Skocz do zawartości

Zasobnik cwu - wymieniać?


open

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wiosną będę wymieniał kocioł gazowy, starego typu z otwartą komorą spalania na kondensat.

Teraz zastanawiam się, czy gdyby dało się podłączyć stary to jest sens wymieniać również zasobnik cwu. Jest to 120l Junkers z ok. 2000 roku, ST 120-1E, sprawny, działający, itp.

W konstrukcji pieców przez te 15 lat zaszło sporo zmian na +, ale czy zasobniki też są w jakiś sposób lepsze? Może lepiej izolowane, dłużej trzymające ciepłą wodę?

Kocioł będzie prawdopodobnie firmy Immergas, zasobnik jeśli zdecyduję się na zmianę to również. Jest sens ekonomiczny? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć, wiosną będę wymieniał kocioł gazowy, starego typu z otwartą komorą spalania na kondensat.

> Teraz zastanawiam się, czy gdyby dało się podłączyć stary to jest sens wymieniać również zasobnik

> cwu. Jest to 120l Junkers z ok. 2000 roku, ST 120-1E, sprawny, działający, itp.

> W konstrukcji pieców przez te 15 lat zaszło sporo zmian na +, ale czy zasobniki też są w jakiś

> sposób lepsze? Może lepiej izolowane, dłużej trzymające ciepłą wodę?

> Kocioł będzie prawdopodobnie firmy Immergas, zasobnik jeśli zdecyduję się na zmianę to również.

> Jest sens ekonomiczny?

jak nie cieknie to nie ino tylko anode sprawdzic smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja bym sie tak nie smial bo jak jej nie ma to moze i niedlugo zbiornika nie byc :0

To zależy gdzie.

Na Podlasiu z wody osadza się tyle kamienia, że nie ma szans nic skorodować. Nikt tutaj nie wymienia anod bo nie ma to sensu ekonomicznego.

Bojlery po 30 lat stare wiszą i działają bez żadnych anod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój piec chodzi od ok. 9-ciu lat. Anody nie było już chyba 4 lata temu. Dziś ma dojechać kurierem zmiękczacz/odkamieniacz do domowej instalacji, który mam nadzieje po zamontowaniu zmieni moje zycie na lepsze jak pilot do telewizora smile.gif

I mam takie pytanie "przy okazji" - Czy jest jakiś sposób na usunięcie kamienia, który przez te 9 lat osadził się w domowej instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OT - a co to i do czego służy?

To je taki dinks w bojlerze, który lubi korodować bardziej niż stal. Efekt jest taki, że zżera ci anode, a na stalowym płaszczu wręcz osadzają się tlenki, które pasywują stal, zabezpieczając ją w ten sposób przed korozją.

Tyle, że ja się naoglądałem w internecie zeżartych anod w bojlerach, obliczałem też ostatnio anody do zabezpieczenia pewnej konstrukcji podwodnej, więc postanowiłem wymienić u siebie. Namęczyłem się chyba dwa dni z odkręceniem (bardziej to skombinowaniem klucza) i okazało się, że ją ledwo nadgryzło, właściwie tylko jakieś kilka powierzchniowych wżerów. Po oczyszczeniu wyglądała jak nowa. W twardej wodzie mało co zżera taką anodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kocioł będzie prawdopodobnie firmy Immergas, zasobnik jeśli zdecyduję się na zmianę to również.

A dlaczego akurat ta marka?

Pytam bo właśnie planuję kotłownię i na razie też zdecydowałem się na Immegras (Victrix X24 2I lub Victrix Superior 32X), ale ostatnio wpadł mi w oko Termet z serii Gold któy ma też bardzo szeroką modulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego akurat ta marka?

U mnie to też na razie plany. Victrix X 24, ponieważ:

- jest tani

- szeroka modulacja mocy

- długa gwarancja (5 lat)

- Olleo takiego ma - a on ma wszystko dobre i solidne wink.gifgrinser006.gif

Termeta jeszcze nie analizowałem

P.S. Wczoraj rozmawiałem z instalatorem - 1500 zł za robociznę wymiany pieca to chyba dużo? +2000 za wkład kominowy crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie Immergasa od 9-ciu lat. Jakis tam Victrix jednofunkcyjny kondensacyjny. Cos się w nim popsuło na początku w jakimś mechanizmie. Chyba był to zawór przełączający obieg c.w.u. / c.o. Naprawiłem to "na szybko" kawałkiem przyciętej karty kredytowej. Po jakimś czasie serwis wymienił na nowe. Był jeszcze jakiś problem ale nie pamiętam czego dotyczył. Poza tym działa. Jeszcze jedno zastrzeżenie - lokalny, polecany przez dystrybutora serwisant był raczej słaby. Taki gaduła-mądrala co więcej gadał ( również przez telefon ), a mało robił. Jak przychodził na przegląd albo na serwis to połowę czasu spędzał z telefonem przy uchu na pogaduchach. No i przychodził pół dnia później niż się umawiał. jakby ktoś w -W-wie wszedł w Immergasa to podam na priva nazwę firmy, z której nie polecam korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.