Skocz do zawartości

AVIVA Ac ktoś ma i korzystał


kox

Rekomendowane odpowiedzi

z ich usług ? Zdziwiło mnie , że na dzień dobry cena jest 50% niższa niż w PZU, ale po dłuższej rozmowie i dołożeniu opcji już nie jest tak kolorowo. Konsultantka bo głębszych pytaniach okazało się, że w przypadku autoszyby jest udział własny 150zł. Co w moim przypadku jest praktycznie nieopłacalne. Samochód zastępczy pytałem czy jest na cały okres naprawy z AC to usłyszałem, że jeśli warsztat dysponuje to tak confused.gifconfused.gif KToś ma jakieś doświadczenia z likwidacją szkód w tej firmie? Zawsze korzystałem z PZU i nie musiałem likwidować szkód, a nie chciałbym za pareset złoty narobić sobie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ich usług ? Zdziwiło mnie , że na dzień dobry cena jest 50% niższa niż w PZU, ale po dłuższej

> rozmowie i dołożeniu opcji już nie jest tak kolorowo. Konsultantka bo głębszych pytaniach

> okazało się, że w przypadku autoszyby jest udział własny 150zł.

Tylko przedniej .

>. Samochód zastępczy pytałem czy jest na cały okres naprawy z AC to

> usłyszałem, że jeśli warsztat dysponuje to tak

Czyli nie

> KToś ma jakieś doświadczenia z likwidacją

> szkód w tej firmie?

Poczekaj na kolegę analyzer coś tam wie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko przedniej .

z tego co pamietam Nordglass cenił na 370 za moją czołową. Więc 150 udział własny, do tego 80 za ubezpieczenie, to chyba gra nie warta świeczki.

> Czyli nie

OWU mówi, że "jeśli zdecydujesz się na naprawę w jednym z naszych warsztatów, możesz otrzymać" czyli nie musisz, i jak warsztat powie nie to nie. Troche lipa, ciekawe jak w praktyce w przypadku np naprawy w ASO.

> Poczekaj na kolegę analyzer coś tam wie

czekam smile.gif

z perełek " Odszkodowanie nie będzie wypłacane w przypadku kradzieży, rozboju na terenie Mołdawii, Białorusi, Ukrainy " biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę, która skorzystała i poleca ok.gif. Jak dany serwis ma z nimi podpisaną umowę ( dotyczy to także ASO ), to taki warsztat sam robi wycenę, Aviva przyklepuje i łącznie po ok. 2 tygodniach masz auto z powrotem. Dodatkowo auto zastępcze dostał na cały czas naprawy- przywieźli lawetą zastępczaka i zabrali auto uszkodzone ( robiąc najpierw jego zdjęcia ). Zastępczaka oddajesz, jak jedziesz po odbiór swojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ich usług ? Zdziwiło mnie , że na dzień dobry cena jest 50% niższa niż w PZU, ale po dłuższej

> rozmowie i dołożeniu opcji już nie jest tak kolorowo. Konsultantka bo głębszych pytaniach

> okazało się, że w przypadku autoszyby jest udział własny 150zł. Co w moim przypadku jest

> praktycznie nieopłacalne. Samochód zastępczy pytałem czy jest na cały okres naprawy z AC to

> usłyszałem, że jeśli warsztat dysponuje to tak

Z tego co pamiętam to ogólnie Autoszyba jest do 2000zł, udział własny dotyczy przedniej szyby i wynosi 150zł. Korzystałem z AS w tym towarzystwie - nie było problemów.

> KToś ma jakieś doświadczenia z likwidacją

> szkód w tej firmie? Zawsze korzystałem z PZU i nie musiałem likwidować szkód, a nie chciałbym

> za pareset złoty narobić sobie problemów.

Ostatnio likwidowałem z AC. Jeśli robisz w warsztacie autoryzowanym to nie ma problemów, dostajesz auto zastępcze bez niczego, bo to jest w OWU.

Ja likwidowałem w nieautoryzowanym warsztacie. Naprawa trwała dłuuugo, ale czyja była wina? Nie wiem. Początkowo wycenili mi szkodę na 3700zł, pojechałem do swojego ASO, tam wycenili szkodę na 9400. Aviva ostatecznie zgodziła się na 8900zł. Upoważnienie na warsztat podpisałem i generalnie ja ze strony T.U. problemów nie miałem. W ASO był albo problem z pracownikami (tak mówili że się pochorowali), ale też podejrzewałem że Aviva nie chciała im tej kasy wypłacić, ale jak było to tego nie wiem.

Poprzednie auto dwa razy ubezpieczałem w Avivie, moja mama też już chyba 3 rok ma u nich i nigdy osobiście problemów nie mieliśmy. ok.gif Następny raz jak mi dadzą dobrą cenę za pakiet to też skorzystam, ale będę dążył do tego aby ewentualne naprawy wykonywać w autoryzowanych warsztatach, Citroen akurat takich nie miał, były Renault, Fiat, Opel i kilka innych, zresztą jakie są autoryzowane warsztaty to sprawdzisz sam na ich stronie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio likwidowałem z AC. Jeśli robisz w warsztacie autoryzowanym to nie ma problemów, dostajesz

> auto zastępcze bez niczego, bo to jest w OWU.

no właśnie OWU mówi to co napisałem, w powyższym poście, "może byc udostępnione, nie dłużej niż 14 dni" i to mnie zastanawia czy dotyczy tylko Mirka który ma jedno CC które jest właśnie zajęte, a w pozostałych np ASO jest to standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ich usług ?

yaya.gif

> Zdziwiło mnie , że na dzień dobry cena jest 50% niższa niż w PZU, ale po dłuższej

> rozmowie i dołożeniu opcji już nie jest tak kolorowo.

> Konsultantka bo głębszych pytaniach

> okazało się, że w przypadku autoszyby jest udział własny 150zł.

Zgadza się. Ale dotyczy to przedniej szyby.

> Co w moim przypadku jest

> praktycznie nieopłacalne. Samochód zastępczy pytałem czy jest na cały okres naprawy z AC to

> usłyszałem, że jeśli warsztat dysponuje to tak

Likwidowałem w ASO współpracującym z Aviva. Dostałem samochód na cały okres naprawy.

> KToś ma jakieś doświadczenia z likwidacją

> szkód w tej firmie?

Bezgotówkowo = bezproblemowo.

Naprawa w ASO kosztowała 2x tyle, w stosunku do wyceny Avivy, ale bez problemu zapłacili fakturę. Dzień po wydaniu auta przez warsztat.

> Zawsze korzystałem z PZU i nie musiałem likwidować szkód, a nie chciałbym

> za pareset złoty narobić sobie problemów.

Poczytaj OWU, porównaj. Zwróć uwagę na amortyzację części, wyłączenia odpowiedzialności, zakres, udział własny, franszyzę integralną.

Myślisz o samym AC, czy pakiecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się. Ale dotyczy to przedniej szyby.

innych raczej nie przewiduję biglaugh.gif

> Likwidowałem w ASO współpracującym z Aviva. Dostałem samochód na cały okres naprawy.

to mnie cieszy, nie chciałbym być zaskoczony

> Bezgotówkowo = bezproblemowo.

innej opcji nie biorę pod uwagę

> Poczytaj OWU, porównaj. Zwróć uwagę na amortyzację części, wyłączenia odpowiedzialności, zakres,

> udział własny, franszyzę integralną.

> Myślisz o samym AC, czy pakiecie ?

Właśnie czytałem owu, wypisałem kilka nurtujących mnie punktów i jutro będę panią nękał.

AC+NNW bo OC miałem wykupione w Listopadzie, taką mam rozbieżność w terminach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet z AC u nich od paru lat. Narazie (odpukać) nie musiałem korzystać.

Kupuję, bo warsztat (ASO) w którym potencjalnie bym naprawiał auto współpracuje z Avivą - likwidują bezgotówkowo. W ASO na miejscu mają pracownika z uprawnieniami rzeczoznawcy Avivy i nie robią problemów.

Na ich stronie www jest lista warsztatów współpracujących, polecam sprawdzić, czy jakiś dobry w twojej okolicy tam jest i wtedy podjąc decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam pakiet z AC u nich od paru lat. Narazie (odpukać) nie musiałem korzystać.

> Kupuję, bo warsztat (ASO) w którym potencjalnie bym naprawiał auto współpracuje z Avivą -

> likwidują bezgotówkowo. W ASO na miejscu mają pracownika z uprawnieniami rzeczoznawcy Avivy i

> nie robią problemów.

> Na ich stronie www jest lista warsztatów współpracujących, polecam sprawdzić, czy jakiś dobry w

> twojej okolicy tam jest i wtedy podjąc decyzję.

już sprawdzałem, są ASO w okolicy więc na 99% jestem zdecydowany biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Avivie uwazaj co podpisujesz. Czesto zdarza sie, ze klient nie wiedzac o tym ma udzialy wlasne, zamienniki i amortyzacje. Takze przed podpisaniem przeczytac co i jak bys nie musial doplacac w warsztacie za naprawe... Mielismy u nas kilka przypadkow z Aviva. Wszystkie polisy zawierane przez tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy Avivie uwazaj co podpisujesz. Czesto zdarza sie, ze klient nie wiedzac o tym ma udzialy

> wlasne, zamienniki i amortyzacje. Takze przed podpisaniem przeczytac co i jak bys nie musial

> doplacac w warsztacie za naprawe... Mielismy u nas kilka przypadkow z Aviva. Wszystkie polisy

> zawierane przez tel.

czytałem OWU,mam wypisane pytania i w pn dzwonie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy Avivie uwazaj co podpisujesz. Czesto zdarza sie, ze klient nie wiedzac o tym ma udzialy

> wlasne, zamienniki i amortyzacje.

Akurat wszystko jest w Avivie dość przejrzyście napisane w umowie/wniosku o ubezpieczenie. Nie trzeba szukać gdzieś na n-tej stronie OWU.

Ja mam (świadomie) udział własny 500zł. "Naprawa z użyciem części oryginalnych- tak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat wszystko jest w Avivie dość przejrzyście napisane w umowie/wniosku o ubezpieczenie. Nie

> trzeba szukać gdzieś na n-tej stronie OWU.

> Ja mam (świadomie) udział własny 500zł. "Naprawa z użyciem części oryginalnych- tak"

W większości TU we wniosku jest wszystko czytelnie napisane - ale niestety trzeba wiedzieć co i jak. Problem z Aviva polega na tym, że przez telefon konsultant wciska Ci mega ekstra polisę z autem zastępczym, dojazdem do domu, częściami oryginalnymi itp. W momencie zdarzenia okazuje się, że:

- Auto zastępcze tylko przy holowaniu, na 3 dni od momentu zdarzenia

- Kwota netto polisy

- Części tylko alternatywne (zamienniki)

- Udział własny xxx zł

- Amortyzacja wg OWU xx procent.

Przykład z życia: klient ma Megane z 2009r. Za polisę j/w dał 2500zł z pełnymi zniżkami (tylko w kw. brutto). Za tą kwotę miałby naprawdę dobrą polisę w innym zakładzie ubezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W większości TU we wniosku jest wszystko czytelnie napisane - ale niestety trzeba wiedzieć co i

> jak. Problem z Aviva polega na tym, że przez telefon konsultant wciska Ci mega ekstra polisę z

> autem zastępczym, dojazdem do domu, częściami oryginalnymi itp. W momencie zdarzenia okazuje

> się, że:

> - Auto zastępcze tylko przy holowaniu, na 3 dni od momentu zdarzenia

mi zaproponowali na czas naprawy, i tak jest w OWU

> - Kwota netto polisy

Auto wycenione na 25k zł.

> - Części tylko alternatywne (zamienniki)

wybrałem opcje z ori częściami

> - Udział własny xxx zł

500zł niezależnie od wypłaconej kwoty

> - Amortyzacja wg OWU xx procent.

zniesiona

> Przykład z życia: klient ma Megane z 2009r. Za polisę j/w dał 2500zł z pełnymi zniżkami (tylko w

> kw. brutto). Za tą kwotę miałby naprawdę dobrą polisę w innym zakładzie ubezpieczeń.

Fiat Croma 2009r AC z 926zł. Asistance Rozszarzony oraz NNW w tej cenie. Zniżka 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak. Problem z Aviva polega na tym, że przez telefon konsultant wciska Ci mega ekstra polisę z

> autem zastępczym, dojazdem do domu, częściami oryginalnymi itp. W momencie zdarzenia okazuje

> się, że:

Nigdy nie kupuję na podstawie rozmowy telefonicznej z konsultantem, zawsze przysyłają mi umówione warunki w pdfie na maila, gdzie mam wszystko wyraźnie napisane,

> - Auto zastępcze tylko przy holowaniu, na 3 dni od momentu zdarzenia

Jeśli podstawowy wariant assistance to pewnie tak.

> - Kwota netto polisy

Tylko jak się domyślam w przypadku dz. g.

> - Części tylko alternatywne (zamienniki)

Ja mam wyraźnie napisane "oryginalne części", pewnie jak ktoś nie zaznaczył i nie dopłacił to ma zamienniki.

> - Udział własny xxx zł

500zł świadomie, zniesienie kosztowałoby mnie dodatkowe 200-300zł

> - Amortyzacja wg OWU xx procent.

Amortyzacja na auta starsze niż ... (zwykle 3 lata) jest w każdym TU, ale ja kupuję zawsze opcję 'warsztat', więc nie interesuje mnie amortyzacja (to jest tylko w rozliczeniach kosztorysowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W likwidacji zdarzaja sie normalne polisy, ale tylko z aviva mielismy przypadki, ze nic w polisie nie bylo. Ztcp wsszyscy robili polisy przez telefon.

Druga kwestia nie twierdze, ze aviva jest zla przy likwidacji. Jesli polisa jest zrobiona ok to i likwidacja jest ok. Przynajmniej u nas.

Co do wyplat kosztorysowych - kazda jest smieszna, chyba że ktoś jest nastawiony na wzięcie kasy i nie naprawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.