Skocz do zawartości

Skraplacz klimatyzacji


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej firmy kupić ??

Nissens, Behr-Hella , NRF, inna ??

Z Nissensem były jakieś kłopoty z jakością cirka 2-3 lata wstecz, jak jest teraz ??

Kiedy się powinno wymienić filtr klimy osuszacz ??

Po prostu się wymienia co XX czasu czy jak padnie i jakie są objawy tego padu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg danych serwisowych, osuszacz powinno wymieniać się co dwa lata. Wymienia się go również po zatarciu sprężarki oraz przy każdym rozszczelnieniu układu klimatyzacji....

To jest teoria - praktyka jest nieco inna....

Prawda jest taka, że osuszacz TRZEBA zmienić wówczas, gdy sprężarka zatarła się, a opiłki metalu poszły w układ klimatyzacji (wtedy wymienia się i skraplacz i zawór rozprężny/dławik - resztę się płucze)

W praktyce osuszacz wymieniany jest w momencie, gdy przestaje spełniać swoją rolę lub dojdzie do jego rozszczelnienia (np. w wyniku uderzenia, zarysowania itp.)

Wiadomo jaką spełnia rolę osuszacz, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, dlaczego przy corocznym serwisie wykonuje się odpowiednią długą próżnię....

Co do producentów osuszaczy, skraplaczy, to już pisałem Ci na PRIV - co byś jeszcze chciał wiedzieć ? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając kwestię opiłków, mechanicznego uszkodzenia i zalecanej wymiany co 2 lata

Co się dzieje kiedy go nie wymienię ?? nie działa jak należy czy co innego ??

W sumie nie jakieś duże pieniądze kosztuje ale się zastawiam czy jest sens wymiany w układzie który był sprawny, teraz będzie nowy skraplacz ALE reszta i tak zostaje stara niewiem.gifhmm.gif

No i firma skraplacza która będzie dobra ?? dobry będzie ten BEHR ?? czy to tylko opakowanie a w środku Kinder niespodzianka hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiej firmy kupić ??

> Nissens, Behr-Hella , NRF, inna ??

najtańszy z powyższych, ew. z lepsza gwarancją

jak szukałem intercoolera do swojego auta i sprawdzałem opinie to wychodziło, ze firmy te sa porównywalne. Ostatecznie udało się załatac dziurke w intercoolerze za 70 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najtańszy z powyższych, ew. z lepsza gwarancją

> jak szukałem intercoolera do swojego auta i sprawdzałem opinie to wychodziło, ze firmy te sa

> porównywalne. Ostatecznie udało się załatac dziurke w intercoolerze za 70 PLN

W sobotę dostałem jeden (Behr) i niestety uszkodzony ewidentnie wina pakowacza, dziś dostałem drugi (Nissens) i niestety tak samo uszkodzony icon_eek.gifbiglaugh.gif też ewidentnie wina pakowacza angryfire.gif

I teraz uwaga, Behr był srebrny a Nissens czarny ale z wyglądu i z wykonania normalnie to samo, tak samo zapakowane czytaj tak samo wadliwie a wystarczyłoby dać kawałek styropianu lub kartonu i mocniej ścisnąć te plastikowe taśmy , jedna różnica to opakowanie zewnętrzne.

No nic jutro podejście trzecie, może się uda hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie udało się przejechała następna sztuka jeszcze gorzej uszkodzona niż na ta druga

> No nic na jutro mam zamówioną następną sztukę w innej firmie z innej firmy zobaczymy

Może pomogę: parę lat temu wymieniałem i chciałem coś naprawdę dobrego, żadne Man Zai i inne podobne z allegro. Zamówiłem Nissens'a i jak przyszedł to w środku Man Zai zlosnik.gif Chciałem robić aferę ale jak mi w przedstawicielstwie Nissens'a potwierdzili, że do mało popularnych samochodów robią takie podmianki i gwarantują jakość to odpuściłem i zapamiętałem co warto kupić na przyszłość wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no chyba sobie żartujesz teraz.

> Mistrzostwo świata: 3 wtopy przy trzech zakupach.

> Dawaj zdjęcia

Nie żartuję, fot nie ma bo nie będę się wygłupiał przy zakupach grzecznościowych, faktem jest że źle jest przemyślany system pakowania i wystarczy że rzucą/postawią mocniej opakowanie na jednym z boków, skraplacz w środku się przesuwa i zgina się najważniejsza rurka której się nie da wyprostować bo po prostu pęknie, a opakowanie z zewnątrz nawet nie ruszone

Chłodnica jest zapakowana w ten sposób jak tu (to jest inna chłodnica, chodziło mi tylko o pokazanie jak jest zapakowana): http://chlodnica.com.pl/galeria/?chlodnica-klimatyzacji-mercedes-w168-a160-a170-cdi

A tak wygląda ta którą potrzebuje kupić chłodnica oczywiście nowa jest bez filtra i niestety zagina się ta rurka w miejscu gdzie wchodzi w kolektor główny

EDIT: a tu nawet widać jak jest uszkodzony nowy produkt hahaha.gifhttp://www.motointegrator.pl/produkty/339049-chlodnica-klimatyzacji-delphi-tsp0225210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę ta rurka nie da się wyprostować? Sprawdzałeś

> Skoro dała się skrzywić bez pęknięcia to powinna dać się i odchylić, chyba, że się załamała

Nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, nawet panowie sprzedawcy nie chcieli próbować, rurka ewidentnie przełamana.

Dziś dostałem skraplacz nr.4 z innej firmy, pudło już było otwarte i możecie wierzyć lub nie ale ta sama sytuacja sciana.gif

Uszkodzenie w tym wyglądało najlepiej z tych wszystkich ale nie wziąłem tylko poprosiłem znajomego przez którego kupuję aby obejrzał czy warto ryzykować prostowanie bo w tym jednym jest zagięta ale nie przełamana.

Był, obejrzał i powiedział że można zaryzykować bo nie wygląda źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.