Skocz do zawartości

Dziwne działanie kotła.


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kocioł dwufunkcyjny DeDietrich i od wczoraj przy włączeniu ciepłej wody piec zaczął się dziwnie zachowywać, mianowicie wskazówka ciśnienia lata jak szalona od 1 bara do 3 bar, cały czas skacze jak leci ciepła woda. Dodatkowo w piecu jest odgłos jakby coś w środku latało. U mnie jest woda twarda, możliwe żeby jakiś kamień osiadł, aktualnie oderwał się w środku i latał po piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powidzieć. Wszystko zalezy jak zbudowany jest kocioł. Poszukaj w necie instrukcji konserwacji powinno Ci rozjaśnić jak sie go rozbiera.

Na CO tez masz takie chece? Jak tam jest zrobione przełączanie się kotła na CUW?

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> jest woda twarda, możliwe żeby jakiś kamień osiadł, aktualnie oderwał się w środku i latał po

> piecu?

Możliwe. Ostatnio rozbierając zawór trójdrogowy zauważyłem, że z kotła wyleciał spory kawałek kamienia oderwany od ścianki rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobię to sam? Tam trzeba odłączać coś z gazem niż tylko tematy wodne? I właśnie na pierwszy słuch

> odgłosy są z wymiennika.

A dlugo masz kociol? Immergas ma 5 lat gwarancji i zeby ja zachowac, to trzeba co roku serwis na przeglad wzywac (oczywiscie platny, jak to w ASO). Elementem przegladu jest czyszczenie wymiennika. Gosc wstepnie czysci szczotka, potem psika zajzajerem i po jakims czasie ponownie czysci szczotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlugo masz kociol? Immergas ma 5 lat gwarancji i zeby ja zachowac, to trzeba co roku serwis na

> przeglad wzywac (oczywiscie platny, jak to w ASO). Elementem przegladu jest czyszczenie

> wymiennika. Gosc wstepnie czysci szczotka, potem psika zajzajerem i po jakims czasie ponownie

> czysci szczotka.

U mnie to samo co roku, gaz syf, woda syf, ogolnie jakbym 3 lata nie zagladal to pewnie w koncu by stanal. W immergasie gwarancja zmusza, co sezon 300, tutaj przynajmniej widze ze sie przykladaja, 1.5 godzinki schodzi, piec laduje w kawalkach na podlodze i czyszcza/kalibruja co tam maja wg listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie to samo co roku, gaz syf, woda syf, ogolnie jakbym 3 lata nie zagladal to pewnie w koncu by

> stanal. W immergasie gwarancja zmusza, co sezon 300, tutaj przynajmniej widze ze sie

> przykladaja, 1.5 godzinki schodzi, piec laduje w kawalkach na podlodze i czyszcza/kalibruja co

> tam maja wg listy.

U mnie w zeszlym tygodniu byli, tylko mam wrazenie, ze zaczal kociol gazu brac wiecej. Co prawda temperatura spadla, ale w koncu nie az tak bardzo, zeby 2x wiecej bral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w zeszlym tygodniu byli, tylko mam wrazenie, ze zaczal kociol gazu brac wiecej. Co prawda

> temperatura spadla, ale w koncu nie az tak bardzo, zeby 2x wiecej bral.

moze cos w tym sterowniku zamieszales, mi zajelo 3 mies zanim ustawilem finalnie i nie dotykam, teraz 2ga zima z tym samym ustawieniem.

U mnie poszlo w 2 mies ok 500 litrow propanu, zanim sie ogarnalem z ustawieniami wlasciwymi dla mojego domu szlo mi tyle miesiecznie.

Na muratorze jest mega wielki temat jak to poustawiac zeby gralo. Nie wiem czy znalazles juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze cos w tym sterowniku zamieszales, mi zajelo 3 mies zanim ustawilem finalnie i nie dotykam,

> teraz 2ga zima z tym samym ustawieniem.

> U mnie poszlo w 2 mies ok 500 litrow propanu, zanim sie ogarnalem z ustawieniami wlasciwymi dla

> mojego domu szlo mi tyle miesiecznie.

> Na muratorze jest mega wielki temat jak to poustawiac zeby gralo. Nie wiem czy znalazles juz.

Znalazlem, nie przestawialem ostatnio sterownika. Przeglad mialem 14 listopada. Przed ta data mialem nastepujace zuzycia (daty odczytow i wyciagnieta srednia/dzien):

16.10: 2,48m3

23.10: 3,13m3

27.10: 6,01m3

28.10: 6,22m3

31.10: 5.6 m3

6.11: 4,86m3

17.11: 4,37m3

19.11: 6,06m3

20.11: 6,74m3

21.11: 8,36m3

23.11: 9,19m3

Za ostatnie 31 dni spalil mi 170m3 gazu, podczas gdy koledze 90m3. Roznica taka, ze ja nie mam drzwi wewnetrznych, mam inna bryle domu (3 kondygnacje - on parter plus uzytkowe poddasze), ciut wieksza powierzchnie, duzo wieksze zuzycie wody (on ok. 0,13m3 dziennie) i ja mam jedna sciane (najwieksza) wspolna z niezamieszkana i nieogrzewana polowka blizniaka.

Zuzycie wody mam dosc duze, bo srednio 0,45m3 dziennie, z tego okolo polowy, to CWU podgrzane do 50 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie to samo co roku, gaz syf, woda syf, ogolnie jakbym 3 lata nie zagladal to pewnie w koncu by

> stanal...

Zapewne wiele zależy od czynnika czyli zwykle wody?

U mnie dziesięć lat tylko co trzy lata wymiennik czyszczony prewencyjnie. Poza tym bezawaryjnie. Dotąd było włącz i zapomnij.

Ostatnio padł czujnik temp. ale nie w wyniku kamienia tylko głupiej budowy przez Honeywell-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za ostatnie 31 dni spalil mi 170m3 gazu, podczas gdy koledze 90m3. Roznica taka, ze ja nie mam

> drzwi wewnetrznych, mam inna bryle domu (3 kondygnacje - on parter plus uzytkowe poddasze),

> ciut wieksza powierzchnie, duzo wieksze zuzycie wody (on ok. 0,13m3 dziennie) i ja mam jedna

> sciane (najwieksza) wspolna z niezamieszkana i nieogrzewana polowka blizniaka.

To rzeczywiście niewielkie róznice rotfl.gifrotfl.gif

Ja mam forda pali mi 10 litrów a kolegi pies zjada tylko 200 g karmy dziennie

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To rzeczywiście niewielkie róznice

> Ja mam forda pali mi 10 litrów a kolegi pies zjada tylko 200 g karmy dziennie

Nie no bez przesady. Raczej Ty masz Forda pickupa, a kolega Forda Transita - oba sluza do przewozenia towarow, maja podobna pojemnosc paki i ten sam silnik diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no bez przesady. Raczej Ty masz Forda pickupa, a kolega Forda Transita - oba sluza do

> przewozenia towarow, maja podobna pojemnosc paki i ten sam silnik diesla.

Raczej kolega ma Forda Ka a Ty Transita. Obydwa to pojazdy i nic więcej ich nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie chodzi Ci o te:

> http://forum.muratordom.pl/showthread.ph...a-opinie-porady

> http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16...-carv2-i-sondą/

> http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...68e15f719dcf4cb

jezeli znajdziesz w sobie tyle sily to w pierwszym watku jest absolutnie wszystko, tylko ze jest juz ogromny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli znajdziesz w sobie tyle sily to w pierwszym watku jest absolutnie wszystko, tylko ze jest

> juz ogromny...

przejrzałem pierwszą stronę. Jak dla mnie masakra, tyle życia poświęcić na ustawienie ogrzewania.

A u mnie temp. na czujniku spada, piec się włącza, temp. rośnie, piec się wyłącza. Łatwo, prosto i bez komplikacji. zlosnik.gif Żadnych krzywych, temperatur maksymalnych, minimalnych itd.

Od 31 października do wczoraj (23-11) zużyłem 77 m3 gazu. Temp w domu ustawiona na 21.8 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli znajdziesz w sobie tyle sily to w pierwszym watku jest absolutnie wszystko, tylko ze jest

> juz ogromny...

Wiem, juz go kiedys tutaj podawalem. Przejrzalem parenascie stron jakies pol roku temu, moze dalej, ale braklo mi czasu na zabawe u siebie z excelami, obliczeniami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przejrzałem pierwszą stronę. Jak dla mnie masakra, tyle życia poświęcić na ustawienie ogrzewania.

> A u mnie temp. na czujniku spada, piec się włącza, temp. rośnie, piec się wyłącza. Łatwo, prosto i

> bez komplikacji. Żadnych krzywych, temperatur maksymalnych, minimalnych itd.

> Od 31 października do wczoraj (23-11) zużyłem 77 m3 gazu. Temp w domu ustawiona na 21.8 st.

W pomieszczeniu z czujnikiem chciales rzec? smile.gif

Jaki masz metraz domu i ile m3 wody Ci idzie, ze sobie pozwole spytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pomieszczeniu z czujnikiem chciales rzec?

tak. Czujnik mam w salonie. Mam raczej mały dom, o zwartej konstrukcji, nie mam dużych różnic temperatury między pomieszczeniami. Wiadomo, że jak słońce przyświeci do salonu, albo spędza się tam cały dzień i generuje ciepło, to piec uważa, ze jest ciepło i się nie włącza. Na górze robi się wtedy odrobinę chłodniej, ale nie na tyle, żeby to sprawiało problem. Chociaż jest odczuwalne, ale nigdy nie mierzyłem temperatury. Ale w nocy się to np. zaraz wyrówna.

> Jaki masz metraz domu i ile m3 wody Ci idzie, ze sobie pozwole spytac?

po podłogach niecałe 120m kw + garaż, też ogrzewany. Przy niecałych 22 st. w domu, w garażu jest okolo 15 st.

Zużycia wody dokładnie nie liczyłem. Płaciłem niedawno rachunek za 2 miesiące i kojarzy mi się 16m3, ale nie dam sobie nic za to uciąć

EDIT: oczywiście mam świadomość, że taki sposób sterowania jak mam, nadaje się w zasadzie tylko do niedużych domów i centralnego opartego na kaloryferach, a nie na podłogówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak. Czujnik mam w salonie. Mam raczej mały dom, o zwartej konstrukcji, nie mam dużych różnic

> temperatury między pomieszczeniami. Wiadomo, że jak słońce przyświeci do salonu, albo spędza

> się tam cały dzień i generuje ciepło, to piec uważa, ze jest ciepło i się nie włącza. Na górze

> robi się wtedy odrobinę chłodniej, ale nie na tyle, żeby to sprawiało problem. Chociaż jest

> odczuwalne, ale nigdy nie mierzyłem temperatury. Ale w nocy się to np. zaraz wyrówna.

> po podłogach niecałe 120m kw + garaż, też ogrzewany. Przy niecałych 22 st. w domu, w garażu jest

> okolo 15 st.

> Zużycia wody dokładnie nie liczyłem. Płaciłem niedawno rachunek za 2 miesiące i kojarzy mi się

> 16m3, ale nie dam sobie nic za to uciąć

> EDIT: oczywiście mam świadomość, że taki sposób sterowania jak mam, nadaje się w zasadzie tylko do

> niedużych domów i centralnego opartego na kaloryferach, a nie na podłogówce

to dom masz jakies 70% mojego, a zuzycie CWU polowe mniejsze. No to moze nie jest tak zle smile.gif od wczoraj 10:00 spalil niecale 9m3/dobe. Zapomniałem dodać, że kolega prawie codziennie odpala kominek, a ma go centralnie wobec bryly z kominem klatki schodowej zaraz obok. Moj niestety jest w rogu i bez szans na rozprowadzenie ciepla dalej, niz do jadalni obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega odpala codziennie kominek, to bez sensu takie porównanie. Ja od przeprowadzki w lutym, zapaliłem w kominku raz, 24 października. 25 października posprzątałem, wyczyściłem, odkurzyłem, wyrzuciłem popiół i upewniłem się, że nie dla mnie takie robienie syfu w salonie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przejrzałem pierwszą stronę. Jak dla mnie masakra, tyle życia poświęcić na ustawienie ogrzewania.

> A u mnie temp. na czujniku spada, piec się włącza, temp. rośnie, piec się wyłącza. Łatwo, prosto i

> bez komplikacji. Żadnych krzywych, temperatur maksymalnych, minimalnych itd.

> Od 31 października do wczoraj (23-11) zużyłem 77 m3 gazu. Temp w domu ustawiona na 21.8 st.

ja tez sie poddalem po paru stronach, spisalem tylko podstawowe funkcje i po pare dni na kazdej sprawdzalem jak dziala, teraz mam 220-230m2, na sterowniky 23.5 na dzien 22.5 na noc, w tym gazie jest juz CWU (2xprysznic i jakies 150l wody w wannie), i przeliczajac na prosto mam zuzycie ok 130-140m3 za 2 mies, mam kominek ale nie uzywam i mam w salone 7m szklanej sciany, jakbym nie pokombinowal z opcjami to bym poszedl z torbami na propanie z butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wymiennik poszedł do czyszczenia, niestety w przypadku DeDietricha operacja do tanich nie

> należy i 750 zł przed świętami poszło się

Chyba raczej serwis zdziera z Ciebie po prostu...

W każdym czyści się tak samo. Do demontażu też trzeba pół kotła rozebrać.

Zwykle kosztuje to 150 - 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba raczej serwis zdziera z Ciebie po prostu...

> W każdym czyści się tak samo. Do demontażu też trzeba pół kotła rozebrać.

> Zwykle kosztuje to 150 - 250 zł.

Kolego, we Wrocławiu za 150 zł to Ci przyjedzie serwisant żeby podbić pieczątkę i zrobić lekką regulację kotła bez dotykania śrubokręta. Do tego fachura ma do mnie 40 km bo cały Wrocław musi przejechać. Niestety wadą DeDietricha jest to, że części zamienne są bardzo drogie w porównaniu do innych marek a tam jakiś element trzeba wymienić przy okazji. Dla porównania cen to 200 zł płaciłem za to, że gość mi przestawił na palniku z gazu płynnego na ziemny, nic nie wymieniał, plus jakieś ustawienia w kompie pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. U mnie przyjeżdża gościu z serwisu firmowego 30km, rozbiera kocioł, zabiera wymiennik, czyści, odwozi i montuje za 250zł.

Jeśli ma na wymianę to od razu wstawia czysty i wtedy jest 150- 200zł w zależności czy czegoś jeszcze nie robi.

Ciekaw jestem co to za część, którą trzeba wymienić w wymienniku?

I jak to możliwe, że do DeDietrich-a jest jakaś specjalna skoro to wszystko składane z tych samych elementów poza obudową?

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak kolega odpala codziennie kominek, to bez sensu takie porównanie. Ja od przeprowadzki w lutym,

> zapaliłem w kominku raz, 24 października. 25 października posprzątałem, wyczyściłem,

> odkurzyłem, wyrzuciłem popiół i upewniłem się, że nie dla mnie takie robienie syfu w salonie

Ja sie cieszylem, ze sasiad odpalil wreszcie grzanie (na razie ma w chacie jakies 13-14 stopni i caly czas rosnie) i mi spadlo zuzycie do 8m3/dobe przy 0 stopni na zewnatrz dzis w nocy, a kumpel mnie zagial... przez ostatnie 4 doby kociol wciagnal mu 19m3, a w kominku 2 razy tylko palil tak od 16 do 22, a 2 razy przepalal przez godzinke wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie cieszylem, ze sasiad odpalil wreszcie grzanie (na razie ma w chacie jakies 13-14 stopni i

> caly czas rosnie) i mi spadlo zuzycie do 8m3/dobe przy 0 stopni na zewnatrz dzis w nocy, a

> kumpel mnie zagial... przez ostatnie 4 doby kociol wciagnal mu 19m3, a w kominku 2 razy tylko

> palil tak od 16 do 22, a 2 razy przepalal przez godzinke wieczorem.

ja miałem przez ostatnie 3 doby zużycie dokładnie 5m3 na dobę.

BTW. Nie myślałeś, żeby jakoś ocieplić tę ścianę od sąsiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja miałem przez ostatnie 3 doby zużycie dokładnie 5m3 na dobę.

> BTW. Nie myślałeś, żeby jakoś ocieplić tę ścianę od sąsiada?

Ocieplilem juz tak, jak sie dalo - na parterze i pietrze 12cm suporeksu + 5cm szczelina zasypana keramzytem, a na poddaszu aku-plyta isover 10cm + 2x plyta GK. Mimo wszystko ta sciana od strony sasiada, jak jeszcze nie grzal, zawsze miala tak z 12-13 stopni przez moje grzanie. Poniewaz mamy wspolna, to cieplo leci i tak przez stropy i sciany dzialowe oraz nosne, nawet jesli sciany wewnatrz pomieszczen ocieple. Zobaczymy za pare dni. Jak patrze na zuzycie w zeszlym roku (fakt, ze wtedy nie mieszkalem tam i temp. ustawiona byla na 18 stopni), to zuzycie mialem sporo mniejsze. Powyzej 10m3 wskakiwalo dopiero ponizej -5. Musze sie troche pobawic ustawieniami kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Współczuję. U mnie przyjeżdża gościu z serwisu firmowego 30km, rozbiera kocioł, zabiera wymiennik,

> czyści, odwozi i montuje za 250zł.

> Jeśli ma na wymianę to od razu wstawia czysty i wtedy jest 150- 200zł w zależności czy czegoś

> jeszcze nie robi.

> Ciekaw jestem co to za część, którą trzeba wymienić w wymienniku?

> I jak to możliwe, że do DeDietrich-a jest jakaś specjalna skoro to wszystko składane z tych samych

> elementów poza obudową?

No to pozazdrościć cen. U mnie nawet za to, że mieszkam 5 km pod Wrocławiem potrafią doliczyć 50-100 zł. Dochodzi do takich idiotyzmów, że jak zamawiasz usługę we Wrocławiu oddaloną od serwisu 25 km to za dojazd nie liczy, ale pod Wrocławiem dolicza np. 50 zł choć od serwisu jest 10 km. Aha, cenę sprawdzałem też u innego fachowca i wołał min. 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to pozazdrościć cen. U mnie nawet za to, że mieszkam 5 km pod Wrocławiem potrafią doliczyć

> 50-100 zł. Dochodzi do takich idiotyzmów, że jak zamawiasz usługę we Wrocławiu oddaloną od

> serwisu 25 km to za dojazd nie liczy, ale pod Wrocławiem dolicza np. 50 zł choć od serwisu

> jest 10 km. Aha, cenę sprawdzałem też u innego fachowca i wołał min. 800 zł.

u mnie jeszcze lepiej, jak juz jeden uruchomil piec to potem zaden inny nie chcial przyjechac, nawet nie moglem kogos innego zamowic do uruchomienia, teraz z serwisu jestem zadowolony po pewnych tarciach na poczatku, koszt 300, mieszkam pod miastem a serwisant 2 wioski obok, ale ze poza Wroclawiem to taka taksa i nie ma taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie jeszcze lepiej, jak juz jeden uruchomil piec to potem zaden inny nie chcial przyjechac,

> nawet nie moglem kogos innego zamowic do uruchomienia, teraz z serwisu jestem zadowolony po

> pewnych tarciach na poczatku, koszt 300, mieszkam pod miastem a serwisant 2 wioski obok, ale

> ze poza Wroclawiem to taka taksa i nie ma taniej

Ja wzialem na pierwszy przeglad tego samego, co na uruchomienie i zaskoczyl mnie cena 350zl... 10% ceny kotla! A przymusowe przeglady platne musze robic przez 5 lat.

Potem wyczytalem na muratorze, ze standardowa cena dla Immergasa, to 150-200zl. Nastepnym razem szukam na stronie Immergas, kto ma autoryzacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wzialem na pierwszy przeglad tego samego, co na uruchomienie i zaskoczyl mnie cena 350zl... 10%

> ceny kotla! A przymusowe przeglady platne musze robic przez 5 lat.

> Potem wyczytalem na muratorze, ze standardowa cena dla Immergasa, to 150-200zl. Nastepnym razem

> szukam na stronie Immergas, kto ma autoryzacje.

Ja dzwonilem w zeszlym roku i cena byla taka sama wszedzie, jak przeglad tanszy to dojazd dobijal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wzialem na pierwszy przeglad tego samego, co na uruchomienie i zaskoczyl mnie cena 350zl... 10%

> ceny kotla! A przymusowe przeglady platne musze robic przez 5 lat.

> Potem wyczytalem na muratorze, ze standardowa cena dla Immergasa, to 150-200zl. Nastepnym razem

> szukam na stronie Immergas, kto ma autoryzacje.

DeDietrich w warunkach gwarancji daje ochronę przez 5 lat dla pieców kondensacyjnych, ale pod warunkiem UWAGA: 4 serwisów w roku !!!. I teraz policzmy, piec padł mi w 4-tym roku. Żeby utrzymać gwarancję musiałbym wydać minimum 3,2 zł zakładając, że za każdym razem gość kasuje tylko 200 zł za wizytę. A i tak nie wiadomo czy by uznali bo winą jest kamień w wodzie a nie awaria urządzenia w znaczeniu część padła z wyeksploatowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DeDietrich w warunkach gwarancji daje ochronę przez 5 lat dla pieców kondensacyjnych, ale pod

> warunkiem UWAGA: 4 serwisów w roku !!!. I teraz policzmy, piec padł mi w 4-tym roku. Żeby

> utrzymać gwarancję musiałbym wydać minimum 3,2 zł zakładając, że za każdym razem gość kasuje

> tylko 200 zł za wizytę. A i tak nie wiadomo czy by uznali bo winą jest kamień w wodzie a nie

> awaria urządzenia w znaczeniu część padła z wyeksploatowania.

4 serwisy w roku to jakis zart, rozumiem przed sezonem ale latem co ma ogladac jak wode grzejesz przez 30 min dziennie?

Tez bym olal, taniej piec zmienia co 4 lata.

Ciesz sie ze padlo teraz a nie 25 grudnia smile.gif dobry sprzet, ja jestem pewien ze moja wloszczyzna jak padnie to wlasnie 25 albo 31 albo 1.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 serwisy w roku to jakis zart, rozumiem przed sezonem ale latem co ma ogladac jak wode grzejesz

> przez 30 min dziennie?

> Tez bym olal, taniej piec zmienia co 4 lata.

> Ciesz sie ze padlo teraz a nie 25 grudnia dobry sprzet, ja jestem pewien ze moja wloszczyzna jak

> padnie to wlasnie 25 albo 31 albo 1.01

Gość co mi teraz naprawia też mówi, że dobry sprzęt, ale bardzo wrażliwy i on by nie montował tego pieca na wodę jaka jest u mnie. Ewentualnie montaż, ale pod warunkiem zmiękczacza bo inaczej wychodzą takie kwiatki jak u mnie. W skali niemieckiej dot, twardości wody DeDietricha powinno się montować przy twardości do 11 punktów a u mnie woda ma 21 punktów w tej skali. No i teraz rozglądam się za zmiękczaczem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup zmiękczacz. Koszt około 2k. Ja mam vaillanta i z kotłem zero problemów, a twardość mam ustawioną na 3 stopnie niemieckie. Pamiętaj tylko że zmiękczacz nie usunie twardości węglanowej.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to kup zmiękczacz. Koszt około 2k. Ja mam vaillanta i z kotłem zero problemów, a twardość mam

> ustawioną na 3 stopnie niemieckie. Pamiętaj tylko że zmiękczacz nie usunie twardości

> węglanowej.

> Krawiec

ale to dotyczy chyba tylko kotlow dwufunkcyjnych? W jednofunkcyjnych w obiegu krazy caly czas ta sama woda, a jedynie w zasobniku moze byc problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DeDietrich w warunkach gwarancji daje ochronę przez 5 lat dla pieców kondensacyjnych, ale pod

> warunkiem UWAGA: 4 serwisów w roku !!!. I teraz policzmy, piec padł mi w 4-tym roku. Żeby

> utrzymać gwarancję musiałbym wydać minimum 3,2 zł zakładając, że za każdym razem gość kasuje

> tylko 200 zł za wizytę. A i tak nie wiadomo czy by uznali bo winą jest kamień w wodzie a nie

> awaria urządzenia w znaczeniu część padła z wyeksploatowania.

mam kondensacyjny DeDietrich zamontowany w 2011 lub w 2012 i robię przegląd raz do roku i mam wciąż aktywną gwarancję 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam kondensacyjny DeDietrich zamontowany w 2011 lub w 2012 i robię przegląd raz do roku i mam wciąż

> aktywną gwarancję

Powiem tak, zdaje Ci się, że masz gwarancję 270751858-jezyk.gif

Zerknij tutaj na stronę producenta.

A jak nie chce Ci się klikać to poniżej wyciąg ze stronki z FAQ:

Na jak długo De Dietrich udziela gwarancji na swoje produkty?

Firma De Dietrich udziela gwarancji właściwego działania urządzenia na okres:

a) 5 lat na wymienniki ciepła kotłów stojących, wiszących kondensacyjnych, panele solarne oraz na wszystkie pojemnościowe wymienniki c.w.u.

b) 2 lata na kotły wiszące niekondensacyjne, pompy ciepła, rekuperatory, automatykę do wszystkich kotłów, podzespoły elektryczne, wyposażenie dodatkowe, palniki nadmuchowe i atmosferyczne

c) 6 miesięcy na części podlegające szybkiemu zużyciu (np. dysze, uszczelki, elektrody, fotoelementy, żarniki)

Jak często należy przeprowadzać obowiązkowe przeglądy w ramach gwarancji?

Uzyskanie gwarancji wymaga przeprowadzenia obowiązkowych płatnych przez użytkownika przeglądów gwarancyjnych i konserwacji w zakresie kotłów oraz pojemnościowych wymienników c.w.u. (wg harmonogramu) przeprowadzonych przez firmę autoryzowaną przez De Dietrich.

a) uzyskanie 5 lat gwarancji na wymienniki ciepła, kotłów stojących, kotłów wiszących kondensacyjnych, panele solarne oraz na wszystkie pojemnościowe wymienniki c.w.u. wymaga 4 corocznych przeglądów

b) uzyskanie 2 lat gwarancji na kotły wiszące niekondensacyjne, automatykę, podzespoły elektryczne, wyposażenie dodatkowe, palniki nadmuchowe i atmosferyczne wymaga 1 przeglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a) uzyskanie 5 lat gwarancji na wymienniki ciepła, kotłów stojących, kotłów wiszących

> kondensacyjnych, panele solarne oraz na wszystkie pojemnościowe wymienniki c.w.u. wymaga 4

> corocznych przeglądów

>

czyli przegląd raz do roku szerloku hehe.gifhehe.gifhehe.gif

tłumacząc: w ciągu 5 lat masz mieć 4 przeglądy coroczne hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli przegląd raz do roku szerloku

> tłumacząc: w ciągu 5 lat masz mieć 4 przeglądy coroczne

o to to ok.gif

Też mi się wydawała abstrakcja z tymi 4 w roku ale pomyslałem że może jakiś wariat to jednak zawarł w warunkach gwarancji - jednak to błąd w czytaniu a nie w pisaniu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.