Skocz do zawartości

Megane II 1.6 16v jakie spalanie LPG ?


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

> ooo to ja też robię 410km moim Sceniciem 2.0 w automacie typ miasto tyle że tankuje 45l

Ogólnie tyle mi zaczęła palić jak zmieniłem stację 6ta butla i wynik ciągle powyżej 400km jak tankowałem wcześniej na innej to max 360km było ale znajomy też zatankował i też mu pali mniej... Lipny gaz i tyle... Tym bardziej że dało się zauważyć falowanie obrotów za to jak zacząłem na tej nowej tankować to problem się uspokoił... A niby jedna i druga stacja to Orlen :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździ, ale to ciężkie auto

Nie jest źle, mam porównanie do Astry III z takim silnikiem i C-czwórką lepiej się jeździ, może to też zasługa lepiej zestopniowanej skrzyni, w Oplu skrzynie mają dość długie przełożenia.

Jest jedna wada, którą będę musiał poprawić po nowym roku...były wadliwe uszczelki pod głowicą i lekko cieknie olej w okolicach kanału olejowego, na szczęście nie jest to wyciek do komory spalania, tylko zewnętrzny. Ta wada była w Citroenie i Peugeotach, w niektórych przypadkach wycieki pojawiały się jeszcze w okresie gwarancyjnym grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2m5ysls.jpg

Olej leci po lewej stronie nad alternatorem, w tym zagłębieniu i spływa na sam dół po misce olejowej. Nie dostaje się na koła pasowe ani na pasek rozrządu, można z tym jeździć ale trzeba kontrolować czy wyciek nie zaczyna się mocno powiększać.

Ja to będę robił po nowym roku, założyłem inny wątek i czekam tylko na potwierdzenie jaki klucz jest potrzebny, nie pytałbym o to gdybym miał nowe śruby na miejscu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej leci po lewej stronie nad alternatorem, w tym zagłębieniu i spływa na sam dół po misce

> olejowej. Nie dostaje się na koła pasowe ani na pasek rozrządu, można z tym jeździć ale trzeba

> kontrolować czy wyciek nie zaczyna się mocno powiększać.

> Ja to będę robił po nowym roku, założyłem inny wątek i czekam tylko na potwierdzenie jaki klucz

> jest potrzebny, nie pytałbym o to gdybym miał nowe śruby na miejscu

ile tego leci? zostaje plama pod autem? ubywa oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje zdjęcie grinser006.gif u mnie leci mniej, a oleju ubywa bardzo mało, co prawda przez te chłodne dni zauważyłem na osłonie silnika plamy oleju, ale jak spojrzałem na bagnet to niewiele ubyło. Sprawę kontroluję na bieżąco, ale że kłuje mnie to w oczy, a kilku mechaników pytałem i niestety albo było za drogo albo mnie olewali to zrobię to z bratem, narzędzia mam, jakieś umiejętności też, więc zaryzykuję. To tylko głowica grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.