Skocz do zawartości

Meriva B i jej drzwi


BeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zainteresowało mnie to autko. Przejechałem się kawałek (wersją 1,4T 120KM) no i mnie pasuje: wyżej niż w Astrze G, miejsca naokoło dość, bagażnik i te siedzenia Flex... bardzo sprytne, tylko nie jestem pewien tych drzwi "pod włos" w życiu i praktyce parkingowej.

Czy ktoś z Was posiada/zna kogoś kto posiada już jakiś czas Merivę B i może podzielić się swoją opinią?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę czasem jako pasażer i jak na razie zauważyłem tylko, ze jak wsiadają lub wysiadają dwie osoby po jednej stronie to trzeba to robić na zmianę bo inaczej można sie zderzyć zlosnik.gif. Poza tym nie zauważyłem innych wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można sie zderzyć

hehe powinni to w instrukcji zaznaczyć hehe.gif

Może się mylę, ale żeby młodego zapiąć/sprawdzić do fotelika na tyle, to miałbym kłopot pod marketem jak będzie wąsko. W tradycyjnych drzwiach wystarczy niewiele uchylić i sięgnę, a tu to chyba lipa.... (wiem, wiem jeszcze rok, dwa i tylko będę mu drzwi przytrzymywał smile.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wysiadanie na ciasnych parkingach? Nie wyobrażam sobie wyjąc dziecka z fotelika kiedy obok

> zaparkuje inny samochód, jedziłem meriva A, wnętrze super, ale nie przesiadłbym się do meryB,

> ze wzgędu na rodzinkę

i tu się mylisz

bo jak otwieram drzwi to mam fotelik na wprost i nie muszę się gimnastykować i wyginać żeby włożyć córkę do fotelika

a jak córka bardzo chce być samodzielna to ma fajną rączkę przy słupku B i może sama wejść i powędrować na fotelik (córka 4 latka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam, 1/2 roku, masz pytania to pytaj

Chętnie skorzystam smile.gif

Najbardziej jestem ciekaw właśnie tych drzwi, czy po tym pół roku widzisz same zalety czy coś przeszkadza?

> mam 1,4T z LPG

O silniku, też z ciekawością poczytam jak się sprawuje itp.

Ja na tą chwilę wybrałbym dla siebie zwykłe 1,4 100KM. Silnik podobny do mojego z Astry (Z14XEP), dołożyli mu KZFR ale zabrali EGR i do miasto myślę, że styknie. Z tego co poczytałem to w 1,4T jest oprócz oczywiście turbiny jeszcze dodatkowo dwumasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chętnie skorzystam

> Najbardziej jestem ciekaw właśnie tych drzwi,

tak sobie wymyślili w oplu i co zrobić. Ale jak dla mnie fajne rozwiązanie. Fajnie się córkę wkłada do fotelika... wszystko jest na wprost nie trzeba się wyginać.

Starszej osobie też lepiej się wchodzi bo na słupku b jest rączka

Ogólnie polecam pojechać do salonu i przetestować.

Drzwi ryglowane w czasie jazdy więc jak auto jedzie to nawet na siłę od środka nie otworzysz

>czy po tym pół roku widzisz same zalety czy coś

> przeszkadza?

zalety... nie psuje się jak poprzednik (a miałem nówkę ibizę z 2010r) grinser006.gif

przeglądy po 30tys

cisza w środku

dużo bajerów (np. kamerka cofania i czujniki parkowania z przodu)

tylna kanapa przesuwana (2 siedzenia niezależnie)

LPG- ZUPEŁNIE FABRYCZNE za co oplowi należy się claps.gif

nie tak jak u innych dokładane w aso z przełącznikiem wywierconym na środku deski rozdzielczej

minusy:

dużo plastiku w środku choć więcej tego mniej tandetnego niż u innych konkurentów np. kia/hyundai

kiepska skrzynia 5 biegowa (przełożenie 1-2 mało sportowe alien.gif...choć ponoć nieporównywalnie mniej awaryjna niż sławne m32 270751858-jezyk.gif

brak komputera pokładowego facepalm%5B1%5D.gif tak jak by nie mogli zrobić tego ile auto spala średnio na 100km facepalm%5B1%5D.gif

> O silniku, też z ciekawością poczytam jak się sprawuje itp.

> Ja na tą chwilę wybrałbym dla siebie zwykłe 1,4 100KM. Silnik podobny do mojego z Astry (Z14XEP),

> dołożyli mu KZFR ale zabrali EGR i do miasto myślę, że styknie. Z tego co poczytałem to w 1,4T

> jest oprócz oczywiście turbiny jeszcze dodatkowo dwumasa...

czy jest 2 masa to nie wiem - w 6 biegowej m32 na pewno, ale w 5 biegowej... nie wiem

najprzyjemniejsze co tam jest to 1,4T

niby jest tam 120KM i ma iść do 188, ale idzie ładnie... i przy 200 jeszcze przyśpiesza alien.gif

myślę że jest ciut więcej niż 120KM

zakres przyśpieszenia od 1500 do 4500 obrotó

przy 130km/h na autostradzie jest 3000obr i cicho

co do awaryjności silnika (i reszty) to się nie wypowiadam .. na chwile obecną mam 18000km i się nic nie popsuło i wszystko działa jak w chwili odbioru z salonu

jak jeszcze coś chcesz jeszcze wiedzieć to pytaj

ogólnie jak się rozglądałem za autem tej wielkości to opel bije na głowę konkurencje ix20, venga cena/wyposażenie

ps. jesteś z Chorzowa, to na lotnisko do katowic masz blisko, tam jest mm cars i sympatyczny Pan Patryk, myślę że wyczerpująco odpowie na każde pytanie i zaproponuje dobrą cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brak komputera pokładowego tak jak by nie mogli zrobić tego ile auto spala średnio na 100km

może z powodu LPG?

> czy jest 2 masa to nie wiem - w 6 biegowej m32 na pewno, ale w 5 biegowej... nie wiem

na temat silników czytałem tu: źródło

> ps. jesteś z Chorzowa, to na lotnisko do katowic masz blisko, tam jest mm cars i sympatyczny Pan

> Patryk, myślę że wyczerpująco odpowie na każde pytanie i zaproponuje dobrą cene

zobaczymy ok.gif (jeszcze Note chodzi mi po głowie)

Ps: Chorzów pozdrawia Zabrze 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może z powodu LPG?

tak, ale mogli zrobić, przecież nikt nie oczekuje dokładności spalania co do 0,01

> na temat silników czytałem tu: źródło

czytałem, ale nie piszą czy to dotyczy skrzyni F17 czy M32

> zobaczymy (jeszcze Note chodzi mi po głowie)

to zależy czy chcesz auto z lpg czy nie, nissan chyba nie ma możliwości montażu z zachowaniem gwarancji

> Ps: Chorzów pozdrawia Zabrze

20.GIFpub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem kilka tysiecy kkm taka meriva, powiem Ci, ze mialem problem z lewa noga;), jakos wasko jest miedzy pedalami, szerokie nadkole i ogolnie trasy po kilkaset (500-700) kilometrow musialem robic z przerwa na rozprostowanie nog;), nie mialem co zrobic z lewa noga;), podobnie w astrze IV, dzisiaj jestem po 700 km astra J i masakra;), lewa lydka mnie boli na maxa;), jakos wasko i niewygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

> mam, 1/2 roku, masz pytania to pytaj

Witam na początek. Ja z sąsiedniego kącika Pandy.

Podoba mi się meriva B ale...

chyba nie dla mnie turbina.

jeździmy na krótkich trasach i często gaz do podłogi a potem po zaparkowaniu wyłączenie silnika i biegiem do pracy...

Turbina chyba potrzebuje spokojnego traktowania.....

W związku z tym może 1.4 ?

Czy to jest silnik ze starszej astry? tylko tam było 90 KM a tu 100 KM? jakie są zmiany, że jest +10KM

Myślę o LPG do tego silnika. Mechanik twierdził, że astra z 1.4 90KM dobrze znosi LPG. Pytał tylko jakie są zmiany, bo nie zna jeszcze tego silnika z merivy B.

Pytałem w salonie opla ale... czekam na odpowiedź @.(sprzedawca nie wszystko wie:)

proszę o info gdzie znajdę więcej szczegółów o tym silniku...

np. pasek czy łańcuch, zmienne fazy rozrządu? czujniki ciśnienia..., inne nowinki, które spowodowały zwiększenie mocy

Skoro opel montuje LPG w 1.4T to pewnie wiedzą co robią.... ale

wolałbym zasięgnąć opinii spoza Salonu opla (np. skoda i 1.2TSI, łańcuszek rozrządu po 20kkm 2,5 roku do wymiany - krótkie trasy...(2400 PLN w ASO)

Przypuszczam, że niewiele osób ma już LPG w merivie B 1.4 ale taki mam pomysł na przyszłość. Po gwarancji (2 lata) założyć LPG i cieszyć się większym, normalnym autem i jeździć tanio..

P.S.

Między czasie znalazłem odpowiedzi na większość moich pytań

link do strony z opisem silników opla

Pozdrawiam

Opel. Das auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam na początek. Ja z sąsiedniego kącika Pandy.

> Podoba mi się meriva B ale...

> chyba nie dla mnie turbina.

> jeździmy na krótkich trasach i często gaz do podłogi a potem po zaparkowaniu wyłączenie silnika i

> biegiem do pracy...

> Turbina chyba potrzebuje spokojnego traktowania.....

ale czy problemem jest odczekanie 1 minuty? hmm.gif

> W związku z tym może 1.4 ?

> Czy to jest silnik ze starszej astry? tylko tam było 90 KM a tu 100 KM? jakie są zmiany, że jest

> +10KM

> Myślę o LPG do tego silnika. Mechanik twierdził, że astra z 1.4 90KM dobrze znosi LPG. Pytał tylko

> jakie są zmiany, bo nie zna jeszcze tego silnika z merivy B.

> Pytałem w salonie opla ale... czekam na odpowiedź @.(sprzedawca nie wszystko wie:)

> proszę o info gdzie znajdę więcej szczegółów o tym silniku...

> np. pasek czy łańcuch, zmienne fazy rozrządu? czujniki ciśnienia..., inne nowinki, które

> spowodowały zwiększenie mocy

> Skoro opel montuje LPG w 1.4T to pewnie wiedzą co robią.... ale

> wolałbym zasięgnąć opinii spoza Salonu opla (np. skoda i 1.2TSI, łańcuszek rozrządu po 20kkm 2,5

> roku do wymiany - krótkie trasy...(2400 PLN w ASO)

> Przypuszczam, że niewiele osób ma już LPG w merivie B 1.4 ale taki mam pomysł na przyszłość. Po

> gwarancji (2 lata) założyć LPG i cieszyć się większym, normalnym autem i jeździć tanio..

jak to mówią: nie ma silników do których nie dało by się założyć lpg

tylko po co robić druciarnie skoro można mieć coś fabrycznego (a chyba zastanawiasz się nad nowym autem)

a o ile się nie mylę instalacja lpg jest w promocji u opla za 2000zł. Za tyle nigdzie nie założysz sekwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czy problemem jest odczekanie 1 minuty?

> a o ile się nie mylę instalacja lpg jest w promocji u opla za 2000zł. Za tyle nigdzie nie założysz sekwencji

Tak, ale to jest wersja 1.4 T czyli Turbina....

Wersja optymalna to 61000 PLN... a z silnikiem 1.4 100 KM myślę, że da radę kupić merive 10 000 taniej...

Szukam ciekawych opinii opartych na doświadczeniu, aby podjąć właściwą decyzję... i kupić niezawodne auto na kilkanaście lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.