Skocz do zawartości

płyty gipsowe na ścianę


wonka0

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy jak położę płyty gipsowe na ścianę,i pomaluję (zamiast gładzi) to łączenia płyt mogą pękać? Bo

> blok "chodzi"

> Chcę właśnie płyty na ścianę,znajomy powiedział że to zły pomysł bo będzie pękać. Będzie?

Prawdopodobnie tak. Płyty powinno się dawać na profile, które po części przenoszą naprężenia, jeżeli nakleisz na ścianę o różnej funkcji czy materiale (np słup konstrukcyjny - ściana działowa, drewno - mur) to pęknięcie to kwestia czasu. Jak już to konieczne siatka na łączeniach.

Nie rozumiem tylko co chesz osiągnąć, klejenie, docinanie i także szpachlowanie to znacznie więcej roboty niż gładź. Wiele osób kładzie gładź na całości płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdopodobnie tak. Płyty powinno się dawać na profile, które po części przenoszą naprężenia,

> jeżeli nakleisz na ścianę o różnej funkcji czy materiale (np słup konstrukcyjny - ściana

> działowa, drewno - mur) to pęknięcie to kwestia czasu. Jak już to konieczne siatka na

> łączeniach.

o siatce to wiem,że musi być smile.gif

> Nie rozumiem tylko co chesz osiągnąć, klejenie, docinanie i także szpachlowanie to znacznie więcej

> roboty niż gładź. Wiele osób kładzie gładź na całości płyt.

Ale po co dawać gładź na prostą płytę? Chcę równe ściany,dlatego pomyślałam o płytach,bo mniej syfu przy szlifowaniu łączeń jak przy kładzeniu gładzi i jej szlifowaniu na całej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jak położę płyty gipsowe na ścianę,i pomaluję (zamiast gładzi) to łączenia płyt mogą pękać? Bo

> blok "chodzi"

> Chcę właśnie płyty na ścianę,znajomy powiedział że to zły pomysł bo będzie pękać. Będzie?

Nie będzie, pod warunkiem właściwego wykonania i użycia dobrych taśm łączeniowych. Mam w całym domu GK na ścianach - klejone na klej do płyt bezpośrednio do ściany z porothermu z zachowaniem ok. 1cm przerwy. Do łączeń użyto taśm Tuff Tape:

tuff.jpg

Mieszkam co prawda na razie ponad pół roku, ale znajomi mieszkają w budynku w takiej technologii już 3 lata i śladu pęknięć nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jak położę płyty gipsowe na ścianę,i pomaluję (zamiast gładzi) to łączenia płyt mogą pękać? Bo

> blok "chodzi"

> Chcę właśnie płyty na ścianę,znajomy powiedział że to zły pomysł bo będzie pękać. Będzie?

Zalezy jak zrobione bedzie oraz co to za blok i jak mocno "pracuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jak położę płyty gipsowe na ścianę,i pomaluję (zamiast gładzi) to łączenia płyt mogą pękać? Bo

> blok "chodzi"

> Chcę właśnie płyty na ścianę,znajomy powiedział że to zły pomysł bo będzie pękać. Będzie?

To zależy jak mocno budynek pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się sam rozwiązał.

Stolarz który nam będzie robić szafę na wymiar w pokoju, powiedział że ciężko mu będzie wsadzić szafę, jeśli damy płyty.

Więc pozostała nam gładź.

Mieszkam w wieżowcu na 10 pietrze, mam jedno pęknięcie w całym mieszkaniu. Na suficie przy oknie. Więc myślę że gdybyśmy dali płyty,to by nie pękały.

Znajomi tez mają płyty na ścianach i brak pęknięć.

Dziękuję za rady,przydadzą się przy remoncie drugiego pokoju smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o siatce to wiem,że musi być

> Ale po co dawać gładź na prostą płytę? Chcę równe ściany,dlatego pomyślałam o płytach,bo mniej syfu

> przy szlifowaniu łączeń jak przy kładzeniu gładzi i jej szlifowaniu na całej ścianie.

Po to ze wychodzi lepiej, jak chcesz miec idealnie rowno, tak mi przynajmniej wiekszosc ekip powiedziala, tak tez robili (choc cena z metra byla)

Przy szlifowaniu jak ma sie dobra szlifierke z odkurzaczem to prawie nic sie pyli, a tez sie tego balem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat się sam rozwiązał.

> Stolarz który nam będzie robić szafę na wymiar w pokoju, powiedział że ciężko mu będzie wsadzić

> szafę, jeśli damy płyty.

> Więc pozostała nam gładź.

Jeśli chcesz uniknąć syfu to może zastanów się na gładzią na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.