Skocz do zawartości

Spawanie/klejenie uchwytu od lodowki


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice maja stara (jakies 14-15 lat) lodowke Siemens, w ktorej uchwyt jest na dole drzwi, cos jak w tej trzeciej od lewej:

46545851_7_644x461_lodowka-lodowki-rozne-.jpg

Sek w tym, ze uchwyt pekl i odlazi od drzwi, a wg ojca (nie zagladalem osobiscie) jest nierozbieralny i nie udalo mu sie go skleic.

Czym to mozna skleic, ewentualnie czy da sie to zespawac (tylko czy istnieja mobilni spawacze plastiku?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to być naprawione skutecznie, to ja widzę dwa rozwiązania:

Kupić długi uchwyt meblowy (co najmniej 30 cm) np. LINK i przykręcić pionowo przy krawędzi drzwi (przewiercić całe drzwi i zamontować na śrubach.

Można też spróbować stary uchwyt połączyć blaszkami i śrubami, albo uchwyt meblowy przykręcić w miejsce ułamanego oryginału.

Spawanie proponowałbym odpuścić o ile uchwyt pękł on normalnego używania, a nie od uderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spawanie proponowałbym odpuścić o ile uchwyt pękł on normalnego używania, a nie od uderzenia.

Od uzytkowania. Dzieki za rady, cos sprobuje wymodzic. Moze podkleic podobnego sortu plastik pod spod? Tylko czym i jak sprawdzic, jaki to rodzaj plastiku? Na moje oko bedzie to chyba polietylen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od uzytkowania. Dzieki za rady, cos sprobuje wymodzic. Moze podkleic podobnego sortu plastik pod

> spod? Tylko czym i jak sprawdzic, jaki to rodzaj plastiku? Na moje oko bedzie to chyba

> polietylen.

Na plastikowej części powinno być oznaczenie tworzywa. Jak tego uchwytu nie da się odkręcić, to może będzie dało się przeczytać nazwę plastiku na innej, podobnej części lodówki.

Klejenie polietylenu raczej nie nada się do tak obciążonych elementów. Można spróbować to pospawać i wzmocnić miejsca pęknięć, ale trzeba byłoby mieć do tego odpowiedni sprzęt, bo zwykłą lutownicą efekt wizualny będzie nieszczególny.

Może zadzwoń do kogoś w okolicy, kto naprawia plastiki motocyklowe i zderzaki - najwyżej zawieziesz mu drzwi od lodówki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma to być naprawione skutecznie, to ja widzę dwa rozwiązania:

> Kupić długi uchwyt meblowy (co najmniej 30 cm) np. LINK i przykręcić pionowo przy krawędzi drzwi

> (przewiercić całe drzwi i zamontować na śrubach.

> Można też spróbować stary uchwyt połączyć blaszkami i śrubami, albo uchwyt meblowy przykręcić w

> miejsce ułamanego oryginału.

Niektóre starsze lodówki miały uchwyty przykręcane z zewnątrz na blachowkręty. Znaleźć, dopasować i nie trzeba drzwiczek rozbierać, ani na wylot wiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice maja stara (jakies 14-15 lat) lodowke Siemens, w ktorej uchwyt jest na dole drzwi, cos jak

> w tej trzeciej od lewej:

> Sek w tym, ze uchwyt pekl i odlazi od drzwi, a wg ojca (nie zagladalem osobiscie) jest

> nierozbieralny i nie udalo mu sie go skleic.

> Czym to mozna skleic, ewentualnie czy da sie to zespawac (tylko czy istnieja mobilni spawacze

> plastiku?)?

Masz kilka opcji:

1. Skleić odpowiednim klejem do danego plastiku, z podkładką zwiększającą powierzchnię klejoną.

2. Przykleić na dwustronne podkładki np TESA uchwyt meblowy - tylko trzeba wybrać taki, który ma dużą, płaską powierzchnie styku. Ja tak poprzyklejałem uchwyty do szafek (bo nie chciałem wiercić) i żaden nie odpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> tutaj kupowałem szufladę do zamrażarki Boscha (jeden koncern z siemensem, badge marketing). cena

> za oryginalną była niższa niż za zamiennik. może warto spytać?

nie wiem, czy do takiej starej idzie kupic i czy to w ogole jest demontowalne - na szybko patrzac nie sadze:

20141210_180258.jpg

model:

20141210_180419.jpg

nawiasem mowiac uszczelke tez powinno sie wymienic, a nie widze, zeby sie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież nie jest zrobione z jednego kawałka materiału.

tym bardziej że w tamtych czasach nie było jeszcze tendencji do budowy rzeczy nierozbieralnych...

uszczelka może być wkładana na takiej zasadzie jak uszczelki w oknach plastikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, czy do takiej starej idzie kupic i czy to w ogole jest demontowalne - na szybko patrzac

> nie sadze:

Lodówki to sprzęty najbardziej długowieczne z AGD i części do nich można znaleźć najdłużej. Radzę kontakt z serwisem Bosch/Siemens a jeśli uchwytów już nie ma lub cena zabija, to kombinować dopiero inaczej.

Na 100% wszelkie tego typu elementy są demontowalne, choć trzeba wyczaić gdzie podważyć/nacisnąć, bo wszystko jest na zatrzaski.

Na moje oko uchwyt biały, jak na zdjęciu, ma numer katalogowy Bosch/Siemens 00290671 i trudniej go już dorwać, bo bardziej popularny. Prawdopodobnym zamiennikiem jest 00290624 w kolorze srebrnym i taki na pewno gdzieś da się znaleźć, taniej niż choćby PRZYKŁADOWO TU.

ZJ4-0E-CL2C-YX5,0.jpg

A jeśli chodzi o demontaż, to może zdjęcia z tej strony coś podpowiedzą: KLIK1, KLIK2, KLIK3

A z uszczelką nie będzie raczej problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.