Skocz do zawartości

[KzAK] Peugeot 3008 -


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy moze tutaj uzytkownikow takiego wynalazku?

Jak to sie sprawuje, jakies typowe bolaczki?

Niestety ze wzgledu na brak sensownych noPB jestem sklonny rozwazyc diesla grinser006.gif

Przykladowe ogloszenie:

http://otomoto.pl/peugeot-3008-od-dealera-gwarancja-1-6-hdi-hdi-aut-C35464710.html

Co tam sie siedzi za automat?

Silnik chyba raczej bezproblemowy z tego co sie zorientowalem.

Oprocz tego, ze nie jedzie to ma jakies wady? wink.gif

Z gory dzieki ok.gif

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz 3008 to only w 2.0 HDi 150km smile.gif mialem okazje 3 dni pojezdzic, swietne auto... Gdyby nie bylo poza moim budzetem, to pewnie zamiast C5 mialbym to wink.gif ale co sie odwlecze to nie uciecze...

Z tym ze ja nie jestem miarodajny, mialem fajna wersje, z Nivo, Hudem, nawigacją, szklanym dachem i mocnym dieslem... Zakochalem sie normalnie wink.gif

Łysy i Flanel mi świadkiem że fajne było smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak juz 3008 to only w 2.0 HDi 150km mialem okazje 3 dni pojezdzic, swietne auto... Gdyby nie bylo

> poza moim budzetem, to pewnie zamiast C5 mialbym to ale co sie odwlecze to nie uciecze...

> Z tym ze ja nie jestem miarodajny, mialem fajna wersje, z Nivo, Hudem, nawigacją, szklanym dachem i

> mocnym dieslem... Zakochalem sie normalnie

> Łysy i Flanel mi świadkiem że fajne było

Niestety 2.0 HDi jest jak na lekarstwo, szczegolnie krajowych...

W sumie to mi sie nie spieszy, wiec moge sobie spokojnie poszukac ok.gif

Idealnie byloby znalezc takie z automatem wink.gif

Kregoslup mi troche doskwiera i szukam czegos troche wyzszego...

Gdyby nie to, pewnie skonczyloby sie na C5 III gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik 3008 1,6 hdi to Ci raczej odradzam.

Poprzednio miałem 308 z tym samym silnikiem i jeździło mi się znacznie milej.

Co do głównych wad to ciasno we wnętrzu, dynamika jest mocno przeciętna, średnie spalanie w okolicach 7,5l ON no i niski komfort na kiepskich nawierzchniach ze względu na twarde zawieszenie.

Napisz do czego potrzebujesz auta jakie przebiegi itd...

> Mamy moze tutaj uzytkownikow takiego wynalazku?

> Jak to sie sprawuje, jakies typowe bolaczki?

> Niestety ze wzgledu na brak sensownych noPB jestem sklonny rozwazyc diesla

> Przykladowe ogloszenie:

> http://otomoto.pl/peugeot-3008-od-dealera-gwarancja-1-6-hdi-hdi-aut-C35464710.html

> Co tam sie siedzi za automat?

> Silnik chyba raczej bezproblemowy z tego co sie zorientowalem.

> Oprocz tego, ze nie jedzie to ma jakies wady?

> Z gory dzieki

> Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik masz u siebie? Zadowolony jestes?

U mnie auto glownie do codziennych dojazdow do pracy po Warszawie + weekendowych wypadow w PL.

1-2 razy w miesiacu autostrada z predkosciami 140-150km/h.

Przebiegi 15-18kkm rocznie, wiec spalanie nie ma wiekszego znaczenia.

Obecne 2.0 noPB pali srednio 8,5 wiec diesel raczej nie spali wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam silnik właśnie 1,6 hdi ale manual. Samochód z 2011 roku obecnie 64kkm i jeździ bezawaryjnie. Od początku szokuje mnie spalanie bo w 308 miałem o 1-1,5 l/100 km mniejsze. Z samej jakości wykonania i bezawaryjności jestem zadowolony. Pozostają bolączki typu mało wygodne przednie fotele, mało miejsca na nogi w drugim rzędzie siedzeń czy dość wysoki próg załadunku w bagażniku.

Przy twoich przebiegach i założeniach auto powinno się sprawdzić. Jednak szukałbym takiego z automatyczną klimą i czujnikami parkowania z tyłu. Bo auto z linka tego nie ma.

> Jaki silnik masz u siebie? Zadowolony jestes?

> U mnie auto glownie do codziennych dojazdow do pracy po Warszawie + weekendowych wypadow w PL.

> 1-2 razy w miesiacu autostrada z predkosciami 140-150km/h.

> Przebiegi 15-18kkm rocznie, wiec spalanie nie ma wiekszego znaczenia.

> Obecne 2.0 noPB pali srednio 8,5 wiec diesel raczej nie spali wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U siebie mam silnik właśnie 1,6 hdi ale manual. Samochód z 2011 roku obecnie 64kkm i jeździ

> bezawaryjnie. Od początku szokuje mnie spalanie bo w 308 miałem o 1-1,5 l/100 km mniejsze. Z

> samej jakości wykonania i bezawaryjności jestem zadowolony. Pozostają bolączki typu mało

> wygodne przednie fotele, mało miejsca na nogi w drugim rzędzie siedzeń czy dość wysoki próg

> załadunku w bagażniku.

> Przy twoich przebiegach i założeniach auto powinno się sprawdzić. Jednak szukałbym takiego z

> automatyczną klimą i czujnikami parkowania z tyłu. Bo auto z linka tego nie ma.

> > Obecne 2.0 noPB pali srednio 8,5 wiec diesel raczej nie spali wiecej.

Auto z linka bylo przykladowe wink.gif

Ilosc miejsca z tylu mnie nie interesuje, bo auto z zalozenia dla 2 osob.

Auto jest dosc ciezkie i niezbyt aerodynamiczne, wiec pewnie spali swoje.

Z reszta spalanie nie jest dla mnie kluczowe. Wszystko ponizej 10ltr/100 jest Ok grinser006.gif

PS. Nie przymierzasz sie do sprzedazy? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedaży pośrednio tak wink.gif w grudniu kończy się leasing grinser006.gif

> Auto z linka bylo przykladowe

> Ilosc miejsca z tylu mnie nie interesuje, bo auto z zalozenia dla 2 osob.

> Auto jest dosc ciezkie i niezbyt aerodynamiczne, wiec pewnie spali swoje.

> Z reszta spalanie nie jest dla mnie kluczowe. Wszystko ponizej 10ltr/100 jest Ok

> PS. Nie przymierzasz sie do sprzedazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację w wersji allure są pewnie szumnie nazwane "sportowe". Choć ostatnio przez 3 dni jeździłem nowym 308 sw z właśnie tymi "sportowymi" fotelami i szału nie było. Natomiast fotele z 508 tez w wersji allure są bardzo przyjemne wink.gif

> a czy przypadkiem w 3008 nie bylo tak jak w 208, ze w zaleznosci od wysokosci wyposazenia byla inna

> tapicera i fotele ? bo w sumie na fotele narzekac nie moglem na mojej testowej sztuce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Mamy moze tutaj uzytkownikow takiego wynalazku?

> Jak to sie sprawuje, jakies typowe bolaczki?

Bałbym się kupić diesla z przebiegiem 130 kkm. Ze względu na koszt wymiany FAPa, który przy takim przebiegu prawdopodobnie już się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bałbym się kupić diesla z przebiegiem 130 kkm. Ze względu na koszt wymiany FAPa, który przy takim

> przebiegu prawdopodobnie już się kończy.

Przeciez tam jest chyba mokry FAP, gdzie wystarczy uzupelnic plyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bałbym się kupić diesla z przebiegiem 130 kkm. Ze względu na koszt wymiany FAPa, który przy takim przebiegu prawdopodobnie już się kończy.

No to dla Ciebie każdy sprzedający zdejmie tą "1" z przodu smile.gif czasami "2" a nawet "3" smile.gif

smile.gif

Nie wiem, może mam takie wyjątkowe szczęście, ale od kilku samochodów nie wiem co to FAP smile.gif

Wszystkie kupowane powyżej Twojej magicznej liczby 130kkm i w żadnym nic nie robiłem do grubo ponad 200kkm, ba następny właściciel dopiero przy ~260kkm uzupełniał Eolys i jeździ dalej.

Tak wiem, opinia "na mieście" mówi co innego. Jednak te "z miasta" to zazwyczaj mają grubo ponad 300kkm smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> plyn przy ~180kkm naogol, do tego jakies male czynnosci serwisowe Fapa i mozna drugie tyle latac

> Koszt calosci, mysle ze nie powinien przekroczyc 700zl

No bo ludzie nie mają pojęcia co to jest FAP i z czym się to je. FAP to FAP=zło smile.gif

Ale OK, niech tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U siebie mam silnik właśnie 1,6 hdi ale manual. Samochód z 2011 roku obecnie 64kkm i jeździ

> bezawaryjnie. Od początku szokuje mnie spalanie bo w 308 miałem o 1-1,5 l/100 km mniejsze.

Prawie 300kg róznicy facepalm%5B1%5D.gif vs 308

Co oni tam napchali w tą 3008kę, że to ponad 1.5 tony waży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te 300kg to raczej w stosunku do nowej 308. W stosunku do starego modelu ok 100 kg. Szklany dach, nawigacja, jakieś gadżety w stylu wyjmowana latarka w bagazniku, składane na płasko oparcie przedniego fotela pasażera uzbiera się zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

> Prawie 300kg róznicy vs 308

> Co oni tam napchali w tą 3008kę, że to ponad 1.5 tony waży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.