Skocz do zawartości

To już jest koniec.....


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

... poszukiwań auta.

1.6 16V 110 KM, rok prod. 2008, przebieg 73,5 tys km (potwierdzony książką serwis i w salonie Renault) wersja wyposażenie Avantage, do tego w gratisie 17" oryginalne letnie alu Renault.

Auto od lipca 2014 w PL, dlatego już zarejestrowane.

Do zrobienia:

- rozrząd z pompą wody i kfzr (Muzyk zaraz po graty przyjdę zlosnik.gif)

- czujników cofania

- dołożenie DLR

- dołożenie podłokietnika

- obszycie/wymiana kierownicy na skórzaną

- dołożenie dod. gniazd zapalniczki pod tylnymi fotelami.

Rozrząd w przyszłym tyg, czujniki i może dlr planowane za tydzień, reszta z czasem.

Podziękowania dla

- Lysego, za pomoc i czytanie moich wypocin

- Muzyka za rozszyfrowanie kolejnych VINów

- reszcie za mniej lub bardziej konstruktywną krytykę

et voila:

288246169-01.jpg

288246169-02.jpg

288246169-03.jpg

288246169-04.jpg

288246169-05.jpg

post-36421-14352528668469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do zrobienia:

Zrób i niech jeździ i cieszy co tam ma cieszyć biglaugh.gif. I niech w perspektywie czasu nie kosztuje więcej, niż jak byś kupił nowe i tyle w niego nie dołożył co w tego włożysz grinser006.gifzlosnik.gif. I za kilka lat nie próbuj ratować trupa, tylko sprzedaj w porę tak jak stoi old.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób i niech jeździ i cieszy co tam ma cieszyć . I niech w perspektywie czasu nie kosztuje więcej,

> niż jak byś kupił nowe i tyle w niego nie dołożył co w tego włożysz . I za kilka lat nie

> próbuj ratować trupa, tylko sprzedaj w porę tak jak stoi .

taki też jest plan. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... poszukiwań auta.

Ładny wyblaknięty zlosnik.gifok.gif20.GIF

> 1.6 16V 110 KM, rok prod. 2008, przebieg 73,5 tys km (potwierdzony książką serwis i w salonie

> Renault) wersja wyposażenie Avantage, do tego w gratisie 17" oryginalne letnie alu Renault.

dobry zestaw ok.gif

> Auto od lipca 2014 w PL, dlatego już zarejestrowane.

> Do zrobienia:

> - rozrząd z pompą wody i kfzr (Muzyk zaraz po graty przyjdę )

> - czujników cofania

na wiosnę zakładam, kupiłem tu z polecanych, podobno dobry temat, leżą w garażu od jesieni rotfl.gif

> - dołożenie DLR

polecam MM, niedrogie, a pięknie świecą ok.gif

jak masz czujnik deszczu/zmierzchowy, to masz pełen automat 20.GIF

> - dołożenie podłokietnika

> - obszycie/wymiana kierownicy na skórzaną

do Pietrusa123 z pytaniem o kierę swiety.gif

> - dołożenie dod. gniazd zapalniczki pod tylnymi fotelami.

> Rozrząd w przyszłym tyg, czujniki i może dlr planowane za tydzień, reszta z czasem.

> Podziękowania dla

> - Lysego, za pomoc i czytanie moich wypocin

> - Muzyka za rozszyfrowanie kolejnych VINów

> - reszcie za mniej lub bardziej konstruktywną krytykę

> et voila:

Niech się sprawuje i za mocno nie psuje swiety.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na wiosnę zakładam, kupiłem tu z polecanych, podobno dobry temat, leżą w garażu od jesieni

żona powiedziała, że bez czujników jeździć nie będzie zlosnik.gif Na 90% będą z wyświetlaczem montowanym w podsufitkę z tyłu (nie trzba tyle ciągnąć kabla do przodu, a w lusterku wszystko widać) choć ciągle dumam czy nie kupić normalnych i wyświetlacza przykleić na lusterko

> polecam MM, niedrogie, a pięknie świecą

> jak masz czujnik deszczu/zmierzchowy, to masz pełen automat

miałem philipsy 4led w stilo, ale właśnie raczej coś w tym guście, płaskie i 4-5 diodowe i przede wszystkim markowe. Czujka jest więc pełny automat będzie

> do Pietrusa123 z pytaniem o kierę

nie wiem nie znam, ale to nie temat na już.

> Niech się sprawuje i za mocno nie psuje

no ja myślę.

Teraz to mam dylemat z dywanami gumowymi, czy brać tańsze, z dłuższym dywanem kierowcy ale za to z 3 dywanikiem tylnym - takim łącznikiem, czy brać rezaw, który jest droższy, tył ma zespolony w całość, ale za to dywanik kierowcy jest krótszy - mniej pod pedały wchodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żona powiedziała, że bez czujników jeździć nie będzie Na 90% będą z wyświetlaczem montowanym w

> podsufitkę z tyłu (nie trzba tyle ciągnąć kabla do przodu, a w lusterku wszystko widać) choć

> ciągle dumam czy nie kupić normalnych i wyświetlacza przykleić na lusterko

> miałem philipsy 4led w stilo, ale właśnie raczej coś w tym guście, płaskie i 4-5 diodowe i przede

> wszystkim markowe. Czujka jest więc pełny automat będzie

> nie wiem nie znam, ale to nie temat na już.

Z AK, VelSatisem śmiga obecnie ok.gif

> no ja myślę.

> Teraz to mam dylemat z dywanami gumowymi, czy brać tańsze, z dłuższym dywanem kierowcy ale za to z

> 3 dywanikiem tylnym - takim łącznikiem, czy brać rezaw, który jest droższy, tył ma zespolony w

> całość, ale za to dywanik kierowcy jest krótszy - mniej pod pedały wchodzi....

Ja mam 2 komplety fabrycznych jasnych i welury i gumy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żona powiedziała, że bez czujników jeździć nie będzie Na 90% będą z wyświetlaczem montowanym w

> podsufitkę z tyłu (nie trzba tyle ciągnąć kabla do przodu, a w lusterku wszystko widać) choć

> ciągle dumam czy nie kupić normalnych i wyświetlacza przykleić na lusterko

> miałem philipsy 4led w stilo, ale właśnie raczej coś w tym guście, płaskie i 4-5 diodowe i przede

> wszystkim markowe. Czujka jest więc pełny automat będzie

> nie wiem nie znam, ale to nie temat na już.

> no ja myślę.

> Teraz to mam dylemat z dywanami gumowymi, czy brać tańsze, z dłuższym dywanem kierowcy ale za to z

> 3 dywanikiem tylnym - takim łącznikiem, czy brać rezaw, który jest droższy, tył ma zespolony w

> całość, ale za to dywanik kierowcy jest krótszy - mniej pod pedały wchodzi....

Rezaw. ok.gif Ale pod pedały zrobiłem dodatkowy dywanik ze zwykłej gumowej cienkiej wycieraczki. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przebieg 73,5 tys km (potwierdzony książką serwis i w salonie

> Renault)

Gratulacje zakupu ok.gif

Napisz jak weryfikowałeś przebieg. Podczas przeglądu w ASO? Jest możliwość uzyskać takie info telefonicznie mając VIN?

Też planuje zakup, jednak z przyczyn obiektywnych wizyta tym autem w aso jest niezmiernie trudna sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... poszukiwań auta.

ładne ok.gif

> Do zrobienia:

> - dołożenie podłokietnika

sprawdź zanim kupisz graty czy masz wiązkę. znam kilka modeli, co trzeba było wiązkę dorabiać, a to już nie jest takie fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje zakupu

dziekuję zlosnik.gif

> Napisz jak weryfikowałeś przebieg. Podczas przeglądu w ASO? Jest możliwość uzyskać takie info

> telefonicznie mając VIN?

nie wiem czy telefonicznie, ja jeździłem osobiście, w sumie sprawdzałem 5 VINów, 4 były pewne, jeden w dużym stopniu prawdopodobny, 4 auta u tego samego sprzedawcy, jedno w Krakowie.

Bez problemu pan w ASO potwierdzał przebieg i mówił czy był rozrząd robiony czy nie, wiele więcej nic powiedzieć nie chciał.

> Też planuje zakup, jednak z przyczyn obiektywnych wizyta tym autem w aso jest niezmiernie trudna

to zorganizuj sobie jakiegoś mechanika, który z tobą pojedzie, pojedziecie na stację diag, i tam mech Ci potwierdzi jak auto stoi mechanicznie. W zasadzie tak to właśnie się u mnie odbyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ładne

thx

> sprawdź zanim kupisz graty czy masz wiązkę. znam kilka modeli, co trzeba było wiązkę dorabiać, a to

> już nie jest takie fajne

wiem, już grzebałem po forach wiem mniej więcej czego szukać, tak samo będę szukał najpierw zasilania zapalniczkę pod tylnym siedzeniem. Jak nie znajdę to będę jakiegoś druta ciągnął, od razu do podłokietnika i gniazdek z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Primo, gratuluje i niech sie kolka kreca we wlasciwa strone

obi zlosnik.gif

> Secundo, meskich kolorow nie bylo?

nie, drugi który miałem obczajony był w takim samym zlosnik.gif

> Tercio....a przeciez to dla zony wiec wszystko gra

aaaa no właśnie, ale mi się i tak ten kolor zarąbiście podobuje, to auto pięknie w nim wygląda zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnij druta z głową grinser006.gif

kumpeli tak podłączyli podłokietnik, że miał cały czas zasilanie + lampka w nim i wyładowywał akumulator.

a druta nie ciągnęli bezpośrednio od aku, tylko kajś z konsoli sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciągnij druta z głową

> kumpeli tak podłączyli podłokietnik, że miał cały czas zasilanie + lampka w nim i wyładowywał

> akumulator.

> a druta nie ciągnęli bezpośrednio od aku, tylko kajś z konsoli

spokojna, to nie będzie pierwszy drut jaki będę ciągnął w samochodzie zlosnik.gif

W razie czego dorzucę przekaźnik sterowany zas. z zapalniczki fabrycznej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy telefonicznie, ja jeździłem osobiście...

Dzięki za info ok.gif Chyba też się wybiorę. Przez telefon mnie spławili informacją, że powiedzą na przeglądzie, czyli po uiszczeniu opłaty.

> Bez problemu pan w ASO potwierdzał przebieg i mówił czy był rozrząd robiony czy nie, wiele więcej

> nic powiedzieć nie chciał.

To wystarczy ok.gif

> to zorganizuj sobie jakiegoś mechanika...

Nie w tym rzecz, od strony mechanicznej sobie poradzę. Z tego co ustaliłem to weryfikacja przebiegu jest możliwa podczas przeglądu, przynajmniej w Łodzi. Sporo jednak zależy od człowieka na jakiego się trafi w serwisie. Chyba spiszę viny i podjadę osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w tym rzecz, od strony mechanicznej sobie poradzę. Z tego co ustaliłem to weryfikacja przebiegu

> jest możliwa podczas przeglądu, przynajmniej w Łodzi. Sporo jednak zależy od człowieka na

> jakiego się trafi w serwisie. Chyba spiszę viny i podjadę osobiście.

spróbuj, jak nie to dzwoń po innych ASO w innych miastach, na którymś forum ktos pisał że gdzieś mu bez problemu podali.

Ja sprawdzałem w Bielsku w Wektorze, jak nie załatwisz u siebie, to spróbuj tam przedzwonić, jak podają bez niczego osobiście to na tel też może podadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spróbuj, jak nie to dzwoń po innych ASO w innych miastach, na którymś forum ktos pisał że gdzieś

> mu bez problemu podali.

> Ja sprawdzałem w Bielsku w Wektorze, jak nie załatwisz u siebie, to spróbuj tam przedzwonić, jak

> podają bez niczego osobiście to na tel też może podadzą.

To ja dzwoniłem do ASO w Wawie na Modlińskiej przed kupieniem mojego Scenica (Sprowadzanego z Holandii). Przez telefon podali mi historię i wszystko się zgadzało. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> To ja dzwoniłem do ASO (...). Przez telefon podali mi historię i wszystko się zgadzało.

Mały update do tematu. Podzwoniłem, odwiedziłem, podyskutowałem.

Z założenia (oficjalnie) nie ma możliwości aby udostępniać takie informacje osobie nie będącej właścicielem auta. Tutaj wszystkie ASO są zgodne. Na telefon, w 4 miejscach, nie udało się nic dowiedzieć. Telefony odpuściłem.

Odwiedziłem osobiście ASO w 2 miastach, oddalonych od siebie o około 200km i po rozmowie uzyskałem interesującą mnie informację na temat prawdziwości przebiegu.

Reasumując: wszystko zależy od człowieka. Sprawdzającym polecam osobistą wizytę w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały update do tematu. Podzwoniłem, odwiedziłem, podyskutowałem.

> Z założenia (oficjalnie) nie ma możliwości aby udostępniać takie informacje osobie nie będącej

> właścicielem auta. Tutaj wszystkie ASO są zgodne. Na telefon, w 4 miejscach, nie udało się nic

> dowiedzieć. Telefony odpuściłem.

> Odwiedziłem osobiście ASO w 2 miastach, oddalonych od siebie o około 200km i po rozmowie uzyskałem

> interesującą mnie informację na temat prawdziwości przebiegu.

> Reasumując: wszystko zależy od człowieka. Sprawdzającym polecam osobistą wizytę w serwisie.

3 ASO Warszawskie należące do jednego właściciela (w tym Al. Jerozolimskie) nie chciały udzielić info przez telefon. Modlińska - udzielili. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały update do tematu. Podzwoniłem, odwiedziłem, podyskutowałem.

> Z założenia (oficjalnie) nie ma możliwości aby udostępniać takie informacje osobie nie będącej

> właścicielem auta. Tutaj wszystkie ASO są zgodne.

to tez usłyszałem. Ale za to jak pisałem wcześniej pan mógł potwierdzić potencjalną wiarygodność przebiegu.

Co do uzyskania historii serwisowej samochodu będą właścicielem przetestuję, bo wybieram się (jeszcze nie wiem kiedy) na zmianę języka w liczniku i wyłączenie automatycznego ręcznego po zgaszeniu silnika.

A tak przy okazji, co można jeszcze wyłączyć/włączyć skoro już będę płacił za to to może przy okazji skorzystam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.