Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie podłogow na prund - ma to sens?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Po 15-tu latach chodzenia po linoleum w naszym domku letniskowym postanowiliśmy podnieść standard nieruchomości i rzucić na podłogę terakotę. Tylko, że będzie to tak zimne, że skończy się latanie na bosaka,.. czasami. I tak pomyślałem coby rzucić jakieś tanie ogrzewanie pod te terakotę. Nie chodzi o ogrzewanie samo w sobie tylko lekkie podgrzanie tej terakoty.

Tylko czy to ma sens? 40 m2,.. chciałoby się coś taniego i żeby działało. Domyslam się, że rachunki za prąd wzrosną,.. ale jak będą uciążliwe to zawsze można zrobić "pstryk" i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po 15-tu latach chodzenia po linoleum w naszym domku letniskowym postanowiliśmy podnieść standard

> nieruchomości i rzucić na podłogę terakotę. Tylko, że będzie to tak zimne, że skończy się

> latanie na bosaka,.. czasami. I tak pomyślałem coby rzucić jakieś tanie ogrzewanie pod te

> terakotę. Nie chodzi o ogrzewanie samo w sobie tylko lekkie podgrzanie tej terakoty.

> Tylko czy to ma sens? 40 m2,.. chciałoby się coś taniego i żeby działało. Domyslam się, że rachunki

> za prąd wzrosną,.. ale jak będą uciążliwe to zawsze można zrobić "pstryk" i po sprawie.

A ile styropianu masz pod wylewką?

Bo jak mało, to wiesz, co będziesz grzał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko czy to ma sens? 40 m2,.. chciałoby się coś taniego i żeby działało. Domyslam się, że rachunki

> za prąd wzrosną,.. ale jak będą uciążliwe to zawsze można zrobić "pstryk" i po sprawie.

Mam coś takiego w biurze. Działa. Ale nie wyobrażaj sobie, że przyjedziesz na zimny week i w piątek wieczorem będzie ciepło. Na terakocie to ma bezwładność ponad 24h. Pod tym względem wodne jest bezkonkurencyjne.

Jeżeli to letniskowy - to już lepiej kominek z szybą. Szybciej napromieniuje pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przede wszystkim, to wątpię że instalacja elektryczna jest na to gotowa, głównie mam na myśli

> zabezpieczenie przedlicznikowe, które na ogródkach zazwyczaj na wiele nie pozwala

Podniesc przydzial mocy to najprostsza i najtansza rzecz (o ile przylacze nie jest 1 fazowe). A za licznikiem, chcac klasc takie ogrzewanie, przerobki i tak pewnie nie uniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak napisałem na początku - mi nie chodzi o ogrzewanie domu. Mam kominek z szybą. Chodzi o to,

> żeby podłoga nie była tak przeraźliwie zimna,.. nawet nie musi być ciepła.

A jaka nie jest przeraźliwie zimna?

U mnie w zimie ma 21-22* bez ogrzewania. I jest dla mnie bardzo zimna. Tak ze 25-27 jest OK. A to oznacza sporo wyższą temperaturę, niż powietrza więc nie ma mocnych, powietrze będzie odbierać ciepło a licznik będzie się kręcił. Jeszcze pytanie ile ucieknie w glebę.

Ja pod gresem w mieszkaniu położyłem kable grzejne, ale praktycznie nie używam bo w bloku płacę i tak od m2 mieszkania za ogrzewanie. Ale jak mi zamontują jakieś podzielniki czy liczniki to będę się zastanawiał.

Jak i tak jesteś zdecydowany na terakotę - to kup kabel grzejny i najtańsze sterowniki (tylko wł/wył i ustawienie temperatury). Przetestujesz, będziesz wiedział, ile ciągnie. Obstawiam, że nie często będziesz używał. Zwłaszcza w taryfie całodobowej.

Ale jak nie jesteś zdecydowany, to pomyśl o drewnie na podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaka nie jest przeraźliwie zimna?

W domu mam terakotę i wodną podłogówkę. Tak gdzie nie ma podgrzewania podłoga jest na tyle zimna, że na bosaka wdepnięcie tam jest bardzo nieprzyjemne. Gdyby cała podłoga miała być taka zimna to tylko chodzenie w obuwiu. A przecież w domu czasami chodzi się na bosaka.

A drewno - wykluczone. Domek letniskowy w zimie nieogrzewany. Wilgoć mogłaby narobić szkód w podłodze wykonanej z jakiejkolwiek formy drewna. Poza tym w ciągu dnia cały czas chodzi się jednak po domu w butach więc drewniana podłoga szybko by się zużyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W domu mam terakotę i wodną podłogówkę. Tak gdzie nie ma podgrzewania podłoga jest na tyle zimna,

> że na bosaka wdepnięcie tam jest bardzo nieprzyjemne. Gdyby cała podłoga miała być taka zimna

> to tylko chodzenie w obuwiu. A przecież w domu czasami chodzi się na bosaka.

> A drewno - wykluczone. Domek letniskowy w zimie nieogrzewany. Wilgoć mogłaby narobić szkód w

> podłodze wykonanej z jakiejkolwiek formy drewna. Poza tym w ciągu dnia cały czas chodzi się

> jednak po domu w butach więc drewniana podłoga szybko by się zużyła.

chcesz zobaczyć drewnianą podłogę w domku letniskowym po 17 latach? ludzie chodzą w butach, zimą nikt nie ogrzewa

288239012-image165.jpg

post-33067-14352528586003_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcesz zobaczyć drewnianą podłogę w domku letniskowym po 17 latach? ludzie chodzą w butach, zimą

> nikt nie ogrzewa

Hmmm,... nie najgorzej. Ale jest jeszcze jeden problem. Żeby połozyć dechy podłoga pójdzie kilka ładnych cm. do góry. I to też mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm,... nie najgorzej. Ale jest jeszcze jeden problem. Żeby połozyć dechy podłoga pójdzie kilka

> ładnych cm. do góry. I to też mi nie pasuje.

To może dać panele. Grubość około 10 mm, a i na wilgoć nie tak reagują chyba jak zwykłe dechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.