Skocz do zawartości

Zmieniłem licznik w pandzie...


comarus

Rekomendowane odpowiedzi

> Z wersji bieda na Dynamic..

> no i teraz nie mam dostępu do przebiegu dziennego...

> co powinienem uczynić?

> muszę zamontować wajchę z TRIPem czy idzie to jakoś inaczej obejść ?

Idzie obejść. Zmiana wskazań licznika następuje przez zwarcie do masy pinu 4. Pin 2 w kostce licznika to masa. Zamontuj sobie jakiś przełącznik zwierny najlepiej pod środkowym przyciskiem z prawej strony licznika. W Dynamicie masz ten przycisk nieużywany. Ja tak miałem. Piny masz ponumerowane. palacz.gif

Nie ma za co. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi zależało no dystansie głównie (pod LPG), a że spalania są przy okazji to nie płaczę

ale... bo moze nie kumam - bida licznik tez pokazuje dystans - czy o co innego biega???

mi najbardziej w dynamicie po chwilowym zabawianiem sie spalaniami itp pasowalo ze jest obrotek - tak ozywial wskazniki gdy sobie chodzil od niespelna 1000 do czerwonego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się do tematu, dziś kupiłem pandę 1.1. active i pierwsze co uczyniłem kupiłem licznik z obrotomierzem, ale nie jestem pewien czy to był dobry wybór lecz wszędzie pisze, że pasuje p&p.

Kupiłem dokładnie ten licznik i kosztował mnie 40zł.

http://allegro.pl/licznik-zegar-fiat-panda-55500046010-i4746316290.html

MESa mam więc proxi to nie problem oraz sprzęt by ewentualnie cofnąć przebieg jak będzie za duży też jest. Teraz pytanie czy będzie chwilowe spalanie będzie pokazywane tak samo jak średnie oraz trib b?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie jest uszkodzony to bedzie banglać. Jest to z wersji emotion wiec nawet napisy bedą.

jedyne co to potem tripa dokupić lub mikrostyk podlutować pod piny 2 i 4 złącza o ile pamiętam...

mikrostyk pod środkowy (ślepy) przycisk licznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie jest uszkodzony to bedzie banglać. Jest to z wersji emotion wiec nawet napisy bedą.

No oby był sprawny, jak nie to oddam i kupie inny. Fakt, że cena atrakcyjna to się skusiłem, a szybka do polerki i będzie jak nowa. A napisy są w pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyne co to potem tripa dokupić lub mikrostyk podlutować pod piny 2 i 4 złącza o ile pamiętam...

> mikrostyk pod środkowy (ślepy) przycisk licznika...

No to super, lubię jak jest jak fabryka dała więc będzie chyba manetka z guzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest to z wersji dynamic licznik, bo oglądałem instrukcję obsługi i oba liczniki wyglądają

> niemal identycznie.

tu będziesz miał to samo co w zwykłym stilo (takim bez nawi na wyświetlaczu), tyle że po polsku. O ile dobrze pamiętam to w pandach był jakiś myk z czujnikiem temperatury zewnętrznej, jednym działał innym nie, ale to nich się tubylcy wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu będziesz miał to samo co w zwykłym stilo (takim bez nawi na wyświetlaczu), tyle że po polsku. O

> ile dobrze pamiętam to w pandach był jakiś myk z czujnikiem temperatury zewnętrznej, jednym

> działał innym nie, ale to nich się tubylcy wypowiedzą

jak jest to może być wł lub wył grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie licznik już działa i nic nie trzeba ingerować w sofcie. Wystarczy podłączyć kompa i w MES wybrać czy ma się wyświetlacz temperatura czy nie.

A tu zdjęcie po montażu. Największy plus to info które drzwi są otwarte, czy prawe czy lewe i czy przód czy tył smile.gif

2la9f28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie licznik już działa i nic nie trzeba ingerować w sofcie. Wystarczy podłączyć kompa i w MES

> wybrać czy ma się wyświetlacz temperatura czy nie.

> A tu zdjęcie po montażu. Największy plus to info które drzwi są otwarte, czy prawe czy lewe i czy

> przód czy tył

Działa Ci autoclose? W menu licznika ustawić trzeba na ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Działa Ci autoclose? W menu licznika ustawić trzeba na ON

Jeszcze nie próbowałem jej włączać, ale może z ciekawości ją włączę. Wiem, że w MES też jest możliwość wł i wył. ten funkcje, ale jakoś nie zależy mi na niej bardzo, ale w sumie warto sprawdzić czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idzie obejść. Zmiana wskazań licznika następuje przez zwarcie do masy pinu 4. Pin 2 w kostce

> licznika to masa. Zamontuj sobie jakiś przełącznik zwierny najlepiej pod środkowym przyciskiem

> z prawej strony licznika. W Dynamicie masz ten przycisk nieużywany. Ja tak miałem. Piny masz

> ponumerowane.

> Nie ma za co.

Masz może opis wszystkich pinów w liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie licznik już działa i nic nie trzeba ingerować w sofcie. Wystarczy podłączyć kompa i w MES

> wybrać czy ma się wyświetlacz temperatura czy nie.

> A tu zdjęcie po montażu. Największy plus to info które drzwi są otwarte, czy prawe czy lewe i czy

> przód czy tył

Niekiedy można się też innych ciekawych informacji dowiedzieć. grinser006.gif

288065645-2014-01-1709.03.17.jpg

post-102181-14352527106392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.