Skocz do zawartości

Tynk: akrylowy, silikonowy, silikatowy?


jerro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie - jaki rodzaj i z jakiej firmy tynk zewnętrzny wybrać?? hmm.gif Akrylowy, silikonowy czy silikatowy?? Jedna z ekip poleca akryl Ceresita lub Atlasa, inna Kreisela hmm.gifspineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jak w temacie - jaki rodzaj i z jakiej firmy tynk zewnętrzny wybrać?? Akrylowy, silikonowy czy

> silikatowy?? Jedna z ekip poleca akryl Ceresita lub Atlasa, inna Kreisela

Zalezy do czego, poczytaj sobie o zastosowaniu kazdego z wymienionych. sa tez hybrydowe silikonowo-silikatowe.

Jak szukasz najlepszej chemii to bez watpienia bedzie to Dryvit i STO, potem dlugo jeszcze nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalezy do czego, poczytaj sobie o zastosowaniu kazdego z wymienionych. sa tez hybrydowe

> silikonowo-silikatowe.

> Jak szukasz najlepszej chemii to bez watpienia bedzie to Dryvit i STO, potem dlugo jeszcze nic.

STO kompletnie zlalo moje prosby o oferte mailowe i telefoniczne niewiem.gif wiec wzialem silikonowy caparola NQG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> STO kompletnie zlalo moje prosby o oferte mailowe i telefoniczne wiec wzialem silikonowy caparola

> NQG.

STO jak chyba kazdy nie sprzedaje materialow bezposrednio wiec sie nie dziwie. Ja natomiast przez wykonawce nawiazalem kontakt z doradca, pojechalem do nich i mialem godzinny wyklad nt tynkow, rodzajow, moglem zobaczyc roznice probek, zobaczyc strukture sztucznego kamienia ktory mnie interesowal, dzialanie efektu lotosu na jednym z topowych tynkow, itd. Problem jest jeden ta firma jest bardzo droga. Finalnie wybralem to co ty + kamien od STO.

Wiele zrodel w tym moj wykonawca twierdzil, ze NQG to bdb stosunek jakosci do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> STO jak chyba kazdy nie sprzedaje materialow bezposrednio wiec sie nie dziwie. Ja natomiast przez

> wykonawce nawiazalem kontakt z doradca, pojechalem do nich i mialem godzinny wyklad nt tynkow,

> rodzajow, moglem zobaczyc roznice probek, zobaczyc strukture sztucznego kamienia ktory mnie

> interesowal, dzialanie efektu lotosu na jednym z topowych tynkow, itd. Problem jest jeden ta

> firma jest bardzo droga. Finalnie wybralem to co ty + kamien od STO.

> Wiele zrodel w tym moj wykonawca twierdzil, ze NQG to bdb stosunek jakosci do ceny.

Do STO dzwonilem, rozmawialem z doradca handlowym na Dolny Slask:

Wrocław,

Legnica, Lubin, Polkowice

Oleśnica, Oława

Maciej Stłowkał

tel. 603 692 530

[email protected]

mialem przeslac zapytanie ofertowe na maila i przeslalem - odpowiedzi zero i reakcji na proby kontaktu zero. Kasa to nie problem, bo nie byla to na tyle znaczaca roznica wzgledem Caparola NQG, zebym zajeczal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do STO dzwonilem, rozmawialem z doradca handlowym na Dolny Slask:

> Wrocław,

> Legnica, Lubin, Polkowice

> Oleśnica, Oława

> Maciej Stłowkał

> tel. 603 692 530

> [email protected]

> mialem przeslac zapytanie ofertowe na maila i przeslalem - odpowiedzi zero i reakcji na proby

> kontaktu zero. Kasa to nie problem, bo nie byla to na tyle znaczaca roznica wzgledem Caparola

> NQG, zebym zajeczal.

W moim przypadku dopłata do STO była znaczna, ok 20zł /m2, czyli prawie x2 i to za sam tynk. Jeżeli chce się zrobić to zgodnie ze sztuką, czyli dać siatkę STO, klej STO, to cena potrafi rosnąć lawinowo.

Z kontaktem może tak trafiłeś, ja nie miałem problem ani z kilkoma telefonami, spotkaniem czy mailami - odp dostawałem w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jak w temacie - jaki rodzaj i z jakiej firmy tynk zewnętrzny wybrać?? Akrylowy, silikonowy czy

> silikatowy?? Jedna z ekip poleca akryl Ceresita lub Atlasa, inna Kreisela

ceresita bym sobie odpuścił.

ja na codzień wykonuję z kreisla, ponieważ ich system jest aprobowany przez Steico.

Cały system kreisla uważam za lepszy od atlasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim przypadku dopłata do STO była znaczna, ok 20zł /m2, czyli prawie x2 i to za sam tynk. Jeżeli

> chce się zrobić to zgodnie ze sztuką, czyli dać siatkę STO, klej STO, to cena potrafi rosnąć

> lawinowo.

> Z kontaktem może tak trafiłeś, ja nie miałem problem ani z kilkoma telefonami, spotkaniem czy

> mailami - odp dostawałem w ciągu dnia.

To zalezy od definicji "znaczna". Jak dodasz do tego koszt welny (Frontrock Max E), kleju, siatki, gruntu i robocizny, to nie robi juz wrazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ceresita bym sobie odpuścił.

> ja na codzień wykonuję z kreisla, ponieważ ich system jest aprobowany przez Steico.

> Cały system kreisla uważam za lepszy od atlasa.

mówisz o akrylowym tynku?? dodam, że dom mam ocieplony styropianem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zalezy od definicji "znaczna". Jak dodasz do tego koszt welny (Frontrock Max E), kleju, siatki,

> gruntu i robocizny, to nie robi juz wrazenia.

20 zł więcej za sam kolory tynk, reszta to samo i to za ten srodkowy, za ten z lotosem to juz nawet nie pamietam ile chcieli. W moim przypadku bylo to 128 zl za robocizne, siatke i styro 0.031 20cm. Zastanawialem sie nad calym systemem STO, ale sam klej bezcementowy kosztowal tez ok +15zl /m2 + droga siatka i robily sie z tego mega koszty, cos kolo 200zl /m2

Takze finalnie ze STO zrobilem tylko strukture piaskowca +katowniki, a reszte NQG, klej poszedl zwykly a siatke dalem Dryvita bo byla bardzo tania jak na ta firme smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim przypadku dopłata do STO była znaczna, ok 20zł /m2, czyli prawie x2 i to za sam tynk. Jeżeli

> chce się zrobić to zgodnie ze sztuką, czyli dać siatkę STO,(...) cena potrafi rosnąć

> lawinowo.

Na temat siatek z włókna szklanego stosowanych w rożnych systemach dociepleń można pisać bez końca.

Znam te zagadnienia od podszewki i powiem Ci, że prawdziwa siatka STO 145 g/m2 różni się od siatki Dryvit czy Atlasa o tej samej gramaturze kolorem, logo firmy no i ceną. Ważne jest źródło pochodzenia siatki. Dzisiaj w czasach podróbek można kupić siatkę niby 145 g/m2 o znacznie mniejszej zawartości włókna szklanego za to z dużą ilością chemii w celu osiągnięcia wymaganej masy powierzchniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj w czasach podróbek można kupić siatkę niby 145 g/m2 o znacznie

> mniejszej zawartości włókna szklanego za to z dużą ilością chemii w celu osiągnięcia wymaganej

> masy powierzchniowej.

Próbujesz powiedzieć, że włókno fałszuje się włókno szklane jakąś chemią?

Podaj mi przykład jakiejś chemii tańszej od włókna szklanego, tak aby to miało sens ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na temat siatek z włókna szklanego stosowanych w rożnych systemach dociepleń można pisać bez końca.

> Znam te zagadnienia od podszewki i powiem Ci, że prawdziwa siatka STO 145 g/m2 różni się od siatki

> Dryvit czy Atlasa o tej samej gramaturze kolorem, logo firmy no i ceną. Ważne jest źródło

> pochodzenia siatki. Dzisiaj w czasach podróbek można kupić siatkę niby 145 g/m2 o znacznie

> mniejszej zawartości włókna szklanego za to z dużą ilością chemii w celu osiągnięcia wymaganej

> masy powierzchniowej.

Siatki kupowałem bezpośrednio w firmie Drvyit, STO były kupowane przez mojego wykonawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... sa tez hybrydowe

> silikonowo-silikatowe.

a możesz rozwinąć temat silikonowo-silkatowych, bo cenowo wychodzą bardzo korzystnie, natomiast boję się, że taka "hybryda" jest nic nie warta, bo silikonowe tynki mają inne właściwości, a silikatowe zupełnie inne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a możesz rozwinąć temat silikonowo-silkatowych, bo cenowo wychodzą bardzo korzystnie, natomiast

> boję się, że taka "hybryda" jest nic nie warta, bo silikonowe tynki mają inne właściwości, a

> silikatowe zupełnie inne....

Taka hybryda to najnowsza generacja tynkow, laczaca plusy obu tych technologii. Jednak najlepiej analizowac jego cechy na bazie konkretnego produktu, bo one moga sie roznic, ale dla kazdego zalezy na czym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj nie pamietam. Zamawialem wg zuzycia katalogowego i dokupywalem chyba ze dwa wiadra. Powierzchnia

> rzedu 200m2.

przy baranku 1,5 mm zuzycie jekst ok 2,3-2,5kg a natryskiem ok 20% niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka hybryda to najnowsza generacja tynkow, laczaca plusy obu tych technologii. Jednak najlepiej

> analizowac jego cechy na bazie konkretnego produktu, bo one moga sie roznic, ale dla kazdego

> zalezy na czym innym.

silikatowo-silikonowy to nie tynk hybrydowy!

hybrydowy to udoskonalenie akrylu, ale i tak będzie niżej jakościowo od sisi.

klasyfikacja tynków od najniższej: mineralny,akrylowy, silikatowy, hybryda, silikatowo-silikonowy,silikonowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silikatowo-silikonowy to nie tynk hybrydowy!

> hybrydowy to udoskonalenie akrylu, ale i tak będzie niżej jakościowo od sisi.

> klasyfikacja tynków od najniższej: mineralny,akrylowy, silikatowy, hybryda,

> silikatowo-silikonowy,silikonowy

wg Muratora jest tzn tynk modyfikowany, hybrydowy.

Wg producenta, także:

http://www.caparol.pl/produkty/masy-szpa...tz-nqg-r-k.html

"Dekoracyjny, gotowy do użycia, hybrydowy, lekki tynk z technologią nano- sieci kwarcowych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg Muratora jest tzn tynk modyfikowany, hybrydowy.

> Wg producenta, także:

> http://www.caparol.pl/produkty/masy-szpa...tz-nqg-r-k.html

> "Dekoracyjny, gotowy do użycia, hybrydowy, lekki tynk z technologią nano- sieci kwarcowych"

tynk silikatowo-silikonowy nie jest hybrydą.

hybrydą jest udoskonalona forma tynku akrylowego o składniki tynku silikatowego i silikonowego.

tynk z linku zawiera hybrydowe spoiwo, obok są typowo hybrydowe, oparte na spoiwie Nano- cząsteczek silnie hydrofobowego Silacrylu.

sam silikatowo silikonowy jest na bazie potasowego szkła wodnego i dyspersji emulsji silikonowej bez zawartości żywic akrylowych.

ale jak widać, producenci którzy nie mają pełnego asortymentu tynków, sprawę upraszczają, nazywając SISI hybrydą, Moim zdaniem to błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tynk silikatowo-silikonowy nie jest hybrydą.

> hybrydą jest udoskonalona forma tynku akrylowego o składniki tynku silikatowego i silikonowego.

> sam silikatowo silikonowy jest na bazie potasowego szkła wodnego i dyspersji emulsji silikonowej

> bez zawartości żywic akrylowych.

> ale jak widać, producenci którzy nie mają pełnego asortymentu tynków, sprawę upraszczają, nazywając

> SISI hybrydą, Moim zdaniem to błąd

To sprawdz ofertę, jakie tynki ma Caparol wink.gif

Na logikę jeżeli coś z czymś jest połączone to można to nazwać hybrydą. Ja zarówno w prasie jak i rozmowach z fachowcami, kilkukrotnie spotkałem się z takim określeniem tynków silikonowo - silikatowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To sprawdz ofertę, jakie tynki ma Caparol

> Na logikę jeżeli coś z czymś jest połączone to można to nazwać hybrydą. Ja zarówno w prasie jak i

> rozmowach z fachowcami, kilkukrotnie spotkałem się z takim określeniem tynków silikonowo -

> silikatowych.

na logikę tak, ale zanim powstały tynki hybrydowe, silikatowo-silikonowe były już dawno w uzyciu. caparol nie podaje dokładnego składu, ale wójek google mówi, że tynk hybrydowy to połączenie akrylu z silikatem i silokonem. tylko jedno opracowanie mówi o hybrydzie jako si-si ale i to z dodatkiem samoczyszczącym (zapewne akrylem) hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za pomoc wszystkim

> jeszcze jedno pytanie - grunt pod tynk silikonowy ma być koloru białego czy w kolorze tynku??

w kolorze, przynajmniej tak było u mnie w przypadku tynku SISI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za pomoc wszystkim

> jeszcze jedno pytanie - grunt pod tynk silikonowy ma być koloru białego czy w kolorze tynku??

a jaki kolor tynku?

z reguły powinno się barwić, by potem nic się nie przebijało z pod spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.