Skocz do zawartości

Aveo T300 - problemy, dostępność części.


jarzab11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jak w temacie. Macie jakieś większe przebiegi, problemy z serwisowaniem czy dostępnością części? Odpowiedzi mogą dotyczyć wszystkich nowych chevroletów, nie tylko aveo.

Gryzie mnie aveo 1.2 LT+ z symbolicznym przebiegiem. Gdybym się dogadał co do ceny to może na wiosnę bym takim jeździł (w opcji jest LPG do założenia)

Obawiam się sytuacji kiedy coś będzie dostępne tylko w ASO za sporą gotówkę lub trzeba będzie czekać na części tygodniami jak to kiedyś miało miejsce w seacie z niektórymi rzeczami zlosnik.gif

O ile silnik jest podobno z corsy D - A12XER, to reszta nie wiem z czego. Jest się czego obawiać? Macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile silnik jest podobno z corsy D - A12XER, to reszta nie wiem z czego. Jest się czego obawiać?

> Macie jakieś doświadczenia?

mam przejechane 58tys km

ogolnie nie mam zastrzezen do auta, w 90% jestem zadowolony ok.gif

te 10% zostawilem na zawieszenie ... grinser006.gif

otoz z przodu juz 3 razy wymieniali mi na gwarancji laczniki stabilizatora bo stukaly na drobnych nierownosciach

tyl niestety tez potrafi stukac /jak jest ponizej 0stC/, ASO twierdzi ze tam nie ma co stukac no.gif

ale nasi wschodni sasiedzi rozszyfrowali co tam stuka i dzieki temu tydzien temu usunalem wade konstrukcyjna - gorne mocowanie amortyzatorow grinser006.gif

jesli chodzi o czesci zamienne to nie ma najmniejszego problemu - wiekszosc pasuje z corsy D / grande punto ok.gif

ja mam 1.3 diesla wiec czesci mam wspolne jeszcze z astra j /klocki i tarcze hamulcowe/ , silnik i osprzet - corsa d, astra j, grande punto, alfa mito

jak chcesz wiedziec jakie czesci sa wspolne z innymi autami albo dostepnosc czesci to wejdz na strone sklepu intercars i tam sa takie opcje sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś doświadczenia?

Miałem aveo t250, którym zrobiłem ok. 85 kkm na LPG i sprzedałem. Nigdy mnie nie zawiodło, nigdy też nie potrzebowało pilnej pomocy. Wymieniłem amory z tyłu, jedno łożysko w kole przednim, tarcze i klocki, szczęki, łącznik wydechu, łączniki stabilizatora, akumulator ... i to chyba wszystko.

Będąc zadowolonym z niezawodności t250 nabyłem t300 - obecnie mam 22 kkm na LPG i zero usterek. Części do t250 były tanie jak barszcz (mam kolegę mechanika, więc mogę być trochę nieobiektywny bo części miałem "po kosztach"). Według mojej wiedzy z klamotami do t300 jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, na pewno zajrzę Auto o którym mowa ma dopiero 15 kkm, ale nie zauważyłem żeby coś stukało,

> może dopiero zacznie.

Jeśli nie potrzebujesz wyścigówki to bierz w ciemno. W tej klasie cenowej to bardzo fajne auto. Przy rozsądnej jeździe potrafi odwdzięczyć się przy dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie potrzebujesz wyścigówki to bierz w ciemno. W tej klasie cenowej to bardzo fajne auto.

> Przy rozsądnej jeździe potrafi odwdzięczyć się przy dystrybutorze.

Wiem jak to jeździ i zdaję sobie sprawę z mocy jaką oferuję. Obecnie mam 75 konnego Leona więc jestem nauczony cierpliwości zlosnik.gif

90% moich tras to małe miasto więc mi to zbytnio nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> tyl niestety tez potrafi stukac /jak jest ponizej 0stC/, ASO twierdzi ze tam nie ma co stukac

> ale nasi wschodni sasiedzi rozszyfrowali co tam stuka i dzieki temu tydzien temu usunalem wade

> konstrukcyjna - gorne mocowanie amortyzatorow

W jakich warunkach objawiało się u Ciebie stukanie spowodowane górnym mocowaniem amorków? Wymieniałeś na jakieś inne, specjalne? Czy po prostu się zużyło i wymieniłeś na nowe?

Moja żona ujeżdża od niecałego roku T300 z 2011r. Jak dotąd przejechane 10kkm, na liczniku w sumie 57tyś i po drodze wymieniliśmy łącznik stabilizatora z przodu. Ostatnio żona narzeka, że coś stuka z tyłu. Kiedy tym samochodem nie jadę, to nasłuchuję i ja zupełnie nic nie słyszę. (może powinienem do laryngologa sie kopnąć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakich warunkach objawiało się u Ciebie stukanie spowodowane górnym mocowaniem amorków?

> Kiedy tym samochodem nie jadę, to nasłuchuję i ja zupełnie nic nie słyszę. (może

> powinienem do laryngologa sie kopnąć?)

zaczyna stukac w okolicach 0st C, najczesciej jak przejezdzalem przez wieksza nierownosc jednym kolem i tyl dobijal - przewaznie prawa strona,

w lato moglem jezdzic po najwiekszych dolach i nic nie bylo slychac

kupilem oba mocowania amortyzatorow z alfy ... zlosnik.gif

Lemforder - lewa

Lemforder - prawa

przy okazji wymienilem amortyzatory tylne bo juz tylem bujalo

KAYABA 343459

+ wymiana 100pln w ASO = ~420pln za caly tyl ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jak jechałem T300 u brata to słyszałem jakieś popukiwanie z tyłu, ale myślałem że to jakaś półka

> czy coś innego w bagażniku. To może być zawieszenie?

tez myslalem ze to kolo zapasowe puka, takie gluche klapniecie jak by gumowym mlotkiem w blache

zglaszalem to kilka razy w ASO ale niestety nic nie znalezli no.gif

wiec sam zaczalem szukac w necie ale na naszych stronach tylko byl problem znany ale nie rozwiazany

chevrolet-aveo.ru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez myslalem ze to kolo zapasowe puka, takie gluche klapniecie jak by gumowym mlotkiem w blache

> zglaszalem to kilka razy w ASO ale niestety nic nie znalezli

> wiec sam zaczalem szukac w necie ale na naszych stronach tylko byl problem znany ale nie rozwiazany

> chevrolet-aveo.ru

A nie masz takiej dodatkowej wykładziny w bagażniku ???

Domyślam się o czym mówicie.

U mnie coś podobnego pojawiło się w chwili, gdy do nowego auto dokupiłem sobie wykładzinę - taką mniej-więcej:

http://allegro.pl/mata-wykladzina-bagaznika-bagaznik-chevrolet-aveo-i4792923049.html

oraz kiedy założyłem LPG i wożę dojazdówkę w pokrowcu.

Zupełnie nie biorę "do pały", bo wiem co u mnie stuka. Też jest to takie głuche puknięcie przy przejeździe przez garb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Jak w temacie. Macie jakieś większe przebiegi, problemy z serwisowaniem czy dostępnością części?

> Odpowiedzi mogą dotyczyć wszystkich nowych chevroletów, nie tylko aveo.

> Gryzie mnie aveo 1.2 LT+ z symbolicznym przebiegiem. Gdybym się dogadał co do ceny to może na

> wiosnę bym takim jeździł (w opcji jest LPG do założenia)

> Obawiam się sytuacji kiedy coś będzie dostępne tylko w ASO za sporą gotówkę lub trzeba będzie

> czekać na części tygodniami jak to kiedyś miało miejsce w seacie z niektórymi rzeczami

> O ile silnik jest podobno z corsy D - A12XER, to reszta nie wiem z czego. Jest się czego obawiać?

> Macie jakieś doświadczenia?

Mam Aveo 1.2 LT+ klima T300 2013r od marca 2014 r przejechałem nim już prawie 6000 tyś km. Z samochodem nic się nie dzieje. Leje tylko benzyne i płyn do spryskiwacza Nic nie stuka. Tak jak koledzy napisali potrafi odwięczyć się przy dystrybutorze. Bagażnik w sedanie jest mega pakowny. Jeżeli chodzi o częsci zamienne to np Lanosa długo już nie produkowali a z częsciami na zamówienie nie było problemu. Ja polecam Aveo bardzo przestronny samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaczyna stukac w okolicach 0st C, najczesciej jak przejezdzalem przez wieksza nierownosc jednym

> kolem i tyl dobijal - przewaznie prawa strona,

> w lato moglem jezdzic po najwiekszych dolach i nic nie bylo slychac

> kupilem oba mocowania amortyzatorow z alfy ...

Pasują bez żadnych przeróbek? Będę musiał poczytać forum braci ze wschodu. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Jak w temacie. Macie jakieś większe przebiegi, problemy z serwisowaniem czy dostępnością części?

> Odpowiedzi mogą dotyczyć wszystkich nowych chevroletów, nie tylko aveo.

> Gryzie mnie aveo 1.2 LT+ z symbolicznym przebiegiem. Gdybym się dogadał co do ceny to może na

> wiosnę bym takim jeździł (w opcji jest LPG do założenia)

> Obawiam się sytuacji kiedy coś będzie dostępne tylko w ASO za sporą gotówkę lub trzeba będzie

> czekać na części tygodniami jak to kiedyś miało miejsce w seacie z niektórymi rzeczami

TU chyba dostaniesz wszystko czego potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie masz takiej dodatkowej wykładziny w bagażniku ???

mam mate podobna do Twojej, ale tez jezdzilem z zupelnie pustym bagaznikiem i efekt byl ten sam

tez sobie na poczatku tlumaczylem ze cos w bagazniku stuka, a najlepsze jest to ze jak chcialem specjalnie wywolac to pukniecie to sie nie dalo hehe.gif

tydzien temu wymienilem te gorne mocowania oraz amortyzatory i narazie mam cisze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TU chyba dostaniesz wszystko czego potrzeba

tylko ze POTAK stal sie drogi no.gif

mozna znalezc zamienniki w duzo nizszych cenach, co nie koniecznie oznacza nizsza jakosc

tydzien temu szukalem amortyzatorow i w potaku oryginaly GM kosztuja 200pln/szt

ja kupilem KYB za 100pln/szt ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko ze POTAK stal sie drogi

> mozna znalezc zamienniki w duzo nizszych cenach, co nie koniecznie oznacza nizsza jakosc

> tydzien temu szukalem amortyzatorow i w potaku oryginaly GM kosztuja 200pln/szt

> ja kupilem KYB za 100pln/szt

KYB na naklejce, a w srodku Made in China biglaugh.gif

Koszty produkcji są na podobnym poziomie, a gdzie zarobek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KYB na naklejce, a w srodku Made in China

a co teraz nie jest chinskie ? rozejrzyj sie do okola, spojrz na metki itp ... grinser006.gif

mnie osobiscie to nie przeszkadza, mamy wolny rynek, a jakosc produktow chinskich jest coraz lepsza ok.gif

sam sporo kupuje bezposrednio u chinczykow - CCC ...

Cena Czyni Cuda

> Koszty produkcji są na podobnym poziomie, a gdzie zarobek?

mniej posrednikow od fabryki do konsumenta, watpie zeby bylo mozna kupic czesci GM bezposrednio z fabryki

a Ty jakiej firmy amortyzatory produkujesz? i co polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co teraz nie jest chinskie ? rozejrzyj sie do okola, spojrz na metki itp ...

> mnie osobiscie to nie przeszkadza, mamy wolny rynek, a jakosc produktow chinskich jest coraz lepsza

> sam sporo kupuje bezposrednio u chinczykow - CCC ...

> Cena Czyni Cuda

> mniej posrednikow od fabryki do konsumenta, watpie zeby bylo mozna kupic czesci GM bezposrednio z

> fabryki

> a Ty jakiej firmy amortyzatory produkujesz? i co polecasz ?

Niestety mam zakaz podawania nazwy firmy na forach smile.gif

Tak czy inaczej, widzialem oferte tez "mojej" firmy na necie gdzie cena była rowna cenie produkcji. Więc JAK?

najwazniejsze ze klient jest zadowolony przytul.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety mam zakaz podawania nazwy firmy na forach

nie zrozumiales ironii zlosnik.gif napisz jakie sa godne uwagi "Twoim" zdaniem ...

> najwazniejsze ze klient jest zadowolony

sugerujesz ze podroby chinskie kupilem ? raczej normalna cena tego modelu amorow, w wielu sklepach podobna

jak do tej pory jako zamiennik zawsze kupowalem KYB i nigdy sie nie zawiodlem, wiec oczekuje ze i tym razem tak bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie do użytkiwników aveo. Na forum poza kilkoma usterkami opisywany jest problem ściagania auta w lewo pomimo prawidłowej geometrii. Kilku użytkownikom z tego powodu wymieniano kolumnę kierowniczą na gwarancji. Macie podobny problem, robiiście coś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jeszcze pytanie do użytkiwników aveo. Na forum poza kilkoma usterkami opisywany jest problem

> ściagania auta w lewo pomimo prawidłowej geometrii. Kilku użytkownikom z tego powodu

> wymieniano kolumnę kierowniczą na gwarancji. Macie podobny problem, robiiście coś z tym?

Niewielkie ściąganie w lewo jest i u mnie. Nie przeszkadza, gdy obie ręce leżą na kierownicy. Żona w ogóle tego nie wyczuwa. Co ciekawe, w momencie zakupu auta ja też nic nie czułem. Wyszło dopiero po zmianie opon.

Syn miał okazję jeździć Aveo z wypozyczalni i też ściągało w lewo.

Jesli masz gwarancję, to uderzaj do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niewielkie ściąganie w lewo jest i u mnie. Nie przeszkadza, gdy obie ręce leżą na kierownicy. Żona

> w ogóle tego nie wyczuwa. Co ciekawe, w momencie zakupu auta ja też nic nie czułem. Wyszło

> dopiero po zmianie opon.

> Syn miał okazję jeździć Aveo z wypozyczalni i też ściągało w lewo.

> Jesli masz gwarancję, to uderzaj do ASO.

Czyli chyba ten typ tak ma angryfire.gif Brat ma podskoczyc do ASO po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.