Skocz do zawartości

PZU i zagubione wypowiedzenie OC


bydluck

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu otrzymalem samochod w formie darowizny. Byl on ubezpieczony w PZU. Rezygnacja z oc zostala zlozona w ustawowym terminie i oc nabylem u innego ubezpieczyciela. Niestety ktos z pracownikow PZU zagbul ten dokument. Sprawa trafila do kancelarii i do e-sadu. Otrzymalem nakaz zaplaty do ktorego skutecznie wnioslem sprzeciw, dolaczajac pismo rezygnacyjne na ktorym widnieje informacja iz takie pismo do PZU wplynelo. Sprawa zostala skierowana do rozpatrzenia w mojej miejscowosci, termin najblizszy poniedzialek. Kancelaria powoda wyslala o to takie pismo przygotowawcze doszukujac sie dziury w calym:

CLICK

Jestem na straconej pozycji, ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakis czas temu otrzymalem samochod w formie darowizny. Byl on ubezpieczony w PZU. Rezygnacja z oc

> zostala zlozona w ustawowym terminie i oc nabylem u innego ubezpieczyciela. Niestety ktos z

> pracownikow PZU zagbul ten dokument. Sprawa trafila do kancelarii i do e-sadu. Otrzymalem

> nakaz zaplaty do ktorego skutecznie wnioslem sprzeciw, dolaczajac pismo rezygnacyjne na ktorym

> widnieje informacja iz takie pismo do PZU wplynelo. Sprawa zostala skierowana do rozpatrzenia

> w mojej miejscowosci, termin najblizszy poniedzialek. Kancelaria powoda wyslala o to takie

> pismo przygotowawcze doszukujac sie dziury w calym:

> CLICK

> Jestem na straconej pozycji, ktos pomoze?

Czekaj czekaj.

Kiedy nabyłeś auto (forma nie ma znaczenia)?

Do kiedy miało polise OC w PZU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj czekaj.

> Kiedy nabyłeś auto (forma nie ma znaczenia)?

> Do kiedy miało polise OC w PZU?

27-02-2013 data nabycia pojazdu. 12 marca zlozono wypowiedzenie tego OC. Polisa wazna do 16-09-2013.

W skrocie chodzi o to ze kancelaria ktory reprezentuje PZU twierdzi ze w wypowiedzeniu powolalem sie na bledna ustawe. Po zaglebieniu sie w temat faktycznie tak jest. Jednak na samym starcie problem dotyczyl tego ze takie wypowiedzenie w ogole do nich nie wplynelo. Na pozniejszym etapie jak udowodnilem ze takie wypowiedzenie zostalo zlozone to doszukali sie tego kruczka, jakim jest ustawa 28.

Przyznam szczerze ze zawsze korzystalem z tego wzoru i nigdy nie bylo problemu. Dla zwyklego wyjadacza chleba ktory nie zaglebia sie w temat, ten wzor wydaje sie byc ok. Malo tego w momencie gdy oddawalem rezygnacje, agent PZU stwierdzil ze jest wszystko w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po danych osobowych, numerze rejestracyjnym, czy numerze polisy idzie to sprawdzić czy wpłynęło czy nie smile.gif Szczerze powiedziawszy, to nikt nie zwraca uwagi na tą ustawę przynajmniej nie w momencie kiedy dany dokument wpływa do PZU i zostaje wprowadzony do systemu. Mówię to jako pracownik PZU, ale ja nie zajmuję się bezpośrednio tymi dokumentami i nie wiem kto dalej rozstrzyga to czy wypowiedzieć polisę czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze powiedziawszy, to nikt nie zwraca uwagi na tą ustawę przynajmniej nie w momencie

> kiedy dany dokument wpływa do PZU i zostaje wprowadzony do systemu.

Tym bardziej jestem zdziwiony bo rozumiem jakbym nic nie zrobił i olal temat. Agent przyjmujacy pismo rowniez potwierdzil ze to wystarczy. A jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym bardziej jestem zdziwiony bo rozumiem jakbym nic nie zrobił i olal temat. Agent przyjmujacy

> pismo rowniez potwierdzil ze to wystarczy. A jednak...

Miałem parę lat temu podobną sprawę -chodziło o ponad 1200zł.Wypowiedziałem bodajże MTU w ich oddziale i dołączyłem ksero nowego ubezpieczenia.Czepili się ,że powołałem się na artykuł który wypowiada PO okresie ubezpieczenia.Sytuacja była o tyle kuriozalna ,że ich pracownik dał mi to wypowiedzenie i dołączyłem nowe ubezpieczenie(po co komu 2 OC). screwy.gif.3 miesiące przerzucania się pismami z nimi.W końcu uwzględnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym bardziej jestem zdziwiony bo rozumiem jakbym nic nie zrobił i olal temat. Agent przyjmujacy

> pismo rowniez potwierdzil ze to wystarczy. A jednak...

Dziwnie że Ci nie dał potwierdzenia... Ja załatwiam wszystko przez agencje. Znajdują mi najtańsze i zawsze dają potwierdzenie. Kiedyś się MTU przyczepił że nie wypowiedziałem. Ja swoje potwierdzenie gdzieś posiałem ale oni mieli kopie i wszystko załatwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 27-02-2013 data nabycia pojazdu. 12 marca zlozono wypowiedzenie tego OC. Polisa wazna do

> 16-09-2013.

> W skrocie chodzi o to ze kancelaria ktory reprezentuje PZU twierdzi ze w wypowiedzeniu powolalem

> sie na bledna ustawe. Po zaglebieniu sie w temat faktycznie tak jest. Jednak na samym starcie

> problem dotyczyl tego ze takie wypowiedzenie w ogole do nich nie wplynelo. Na pozniejszym

> etapie jak udowodnilem ze takie wypowiedzenie zostalo zlozone to doszukali sie tego kruczka,

> jakim jest ustawa 28.

> Przyznam szczerze ze zawsze korzystalem z tego wzoru i nigdy nie bylo problemu. Dla zwyklego

> wyjadacza chleba ktory nie zaglebia sie w temat, ten wzor wydaje sie byc ok. Malo tego w

> momencie gdy oddawalem rezygnacje, agent PZU stwierdzil ze jest wszystko w porzadku.

Odpisz im, że w związku z przeniesieniem własności pojazdu z osoby ... na osobę ... w formie darowizny, zastosowanie ma art. 31 ustawy o ubezpieczaniach obowiązkowych.

Chociaż jak przeczytałem teraz uzasadnienie i kopie wypowiedzenia to powiem, że dałeś ciała. Poprawnie powinno być, że w związku z przejęciem praw własności do samochodu w oparciu o art. 31 wypowiadasz OC z dniem ...

Wypowiadając tak jak napisałeś przejmujesz niezapłacona część składki i o to się czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kancelaria powoda wyslala o to takie pismo przygotowawcze doszukujac sie dziury w calym:

Dla kasy wykorzystają nawet błedny przecinek - wydaje mi sie ze powinienes powołac się na art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003r.

Za błedy chyba zapłacisz.

A swoją drogą wystarczyło podać datę z jakim dniem wypowiadasz umowę, bez par.

Jednak niech mądrzejsi się wypowiedza, bo mamy tu kilku prawników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla kasy wykorzystają nawet błedny przecinek - wydaje mi sie ze powinienes powołac się na art. 31

> ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003r.

> Za błedy chyba zapłacisz.

> A swoją drogą wystarczyło podać datę z jakim dniem wypowiadasz umowę, bez par.

> Jednak niech mądrzejsi się wypowiedza, bo mamy tu kilku prawników.

Tak, tez mi sie tak wydaje. Skorzystalem z gotowego wzoru, uzupelnilem dane i to byl blad. Niepotrzebnie bylo dodane tam info o art. Trudno.... mam tylko nadzieje ze koszty procesowe mnie nie zjedza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tez mi sie tak wydaje. Skorzystalem z gotowego wzoru, uzupelnilem dane i to byl blad.

> Niepotrzebnie bylo dodane tam info o art. Trudno.... mam tylko nadzieje ze koszty procesowe

> mnie nie zjedza :/

Nie pomyl się przy opłatach, bo koszty procesowe i zastępstwo to chyba dwie oddzielne pozycje do zapłaty.

Ja szybko spróbowałbym dogadać się z wierzycielem przed roztrzygnięciem sądowym. Może uda się ograniczyć koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tez mi sie tak wydaje. Skorzystalem z gotowego wzoru, uzupelnilem dane i to byl blad.

> Niepotrzebnie bylo dodane tam info o art. Trudno.... mam tylko nadzieje ze koszty procesowe

> mnie nie zjedza :/

Mnie dziwi jedno.Firma ubezpieczeniowa w końcu nie nazywa się Kowalski&Kowalski i renomę na rynku ma.Nie zdają sobie sprawy ,że później osoba która zapłaci koszty będzie trzymała się od nich z daleka a i szeptanym marketingiem ,popartym faktami czy też nie będzie starała się wszystkim znajomym obrzydzić ubezpieczenia u nich? hmm.gifKtoś tam myśli tymi kategoriami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie dziwi jedno.Firma ubezpieczeniowa w końcu nie nazywa się Kowalski&Kowalski i renomę na

> rynku ma.Nie zdają sobie sprawy ,że później osoba która zapłaci koszty będzie trzymała się od

> nich z daleka a i szeptanym marketingiem ,popartym faktami czy też nie będzie starała się

> wszystkim znajomym obrzydzić ubezpieczenia u nich? Ktoś tam myśli tymi kategoriami?

Przepis jest przepis icon_rolleyes.gif A jak pójdzie do konkurencji to nikt za nim płakał nie będzie hahaha.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie dziwi jedno.Firma ubezpieczeniowa w końcu nie nazywa się Kowalski&Kowalski i renomę na

> rynku ma.Nie zdają sobie sprawy ,że później osoba która zapłaci koszty będzie trzymała się od

> nich z daleka a i szeptanym marketingiem ,popartym faktami czy też nie będzie starała się

> wszystkim znajomym obrzydzić ubezpieczenia u nich? Ktoś tam myśli tymi kategoriami?

Tam jest wydział marketingu i wydział windykacji. Jedni maja gdzieś drugich, ważne żeby sami mieli dobre wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na straconej pozycji, ktos pomoze?

ściągnąłeś całkowicie nie to pismo, które powinieneś - ale to już wiesz.

Jakbyś do tego pisma dołączył umowę darowizny/KS to sprawa mogłaby zostać rozstrzygnięta na Twoją korzyść bo by wynikało co i na jakiej podstawie chcesz zrobić.

Jedyne co możesz teraz zrobić to próba przekonania sądu, że osoba której wręczałeś wypowiedzenie wiedziała skąd się bierze i powinna zareagować na błędnie wskazany art.

Tak na przyszłość jak się nie ma pewności jaki paragraf ma zastosowanie to lepiej złożyć wypowiedzenie opisowe niż podpierać się złym paragrafem.

''W związku z zakupem/przejściem prawa własności pojazdu ... o nr rej... wypowiadam um. ubezpieczenia OC o nr ewidencyjnym..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuszczą Ci. Sam miałem z nimi zatarg w momencie jak dało się posiadać podwójne ubezpieczenie. Kupiłem używany samochód, zapomniałem wypowiedzieć OC. Kilka tygodni trwała przepychanka, prośby itd. Mają to w d.. i wykorzystają jak ktoś napisał każdy przecinek żeby cię 270747800-sex.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie odpuszczą Ci. Sam miałem z nimi zatarg w momencie jak dało się posiadać podwójne ubezpieczenie.

> Kupiłem używany samochód, zapomniałem wypowiedzieć OC. Kilka tygodni trwała przepychanka,

> prośby itd. Mają to w d.. i wykorzystają jak ktoś napisał każdy przecinek żeby cię

Dokładnie, mi miła pani z pzu źle naliczyła zniżki, po miesiącu Fundusz Gwarancyjny się do mnie odezwał i kazał dopłacić, gdy skontaktowałem się z pzu to dowiedziałem się, że ja jestem winny (chyba miałem się orientować czy zniżki które mi wpisała należą mi się czy nie). Po roku ta sama pani się skontaktowała, żeby przedłużyć umowę, ale ją wyśmiałem i poszedłem do konkurencji, która potrafi naliczać zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ściągnąłeś całkowicie nie to pismo, które powinieneś - ale to już wiesz.

> Jakbyś do tego pisma dołączył umowę darowizny/KS to sprawa mogłaby zostać rozstrzygnięta na Twoją

> korzyść bo by wynikało co i na jakiej podstawie chcesz zrobić.

> Jedyne co możesz teraz zrobić to próba przekonania sądu, że osoba której wręczałeś wypowiedzenie

> wiedziała skąd się bierze i powinna zareagować na błędnie wskazany art.

> Tak na przyszłość jak się nie ma pewności jaki paragraf ma zastosowanie to lepiej złożyć

> wypowiedzenie opisowe niż podpierać się złym paragrafem.

> ''W związku z zakupem/przejściem prawa własności pojazdu ... o nr rej... wypowiadam um.

> ubezpieczenia OC o nr ewidencyjnym..."

Z wypowiedzeniem zlozylem kopie dokumentow darowizny. Moi rodzice nie zglaszali sprzedazy do pzu wiec musza je posiadac. Skad niby wiedzieliby ze jest nowy wlasciciel? Bede walczyl ale juz jestem przygotowany na najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wypowiedzeniem zlozylem kopie dokumentow darowizny. Moi rodzice nie zglaszali sprzedazy do pzu

> wiec musza je posiadac. Skad niby wiedzieliby ze jest nowy wlasciciel? Bede walczyl ale juz

> jestem przygotowany na najgorsze.

Jeśli Ty złożyłeś wypowiedzenie z kopią darowizny to sam podałeś dane nowego właściciela.

Wypowiedziałeś nie podając daty, a powołując się na art.28, zgodnie z którym polisa ma wygasnąć z końcem jej obowiązywania.

Zgodnie z tym na Ciebie przypada obowiązek uregulowania zaległej części składki. Problemu by nie było gdyby polisa była opłacona w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na straconej pozycji, ktos pomoze?

Zasadniczo tak. Pismo, które złożyłeś, było jasne - tak jakbyś zamówił pizzę z dowozem za pół roku, po pół roku by ją dowieźli i oczekiwali zapłaty, a Ty byś się dziwił.

Widzę jedną opcję - wniosek o przesłuchanie pana Grzegorza Basana, który zezna, że pamięta sprawę, że przyszedłeś i powiedziałeś mu, co chcesz zrobić, a on Ci wręczył taki druk i zapewnił, że wszystko jest OK.

Druga strona będzie się sprzeciwiać, wskazując, że to dowód przeciwko osnowie dokumentu, ale Ty możesz twierdzić, że Twoja wola została jasno wyrażona, a została zniekształcona tym pismem.

Koszty Cię nie zabiją, to jest 5% od 465 zł - koszty sądowe + 60 zł kosztów adwokackich (to tak w temacie jak gigantyczne są zarobki adwokatów w stosunku do sędziów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.