Skocz do zawartości

Fuelcell [Toyota]


twinsen

Rekomendowane odpowiedzi

Zaryzykuje i umieszczę to tutaj - licząc na wypowiedzi MarkaF i OZIego....

Jak zrobi się burdel, przenieście na HP...

http://www.toyota.com/fuelcell/

Prosty link, proste teksty:

Why Hydrogen?

The need for an alternative to fossil fuel is real. And in time, hydrogen will be our most sustainable option. Not only because hydrogen can be produced from renewables like solar and wind but also because the only emission from the tailpipe is water vapor. So what was once seen as a pipe dream now has more potential than ever.

Nie chce mi się tłumaczyć frazeologicznie, poprawiłem tylko końcówki:

Zapotrzebowanie na alternatywę dla paliw kopalnych, jest prawdziwe. A w czasie, wodór będzie naszym najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Z wodoru nie tylko można wytwarzać ze źródeł odnawialnych, takich jak energia słoneczna i wiatru, ale również dlatego, że tylko emisję z rury wydechowej jest para wodna. Tak więc to, co kiedyś było postrzegane jako marzenie ma teraz więcej możliwości niż kiedykolwiek.

Ze swoich źródeł wiem, że sporo bogatych ludzi związanych z tym

biznesem wykłada ogromną kasę by to finansować. Podobno jest

w UK gość, chemik/fizyk który ma to w małym palcu, ale musi

dawkować swoją wiedzę ludziom decyzyjnym, bo inaczej przeżylibyśmy

rewolucję...

Tyle bełkotu, a Wy co na to?

Tui jeszcze trochę fizyki, głównie dla Marka F: http://www.nrtechnologies.co.uk/files/Mi...d%20designs.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na to ze obecnie baterie litowe oferuja porównywalną gęstość energii i wieksza sprawnośc niz wodor - jezeli nie znajdzie sie jakis przełomowy sposob przechowywania wodoru w samochodzie pozwalający na mały zbiornik o dużej pojemnosci, to nawet opracowanie technologii ogniw paliwowych nie kosztujących tyle co samolot nie spowoduje ze samochody z napędem na wodor staną sie popularne.

A dla chcących dorobić sie dużych pieniedzy drogą przestępstwa - wystarczy wziac w leasing tak z 10 tych Toyot, rozebrać ogniwa, wyjac platynę, sprzedać na złom i uciec z milionami na jakaś bananowa wyspę gdzie nie ma ekstradycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zajrzyj do PDFa na końcu postu. Twoja odpowiedź na to interesuje mnie szczególnie.

Ale to nie do końca zwiazane z tematem, to modele reaktorów do produkcji węglowodorów z dłuższymi łańcuchami z gazu ziemnego (metanu). Co to ma do rzeczy z samochodami na wodor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na to ze do momentu gdy wiele gospodarek i innych poteg finansowych oparta jest na surowcu kopalnym to niewiele w tej kwestii sie zmieni bo bardzo wielu "osobom" bardzo by to przeszkadzalo i szkodzilo

pomysl.... co by zaczelo sie dziac w chwili gdy przecietny kowalski czy przecietne przedsiebiorstwo zaczeliby tankowac tylko wodor - i wtedy zero popytu na rope i inne kopalne zrodla energii bo

- kowalski ma do dyspozycji samochod z ogniwem ktory podpina do domu i ma z tego samochodu prad na wszystkie swoje potrzeby

- przediebiorca majcy spore zapotrzebowanie na energie elektryczna stawia sobie takie ogniwo i ma w nosie dostawe energii "kopalnej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie do końca zwiazane z tematem, to modele reaktorów do produkcji węglowodorów z dłuższymi

> łańcuchami z gazu ziemnego (metanu). Co to ma do rzeczy z samochodami na wodor?

Mój kolega twierdzi, że to będzie też kiedyś używane do zasilania samochodów. Bo będzie wielkości silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy technologia staje się wystarczająco dobrze opanowana przez ludzi,

to istnieje taka granica, gdzie po prostu ludzie zaczynają z tego korzystać,

bo widzą w tym same korzyści... Zobacz, LPG to kiedyś wyspecjalizowane

zakłady zakładały, a teraz byle ziutek jedzie na szybki kurs i zakłada

te LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale gdy technologia staje się wystarczająco dobrze opanowana przez ludzi,

> to istnieje taka granica, gdzie po prostu ludzie zaczynają z tego korzystać,

> bo widzą w tym same korzyści... Zobacz, LPG to kiedyś wyspecjalizowane

> zakłady zakładały, a teraz byle ziutek jedzie na szybki kurs i zakłada

> te LPG...

ale przeczytales prawda?

poki miliardowe majatki (prywatne i panstw) sa finansowane z paliw kopalnych - wodor jako zrodlo energii sie nie rozpowrzechni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja na to ze obecnie baterie litowe oferuja porównywalną gęstość energii i wieksza sprawnośc niz

> wodor - jezeli nie znajdzie sie jakis przełomowy sposob przechowywania wodoru w samochodzie

> pozwalający na mały zbiornik o dużej pojemnosci, to nawet opracowanie technologii ogniw

> paliwowych nie kosztujących tyle co samolot nie spowoduje ze samochody z napędem na wodor

> staną sie popularne.

nie prościej jakis generator wodoru lokalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaryzykuje i umieszczę to tutaj - licząc na wypowiedzi MarkaF i OZIego....

> Jak zrobi się burdel, przenieście na HP...

> http://www.toyota.com/fuelcell/

I pewnie bedzie tak jak z hybrydami. Ze pierwsza zrobila Honda a i tak wszyscy mysla, Hybryda=Prius.

Honda ma auto na wodór od 2008 roku 270751858-jezyk.gif

http://pl.wikipedia.org/wiki/Honda_FCX_Clarity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.