Skocz do zawartości

1.4 16v + turbo ?


proshotter

Rekomendowane odpowiedzi

W zimę planuje podnieść trochę mocy w seju bo powoli brakuję wink.gif

Rozmyślam nad turbawką ew ITB

O ile w 1.2 16v widziałem wsadzone turbo, i chyba się sprawdzało

To w 1.4 chyba nikt nie wsadza...czemu ?

Jest teraz sens dół zamieniać na 1.2 ?

A może lepiej swapnąć na 8v i dopiero turbić ?

Generalnie sej ma robić jako dupowóz nie ścigawka więc tjetów i 200km nie potrzebuję

150 myślę ze mnie zadowoli w zupełności

Ma był to auto ciągle bezawaryjne i w miarę oszczędne wink.gif

Ew ITB

Jak przy nim z awaryjności silnika i spalaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno widziałem 1.4 16V N/A na 4P które miało 178KM grinser006.gif Odcinka na 8700.

proshotter ładuj turbo do tego silnika co masz, żeby nie kupować słupka t-jeta. Spokojnie te 150KM wytrzyma. Ten co robili w TRS z kompresorem też był kiedyś N/A i z tego co pamiętam ma teraz coś ok. 160KM. Skoro silniki 1.2 8V i 16V dają radę z turbo to dlaczego 1.4 miałoby od raz wybuchnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie sej ma robić jako dupowóz nie ścigawka więc tjetów i 200km nie potrzebuję

> 150 myślę ze mnie zadowoli w zupełności

Przejdzie Ci szybciej niz myslisz, chociaz ja seryjnego tjeta wspominam bardzo rdobrze, ale ja lubie elastycznosc 270751858-jezyk.gif mozesz sprobowac dac cos malego i zobaczyc, jak bedzie latalo, takie soft turbo. Wydaje mi sie to najmniejszy koszt ze wszystkich opcji, bo nie trzeba innego slupka. Do Szczyrku i z powrotem, czyli jakies 800km, nie napinajac sie specjalnie, w serii tjecie wyszlo 7l/100. Ale mialem mapke 120km, na ktorej najczesciej sie toczylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejdzie Ci szybciej niz myslisz, chociaz ja seryjnego tjeta wspominam bardzo rdobrze, ale ja

> lubie elastycznosc mozesz sprobowac dac cos malego i zobaczyc, jak bedzie latalo, takie soft

> turbo. Wydaje mi sie to najmniejszy koszt ze wszystkich opcji, bo nie trzeba innego slupka. Do

> Szczyrku i z powrotem, czyli jakies 800km, nie napinajac sie specjalnie, w serii tjecie wyszlo

> 7l/100. Ale mialem mapke 120km, na ktorej najczesciej sie toczylem...

Przy normalnej jeździe po trasie -tak do 120 też mi 7 pali---LPG cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.