Skocz do zawartości

DS 5 - jeździł ktoś?


oxxxz

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam tu, a nie na francowate, bo tu większe gremium. Jeździł ktoś tym nowym DS 5? Jakie ma zatem wrażenia? Warto pomyśleć o tym aucie? Oczywiście poproszę o nie wypowiadanie się co do designu, bo to kwestia gustu, ale np. co do stosunku ceny do użyteczności, prowadzenia, jaki silnik najlepszy, spalanie i takie tam. Wiem, że to póki co stosunkowo nowe i rzadko u nas spotykane auto, ale może ktoś miał już z nim kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilka dni 160 konnym dieslem z automatem.

Bardzo przyjemne auto, w środku wielkości focusa/astry.

Na spalanie nie zwróciłem uwagi, automat działał dobrze, trzymanie drogi super.

Zaskoczyła mnie kiedyś kontrola stabilności, zacieśniła mi mocno łuk i zaliczyłbym barierki po wewnętrznej stronie.

Prowadzenie dobre, przyczepność znakomita.

Fotele przednie dobrze trzymały, a z tyłu nie siedziałem, ale gimbaza nie marudziła.

Po kilku dniach z żalem oddawałem.

edyta:

na spalanie nie zwróciłem uwagi, czyli było w normie jak na dwulitrowego diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w którejś gazecie czy może w tv jak testowali to napisali, że to na płycie C4.

C4 ale chyba Picasso ok.gif

Nie jeździłem, ale siedziałem i trochę testów poczytałem. Podoba mi się ten samochód, ale na nowy mnie nie stać, dlatego nie kupiłem, po drugie właśnie jak niby na swoją klasę to jest mały w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C4 ale chyba Picasso

> Nie jeździłem, ale siedziałem i trochę testów poczytałem. Podoba mi się ten samochód, ale na nowy

> mnie nie stać, dlatego nie kupiłem, po drugie właśnie jak niby na swoją klasę to jest mały w

> środku.

Uzywki tez sa caly czas koszmarnie drogie, z tego co patrzylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm, a to nie jest samochod o klase wiekszy?

No właśnie teoretycznie jest pozycjonowany gdzieś obok C5, ale w praktyce nie bardzo się to udaje grinser006.gif - sensownie wyposażony DS5 cenowo wypada gdzieś w okolicach C5 w wersji Exclusive i to drugie auto w takiej sytuacji wydaje się być znacznie lepszym pomysłem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie teoretycznie jest pozycjonowany gdzieś obok C5, ale w praktyce nie bardzo się to udaje

> - sensownie wyposażony DS5 cenowo wypada gdzieś w okolicach C5 w wersji Exclusive i to drugie

> auto w takiej sytuacji wydaje się być znacznie lepszym pomysłem.

w C5 automat jest tak zestrojony, że to auto ledwo rusza.

straszne opóźnienie w działaniu tej skrzyni jest. Biegi zmienia bardzo ładnie i płynnie.

W DS5 nie zwróciłem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak z wyciszeniem?

Wg ADAC 69db przy 130 km/h (dla 1,6hdi), dla porównania Focus z tym samym silnikiem ma 72db, a Golf VII z 1,6TDI ma tylko 67db (i to jest już w miarę cicho, tyle samo ma np. najnowsze BMW 320d).

Mam C4, które jest niemal bliźniakiem DS4 i jest cicho, ale bez przesady wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.