Skocz do zawartości

Rekuperator


Slawcio

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ceny też idą do góry.

Ja pakuje właśnie Thesslagreen do swojego domu. Jak dzwoniłem do nich w zeszłym tygodniu to dowiedziałem sie ze cennik ma sie im zmienić w połowie lutego wiec jeżeli ktoś ma juz wybrany model i planuje montaż w ciągu najbliższego czasu to myśle ze warto juz go zaklepać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bojler41 napisał:


Ja pakuje właśnie Thesslagreen do swojego domu. Jak dzwoniłem do nich w zeszłym tygodniu to dowiedziałem sie ze cennik ma sie im zmienić w połowie lutego wiec jeżeli ktoś ma juz wybrany model i planuje montaż w ciągu najbliższego czasu to myśle ze warto juz go zaklepać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Pytałeś dlaczego ?

Zapowiadali nowy model, z pełnym bypassem, warto spytać czy będzie to nowy model w starej cenie, skoro piszesz o podwyżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pytałeś dlaczego ?
Zapowiadali nowy model, z pełnym bypassem, warto spytać czy będzie to nowy model w starej cenie, skoro piszesz o podwyżkach.

Hmm... zadzwonię w poniedziałek dopytam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

 

Pytałeś dlaczego ?

Zapowiadali nowy model, z pełnym bypassem, warto spytać czy będzie to nowy model w starej cenie, skoro piszesz o podwyżkach.

Nie interesowalem sie jeszcze tematem, wiec moze pytanie z tylka - a ten bypass teraz to jakis niepelny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, luccass napisał:

Nie interesowalem sie jeszcze tematem, wiec moze pytanie z tylka - a ten bypass teraz to jakis niepelny?

 

Tak jak w większości nie jest on w 100% pełny. Tzn zawsze trochę zimna / czy ciepła tracone jest w układzie. Jakoś czytałem, że pod koniec roku były finalne testy, więc może jest już w sprzedaży

Wprowadzali też inne zmiany, m.in inny korpus obudowy, dzieki czemu żeby wymienić filtr nie trzeba odkręcać przedniego panelu i AFAIR 12 śrub, tylko mniejszą część przy filtrze. wprowadzali też presostat, który wykrywał różnicę ciśnień i sygnalizował potrzebę wymiany filtrów ;).

Kombinowali też z układem samoregulujących się strumieni, ale nie znam szczegołów - wiem, że czegoś takiego jeszcze nikt nie ma, chodzi o to, że przy różnicy nawiew /wywiew reku sam dobiera prędkości wentylatorów.

Firma jest bardzo innowacyjna i to co wiem to po jednej rozmowie z serwisem już jaki czas temu + to co wyczytałem na forum Muratora.

Polecam też popatrzeć na ich stronie na schematy, ile różnych ciekawych urządzeń i czujników można do tego podłączyć. Analizując spis rejestrów widzę, że już nawet ich sterowanie ma bardzo szerokie zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pytałeś dlaczego ?
Zapowiadali nowy model, z pełnym bypassem, warto spytać czy będzie to nowy model w starej cenie, skoro piszesz o podwyżkach.

Dlaczego podwyżki - z tego co sie dowiedziałem "z wyższych kosztów produkcji", cokolwiek to nie znaczy. Na pytanie o ile będzie podwyżka nie bardzo konkretnie powiedziano że ok 5-10%.
Nowy model - nazwano to "nowym szeregiem" modeli więc wycenianych oddzielnie od starego szeregu. Ceny na stare modele zgodnie z ww podwyżka idą w górę.
Z głównych nowości - 100% bypass, lepsza izolacja pudła rekuperatora (jeżeli dobrze pamiętam), i costam jeszcze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak jak w większości nie jest on w 100% pełny.

Potwierdzam. Nowe modele, które pojawią się za parę miesięcy (? Tygodni?) maja mieć 100% bypass.


Wprowadzali też inne zmiany, m.in inny korpus obudowy, ... wprowadzali też presostat, który wykrywał różnicę ciśnień i sygnalizował potrzebę wymiany filtrów .

Ciekawe czy aktualnie sprzedawane mają już tą funkcję.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bojler41 napisał:


Potwierdzam. Nowe modele, które pojawią się za parę miesięcy (? Tygodni?) maja mieć 100% bypass.


Ciekawe czy aktualnie sprzedawane mają już tą funkcję.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

hmm to coś długo im to idzie, ja już bypassie słyszałem tygodnie temu. Docieplenie jest istotne, ale tak na prawdę reku powinno się montować w pomieszczeniach o temp pow 0C. Ludzie montują to na nieogrzewanych strychach, nieocieplaną reku a potem mają pretensje, że im się woda wytrąca. Pewnie dlatego zdecydowali się go docieplić, choć uważam, że ta poprzednia była solidnie zaizolowana. O pozostałe funkcje męcz ich czy mają czy nie, dla mnie zawsze szybko i opisowa opdowiadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że masz reku w garazu. Czy garaż też wentyluje reku czy grawitacyjnie? Czy garaż masz ogrzewany?
No i jak tam wyszła temperatura na wyrzutni podczas najsilniejszych mrozów w styczniu?;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bojler41 napisał:

Pamiętam że masz reku w garazu. Czy garaż też wentyluje reku czy grawitacyjnie? Czy garaż masz ogrzewany?
No i jak tam wyszła temperatura na wyrzutni podczas najsilniejszych mrozów w styczniu?;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak mam w garażu podwieszony reku i jak jest miejsce to imho jest to optymalne. Mam dogodny dostęp do niego, konserwacji. Wisi pod sufitem, więc nie zabiera miejsca. Temp zwykle w garażu z racji instalacji i tak musi być pow 0C.

Garaż mam w sumie nieogrzewany, ale dałem tylko 10cm styro od domu + z zewn jest jak cały dom 20cm. Temp zwykle to 6-9C, jak są mrozy po -20C to spada do ok 3C.

Garaż + kotłownia obok ma swoją wentylację grawitacyjną (AFAIR tak stanowi prawo + nie chciałbym zimnego powietrza mieszać z ciepłym przed wymiennikiem)

Wyrzutnia nie ma czujnika, bo w sumie nie ma sensu mierzyć coś co wypada. Duże mrozy tez nie robiły na nim jakoś super wrażenia bo w nocy załączało się GWC, a w dzień na krótko załączała się grzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mihó1435053663 napisał:

Poradźcie mi proszę odnośnie rekuperatora cocomfoair 550 pl r luxe. To jest model z wymiennikiem entalpicznym. Dobrze rozumiem, że będzie raczej utrzymywał stałą wilgotność w pomieszczeniach, tzn. że nie będzie ich osuszał ?

 

Mam entalpiczny i też wysusza.

Ale znacząco mniej.

 

Ja musiałem zakupić suszarkę do prania, bo było za wilgotno w domu i w ogóle nie schło.

Za to z suszarką jest lekko za sucho i musiałem co jakiś czas jedno pranie suszyć tradycyjnie.

 

I jeśli masz GWC lub grzałkę przy entalpicznym, to bardziej wysusza.

Im zimniejsze powietrze dolotowe, tym mniej wilgoci idzie na zewnątrz.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.