Skocz do zawartości

Osłona przegubu i klocki hamulcowe


slawek55

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie chce tworzyć dwóch tematów więc zapytam w jednym.

1. czy wielkim grzechem jest zastosowanie opaski skręcanej takiej na kluczyk do osłony przegubu zamiast dedykowanej takiej na specjalny klucz ściskowy?

2. Wymieniłem klocki hamulcowe. cofnąłem tłoczek i był luźny tzn wszedł normalnie, ale po dokręceniu prowadnic zablokował się hamulec.

Nie wiem gdzie może byc błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. czy wielkim grzechem jest zastosowanie opaski skręcanej takiej na kluczyk do osłony przegubu

3x ojcze nasz i 2 zdrowaś mario na pokutę i będzie po problemie wink.gif Może być taka opaska, ważne że sznurkiem tego nie związałeś

> 2. Wymieniłem klocki hamulcowe. Nie wiem gdzie może byc błąd?

brudne prowadnice, klocki z innego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brudne prowadnice, klocki z innego auta...

Prowadnice posmarowane i czyszczone, co do klocków to mało prawdopodobne bo jest model wyszczególniony na opakowaniu, choć możliwe bo nie są oryginalne.

PS. Z opaska to pytałem w tym sensie czy ta śruba skręcająca nie wprowadzi zbyt dużej masy i nie będzie wybijania łożyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do klocków to mało prawdopodobne

są tu tacy co kupili klocki do mietka i chcieli założyć do astry rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif więc wszystko jest możliwe

> PS. Z opaska to pytałem w tym sensie czy ta śruba skręcająca nie wprowadzi zbyt dużej masy i nie będzie wybijania łożyska

nie ma takiej opcji, czasami kamień o większej masie wejdzie ci w bieżnik i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak klocki nie dotykają tarczy, to nie powinno być różnicy.

Nowe klocki, nowa tarcza raczej może dawać minimalnie większy opór na początku, zanim się ułoży.

Przecież nie ma tam żadnej sprężyny, która cofa klocki.

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Nie chce tworzyć dwóch tematów więc zapytam w jednym.

> 1. czy wielkim grzechem jest zastosowanie opaski skręcanej takiej na kluczyk do osłony przegubu

> zamiast dedykowanej takiej na specjalny klucz ściskowy?

> 2. Wymieniłem klocki hamulcowe. cofnąłem tłoczek i był luźny tzn wszedł normalnie, ale po

> dokręceniu prowadnic zablokował się hamulec.

> Nie wiem gdzie może byc błąd?

Czy przypadkiem nie obróciłeś zacisk hamulcowy na przewodzie ? Skręcony przewód powoduje że płyn niema jak się cofnąć po zdjęciu nogi z hamulca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy przypadkiem nie obróciłeś zacisk hamulcowy na przewodzie ? Skręcony przewód powoduje że płyn

> niema jak się cofnąć po zdjęciu nogi z hamulca .

Nie przeciez to byłoby widać.

Problemem były prowafnice zacisku. W nowych klockach są wsuniete. Były krzywe i blokowaly a raczej dociskaly klocek do tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana klocków i tarcz, nie jest czymś trudnym. Oprócz narzędzi, trzeba mieć jednak elementarną wiedzę z tego zakresu. Nie obraz się. Z tego co piszesz, wynika, że jeszcze jej nie masz. Hamulce, to nie żarty. Zwłaszcza na śliskim. Na twoim miejscu, do takich prac, poszukał bym, doświadczonego "pomocnika". Wiedza z forum, jest bardzo przydatna, ale to tylko teoria. Trzeba umieć z niej korzystać.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz taka mala prośba, jak mało wiesz to nie dawaj takich rad. A przy okazji rozumiem że ty przy

> urodzeniu nabyłeś wiedzę z mlekiem?

Nie zrozumiałeś moich intencji. Chcesz szczegółów, pisz na prive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.