Skocz do zawartości

Jak wygląda rejestracja przyczepki sprowadzonej z Niemiec ??


mech88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie , Koledzy i Koleżanki smile.gif mam pytanie czy może ktoś mi napisać jak wygląa proces rejestracji przyczepki sprowadzone z NIemiec ?? jakie będe potrzebował dokumenty ten cały Brif duży i mały , czy musi byc tłumaczony ?? co z opłatami czy tak samo jak przy sprowadzaniu auta ?? skarbówka tez ??przegląd?? czy mógł by mi ktoś odpowiedzieć na moje pytania?? ?? Z góry bardzo Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprowadzałem kilka lat temu campingową. Jakie dokładnie dostałem dokumenty to już nie pamiętam, na

> pewno trzeba tłumaczenie, podatek w US i przegląd. Wszystko to złożyłem w WK. Nie było

> problemów. Tak było 5 lat temu.

a te tłumaczenia to jaki koszt nie pamiętasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Panowie i Panie , Koledzy i Koleżanki mam pytanie czy może ktoś mi napisać jak wygląa proces

> rejestracji przyczepki sprowadzone z NIemiec ?? jakie będe potrzebował dokumenty ten cały Brif

> duży i mały , czy musi byc tłumaczony ?? co z opłatami czy tak samo jak przy sprowadzaniu auta

> ?? skarbówka tez ??przegląd?? czy mógł by mi ktoś odpowiedzieć na moje pytania?? ?? Z góry

> bardzo Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Witam.

Przy zakupie dostaniesz Breief i wymeldowanie oraz umowe kupna sprzedaży.

Tlumaczenie tych 3 dokumentów to koszt ok. 100 zł.

Przegląd ok. 80zł.

Do tego koszt w urzędzie skarbowym 160 zł i wydział komunikacji ok. 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu aż tyle w wydziale komunikacji co dodają opłate recyklingową czy jak ??

Tablica próbna (czerwona) na dojazd na przegląd (chyba, że przyczepę przyprowadzona jest na zjazdówkach) plus do tego tablica rejestracyjna właściwa plus dowód rejestracyjny. Tak podałem sumę orientacyjną. Nie pamiętam dokładnej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Przy zakupie dostaniesz Breief i wymeldowanie oraz umowe kupna sprzedaży.

> Tlumaczenie tych 3 dokumentów to koszt ok. 100 zł.

> Przegląd ok. 80zł.

> Do tego koszt w urzędzie skarbowym 160 zł i wydział komunikacji ok. 250 zł.

a za co 160 w skarbowym ?

sprowadzałem co prawda z NL, ale papierologia podobna

tłumaczenie - jakieś grosze, chyba 20parę zł

przegląd coś 80zł

papiery w WK (tymczasowy dowód - można nie brać) coś 120zł w sumie

(przyczepa ma jedną tablicę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a za co 160 w skarbowym ?

> sprowadzałem co prawda z NL, ale papierologia podobna

> tłumaczenie - jakieś grosze, chyba 20parę zł

> przegląd coś 80zł

> papiery w WK (tymczasowy dowód - można nie brać) coś 120zł w sumie

> (przyczepa ma jedną tablicę)

VAT-24 - wniosek o wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przywozu środka transportu z terytorium innego państwa członkowskiego (obowiązuje od 25 lipca 2012 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VAT-24 - wniosek o wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku od

> towarów i usług z tytułu przywozu środka transportu z terytorium innego państwa członkowskiego

> (obowiązuje od 25 lipca 2012 r.)

tyle że przyczepy są zwolnione z "automatu" icon_rolleyes.gif

w każdym razie mój WK odstąpił od żądania tego zbędnego papieru, jak im pokazałem wyciąg z DzU i przepisów UE

tyle że ja rejestrowałem w przed wejściem tego przepisu, wtedy wymagali z urzędu celnego chyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle że przyczepy są zwolnione z "automatu"

> w każdym razie mój WK odstąpił od żądania tego zbędnego papieru, jak im pokazałem wyciąg z DzU i

> przepisów UE

> tyle że ja rejestrowałem w przed wejściem tego przepisu, wtedy wymagali z urzędu celnego chyba ?

Z tego co pamiętam przyczepki i auta ciężarowe nie muszą być w żaden sposób zgłaszane do UC i przez ostatnie 5 lat raczej się to nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VAT-24 - wniosek o wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku od

> towarów i usług z tytułu przywozu środka transportu z terytorium innego państwa członkowskiego

> (obowiązuje od 25 lipca 2012 r.)

I to kosztuje 160zl?

Przeciez jajo jakies...

Przepisy ktore pojazdy po sprowadzeniu wymagaja zaplacenia VAT a ktore nie sa dosc jasne, wiec po co takie zaswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.