Skocz do zawartości

Ubezpieczenie nieruchomości-gdzie?


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt poza brokerem nie poleci Ci rozsądnie ubezpieczyciela, bo warunki ubezpieczenia zależą od wielu zmiennych, a ubezpieczyciele zmieniają też atrakcyjność swojej oferty z sezonu na sezon, w zależności od założeń na dany sezon.

Co z tego, że Ci powiem, że właśnie ubezpieczyłem mieszkanie w dużym mieście i najtaniej było w ERGO, jak ty chcesz ubezpieczyć dom na wygwizdowie i tam ERGO może mieć stawkę z sufitu.

Uderz do jakiegoś brokera i poproś o kilka ofert do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie polecić jakiegoś dobrego ubezpieczyciela w rozsądnej cenie?Muszę mieć 2 ubezpieczenia:

> -dom w budowie (na 2 miesiące)

> -i ubezpieczenie nieruchomości

> Póki co dostałem jakąś propozycję z Concordii.

mi najtaniej wyszło w compensie )2x mieszkanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie polecić jakiegoś dobrego ubezpieczyciela w rozsądnej cenie?Muszę mieć 2 ubezpieczenia:

> -dom w budowie (na 2 miesiące)

> -i ubezpieczenie nieruchomości

> Póki co dostałem jakąś propozycję z Concordii.

Ja najlepsza oferte dostalem w Hestii (u brokera), wczoraj ubezpieczalem wink.gif. Wczesniej probowalem ubezpieczyc dom w budowie i prawie nikt tego nei chcial zrobic. Bodajze TUR zgodzil sie za stawke 2,5x wyzsza i to tez z obostrzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja najlepsza oferte dostalem w Hestii (u brokera), wczoraj ubezpieczalem . Wczesniej probowalem

> ubezpieczyc dom w budowie i prawie nikt tego nei chcial zrobic. Bodajze TUR zgodzil sie za

> stawke 2,5x wyzsza i to tez z obostrzeniami.

Ja od lat z Hestią ubezpieczam nieruchomości ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt poza brokerem nie poleci Ci rozsądnie ubezpieczyciela, bo warunki ubezpieczenia zależą od

> wielu zmiennych, a ubezpieczyciele zmieniają też atrakcyjność swojej oferty z sezonu na sezon,

> w zależności od założeń na dany sezon.

> Co z tego, że Ci powiem, że właśnie ubezpieczyłem mieszkanie w dużym mieście i najtaniej było w

> ERGO, jak ty chcesz ubezpieczyć dom na wygwizdowie i tam ERGO może mieć stawkę z sufitu.

> Uderz do jakiegoś brokera i poproś o kilka ofert do wyboru.

tez wlasnie szukam ubezpieczenia domu, ale mnie zastanawia co innego - cena jest mniej wazna, niz zakres ubezpieczenia (ma byc wszystkomajace, a ja sie nie znam, co powinno byc na liscie "ryzyk") oraz problemow z odszkodowaniem. Na razie oferte mam z PZU - niby wszystko procz atakow terrorystycznych, ale jeszcze nie czytalem OWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od lat z Hestią ubezpieczam nieruchomości

W Warcie mam od wszystkich ryzyk - poczytaj OWU, pewnie sa jakieś wyłączenia działań zbrojnych, ale tak to ponoć jest od wszystkiego. Miałem też w PZU, ale trochę się zraziłem do nich. Spaliło mi płytę przepięciem, kazali mi zrobić ekspertyzę, że to od przepięcia, musiałem ją zawozić do serwisu, gdzie nie byli w stanie stwierdzić, że to od przepięcia, czy nie, no cyrk. A od czego się miała spalić, jak nie od pioruna, który walnął 10 metrów od domu? Popaliło wszystkim sąsiadom naokoło, inne ubezpieczalnie przelewały kasę bez szemrania. Sąsiadowi w tym samym czasie spaliło alarm i domofon, zgłosił, powiedział co, likwidator Warty oszacował mu wartość, a że był to stary, nieprodukowany już alarm, przelali coś koło 2800 zł. Założył sobie o niebo lepszego Satela i do tego domofon, robiła mu jakaś firma, a kasy jeszcze zostało. W tym roku ubezpieczyłem w Warcie, z tego co pamiętam dom w budowie też miałem w Warcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wahałem pomiędzy Warta a Hestią, różnica była 60zł (Warta droższa). Rozmawiałem z panią, która prowadzi pkt (stacjonarny) brokerski kilka lat, mówiła, ze z tymi dwoma towarzystwami nie było większych problemów a OWU są podobne. Fakt, przyznaje się nie czytałem tongue.gif, choć zawsze to robie, ale tym razem nie starczyło czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się wahałem pomiędzy Warta a Hestią, różnica była 60zł (Warta droższa). Rozmawiałem z panią,

> która prowadzi pkt (stacjonarny) brokerski kilka lat, mówiła, ze z tymi dwoma towarzystwami

> nie było większych problemów a OWU są podobne. Fakt, przyznaje się nie czytałem , choć zawsze

> to robie, ale tym razem nie starczyło czasu.

Miałem identycznie, OWU chyba podobne, u mnie zadecydowała ta bezproblemowa wypłata u sąsiada - bez zbędnych formalności, przelew na konto. Nawet się teraz zastanawiam czy tam jakiś likwidator był, ale coś mi się kojarzy że chyba jednak nie, tylko nie mogę sobie przypomnieć skąd ta kwota. W poniedziałek pogadam z sąsiadką to się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.