że z każdego odszkodowania potrącają 500 zł

> (np. Aviva)

> Hmm... przejrzyj OWU innych zakładów, to w zdecydowanej większości znajdziesz zapis, że po

> kradzieży musisz oddać DR, KP i wszystkie klucze, które zadeklarowałeś przy zawieraniu umowy.

Rozumiem, że takie warunki, ale IMO to bzdura, żeby warunkować wypłatę ubezpieczenia posiadaniem papierka...

> Taki zapis. AutoCasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem, więc strony ustalają pomiędzy sobą warunki.

To jasne.

> Ten ubezpieczyciel akurat nie chce odpowiadać za uszkodzenia samej opony.

Ale to - bezsensowne (dla klienta oczywiście).

> Cena atrakcyjna nie jest tożsama z atrakcyjnymi warunkami. Porównaj inne OWU (PZU, Allianz, Warta,

> ErgoHestia, Gothaer) to będziesz miał większy obraz, co jest na rynku.

> Przy okazji - zobaczysz, że niektóre zakłady sprzedają polisy bez określenia sumy ubezpieczenia...

Nie wiem czy starczy mi pary na czytanie tych pdf'ów hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kradzieży musisz oddać DR, KP i wszystkie klucze, które zadeklarowałeś przy zawieraniu umowy.

Przerabiane niedawno w Warcie - klucze poleciały do laboratorium - DR i KP musiałem okazać - zrobili ksero i mi oddali - zostało na pamiątkę frown.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiane niedawno w Warcie - klucze poleciały do laboratorium - DR i KP musiałem okazać -

> zrobili ksero i mi oddali - zostało na pamiątkę .

Znajomemu dmuchnęli samochód z dokumentami w środku i....ratą miesięczną za ten samochód facepalm%5B1%5D.gif

Mimo to otrzymał odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że takie warunki, ale IMO to bzdura, żeby warunkować wypłatę ubezpieczenia posiadaniem

> papierka...

Wiesz, jest wiele różnych przypadków i ktoś u ubezpieczyciela policzył (i pomyślał - albo odwrotnie smile.gif ), że DR trzeba oddać po kradzieży. Prawdą jest, że coraz częściej ubezpieczyciele przy bezszkodowej kontynuacji ubezpieczenia (np. WARTA) odstępują od konieczności przekazania DR po kradzieży.

> Ale to - bezsensowne (dla klienta oczywiście).

Składka jest obliczana do ryzyka, a ryzyko jest określane w warunkach. Dają mniejszą składkę biorąc na siebie mniejsze ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widocznie dali 500 zł udziału własnego.

> Co do dokumentów to chyba od dawna tak jest w wielu ubezpieczalniach

hmm...to nie tak. Udział własny, to udział własny tzn., że partycypujesz w naprawie (powiedzmy 10%), ale nie mniej niż wspomniane np. 500 pln.

To, że szkody nie naprawiają poniżej 500 pln, to kolejna kwestia.

Wielu kierowców myli te dwie sprawy. Jeszcze jest amortyzacja części, którą odliczają (jeżeli jest nie wykupiona) i do tego jeszcze dorzucą właśnie wspomniany udział własny np 10% nie mniej niż 500 pln. (czyli jeżeli szkoda wyniesie 2tys to potrącą 500pln, jeżeli szkoda wyniesie 6tys to odejmą 10%) palacz.gif

Ostatnio likwidowłam szkode z AC (inne towarzystwo) i dogłębnie przestudiowałem OWU palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.