Skocz do zawartości

Naświetlacz LED


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Planuje kupić naświetlacz z czujnikiem ruchu, taki co się umieszcza nad wejściem, aby oświetlić ok 6m (z wys 2,5m). Kiedyś zależało to od mocy, teraz są LEDy. Warto pójść w taką lampę z Led ?

Lampa ma zadanie oświetlać teraz jakieś 5x6m ani dawać pkt świetlny.

Może jakieś konkretne modele które macie i polecacie ?

Na co zwracać uwagę przy wyborze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno montowałem. Kupiłem w Mrówce (nie chciałem zamawiać na Allegro). Kupiłem mały 10W ale ma tylko 500lm (te z Allegro maja ok.900 lm) barwa światła zimna. Jestem bardzo zadowolony. Nie jest to szperacz i najprawdopodobniej zgubionej igły bym nie znalazł, ale placyk 4x5 oświetla na tyle, że można się po nim bez obaw w nocy poruszać a do tego barwa zimna biała daje taką poświatę) - mówiąc inaczej spokojnie przy tej lampie trafiasz na chodnik i o nic się nie potkniesz w nocy. Czujnik ruchu jest ok. choć pracuje na min. (jest regulacja czułości). Niestety u mnie akurat w czasie wiatru lampa odpala co sama co jakiś czas bo mam trochę kwiatków i gałęzi, ale nie ze względu na LED właśnie mam to w nosie...u mnie w każdym razie się sprawdziła...ciekawym tylko ile podziała...na razie ma ok. miesiąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tygodnie temu montowałem dokładnie taką zakupioną w tym też sklepie NOWYELEKTRONIK

Ja oświetlam plac ok 10x8 metrów i wystarcza. Czujnik sprawuje się dobrze, zasięg realny to tak ok 10-12 m. czas świecenia można regulować w zakresie od 4s do 4 min. dodatkowo regulacja czułości i regulacja tego przy jakim zaciemnieniu ma się uruchamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Planuje kupić naświetlacz z czujnikiem ruchu, taki co się umieszcza nad wejściem, aby oświetlić ok

> 6m (z wys 2,5m). Kiedyś zależało to od mocy, teraz są LEDy. Warto pójść w taką lampę z Led ?

> Lampa ma zadanie oświetlać teraz jakieś 5x6m ani dawać pkt świetlny.

> Może jakieś konkretne modele które macie i polecacie ?

> Na co zwracać uwagę przy wyborze ?

Na temperaturę, którą woli Twoje oo, ciepłą, czy zimną wink.gif

Mam u siebie 3 ciepłe - lepsze światło i 2 zimne, trzeci zimny będzie montowany do oświetlania łąki zlosnik.gif

Na początek tam będzie 20W, ale podejrzewam, że będę musiał zmienić na 50 lub 100W na łące, w koło domu są 10W i dają radę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na temperaturę, którą woli Twoje oo, ciepłą, czy zimną

> Mam u siebie 3 ciepłe - lepsze światło i 2 zimne, trzeci zimny będzie montowany do oświetlania łąki

> Na początek tam będzie 20W, ale podejrzewam, że będę musiał zmienić na 50 lub 100W na łące, w koło

> domu są 10W i dają radę

Racja o tym zapomniałem, ja mam przed domem ciepły ( jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Planuje kupić naświetlacz z czujnikiem ruchu, taki co się umieszcza nad wejściem, aby oświetlić ok

> 6m (z wys 2,5m). Kiedyś zależało to od mocy, teraz są LEDy. Warto pójść w taką lampę z Led ?

> Lampa ma zadanie oświetlać teraz jakieś 5x6m ani dawać pkt świetlny.

> Może jakieś konkretne modele które macie i polecacie ?

> Na co zwracać uwagę przy wyborze ?

ja połowę ogrodu (a raczej trawnika z kilkoma krzakami zlosnik.gif ) mam oświetlone 10W, jak kupowałem to brałem na zasadzie odstraszacza, ale świeci nadzwyczaj dobrze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja połowę ogrodu (a raczej trawnika z kilkoma krzakami ) mam oświetlone 10W, jak kupowałem to

> brałem na zasadzie odstraszacza, ale świeci nadzwyczaj dobrze

to chyba masz mały ogród, ja mam w podbitce 10x2W, dom trochę oświetla, ale to raczej, żeby mieć orientację niż żeby było widno.

Kupiłem naświetlacz, w sumie pierwszy lepszy, który ma 30W, zobaczymy jak to bedzie świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba masz mały ogród, ja mam w podbitce 10x2W, dom trochę oświetla, ale to raczej, żeby mieć

> orientację niż żeby było widno.

> Kupiłem naświetlacz, w sumie pierwszy lepszy, który ma 30W, zobaczymy jak to bedzie świecić.

powiesiłem naświetlacz na podbitce szopy w ogrodzie i rzeczywiscie oświetla ze 30m2 na końcu ogrodu (można spokojnie wybrać ładniejszą marchewkę na grządce zlosnik.gif )a miał działać tylko jako straszak na ewentualnych intruzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiesiłem naświetlacz na podbitce szopy w ogrodzie i rzeczywiscie oświetla ze 30m2 na końcu ogrodu

> (można spokojnie wybrać ładniejszą marchewkę na grządce )a miał działać tylko jako straszak

> na ewentualnych intruzów

icon_eek.gif to ladnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.