Skocz do zawartości

[KzAK] Mondeo MK3 2.0TDCi kombi


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kumpel uparl sie na zakup mondziaka, koniecznie czarny, koniecznie kombi, koniecznie 2.0TDCi, z koncowych lat produkcji 2005< Z tego co pamietam, to silnik ten nie slynie z bezawaryjnosci. Na co powinien zwracac szczegolna uwage, faktycznie uklad zasilania paliwem w tych autach to taka porazka ?

A moze go przekonac zeby szukal 2.2TDCi ?

Jak wyglada sprawa automatycznych skrzyn, warto sie w nie pakowac, czy lepiej zostac przy manualu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2.2 kupione z symbolicznym pewnym przebiegiem i nie polecę nikomu tego auta.cjak jeździło to było super. Za to pierwszy raz w życiu wygenerowalem kilometrowy korek i jechałem lawetą. Generalnie nigdy nie miałem pewności ze dojadę na miejsce przeznaczenia. Wszystko z gwarancji ale... To tylko brak kosztów a nie brak kłopotu. Dodatkowo co 20 tys wymiana kompletu pompa wody i wspomagania. 3 razy. Skoczyło sie po wymianie przekladni.

Im nowsze tym lepiej, coraz lepsze wtryskiwacze tam były wkładane. Imho kupowanie przedliftowego tdci to proszenie sie o kłopoty. Juz bym wolał sporo starsze tddi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem 2.2 kupione z symbolicznym pewnym przebiegiem i nie polecę nikomu tego auta.cjak jeździło to

> było super. Za to pierwszy raz w życiu wygenerowalem kilometrowy korek i jechałem lawetą.

> Generalnie nigdy nie miałem pewności ze dojadę na miejsce przeznaczenia. Wszystko z gwarancji

> ale... To tylko brak kosztów a nie brak kłopotu. Dodatkowo co 20 tys wymiana kompletu pompa

> wody i wspomagania. 3 razy. Skoczyło sie po wymianie przekladni.

> Im nowsze tym lepiej, coraz lepsze wtryskiwacze tam były wkładane. Imho kupowanie przedliftowego

> tdci to proszenie sie o kłopoty. Juz bym wolał sporo starsze tddi.

A kiedy byl ten lift i co on obejmowal ? 2.0 i 2.2tdci to jakies spokrewnione ze soba silniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kiedy byl ten lift i co on obejmowal ? 2.0 i 2.2tdci to jakies spokrewnione ze soba silniki ?

Wizualnie poznasz po wyglądzie deski i srebrnym obramowanie grilla.

Silniki sa identyczne i wizualnie nie poznasz. Za to 2.2 wszedł do oferty dość późno i sporo gratów było juz lepszych. Np ciut inne wtryskiwacze. Ale generalnie świecąca na desce sprężynka od systemu wtryskowego śni sie po nocach wszystkim właścicielom tdci.

Edit 2005 to był rok mieszany. Z tego co pamietam to były oba na rynku

Aaa i w kombi nawet poliftowym będzie klapa rdzewiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten to polift czy przedlift ?

> klapa nie problem, lakiernik pomaluje i na kilka lat spokoj

Poliftowy.

Raczej wymieni. Tam sie przeciera klapa w miejscu styku ramki oswietlajacej rejestracje i zaczyna rdzewiec.

Tak podchodząc do tematu to nic nie będzie problemem. Jakby co to ja mówiłem "uciekaj" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poliftowy.

> Raczej wymieni. Tam sie przeciera klapa w miejscu styku ramki oswietlajacej rejestracje i zaczyna

> rdzewiec.

> Tak podchodząc do tematu to nic nie będzie problemem. Jakby co to ja mówiłem "uciekaj"

Chodzi o takie awarie, ktore unieruchomia auto na trasie, rdzewiejaca tylna klapa raczej nie unieruchomi auta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 2.0 TDCi łuszczy sie pompa paliwa i zapycha wtryski, jesli juz to szukal bym TDDi byly ale tylko

> w pierwszych rocznikach, silnik mniej kulturalny ale znacznie trwalszy

bedzie dolewal oleju do 2T do paliwa, aby zapobiegac luszczeniu pompy, podobno to pomaga grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygenerowałeś ten korek i w każdym wątku o tdci ciągle to powtarzasz... grinser006.gif

U mnie we fabryce co najmniej dwa auta kupowane jako nowe za kwotę sporo powyżej 100kzł "wygenerowały korek". hehe.gif

Takie czasy - zdarza się. ok.gif

Ja poliftowe tdci wspominam dobrze - z silnikiem był tylko temat sławnej "ruły do interkulera". Poza tym - bezproblemowo. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie kolega odpusci wszystkie tdci wink.gif Samo auto jest OK ale tylko z tddi (warczy jak stary transit, ale w czasie spokojnej jazdy stosunkowo cichy) lub benzyniak.

Ale nie pamietam czy w 2005 klepali jeszcze tddi... confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> kumpel uparl sie na zakup mondziaka, koniecznie czarny, koniecznie kombi, koniecznie 2.0TDCi, z

> koncowych lat produkcji 2005< Z tego co pamietam, to silnik ten nie slynie z bezawaryjnosci.

> Na co powinien zwracac szczegolna uwage, faktycznie uklad zasilania paliwem w tych autach to

> taka porazka ?

> A moze go przekonac zeby szukal 2.2TDCi ?

> Jak wyglada sprawa automatycznych skrzyn, warto sie w nie pakowac, czy lepiej zostac przy manualu ?

W sobotę była u mnie Pani która jest szcześliwa posiadaczką 6 letniego Galaxy 2,0 TDCI.Zostawiła lodówke włączoną w aucie ,aku się rozładował.Chciałem jej pomóc ,lecz jak zobaczyłem zabudowę aku w samochodzie facepalm%5B1%5D.gif stwierdziłem iż się za to nie biorę.Najprawdopodobniej odkręcanie filtra powietrza i przepływomierza oraz ściąganie podszybia z wycieraczkami.Podjechał do niej znajomy mechanik aby ją odpalić.Udało się połowicznie przy okazji błąd immo.Skończyło się lawetą.Pani miała jak z nią rozmawiałem starego Golfa z 99 którego jej ukradli i postanowiła kupić Galaxy.Auto piękne ,ale kosztowało ją podczas 10 miesięcy około 20 tys i 3 razy jechała na lawecie.Ja dziękuje wole wolnossąca benzynę smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sobotę była u mnie Pani która jest szcześliwa posiadaczką 6 letniego Galaxy 2,0 TDCI.Zostawiła

> lodówke włączoną w aucie ,aku się rozładował.Chciałem jej pomóc ,lecz jak zobaczyłem zabudowę

> aku w samochodzie stwierdziłem iż się za to nie biorę.Najprawdopodobniej odkręcanie filtra

> powietrza i przepływomierza oraz ściąganie podszybia z wycieraczkami.Podjechał do niej znajomy

> mechanik aby ją odpalić.Udało się połowicznie przy okazji błąd immo.Skończyło się lawetą.Pani

> miała jak z nią rozmawiałem starego Golfa z 99 którego jej ukradli i postanowiła kupić

> Galaxy.Auto piękne ,ale kosztowało ją podczas 10 miesięcy około 20 tys i 3 razy jechała na

> lawecie.Ja dziękuje wole wolnossąca benzynę

Mam i przez rok na lawecie nie stanął, przycinał się tylko EGR i dymił. Co do podłączenia kabli - biegun + jest widoczny, a masę zapinasz do silnika i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano kolega podobnym pomysłem się pochwalił przy porannej kawie. Tylko że on chce kupić Mondeo MkIII z 2004 roku, 115KM i skrzynia automat. Nie wie, czy to TDDI czy TDCI, ale moc wskazywała by na to pierwsze. Czy po VIN da się poznać, jaki to był silnik?

Czy możecie coś napisać o skrzyniach auto?

Samochód od znajomego, w 100% pewny przebieg w okolicach 170tys km.

Odradzać, czy nie?

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sobotę była u mnie Pani która jest szcześliwa posiadaczką 6 letniego Galaxy 2,0 TDCI.Zostawiła

> lodówke włączoną w aucie ,aku się rozładował.Chciałem jej pomóc ,lecz jak zobaczyłem zabudowę

> aku w samochodzie stwierdziłem iż się za to nie biorę.Najprawdopodobniej odkręcanie filtra

> powietrza i przepływomierza oraz ściąganie podszybia z wycieraczkami.Podjechał do niej znajomy

> mechanik aby ją odpalić.Udało się połowicznie przy okazji błąd immo.Skończyło się lawetą.Pani

> miała jak z nią rozmawiałem starego Golfa z 99 którego jej ukradli i postanowiła kupić

> Galaxy.Auto piękne ,ale kosztowało ją podczas 10 miesięcy około 20 tys i 3 razy jechała na

> lawecie.Ja dziękuje wole wolnossąca benzynę

To napisz jeszcze, co ma umiejscowienie aku w galaxy do mondziaka mk3? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś rano kolega podobnym pomysłem się pochwalił przy porannej kawie. Tylko że on chce kupić Mondeo

> MkIII z 2004 roku, 115KM i skrzynia automat. Nie wie, czy to TDDI czy TDCI, ale moc wskazywała

> by na to pierwsze. Czy po VIN da się poznać, jaki to był silnik?

> Czy możecie coś napisać o skrzyniach auto?

> Samochód od znajomego, w 100% pewny przebieg w okolicach 170tys km.

> Odradzać, czy nie?

> Bartek

115KM były zarowno TDDI jak i TDCI. Jeśli przy wtryskiwaczach są wtyczki elektryczne i wszystkie wstryskiwacze sa zasilane z jednej listwy paliwowej to jest to tdci, jasli nie ma to tddi (wszystkie przewody paliwowe lecą do pompy z przodu silnika). No i tdci ma na górnej osłonie silnika "męskie członki" rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 115KM były zarowno TDDI jak i TDCI. Jeśli przy wtryskiwaczach są wtyczki elektryczne i wszystkie

> wstryskiwacze sa zasilane z jednej listwy paliwowej to jest to tdci, jasli nie ma to tddi

> (wszystkie przewody paliwowe lecą do pompy z przodu silnika). No i tdci ma na górnej osłonie

> silnika "męskie członki"

A to poniżej, to TDCI czy TDDI?

C33795857_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To napisz o tych problemach, bo 20 kawałków można włożyć w każde auto.

EGR,dwumasa,układ wtryskowy i turbosprężarka-tyle kobieta zapamiętała .Wiem ,wiem przecież to typowo eksploatacyjne elementy rotfl.gif

> Akurat to zupełnie inny motor.

Doczytałeś fragment mojej wypowiedzi o mocy silnika?

Tak,tak Pani miała fordowskiego diesla a nie PSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EGR,dwumasa,układ wtryskowy i turbosprężarka-tyle kobieta zapamiętała .Wiem ,wiem przecież to

> typowo eksploatacyjne elementy

> Doczytałeś fragment mojej wypowiedzi o mocy silnika?

> Tak,tak Pani miała fordowskiego diesla a nie PSA

A w Galaxym był Fordowski 2.0TDCi? A nie tylko PSA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w Galaxym był Fordowski 2.0TDCi? A nie tylko PSA?

W tec-docu występuje 130km(PSA ma 133 i więcej) w Galaxy.Zakładam więc iż Pani nie miała potrzeby konfabulować.

Parę ich jest na ALL [0]=125&a_text_i_enabled[14][0]=1&a_text_i[14][1]=131&a_text_i[5][0]=1900&a_text_i_enabled[5][0]=1]jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a to, ze akurat u Ciebie dzialalo dobrze nie znaczy ze silnik + osprzet jest cudem techniki. To auto to badziewie, tym bardziej sciagane przez handlarzyne.

Uwazasz, ze wymiana w ciagu 60 tys 3 pomp wspomagania, 3 pomp wody, przekladni, rury od intercoolera i czujnika polozenia walka to oznaka niezawodnosci modelu?

U mnie na szczescie sie nie pierdoczył uklad wtryskowy ale za moich czasow na mondeoklubpolska malo kto z diesla byl zadowolony. Pierniczylo sie praktycznie wszystko co tylko moglo...

Dodaj do tego pare lat bo rozmawiamy o autach 10 letnich. Klopotow na pewno nie bedzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy możecie coś napisać o skrzyniach auto?

klasyczne, stare i wolne. Nie wiem jak z wytrzymaloscia ale opinie nie byly za dobre jesli chodzi o uzytkowanie.

> Samochód od znajomego, w 100% pewny przebieg w okolicach 170tys km.

> Odradzać, czy nie?

Odradzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam takie Mondeo (2006, liftback) kupione w polskim salonie.

Po lifcie w 2006 usunęli problem z łuszcząca się pompą i wtryskami.

Jeszcze nigdy nie jechałem na lawecie, auto ma prawie 180 kkm.

Ja jestem zadowolony.

Faktem jest, że przeważająca większość aut to poflotowe trupy. Jak znajomy trafi na rozsądnie użytkowany egzemplarz, o nie powinien narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> kumpel uparl sie na zakup mondziaka, koniecznie czarny, koniecznie kombi, koniecznie 2.0TDCi, z

> koncowych lat produkcji 2005< Z tego co pamietam, to silnik ten nie slynie z bezawaryjnosci.

> Na co powinien zwracac szczegolna uwage, faktycznie uklad zasilania paliwem w tych autach to

> taka porazka ?

> A moze go przekonac zeby szukal 2.2TDCi ?

> Jak wyglada sprawa automatycznych skrzyn, warto sie w nie pakowac, czy lepiej zostac przy manualu ?

Pewnie ilu użytkowników tyle opinii.

Kumpel ma 2.0 z 2004 roku. Z awarii mechanicznych nie wystąpiła żadna usterka przez 5 lat. Z ekspoloatacji wymienił dwumasę ze sprzęgłem, amory z tyłu i to wszystko.

Zalecam częstszą wymiane filtra paliwa (dwie zimy walczył z parafiną tankując na markowych stacjach), pewnie dlatego że nie garażowany. Lał depresator i pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.