Skocz do zawartości

Alufelgi


FlaperB

Rekomendowane odpowiedzi

> Chińskie to zło znaczy bardzo złej jakości (miękkie, odbarwiają się, krzywe, nie dadzą się wyważyć

> po pewnym przebiegu?)

Z tym to jest różnie. Z felgami jak z wszystkim u kitajców. "Naś klient naś pannnn..." biglaugh.gif

Jak zamówisz felgi za 30$ za sztukę to zrobi i jak zmówisz za 100$ za sztukę, też zrobi. Różnica będzie widoczna.

Wystarczy porównać smartfon, np. Sony Z3 i jakiś My Phone. Różnica w cenie kosmiczna i w jakości też, a nie zdziwiłbym się gdyby z tej samej fabryki były.

A'propos tych feg, cena jakoś tyłka nie utrąciła. Poszukaj sobie na Oponeo albo innym serwisie internetowym. Można znaleźć ładniejsze i pewnie nie drożej. Ja ostatnio 16' znalazłem poniżej 400pln. Więc sądzę, że 15' znajdziesz tańsze. Do tego masz gwarancję nawet 3 lata. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chińskie to zło znaczy bardzo złej jakości (miękkie, odbarwiają się, krzywe, nie dadzą się wyważyć

> po pewnym przebiegu?)

Ja Ci nie powiem, "wszyscy tak mówią" jak wlasnie napisałeś - wszystko po trochu co wymieniłeś, ale jaka jest prawda... nie wiem, bo nie miałem do czynienia z chińskimi felgami.

Ale z drugiej strony - handel tymi felgami kwitnie na allegro i chyba niezle się sprzedają, wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A'propos tych feg, cena jakoś tyłka nie utrąciła. Poszukaj sobie na Oponeo albo innym serwisie

> internetowym. Można znaleźć ładniejsze i pewnie nie drożej. Ja ostatnio 16' znalazłem poniżej

> 400pln. Więc sądzę, że 15' znajdziesz tańsze. Do tego masz gwarancję nawet 3 lata.

Jeśli chodzi o cene tych felg, to ja bym na jego miejscu szukal oryginalnych, używanych. Nowe felgi imho nie maja sensu (chyba ze dostajemy je w salonie razem z autem) , bo prędzej czy później się pojawi jakas rysa.. niejedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o cene tych felg, to ja bym na jego miejscu szukal oryginalnych, używanych. Nowe felgi

> imho nie maja sensu (chyba ze dostajemy je w salonie razem z autem) , bo prędzej czy później

> się pojawi jakas rysa.. niejedna.

Tylko, że czasami ciężko dostać coś sensownego w używce. Zwłłaszcz jak auto krótko na rynku.

W moim przypadku ori Suzuki 16' miały kosztować 650/szt plus czujnik 375pln screwy.giffacepalm%5B1%5D.gif Co z tego że ładne? O 17' nawet bałem się zapytać.

Po rozmowie z kilkoma oponiarzami zaprzyjaźnionymi, usłuszałem dobre opinie o felgach DEZENT. Nawet w ASO mi doradzali je jako zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że czasami ciężko dostać coś sensownego w używce. Zwłłaszcz jak auto krótko na rynku.

Szukaj felg z pasujacymi parametrami. Jak to ma byc 5x114,3 to pasuje od wiekszosci japoncow i koreancow. Przy OEM felgach trzeba uwazac na otwor centrujacy, 99% felg innych firm bedzie mialo po prostu pierscien centrujacy dopasowany do danej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chińskie to zło znaczy bardzo złej jakości (miękkie, odbarwiają się, krzywe, nie dadzą się wyważyć

> po pewnym przebiegu?)

Jest po prostu większe prawdopodobieństwo kupna shitu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy takie felgi "są coś warte". Alucenter w cenie do 1200 zł.

Kup, załóż i śmigaj! ok.gif Jak masz jakieś wątpliwości, to wygooglaj sobie producenta, poczytaj o stopach aluminium, zapytaj sprzedawcę, sam wypróbuj ok.gifpalacz.gif. I przede wszystkim nie słuchaj głupot i urban legend w sieci! old.giffacepalm%5B1%5D.gif. Jedyne na co zwróć uwagę sprzedawcy, to żeby kołpaczki zgadzały się z marką samochodu grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chińskie. Ale co zrobić, większość na allegro nieoryginalnych to chińskie. Ludzie kupuja i jezdza.

"Turbinki" do SLR-a z salonu są odlewane w tej samej fabryce wyobraź sobie biglaugh.gif. Z tego samego stopu, bo tam nikt nie zawraca sobie głowy dodawaniem końskiego gówna do aluminium, zwłaszcza że u nich jest pewnie droższe, bo używają go do ważniejszych rzeczy hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy takie felgi "są coś warte". Alucenter w cenie do 1200 zł. jakiś tekst

Napiszę tak...

W seju mam już chińczyki 5ty sezon i żadnych problemów nie zaobserwowałem. Przy montażu nie było problemu z wyważeniem itp.

Lekko nie mają bo współpracują z 185/50

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.