Skocz do zawartości

będziecie się ze mnie śmiać. robię test.


_sky_

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem rewitalizant XADO do silników motocyklowych.

I mam zamiar dodać go do oleju w moim paździerzu.

Przed dodaniem zrobię pomiar kompresji na obu garach trampka.

Następny planuję po przejechaniu jakichś 2kkm.

Dam znać o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem rewitalizant XADO do silników motocyklowych.

> I mam zamiar dodać go do oleju w moim paździerzu.

> Przed dodaniem zrobię pomiar kompresji na obu garach trampka.

> Następny planuję po przejechaniu jakichś 2kkm.

> Dam znać o wynikach.

Jestem bardzo ciekawy efektu - troszkę się naczytałem opinii swego czasu o rewitalizancie XADO ale do silników samochodowych - efekty były bardzo dobre (splanie oleju spadało nawet o połowe).

Teraz mam problem z olejem w TDM... chętnie bym takie coś wypróbował gdyby były szanse na zmniejszenie zużycia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem bardzo ciekawy efektu - troszkę się naczytałem opinii swego czasu o rewitalizancie XADO ale

> do silników samochodowych - efekty były bardzo dobre (splanie oleju spadało nawet o połowe).

> Teraz mam problem z olejem w TDM... chętnie bym takie coś wypróbował gdyby były szanse na

> zmniejszenie zużycia

Na razie składam trampiego. Dzisiaj zamontowałem nowy wydech (Huzar). Jeszcze muszę delikatnie poprawić (trochę za luźno złożyłem i dzwoni).

W przyszły weekend mam zamiar złożyć moto w jeden kawałek.

Jeśli tylko prognozy pogody będą w miarę to dolewam XADO i tłukę kilometry ok.gif

Cenowo to nie wychodzi jakoś strasznie. Ja wziąłem droższą wersję a i tak koszty przesyłki były wyższe od ceny preparatu.

Całość to było jakieś 84 złote (i dostałem jeszcze ładny brelok do kluczy "Dakar 2014" zlosnik.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spadek poziomu kasy w portfelu...

Da się przeżyć wink.gif

Kupiłem to

> No dobra, a jest tam molibden, bo suzuki w to wierzy sprzedając swoją suzuki moly paste za cińżki

> piniądz...

A nie wiem, poszukaj zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się przeżyć

> Kupiłem to

> A nie wiem, poszukaj

Ciekawe... hmm.gif Kiedyś czytałem o dodatku do betonu, który w przypadku powstania pęknięcia szparę wypełniał hmm.gif Może ten specyfik działa w podobny sposób? niewiem.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, a jest tam molibden, bo suzuki w to wierzy sprzedając swoją suzuki moly paste za cińżki

> piniądz...

Ale co z tą pastą jest nie tak ?

Z tego co wiem stosuje sie ją jako pastę montażową się do składania wału i panewek, żeby nie chodził na sucho przy pierwszym uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co z tą pastą jest nie tak ?

> Z tego co wiem stosuje sie ją jako pastę montażową się do składania wału i panewek, żeby nie

> chodził na sucho przy pierwszym uruchomieniu.

Dokładnie - mieszanką 50% pasty i 50% oleju silnikowego.

Montaż wału i wałków rozrządu.

Czysta past do składania m.in. wysprzęglika.

Nie nabijam się i nie neguje tylko chciałem zapytać czy rewitalizant też jest na bazie związków molibdenu.

A sam się zastanawiałem czy zwykły smar molibdenowy technicol'a a dychę może się nada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem rewitalizant XADO do silników motocyklowych.

> I mam zamiar dodać go do oleju w moim paździerzu.

> Przed dodaniem zrobię pomiar kompresji na obu garach trampka.

> Następny planuję po przejechaniu jakichś 2kkm.

> Dam znać o wynikach.

ja swego czasu użyłem słynnego "ceramizera" , kosztował też cos w okolicy 100zł .Zrobiłem tak jak instrukcja nakazuje , jednak focus jak żarł olej tak żre dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No to kompresja przed dodaniem XADO sprawdzona.

Przedni garnek - 11 atmosfer, tylny - 12 atmosfer (czyli spokojnie łapią się w normie) - tutaj pewnie nie powalczę hehe.gif

Jutro wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów, wymiana filtra oleju i samego oleju. Pewnie jeszcze wrzucę inne gaźniki w ramach innego testu spineyes.gif

Na sam koniec zabaw dodam do oleju XADO.

A potem po cirka 1kkm sprawdzę kompresję i żarłoczność trampka na olej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem kiedyś do samochodu Plastmal Motor - Life. Silnik zdecydowanie praktycznie przestał brać olej, wiec zalałem to też do automatycznej skrzyni biegów (różnica kolosalna). W sumie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtr oleju wymienione, XADO dodane...

Przy okazji zasadziłem "nowe" gaźniki, muszę jeszcze je ustawić.

No to teraz czekam na efekty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry znajomy Mechanik zapytal kiedys, czy producent silnika przewidzial te ustrojstwa projektujac

> silnik ?

Na tej samej zasadzie można zapytać - czemu producenci olejów nie dodają tych dodatków fabrycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może przewidział, tylko księgowy mu nie pozwolił zastosować w wielkoseryjnej produkcji

He, he,

I napewno myslisz, ze producent nie przelalby tych dodatkow na klieta biglaugh.gif

Notabene tak samo jak producent pojazdow biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pamiętam, to @sky ma silnik już zamęczony,

stał przed dylematem, czy otwierać i robić wszystko, czy szukać pieca i przekładać.

Także jemu to lotto co tam producent silnika zaleca, bo sprawy raczej nie pogorszy, a może będzie zaskoczony efektem na plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z tego co pamiętam, to @sky ma silnik już zamęczony,

> stał przed dylematem, czy otwierać i robić wszystko, czy szukać pieca i przekładać.

> Także jemu to lotto co tam producent silnika zaleca, bo sprawy raczej nie pogorszy, a może będzie

> zaskoczony efektem na plus...

Wydaje mi sie, ze to lekko zmienia postac rzeczy biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z tego co pamiętam, to @sky ma silnik już zamęczony,

> stał przed dylematem, czy otwierać i robić wszystko, czy szukać pieca i przekładać.

> Także jemu to lotto co tam producent silnika zaleca, bo sprawy raczej nie pogorszy, a może będzie

> zaskoczony efektem na plus...

Prawda. Jest dokładnie tak jak piszesz ok.gif

Inna sprawa, że zaczynam teraz co miesiąc kupować po kawałku graty potrzebne do kapitalki.

W zimę będę się pewnie brał za rozpołowienie serducha i robił konkretnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> He, he,

> I napewno myslisz, ze producent nie przelalby tych dodatkow na klieta

> Notabene tak samo jak producent pojazdow

weź pod uwagę, że teraz w wielu przypadkach o sprzedaży decyduje cena, więc producenci obniżają koszty własne jak tylko mogą. Po drugie po co produkować coś zbyt dobrego? Nikomu się to nie opłaca wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.