Skocz do zawartości

Koszty ogrzewania domku


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy naprawdę trzeba się doktoryzować z przyłożenia linijki do ekranu?

Upierasz sie, jak nie przymierzajac Toost w watku obok wink.gif

Wg Twojej linijki jest niecale 1250, a wg wartosci liczbowej 1147, co daje prawie 9% bledu. Calkiem bym powiedzial znaczaca roznica grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Upierasz sie, jak nie przymierzajac Toost w watku obok

> Wg Twojej linijki jest niecale 1250, a wg wartosci liczbowej 1147, co daje prawie 9% bledu. Calkiem

> bym powiedzial znaczaca roznica

Źle: "paczysz". Wyobraźnię trzeba mieć albo użyć drugiej linijki lub: "ekierki" ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle: "paczysz". Wyobraźnię trzeba mieć albo użyć drugiej linijki lub: "ekierki"

Wiesz, ja z racji wyksztalcenia mialem troche do czynienia z metrologia, wiec jestem wyczulony na takie metody "na oko". Na oko, to wiesz kto w szpitalu umarl, a mowimy o dokladnosci rzedu 10%, przy czym wskazania sasiednich lat niewiele wiecej sie roznia i jedyne, co mozna na pewno powiedziec na podstawie wykresu bez wartosci, to ze slupek A jest mniejszy lub wiekszy od B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem ile będę płacił, bo jeszcze nie dostałem żadnej FV za gaz . Gazomierz założyli mi

> 4.11.2014. W ostatnią niedzielę 7.12,2014 zajrzałem do skrzynki - nabiło 300m3 gazu...

Twój rachunek za zużyty do tej pory gaz to około 680zł z opłatą stałą w taryfie W3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem ile będę płacił, bo jeszcze nie dostałem żadnej FV za gaz . Gazomierz założyli mi

> 4.11.2014. W ostatnią niedzielę 7.12,2014 zajrzałem do skrzynki - nabiło 300m3 gazu. Dom o

> powierzchni po podłodze 220m2, porotherm + 15 styro, okna 3 szyby, wszędzie podłogówka. Kocioł

> Dietrich MCRIII + 140l zasobnik c.w.u. Temperatura ustawiona na regularze .... 23,5 st . IMO

> jest tanio

Do konca nie wiem ile mam po podlodze, a liczyc z projektu teraz mi sie nie chce, pewnie cos kolo tego co Ty.

Przez 2,5 miecha poszlo prawie 350m3, faktura w w3.6 na 730zl ok.gif

Porotherm + 12 styro, okna kij wie jakie ale 2 szyby (drzwi tarasowe nie bardzo szczelne, bede cos z tym musial zrobic, odkupilem 7 letni dom), grzanie mieszane podlogowka + kaloryfery, tez jakis starszy Dietrich z zasobnikiem, na dole 23st., na gorze 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sasiedzi dookola maja takie "dobre kotly na wszystko", a smrod w powietrzu taki, ze wytrzymac nie

> idzie. Osiada ten syf na wszystkim - lisciach, ziemi, samochodach... Ja tam wole jednak gaz.

Co kraj, to obyczaj. Na szczescie sypialnie mamy od ogrodu, nie dolatuje. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie prosciej, by za pare stow przeliczyl Ci ktos parametry termiczne domu?

lepiej może nie wink.gif

jeszcze się okaże że teoretycznie ma lepsze parametry niż praktycznie i szok będzie jak audyt wskaże o połowę mniejsze zapotrzebowanie na ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej może nie

> jeszcze się okaże że teoretycznie ma lepsze parametry niż praktycznie i szok będzie jak audyt

> wskaże o połowę mniejsze zapotrzebowanie na ciepło

Kwity do odbiory wskazywaly na roczne zapotrzebowanie, po przeliczeniu jednostek (przy jakiej temp. wnetrze liczone?), na ca. 1400 m3, dorzucajac 400 na cwu wychodzi 1800, w realu wyszlo 2000. Jakis poglad to daje. Kubatura bodaj 550 m3, po podlodze ca. 180 plus garaz nieodgrzewany (32 m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.