Skocz do zawartości

Dziwne działanie kotła.


spad

Rekomendowane odpowiedzi

> ale to dotyczy chyba tylko kotlow dwufunkcyjnych? W jednofunkcyjnych w obiegu krazy caly czas ta

> sama woda, a jedynie w zasobniku moze byc problem.

No tak zasobnik też pare złotych kosztuje..

A swoją drogą to woda z CO miesza się z kranówą w dwufunkcyjnym czy jest tam jakiś wymiennik?

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak zasobnik też pare złotych kosztuje..

> A swoją drogą to woda z CO miesza się z kranówą w dwufunkcyjnym czy jest tam jakiś wymiennik?

> Krawiec

Nie mam dwufunkcyjnego, ale podejrzewam, ze sa tam dwa wymienniki lub dwa obiegi w wymienniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A macie w instalacjach co jakieś odkamieniacze, uzdatniacze itp? I instalacja zwykla woda zalana?

Ja mam po prostu wode, ale serwisant poradzil, by wygrzac instalacje (czyt. rozpuscic olej z procesu produkcyjnego grzejnikow), zlal zlad, wlal inhibitora korozji 1l i zalal nowa woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam po prostu wode, ale serwisant poradzil, by wygrzac instalacje (czyt. rozpuscic olej z

> procesu produkcyjnego grzejnikow), zlal zlad, wlal inhibitora korozji 1l i zalal nowa woda.

To chyba dobry sposób, muszę u siebie spuścić zład i zalać nową wodą z inhibitorem. Jak zalałem instalację i na drugi dzień musiałem zdemontować kaloryfer (powód - przeciek na przyłączu kątowym pod kaloryferem). Woda jaka z niego wypłynęła miała kolor słabej herbaty. Na regulatorach przepływu na rozdzielaczach po 1 roku działania instalacji nie widać już nic. A o dziwo woda w obiegu kotłowym (po stronie instalacji otwartej) jest czyściutka. Ja nie wiem z czego te kaloryfery robią - instalacja zamknięta, alupex, większość kształtek mosiądz, troszkę miedzi, woda nigdy nie wymieniana,a mimo to ruda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie woda w CO jest czarna, mimo plukania pare razy, grzejniki purmo, cala instalacja na tece i

> troche miedzi przy samym zasobniku

U mnie tak samo. Tyle że nie mam w ogóle miedzi, a mam dwa krótkie kawałki rur stalowych trzymających naczynia wzbiorcze. Instalacja zgrzewana plastikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak u Was spalanie?

Screenshot_2014-12-02-22-26-44-1.png

walcze o mniejsze - dzis porobilem "one way klapki" z plastikowej dosc sztywnej folii (okladki od zeszytow) w kratkach wentylacji, zeby wyeliminowac wsteczny ciag i probuje przekonac sasiada, zeby grzal mocniej (ma na grzejnikach 45°C, a temperatura nie chce wskoczyc ponad 16°C). Wciaz nie mam wiekszosci drzwi wewnętrznych. Niestety okazuje sie, ze chyba mam nieco za male grzejniki w sypialni (poddasze, sciana szczytowa, brak ocieplenia od gory krawedzi tej sciany), bo wszedzie spokojnie dogrzane pomieszczenia (22+/-0.5°C) przy temp. zasilania 35°C (T zewn. =-1 do -2°C), a w sypialni 20.2-20.7°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak u Was spalanie?

Tradycyjnie - minimum 2x więcej niż u innych grinser006.gif

Rekord - 21 m3/dobę za 1 grudnia frown.gif Wtedy nie paliłem kominkiem.

Poprzednie dni 13-15 m3/dobę. Ale u mnie (podwarszawie) temperatury niższe - ostatnio min. -7, max. -4.

Możesz napisać coś więcej o tych swoich klapkach?

edit: A na jakiej wysokości masz tą sypialnię? Jak wysoko to pompa w piecu może nie dawać rady z wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tradycyjnie - minimum 2x więcej niż u innych

> Rekord - 21 m3/dobę za 1 grudnia Wtedy nie paliłem kominkiem.

> Poprzednie dni 13-15 m3/dobę. Ale u mnie (podwarszawie) temperatury niższe - ostatnio min. -7, max.

> -4.

zawsze myslalem, ze jak juz bede mieszkal, to mniej gazu pojdzie, niz w zeszlym sesonie, gdy grzalem puste mury, ale bylem w bledzie.

> Możesz napisać coś więcej o tych swoich klapkach?

wycialem z okladki do zeszytow (dlugo szukalem odpowiedniego materialu - dosc grubego, by trzymac ksztalt, ale dosc elastycznego, by sie odchylac) o szerokosci minimalnie mniejszej, niz otwor, a dlugosci na tyle, by od wewnatrz przykleic na gornej krawedzi. Do tylu (do kanalu) odchylaja sie swobodnie, a do przodu blokuja je kratki.

> edit: A na jakiej wysokości masz tą sypialnię? Jak wysoko to pompa w piecu może nie dawać rady z

> wydajnością.

dwie kondygnacje wyzej od kotla, ale pompa daje rade - temperatura grzejnikow taka sama, jak na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze myslalem, ze jak juz bede mieszkal, to mniej gazu pojdzie, niz w zeszlym sesonie, gdy

> grzalem puste mury, ale bylem w bledzie.

Ciężko to tak porównywać, za dużo zmiennych - wydaje mi się, że w tym roku na razie jest chłodniej; grzejesz do wyższej temperatury; zużywasz podgrzaną wodę; wietrzysz; itp. itd.

edit: Mam niestety kocioł z otwartą komorą spalania, doprowadzone powietrze do kotłowni ale boję się przytykania kratek, bo okaże się, że zabrałem powietrze, które szło do pieca i... czacha.gif

W przyszłym roku go wymieniam na kondensat, zadowolony jesteś z tego swojego (Immergasa zdaje się masz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko to tak porównywać, za dużo zmiennych - wydaje mi się, że w tym roku na razie jest

> chłodniej; grzejesz do wyższej temperatury; zużywasz podgrzaną wodę; wietrzysz; itp. itd.

> edit: Mam niestety kocioł z otwartą komorą spalania, doprowadzone powietrze do kotłowni ale boję

> się przytykania kratek, bo okaże się, że zabrałem powietrze, które szło do pieca i...

w piwnicy nic nie przytykalem, a poza tym kondensacyjny u mnie ma dolot powietrza w koncentrycznym podwojnym wkladzie kominowym

> W przyszłym roku go wymieniam na kondensat, zadowolony jesteś z tego swojego (Immergasa zdaje się

> masz)?

tak, victrix X 2 24. Jestem zadowolony pod tym katem, ze modulacje palnika ma od 3kW (jak wowczas szukalem, to w podobnej cenie 3.5tys. nic takiego nie bylo - teraz ponoc juz sa) i do CO obecnie chodzi na minimalnym plomieniu. No i ma 5 lat gwarancji, ale niestety pradozerna pompe obiegowa (100W na III biegu) - teraz w kotlach montuje sie pompy klasy A elektronicznie sterowane, ktorych pobor, to kilka W. Ponoc mozna u mnie zmienic i mam taki zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w piwnicy nic nie przytykalem

U mnie coś ciągnie powietrze z kratki w pokoju na piętrze/poddaszu shocked.gif

Powiedz mi jaki rząd wielkości trzeba liczyć za podłączenie kotła i wkładu kominowego u autoryzowanego montażysty? U mnie to w zasadzie wymiana starego na nowy.

Też o nim myślę, jest tani, i też podoba mi się ta niska moc minimalna - w Junkersie, na którego patrzyłem jest > 7kW.

Gdybyś coś dowiedział się o pompie - daj proszę znać 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o to to

> Też mi się wydawała abstrakcja z tymi 4 w roku ale pomyslałem że może jakiś wariat to jednak zawarł

> w warunkach gwarancji - jednak to błąd w czytaniu a nie w pisaniu

Wystarczą 1x w roku, ale lepiej się nie spóźnić z przeglądem.

BTW w Wawie za przegląd MCR II po roku płaciłem na początku 2014 mniej niż 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie coś ciągnie powietrze z kratki w pokoju na piętrze/poddaszu

> Powiedz mi jaki rząd wielkości trzeba liczyć za podłączenie kotła i wkładu kominowego u

> autoryzowanego montażysty? U mnie to w zasadzie wymiana starego na nowy.

> Też o nim myślę, jest tani, i też podoba mi się ta niska moc minimalna - w Junkersie, na którego

Niestety u mnie rozliczenie nie jest jeszcze faktem, bo montowal instalator ogolny, tylko sprawdzenie i rozruch byl robiony przez ASO, z ktorym sie rozliczal instalator. Poniewaz jednak ten pierwszy (byly szwagier) jeszcze musi kilkadziesiat drobnostek dokonczyc, a mu sie nie spieszy, to mi sie nie spieszy z platnoscia - jemu zdaje sie zreszta tez.

> patrzyłem jest Gdybyś coś dowiedział się o pompie - daj proszę znać

Postaram sie w tym tygodniu dowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, ja zrobiłem za mało W sumie olewałem przeglądy

I tu masz odpowiedź, dlaczego doprowadziłeś kocioł do takiego objawu. cool.gif

A przy okazji pytanie: Czy masz wodę miejską czy ze studni głębinowej?

Zbadaj sobie wodę (lub, w przypadku miejskiej, pobierz info z lokalnych "wodociągów") i odpowiednio dobierz sobie urządzenie uzdatniające wodę (zmiękczacz/ odżelaziacz/ odmanganiacz). Warto zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu masz odpowiedź, dlaczego doprowadziłeś kocioł do takiego objawu.

> A przy okazji pytanie: Czy masz wodę miejską czy ze studni głębinowej?

> Zbadaj sobie wodę (lub, w przypadku miejskiej, pobierz info z lokalnych "wodociągów") i odpowiednio

> dobierz sobie urządzenie uzdatniające wodę (zmiękczacz/ odżelaziacz/ odmanganiacz). Warto

> zainwestować.

Ilość przeglądów nie miała wpływu na stan kotła, po prostu twarda woda zrobiła swoje a przegląd by nie sprawił, że wymiennik nie wymagał czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tradycyjnie - minimum 2x więcej niż u innych

> Rekord - 21 m3/dobę za 1 grudnia Wtedy nie paliłem kominkiem.

W zimowe dni idzie mi około 100 m3 / tydzień.

Grzanie tylko piecem, bez kominka

Już się do tego przyzwyczaiłem, znaczy do rachunku 1500-2000 zł za zimowe miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak u Was spalanie?

> walcze o mniejsze - dzis porobilem "one way klapki" z plastikowej dosc sztywnej folii (okladki od

> zeszytow) w kratkach wentylacji, zeby wyeliminowac wsteczny ciag i probuje przekonac sasiada,

> zeby grzal mocniej (ma na grzejnikach 45°C, a temperatura nie chce wskoczyc ponad 16°C). Wciaz

> nie mam wiekszosci drzwi wewnętrznych. Niestety okazuje sie, ze chyba mam nieco za male

> grzejniki w sypialni (poddasze, sciana szczytowa, brak ocieplenia od gory krawedzi tej

> sciany), bo wszedzie spokojnie dogrzane pomieszczenia (22+/-0.5°C) przy temp. zasilania 35°C

> (T zewn. =-1 do -2°C), a w sypialni 20.2-20.7°C.

jakies kosmiczne to zuzycie, ja mam miedzy 45 a 49 na CO, zaleznie jaki minus na zewnatrz i zuzywam mniej gazu.

Te grzejniki to chyba spore jak tylko na 35 stopni grzejesz, albo kubatura mala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakies kosmiczne to zuzycie, ja mam miedzy 45 a 49 na CO, zaleznie jaki minus na zewnatrz i zuzywam

> mniej gazu.

> Te grzejniki to chyba spore jak tylko na 35 stopni grzejesz, albo kubatura mala.

rozmiar rozmiarem, ale ilosc sie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko to tak porównywać, za dużo zmiennych - wydaje mi się, że w tym roku na razie jest

> chłodniej;

Jeśli porównasz listopad 2013/2014 to jednak ten był cieplejszy w stosunku 444/418 stopniodni grzania dla Krakowa. Ale jak już patrzeć w okresie w którym zacząłem grzanie 24h/dobę w tym roku (17 XI) i odnieść to do roku poprzedniego to rzeczywiście, ten listopad jest odrobinę chłodniejszy (w stosunku 261/231 stopniodni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli porównasz listopad 2013/2014 to jednak ten był cieplejszy w stosunku 444/418 stopniodni

> grzania dla Krakowa. Ale jak już patrzeć w okresie w którym zacząłem grzanie 24h/dobę w tym

> roku (17 XI) i odnieść to do roku poprzedniego to rzeczywiście, ten listopad jest odrobinę

> chłodniejszy (w stosunku 261/231 stopniodni).

Spalanie gazu w 12 miesiecy:

W90OU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż sprawdziłem odczyt. Za ostatnie 2 tygodnie

> wychodzi średnia 5,2m3/dobę, w tym CWU i kuchnia.

> Zużycie podobne jak w zeszłym roku o tej porze.

A jaka powierzchnia do ogrzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieduża, niecałe 100m2.

To warto dodac te informacje smile.gif Moje 207m2 uzytkowej, to polowa blizniaka, ktorego druga czesc do tej pory byla nieogrzewana (gdzies od soboty sasiad planuje dogrzac do 20 stopni i grzac juz normalnie), a miedzy nami nie ma termoizolacji. Srednia z 2 ostatnich tygodni 9,15m3/dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To warto dodac te informacje Moje 207m2 uzytkowej, to polowa blizniaka, ktorego druga czesc do tej

> pory byla nieogrzewana (gdzies od soboty sasiad planuje dogrzac do 20 stopni i grzac juz

> normalnie), a miedzy nami nie ma termoizolacji. Srednia z 2 ostatnich tygodni 9,15m3/dobe.

Jak na takie warunki to całkiem dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że wam sie chce tak latać do gazomierz co chwile

> Krawiec

ja sobie postanowiłem za ten sezon grzewczy zrobić zestawienie zużycia miesięczne (na razie mam październik: 70m3, listopad 120m3 zlosnik.gif ), ale codziennie to też by mi się nie chciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sobie postanowiłem za ten sezon grzewczy zrobić zestawienie zużycia miesięczne (na razie mam

> październik: 70m3, listopad 120m3 ), ale codziennie to też by mi się nie chciało

jesli bym byl pewien, ze ustawienia sa juz ok, a stan termodynamiczny calego blizniaka by byl ustalony, to tez by mi sie nie chcialo codziennie sprawdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli bym byl pewien, ze ustawienia sa juz ok, a stan termodynamiczny calego blizniaka by byl

> ustalony, to tez by mi sie nie chcialo codziennie sprawdzac.

ja zanim ustawilem tak ze jestem zadowolony to 3 mies sie meczylem, mniej wiecej kazda kombinacje z tydzien testowalem wiec rozumiem te zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zanim ustawilem tak ze jestem zadowolony to 3 mies sie meczylem, mniej wiecej kazda kombinacje z

> tydzien testowalem wiec rozumiem te zabawy

Ja dziś odkryłem, że idzie mi sporo ciepła w podłogę (mam tylko grzejniki), ktorędy idzie kilka rurek od CO i CWU w korytarzu przy wejściu (z kotlowni do pionow) - najzimniejszym pomieszczeniu w domu i do tego z najmniejszą ilością styro pod posadzką. Wykryłem to dopiero przy większym mrozie, gdy temperatura zasilania przekroczyła 40 stopni, a sęk w tym, że mam wyłączony czujnik temperatury wewnętrznej i kocioł załącza się tylko na podstawie różnicy między zasilaniem a powrotem. Od wczoraj przez równo dobę spalił mi prawie 10.7m3, a temperatury wahały się na zewnątrz od -5 do 0 stopni. Chyba muszę włączyć ten czujnik i ustawić sterowanie pracą kotła, bo wydaje mi się, że sporo idzie w grunt/podłogę i różnica zasilania i powrotu wciąż jest ponad próg wykrycia, więc kocioł chodzi non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

No bez sensu jest grzać nawet niską temperaturą jak w domu ciepło zlosnik.gif

Za bardzo kombinujesz.

Ja testowałem różne opcje sterowania. Mój sterownik ma tryp sterowania temperaturą pomieszczenia - działa on/off, jak temperatura zadana to kocioł nie pracuje jak spadnie -0,5 stopnia od zadanej to się załącza i wyłacza jak wzrośnie o 0,5 stopnia od zadanej. Ale cześć od podłogówki działa inaczej bo franca grzeje jeszcze przez pewien czas mimo że już jest +0,5 do zdanej i nie moge wyczaić dlaczego. Drugi tryb to korekta i tutaj z założenia mamy utrzymać stałą temperature regulująć tylko temperaturą zasilania - jak sie robi ciepło to zmniejszamy, jak za zimno to zwiększamy. Wtedy kocioł pracuje cały czas. Ten drugi tryb nie żre wiecej gazu ale żre wiecej prądu bo pompy chodzą non-stop. A przy moich obiegach i kotle (minimalna 7kW) to i tak kocioł pracuje do chrzanu bo co chwile palnik się wyłącza.

No ale w 2010 nie bardzo były kotły z mniejsza mocą minimalną...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bez sensu jest grzać nawet niską temperaturą jak w domu ciepło

> Za bardzo kombinujesz.

> Ja testowałem różne opcje sterowania. Mój sterownik ma tryp sterowania temperaturą pomieszczenia -

> działa on/off, jak temperatura zadana to kocioł nie pracuje jak spadnie -0,5 stopnia od

> zadanej to się załącza i wyłacza jak wzrośnie o 0,5 stopnia od zadanej.

Tak mozesz sobie zrobic w malym domu, albo jak masz perfekcyjnie dobrana instalacje do zapotrzebowania energetycznego poszczegolnych pomieszczen i czujnik ustawisz w absolutnie pewnym najzimniejszym pomieszczeniu - wowczas mozesz byc prawie pewien, ze wylaczajac kociol masz wszedzie zadana temperature. Ja tej pewnosci nie mam, a kondygnacji troche jest, wiec z pewna doza niesmialosci i niepewnosci ponownie wlacze czujke temperatury wewnetrznej i sie ustawieniami pobawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Tak mozesz sobie zrobic w malym domu, albo jak masz perfekcyjnie dobrana instalacje do

> zapotrzebowania energetycznego poszczegolnych pomieszczen i czujnik ustawisz w absolutnie

> pewnym najzimniejszym pomieszczeniu - wowczas mozesz byc prawie pewien, ze wylaczajac kociol

> masz wszedzie zadana temperature. Ja tej pewnosci nie mam, a kondygnacji troche jest, wiec z

> pewna doza niesmialosci i niepewnosci ponownie wlacze czujke temperatury wewnetrznej i sie

> ustawieniami pobawie.

ponownie bawie sie ustawieniami, bo przy poprzednich (krzywa cos pod 4, offset -15, czyli temp. min. 25°C) mial problem z dogrzaniem sypialni przy temperaturach 5-10°C na zewnatrz (t. zasilania wowczas 27-28°C). Ustawilem Offsett na -7 i krzywa 3.3, to przegrzalo (w sypialni po nocy 22.5, a chcialem do 21.5 maks), za to kociol zezarl sredniodobowo 10m3 (gdzie przed zmiana zarl 5-6m3).

A jak u Was wyglada zuzycie przy tak silnych wiatrach. Wzroslo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponownie bawie sie ustawieniami, bo przy poprzednich (krzywa cos pod 4, offset -15, czyli temp.

> min. 25°C) mial problem z dogrzaniem sypialni przy temperaturach 5-10°C na zewnatrz (t.

> zasilania wowczas 27-28°C). Ustawilem Offsett na -7 i krzywa 3.3, to przegrzalo (w sypialni po

> nocy 22.5, a chcialem do 21.5 maks), za to kociol zezarl sredniodobowo 10m3 (gdzie przed

> zmiana zarl 5-6m3).

IMO za dużo kombinujesz - tzn najpierw znajdź krzywą która pasuje do budynku w jak największym zakresie temperatur zewnętrznych a później offsetem ustaw temperaturę na kotle tak abyś miał wymaganą temperaturę w pomieszczeniach.

Jak się sprawuje ten Victrix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponownie bawie sie ustawieniami, bo przy poprzednich (krzywa cos pod 4, offset -15, czyli temp.

> min. 25°C) mial problem z dogrzaniem sypialni przy temperaturach 5-10°C na zewnatrz (t.

> zasilania wowczas 27-28°C). Ustawilem Offsett na -7 i krzywa 3.3, to przegrzalo (w sypialni po

> nocy 22.5, a chcialem do 21.5 maks), za to kociol zezarl sredniodobowo 10m3 (gdzie przed

> zmiana zarl 5-6m3).

> A jak u Was wyglada zuzycie przy tak silnych wiatrach. Wzroslo?

U mnie zużycie gazu spadło, bo wzrosła temperatura zew.

W tej chwili z rekuperatora mam nawiew temp 19 stopni i ogrzewanie załącza się sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO za dużo kombinujesz - tzn najpierw znajdź krzywą która pasuje do budynku w jak największym

> zakresie temperatur zewnętrznych a później offsetem ustaw temperaturę na kotle tak abyś miał

> wymaganą temperaturę w pomieszczeniach.

> Jak się sprawuje ten Victrix?

no wlasnie kwestia, zeby znalezc - jak nie empirycznie, to jak? Jak mam za niska t. zasilania, to mimo, ze sterownik zalacza kociol, to ten nie grzeje, bo roznica miedzy zasilaniem i powrotem jest <=3°C.

A Victrix sprawuje sie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> próbowałeś grzać w takim trybie, żeby włączyć kocioł na stałe, a temp. regulować termostatami przy

> grzejnikach?

tak, tak bylo od stycznia do grudnia. Wydaje mi sie, ze zarl wowczas wiecej. Zreszta w tym trybie rowniez trzeba dzialac krzywa i offsetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie kwestia, zeby znalezc - jak nie empirycznie, to jak?

Może zblokuj kocioł na stałą temperaturę zasilania CO i zobacz np. ille stopni potrzebujesz przy 0st żeby mieć w domu 20st i zrób to samo jak będzie np. -10 w nocy. Naniesiesz te dwa punkty na krzywą i zobaczysz która najbardziej pasuje. A później offsetem dostroisz sobie temperaturę w całym zakresie.

Zakładam że to jest ci znane :

Quote:

• Zawsze za chłodno! Należy zwiększyć korektę

• Zawsze za ciepło! Należy zmniejszyć korektę

• Za chłodno tylko podczas mrozów! Wybrać krzywą o wyższym numerze

• Za ciepło tylko podczas mrozów! Wybrać krzywą o niższym numerze

• Dobrze podczas mrozów, poza tym za chłodno! Wybrać krzywą o niższym numerze oraz zwiększyć korektę

• Dobrze podczas mrozów, poza tym za ciepło! Wybrać krzywą o wyższym numerze oraz zmniejszyć korektę


>Jak mam za niska t. zasilania, to

> mimo, ze sterownik zalacza kociol, to ten nie grzeje, bo roznica miedzy zasilaniem i powrotem

> jest mniejsza niż

Ale temperatura zasilania CO jest taka jak wymagana, czy nie? IMO on Ci nie grzeje bo po prostu wymagana temperatura zasilania CO jest osiągnięta, powrót nie ma tu znaczenia. W opcjach masz możliwość wpisania minimalnej temp zasilania CO - nawet jak z krzywej wyjdzie np. 20st to możesz zablokować że kocioł nie schodzi poniżej 30 st. (25 st jest chyba fabryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.