Skocz do zawartości

Głowica termoaktywna ??


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

> Głowica termoaktywna - coś jak to z załącznika macie, używacie, co możecie polecić i dlaczego ?

> Rozglądałem się także za takimi sterowanymi przez telefon ale jakoś nie znalazłem ideału.

nie wiem czy dokładnie taka, ale w hotelu gdzie często bywam jest w pokoju, bardzo fajnie działa , nawet program sobie zmodyfikowałem pod siebie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głowica termoaktywna - coś jak to z załącznika macie, używacie, co możecie polecić i dlaczego ?

> Rozglądałem się także za takimi sterowanymi przez telefon ale jakoś nie znalazłem ideału.

Jutro będą w Lidlu podobne. Z tego co słyszałem, sprawdzają się. No i trzy lata gwarancji waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głowica termoaktywna - coś jak to z załącznika macie, używacie, co możecie polecić i dlaczego ?

> Rozglądałem się także za takimi sterowanymi przez telefon ale jakoś nie znalazłem ideału.

Ja używam honeywelli HR20 od trzech lat . Baterie wymieniałem raz.

Sprawdza się rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro będą w Lidlu podobne. Z tego co słyszałem, sprawdzają się. No i trzy lata gwarancji

z naciskiem na _podobne_ . Te pierwsze po wyposazeniu w bramke MAX mozna sterowac przez internet. Do tego mozna do nich dolozyc kontaktronowy zdalny czujnik otwarcia okna oraz termostat pokojowy. Jest rowniez przycisk EKO smile.gif

wiec generalnie jesli chcesz staly program czasowy to te z L ogolnie zle nie sa, jesli cos wiecej to juz raczej te z serii MAX. Tylko ze komplet na 3grzejniki, 3okna i sterownik to w sumie ~1kpln wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głowica termoaktywna - coś jak to z załącznika macie, używacie, co możecie polecić i dlaczego ?

> Rozglądałem się także za takimi sterowanymi przez telefon ale jakoś nie znalazłem ideału.

W mieszkaniu miałem, polecam.

Teraz mam w domu jedną szt w przedsionku i też się sprawdza.

Trzyma temperaturę pomieszczenia z dokładnością do 0,2 stopnia.

Jak chcesz sterowane radiowo to ma 3 szt na zamianę na bez sterowania ( za małą dopłatą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głowica termoaktywna - coś jak to z załącznika macie, używacie, co możecie polecić i dlaczego ?

Ja używam TM3030.

Oczywiście one same z siebie nie oszczędzają 30% kosztów ogrzewania jak wszędzie podają. Tylko wtedy gdy sobie zaprogramujesz niższe temperatury w odpowiednich porach dnia. Aczkolwiek zaraz przyjdzie Joki i rozkręci się dyskusja na temat bezcelowości czasowego obniżania temperatur wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda że to EQ3 nie ma samych zaworów sterowanych zdalnie przez termostat ścienny.

> Krawiec

przeciez ma - po prostu kupujesz termostat scienny i zawor a potem je parujesz... nie jest to tak proste jak przy konfiguracji z bramka ale tez sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciez ma - po prostu kupujesz termostat scienny i zawor a potem je parujesz... nie jest to tak

> proste jak przy konfiguracji z bramka ale tez sie da.

Ale zawór jest duży i drogi, i do tego ma czujnik temperatury który jak jest zamknięty w rozdzielaczu CO to odstawia cyrk.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zawór jest duży i drogi, i do tego ma czujnik temperatury który jak jest zamknięty w

> rozdzielaczu CO to odstawia cyrk.

> Krawiec

nie wiem czy sie dobrze rozumiemy. Jo pisze o dodaniu tego termostatu sciennego . Ztcw on ma wbudowany czujnik temperatury i wg jego odczytu ustawiane sa zawory (do 8sztuk). No chyba ze testowales i nie dziala zgodnie z informacja ktora dostalem ze sklepu... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli ten sam. Wszystko jest fajnie jak głowica jest na kaloryferze. Chciałem zaadaptować to rozwiązanie do sterowania obwodami ogrzewania podłogowego... Niestety głowica dostaje małpiego rozumu jak sie ją zamknie w skrzynce z rozdzielaczem gdzie jest +40 stopni...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na myśli ten sam. Wszystko jest fajnie jak głowica jest na kaloryferze. Chciałem zaadaptować to

> rozwiązanie do sterowania obwodami ogrzewania podłogowego... Niestety głowica dostaje małpiego

> rozumu jak sie ją zamknie w skrzynce z rozdzielaczem gdzie jest +40 stopni...

> Krawiec

uuuu... to nie wiedzialem :/ w sklepie zapewniali mnie ze termometr w glowicy jest ignorowany jesli jest sparowany z termostatem sciennym frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro będą w Lidlu podobne. Z tego co słyszałem, sprawdzają się. No i trzy lata gwarancji

Kupiłem 2 ostatnie sztuki, ustawiłem .... i właśnie się zastanawiam na co wydam te 30% oszczędności. Na razie poszła zgrzewa piwa tez ze sklepu na L smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się, że większość tych oszczędności właśnie wydałeś na zakup tych głowic...

No co ty 100 parę zł, a juz po pierwszym dniu widzę zalety smile.gif

Wstaje rano w łazience ciepełko - włączyło się grzanie o 6. DO tej pory było tak: chciałem mieć ciepło w łazience grzałem całą noc. Albo wstawałem wchodziłem do zimnej i odpalałem grzanie (często potem zapominałem o przykręceniu).

W jednym i drugim przypadku grzało wiec nawet wtedy gdy mnie nie było w domu lub gdy tego nie potrzebowałem. A teraz, wstaje mam ciepło, idę do pracy i wiem że nie grzeje się na marne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.