Skocz do zawartości

KTM vs Yamaha vs BMW


adamec1

Rekomendowane odpowiedzi

> No i ?

> Powiedz to wszystkim uzytkownilom GS'a, jek myslisz ile ich to bedzie interesowac. Sam nie

> potrafilem zrozumiec, co luszie w tym GS'ie widza, zrozumialem po 15 km.

I co widza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obywatelu-nie-pieprz-bez-sensu-b-iext8251611.jpg

Pinokio, wez moze wstaw statystyke ile KTM tych swoich wydumek rocznie sprzedaje, z tego co pamietam to w tym roku z fabryki wyjechal 4 milionowy GS - kumasz filozofie, czy za trudne ?

Z pewnoscia wszyscy urzytkownicy GS'a sie myla, tylko Ty jeden jestes tym oswieconym zlosnik2.gifrotfl.gifbiglaugh.gif

Jechales nim wogole ?

Pozdrawiam biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o czym wy piszecie policzcie sobie mase nieresorowaną w ktm i bmw

no i ? sama masa ma guzik do powiedzenia. liczy się proporcja resorowanej - do nieresorowanej. to daje obraz jakiego "komfortu" można oczekiwać. a ze piszemy o wielkiej krowie GS i KTMie, który jest najlżejszy w segmencie prawie. to....

jakie są wnioski?

jak wrażenia z jazdy oboma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i ? sama masa ma guzik do powiedzenia. liczy się proporcja resorowanej - do nieresorowanej. to

> daje obraz jakiego "komfortu" można oczekiwać. a ze piszemy o wielkiej krowie GS i KTMie,

> który jest najlżejszy w segmencie prawie. to....

> jakie są wnioski?

> jak wrażenia z jazdy oboma?

wrażenia są takie 270751858-jezyk.gif

jeśli bym podróżował tylko po asfalcie to bmw

jeśli drogi powiedzmy mniej uczęszczane znaczy bardziej wyboiste to ktm

ale nie wy jak baby nie czytacie co pisze od początku tylko złapaliście sie jednego zdania i sie napinacie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wrażenia są takie

> jeśli bym podróżował tylko po asfalcie to bmw

> jeśli drogi powiedzmy mniej uczęszczane znaczy bardziej wyboiste to ktm

Zdajesz sobie sprawe z tego ile ten KTM chleje, no ale zawsze mozna nabrac troche masy poprzez pchanie motura.

Bak 990 starcza na 150 km przy ostrzejszej jezdzie na troche mniej biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdajesz sobie sprawe z tego ile ten KTM chleje, no ale zawsze mozna nabrac troche masy poprzez

> pchanie motura.

> Bak 990 starcza na 150 km przy ostrzejszej jezdzie na troche mniej

jak pisałem wcześniej nie interesuje mnie spalanie w motocyklu zlosnik.gif

mój obecny sprzęt pali 9 litrów na 60-70 kilometrów bo tyle ma zbiornik hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pisałem wcześniej nie interesuje mnie spalanie w motocyklu

> mój obecny sprzęt pali 9 litrów na 60-70 kilometrów bo tyle ma zbiornik

Byłem dzis w salonie Yamahy i KTM jednocześnie i powiem wam że yamaha na kolana mnie nie powaliła za to KTM jak najbardziej. Jednak dla mnie 58 tys to mocno za dużo dac za motocykl jednak mój kolega sie zdecydował na KTM 1190 ADVENTURE R. Poszukuje w salonach w PL dobrej ceny i bierze.

Ja się za to napaliłem na jakiegoś używanego KTM 200cm^

Zachowam Bulldoga a na wiosnę być może zakupię polnego poginacza zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pisałem wcześniej nie interesuje mnie spalanie w motocyklu

> mój obecny sprzęt pali 9 litrów na 60-70 kilometrów bo tyle ma zbiornik

No wlasnie jak jedziesz na torze lub wokol swojej poswsji, to Cie to nie interesuje, ja gdy robie mala runde wokol mojego komina, to mi tego paliwa po prostu zabraknie. Ten kto jezdzi wiecej ma to juz w kryterum zakupu !

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten kto jezdzi wiecej

> ma to juz w kryterum zakupu !

Sprzęty typu duzy GS kupuje się raczej w celu robienia wielu tys kilometrów w ciagu miesiąca... Nawet jak kogoś stać to mogłoby mu sie znudzic zjeżdżać na stację benzynowa 8 razy dziennie.. Dlatego w sprzętach do dalekiej turystyki spalanie jest jedną z kluczowych informacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzęty typu duzy GS kupuje się raczej w celu robienia wielu tys kilometrów w ciagu miesiąca...

> Dlatego w sprzętach do dalekiej turystyki spalanie jest jedną z kluczowych informacji..

To kumam,

dlatego tez nie dam sobie wmowic, ze KTM to cod miod, maliny i orzeszki. Sprzet ma swoje zalety ale ma i wady. Jego sens uzywania w terenie jest mniej sensowny niz GS, bo moze sie trafic, ze Asistance trzeba bedzie sciagac, bo paliwa zabraklo biglaugh.gif

W przypadku GS'a 4 miliony userow raczej sie nie myli.

Pomijam juiz fakt, ze sa i tycy ktorzy GS'em i mniej niz 2000 km rocznie robia.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To kumam,

> dlatego tez nie dam sobie wmowic, ze KTM to cod miod, maliny i orzeszki. Sprzet ma swoje zalety ale

> ma i wady. Jego sens uzywania w terenie jest mniej sensowny niz GS, bo moze sie trafic, ze

> Asistance trzeba bedzie sciagac, bo paliwa zabraklo

> W przypadku GS'a 4 miliony userow raczej sie nie myli.

> Pomijam juiz fakt, ze sa i tycy ktorzy GS'em i mniej niz 2000 km rocznie robia.

na szczęście nie ma przymusu kupować bmw zlosnik.gif

ja jak będę kupował turystyka to kupie ktm zlosnik.gif

mam nadziej że jak mnie spotkasz na poboczu to poratujesz paliwem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na szczęście nie ma przymusu kupować bmw

Widzisz, ja generalnie zafundowal bym sobie cos od 530 tyle, ze mialbym ta swiadomosc, ze wypady Maja maly radius.

> mam nadziej że jak mnie spotkasz na poboczu to poratujesz paliwem

Spoko, ale najpierw popatrze jak go bedziesz pchal, jak bedziesz mial juz jezyk dlugosci sredniego krawata to dopiero wtedy biglaugh.gif

pozdro

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, ja generalnie zafundowal bym sobie cos od 530 tyle, ze mialbym ta swiadomosc, ze wypady

> Maja maly radius.

> Spoko, ale najpierw popatrze jak go bedziesz pchal, jak bedziesz mial juz jezyk dlugosci sredniego

> krawata to dopiero wtedy

> pozdro

no znajomy serwisuje chyba ze dwie 990 .... mistrz trwalosci i latwosci w obsludzie to to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no znajomy serwisuje chyba ze dwie 990 .... mistrz trwalosci i latwosci w obsludzie to to nie jest

Ma byc lekkie i mocne a to nigdy z trwaloscia nie szlo, motocykl fajny ale neistety awaryjny. Sa tacy co lubia a sa tacy ktorzy nie. Ot co

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma byc lekkie i mocne a to nigdy z trwaloscia nie szlo, motocykl fajny ale neistety awaryjny. Sa

> tacy co lubia a sa tacy ktorzy nie. Ot co

Panowie a powiedzcie na jakim rumaku powinienem zacząć teren? Myślę że typowy kros odpada a na pewno 2T. A może coś takiego jak KLE500?? Chcę założyć kostkę i śmigać po polach i lasach. Sprzęt ma być tani ok.gif

Czy raczej próbować sił już na typowym krosie ale na czterosuwie ?? Bulldog ma pozostać w stajni więc budżet malutki będzie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czytam i stwierdzam że dość ciekawa propozycja

> A KLR 650?? Mam możliwość kupienia sprawdzonego egzemplarza

Husqvarna TE 450

Suzuki RM-Z 250

Ktoś coś wie?? Ktoś zna??

Tu kolega chce zamienić bandziora na dwa takie. Jeden dla mnie by był hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla takiego zawodnika jak jak z umiejętnościami =0 który łaskawszy sprzęt??

Myślę, że jeżeli chodzi o zabawę w terenie, to nie chodzi o łaskawszy sprzęt, tylko o łaskawszy teren. zlosnik.gif (w lesie przeszkadzają drzewa, muldy na łąkach itd...)

Zaczynasz od lotniska i wszystko jest ok. zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla takiego zawodnika jak jak z umiejętnościami =0 który łaskawszy sprzęt?? A coś z KTM polecicie?

> Myślę że jednak wolał bym coś enduro z jak najmniejszą wagą

huska z tych co pisałeś to jest najlżejsza

z ktm polecam serie exc (enduro) coś 400 450 powinno być ok zlosnik.gif

wszystko poniżej jest mocno wyżyłowane i wymaga dużo uwagi

według mnie dobre ktm skończyły sie na roku 2009 później to sie upodobniły do japońców frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> huska z tych co pisałeś to jest najlżejsza

> z ktm polecam serie exc (enduro) coś 400 450 powinno być ok

> wszystko poniżej jest mocno wyżyłowane i wymaga dużo uwagi

> według mnie dobre ktm skończyły sie na roku 2009 później to sie upodobniły do japońców

Tylko się zastanawiam czy KTM w stosunku do innych marek nie jest droższe w eksploatacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mocniejszy, nowczesniejszy ... ale tylko w wersji E

Dobra niech mi ktoś podpowie z czym się je taką jazdę odnośnie eksploatacji sprzętu? Wymiany oleum, remonty silnika, wymiany napędu?

Różnie mówią ale podobno że 4T w eksploatacji jest tańszy niewiem.gif

Typowy kross to chyba droższa zabawa niż enduro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dr-z400 wymiana oleju i inne eksploatacyjne.

> crossówki droższe w uzytkowaniu

> ile masz do wydania?:)

Mało. Na wiosnę myślę że koło 7 tysi ale Bulldog zostaje. Chyba że psiaka sprzedam wtedy myślę że koło 15-17 tysi. Ale wtedy muszę kupić enduraka którym będę musiał się poruszać typowo cywilnie. Jesli bulldoga zostawię wtedy starsze enduro/kross tylko do karania w terenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Hej. Sporo mnie czasu nie było bo byłem z córą w szpitalu. A więc do rzeczy

> 1. KTM Adventure 990

> 2.

> YAMAHA XTZ 1200 Super Tenere

> 3. BMW F1200GS

> Fotki poglądowe. Co myślicie o tych sprzętach? Który lepszy jako uniwersalne moto??

Ktm jest najbardziej uniwersalne bo jako jedyny jest naprawde przystosowany do offroadu i tym samym jezdzi po wszystkim. A dla mnie to wlasnie jest moto uniwersalne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.