Skocz do zawartości

Co wygodnego z LPG?


Tenenberg

Rekomendowane odpowiedzi

> Z aut typowo kanapowych to jak na razie pasuje mi laguna II. Może taka po liftingu nie byłaby złym

> wyborem?

> C5 I gen po lifcie nie miałem okazji się przejechać.

C5 i LIIFL jeździliśmy w tym samym dniu z tego samego roku - wypadła lepiej Laguna ok.gif

Kobiecie wnętrze się podobało C5 do momentu jak nie wsiadła do LII....

Ja polecam LII ale z pewnego źródła jedynym minusem jest 5 biegowa skrzynia w motorze 135KM oraz czasem deska potrafi coś poskrzypieć na dziurach icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż mi taką nie waloną nie składaną z dwóch

> Szukałem i nie ma takiej możliwości aby kupić zadbaną do 30kzł z tym silnikiem

Jak szuka sie idealnego wozka w stanie salonowym wsrod aut 7-8 letnich to faktycznie moze byc problem smile.gif Rozumiem, ze wszystki auta, ktore pojawiaja sie w ogloszeniach, to wg Ciebie nic nie warte trupy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak szuka sie idealnego wozka w stanie salonowym wsrod aut 7-8 letnich to faktycznie moze byc

> problem Rozumiem, ze wszystki auta, ktore pojawiaja sie w ogloszeniach, to wg Ciebie nic nie

> warte trupy

Bez przesady ze stanem salonowym.

Znam Tenenbarga i jest wymagajacy pozatym zerknij na mobile.de w jakich cenach sa LII z 07r z silnikiem 2,0T i sensownym wyposazeniem...

Aby Ci ułatwic szukałem i sa w cenie +20kzł do tego opłaty i mamy lekko 24-25kzł.

Za L III z Niemiec nieco wiecej.

A co do perełek jak lubisz kilogram szpachli na aucie to Twoj wybor smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C5 i LIIFL jeździliśmy w tym samym dniu z tego samego roku - wypadła lepiej Laguna

Wypadła lepiej pod jakim względem? hmm.gif

> Kobiecie wnętrze się podobało C5 do momentu jak nie wsiadła do LII....

> Ja polecam LII ale z pewnego źródła jedynym minusem jest 5 biegowa skrzynia w motorze 135KM oraz

> czasem deska potrafi coś poskrzypieć na dziurach

Dziś dowiedziałem się o perypetiach właściciela LII LF 2.0 wolnossącej. Przebieg prawdziwy przekroczył 200kkm i problemy ze skrzynią się zaczęły. Ciekawe czy ten typ tak ma czy to pojedynczy przypadek hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż mi taką nie waloną nie składaną z dwóch

> Szukałem i nie ma takiej możliwości aby kupić zadbaną do 30kzł z tym silnikiem

Faktycznie rynek DE może być wyznacznikiem co i za ile faktycznie wartego uwagi można kupić.

Okazje to naprawdę rzadkość a nie rutyna znana np z allegro wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się S80 2.5T kumpla. Wersja dobrze wyposażona. Ładnie brzmi a i koni ma nieco więcej niż miał przy wyjechaniu z fabryki. Poza tym seria.

Ważne było dla mnie jak ten samochód tłumi nierówności. Zawieszenie aż do najechania na większe nierówności pracuje dosyć cicho ale jak już na coś trafi większego, to je słychać.

Miałem wrażenie że dużą część pracy w zadbaniu o komfort podróżujących tym autem odwalają fotele a nie zestrojenie zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypadła lepiej pod jakim względem?

Ciszy we wnetrzu i tlumieniu nierownosci.

> Dziś dowiedziałem się o perypetiach właściciela LII LF 2.0 wolnossącej. Przebieg prawdziwy

> przekroczył 200kkm i problemy ze skrzynią się zaczęły. Ciekawe czy ten typ tak ma czy to

> pojedynczy przypadek

A co sie dzieje lub dzialo?

A problemy z elektryka miala czy nie smile.gif bo jak tylko skrzynia to jeszcze luz bo opel fiat maja slynne m32 i jezdza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciszy we wnetrzu i tlumieniu nierownosci.

A C5 ma niby hydro ... Zaskoczyłeś mnie. Z hałasem sądziłem że też będzie na odwrót.

> A co sie dzieje lub dzialo?

Niedawno się ogarnąłem na dziś - może jutro dopytam o szczegóły.

> A problemy z elektryka miala czy nie bo jak tylko skrzynia to jeszcze luz bo opel fiat maja slynne

> m32 i jezdza

Większość aut ma jakieś bolączki.

Poza tematem usterek - pojechali koledzy na dwa auta niedawno w góry - S80 i LII śmigając prędkościami autostradowymi grinser006.gif Mocno dał się we znaki hałas w LII 2.0 wolnossącym, względem 2.5T w S80. Przełożenia skrzyń oczywiście też robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A C5 ma niby hydro ... Zaskoczyłeś mnie. Z hałasem sądziłem że też będzie na odwrót.

Sasiad ma taka na taksowce, strasznie na nia narzeka, ze pierwszy i ostatni raz auto z F. Niby ma hydro ale wcale tak wygodnie nie jest, zawieszenie jest glosne przy jezdzie miejskiej i do tego nie wytrzymuje obciazenia jakie generuje obfita jazda miejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A C5 ma niby hydro ... Zaskoczyłeś mnie. Z hałasem sądziłem że też będzie na odwrót.

> Niedawno się ogarnąłem na dziś - może jutro dopytam o szczegóły.

Spoko, tak C5 niby hydro bo mogłem podnosić opuszczać fajny bajer na zimę ok.gif

> Większość aut ma jakieś bolączki.

Dokładnie starałem się wybrać bardzo dobry silnik z praktycznie 0 usterkowością zlosnik.gif

> Poza tematem usterek - pojechali koledzy na dwa auta niedawno w góry - S80 i LII śmigając

> prędkościami autostradowymi Mocno dał się we znaki hałas w LII 2.0 wolnossącym, względem

> 2.5T w S80. Przełożenia skrzyń oczywiście też robią swoje.

Tutaj racja LII nie ma 6 i to jest minus dla mnie bo powyżej 140km/h jest już głośno i do tego sporo pali no.gif

Ale nie można mieć wszystkiego - podobno 5 jest trwalsza niż 6 ale ile w tym prawdy to nie wiem ok.gif

Ja zazwyczaj śmigam do 120-130km/h i wtedy jest jeszcze akceptowalny hałas - skrzynia naprawdę dziwnie zestopniowana bo auto na 5 biegu od 55-6o już naprawdę dobrze przyśpiesza spineyes.gifspineyes.gifspineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sasiad ma taka na taksowce, strasznie na nia narzeka, ze pierwszy i ostatni raz auto z F. Niby ma

> hydro ale wcale tak wygodnie nie jest, zawieszenie jest glosne przy jezdzie miejskiej i do

> tego nie wytrzymuje obciazenia jakie generuje obfita jazda miejska.

To jest trochę dziwne bo akurat zawieszenie w tych autach jest bardzo mocnym punktem. Ale to taksówkarz - może mu się wylał płyn i nie zauważył. Albo nalał wody bo taniej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sasiad ma taka na taksowce, strasznie na nia narzeka, ze pierwszy i ostatni raz auto z F. Niby ma

> hydro ale wcale tak wygodnie nie jest, zawieszenie jest glosne przy jezdzie miejskiej i do

> tego nie wytrzymuje obciazenia jakie generuje obfita jazda miejska.

Stek bzdur. C5 używane są tanie bo sprawnych mało kto sprzedaje, założę się, że kupił zapuszczone padło i narzeka.

Chciał mieć spore auto rodzinne za ćwierć ceny passata - a tak się nie da. Trzeba co najmniej pół ceny wink.gif

Zawieszenie raczej z tych pancernych, a już na pewno nie hałasujące.

Jak mu się zużyły łączniki stabilizatora, albo skończyły się łożyska tylnych wahaczy, to niech naprawi a nie bzdury opowiada, że hałasujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.