Skocz do zawartości

Okap podszawkowy - automatyczne wysuwanie


Owcen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest sobie okap -> KLIK

Okap sterowany pilotem, ale... wysuwać trzeba ręcznie.

Czy istnieje prosty sposób, aby dołożyć automatyczne wysuwanie ?

Wymyśliłem coś takiego, aby pod zasilanie wentylatorów podpiąć przekaźnik, który uruchamiałby system wysuwania oparty na siłownikach modelarskich niewiem.gif

Skok, około 15 cm.

Okap jest zawsze częściowo wysunięty, około 8cm, aby był równo z szafkami. Pozostaje zrobić, aby z tych 8cm wysuwał się o kolejne 15cm.

Gdy zasilanie silników zniknie, okap ma się wsunąć na pozycje wyjściową, czyli właśnie, te 8cm od stanu 0.

Jak taki system najlepiej "wykonać" ?

Na gwarancji na okap mi nie zależy, więc coś można wywiercić, przerobić itd.

Okap jest wysuwany na "zwykłych" szynach jak w meblach kuchennych szafki.

Sterownik okapu ma wolne wyjście 12V uruchamiany tylko z pilota, pod dodatkowe oświetlenie, więc nie musi być to instalacja na 230V.

Propozycje ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK. Moja wina. Teraz pozamiatane, gdyż nie mogę zmienić pierwszej wiadomości.

> A coś w temacie ?

Zadzwoń do firmy MAAN z Podola obok Grójca - oni produkują wszystkie okapy dla Gorenje.

Z tego co u nich widziałem to produkują mocno wypasione okapy i chyba któryś miał otwieranie silownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Propozycje ?

Mały siłownik liniowy, śrubowy lub listwa zębata. Tylko chyba w obu przypadkach trzeba będzie stworzyć?

Prostsza wydaje się śruba? Przyspawać/przylutować nakrętkę do jednej części. Do drugiej śrubę z silnikiem. Do tego dwie krańcówki i gotowe.

W opcji z listwą można wykorzystać pasek zębaty. Wyciąć kawałek, przykleić do ruchomej części a na stałej zamontować silnik z zębatką.

No i krańcówki do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadzwoń do firmy MAAN z Podola obok Grójca - oni produkują wszystkie okapy dla Gorenje.

Dzięki, zadzwonię do nich, może się coś dowiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W opcji z listwą można wykorzystać pasek zębaty. Wyciąć kawałek, przykleić do ruchomej części a na

> stałej zamontować silnik z zębatką.

> No i krańcówki do kompletu.

Taki pomysł będzie najprostszy i w tę stronę będę szedł w razie "W".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.