Skocz do zawartości

Małe, budżetowe 4x4


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie znacie małe, budżetowe 4x4? Powiedzmy - do 10k zł, ze wskazaniem na połowę tej kwoty grinser006.gif

Najlepiej 3 drzwiowe, bez dachu, benzyna na wtrysku, automat - ale nie jest to wymóg konieczny

Suzuki Samurai - tanie, zgnite, idą w cenę,

Suzuki Vitara / X90 - tanie ale sensowne szybko schodzą

Suzuki Grand Vitara - pierwsze roczniki

Łada Niva - tanie i skorodowane

Daihatsu Rocky - wynalazek?

Kia Retona - wynalazek z diesel'em?

Toyota RAV-4 - trochę pedalska

Uaz 469 B - chyba zbyt radykalny

Jeep Wrangler - poza budżetem

Land Rover Freelander - awaryjny

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy do czego ma być to 4x4....

Pytam ogólnie, ale w moim przypadku - do garażu jako auto "zapasowe", w razie awarii lub sprzedaży głównego.

W zależności od nadwozia i predyspozycji - do weekendowego wypadu nad wodę albo do wody wink.gif

Generalnie szukam czegoś ciekawego. Wiekowe kolumbryny raczej odpadają, bo nic ciekawego w nich nie ma. Ograniczyłem się więc do małego 4x4, roadster'a albo taniego youngtimera. Na plus dla terenówki jest to, że w zimę, jak zawali śniegiem to przynajmniej nim wyjadę bez odśnieżania. Teoretycznie Samurai albo Vitara spełnia 3 założenia - youngtimer, 4x4, kabriolet. Więc mamy all-in-one. Ale szukam dalej. Po trzy Vitary już dzwoniłem, wszystkie były sprzedane.

Zależy mi na czasie, bo Jeep idzie na sprzedaż, Forestera znaleźć nie mogę i będę potrzebował czegoś na "przebujanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam ogólnie, ale w moim przypadku - do garażu jako auto "zapasowe", w razie awarii lub sprzedaży

> głównego.

> W zależności od nadwozia i predyspozycji - do weekendowego wypadu nad wodę albo do wody

> Generalnie szukam czegoś ciekawego. Wiekowe kolumbryny raczej odpadają, bo nic ciekawego w nich nie

> ma. Ograniczyłem się więc do małego 4x4, roadster'a albo taniego youngtimera. Na plus dla

> terenówki jest to, że w zimę, jak zawali śniegiem to przynajmniej nim wyjadę bez odśnieżania.

> Teoretycznie Samurai albo Vitara spełnia 3 założenia - youngtimer, 4x4, kabriolet. Więc mamy

> all-in-one. Ale szukam dalej. Po trzy Vitary już dzwoniłem, wszystkie były sprzedane.

> Zależy mi na czasie, bo Jeep idzie na sprzedaż, Forestera znaleźć nie mogę i będę potrzebował

> czegoś na "przebujanie".

jak może być 2os to ufok (xc90) cool.gif

D30_2301-L.jpg

albo (tylko że nie za 10kzł)

2001-isuzu-vehicross.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4m na wersja 3D

> http://carblueprints.info/blueprints/hyundai/hyundai-galloper[1].gif

> chyba nikt tu nie pisał, ale z małych 4x4 to pinin jest fajnym autkiem, są nawet wersja z

> reduktorem i SS

O właśnie, napiszcie coś o doświadczeniach z tym autkiem, strasznie sie to maleństwo podoba mej żonie i mi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co sie stalo że sprzedajesz Jeepa ?

Zgodnie z planem, pojeździłem pół roku, czas na zmianę wink.gif

Gorzej, że nie mam pomysłu na następcę. Wczoraj wieczorem przewertowałem ogłoszenia żonglując parametrami i doszedłem do wniosku, że: tych które chcę - nie ma; te które mi się podobają - kosztują więcej niż chciałbym wydać; te którą są - wydają się bezpłciowe grinser006.gif

Póki co - Jeep pojechał dzisiaj na wymianę tulei Panharda grinser006.gif 350zł za dwie gumki spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GAZ 69

> straaaaszliwie mnie się podobuje, i kiedyś sobie takiego zanabędę

Myślałem o UAZ 469 - wybór spory, ceny śmieszne. Obawiam się tylko, że nie będzie to samochód którym - dla przyjemności - skoczę sobie np. nad morze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem o UAZ 469 - wybór spory, ceny śmieszne. Obawiam się tylko, że nie będzie to samochód

> którym - dla przyjemności - skoczę sobie np. nad morze

za to jak już pojedziesz nad to morze, to na pewno zapamiętasz ten wyjazd zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za to jak już pojedziesz nad to morze, to na pewno zapamiętasz ten wyjazd

Mi wystarczy wycieczka UAZ`em z Ostrowi Mazowieckiej do Warszawy.

Popsuł się po drodze tylko 4 razy. 80 kilometrów emocji non stop, ładowanie było takie słabe, że wycieraczki nie miały siły drgnąć na średnich obrotach, z kolei na wysokich gotował się błyskawicznie smile.gif

Padało oczywiście jak cholera.

Co do wymagań Camela, pomyślałbym jeszcze nad egzotykiem w postaci SsangYonga Korando.

Do dychy jest w czym wybierać, jakoś mega duży nie jest, zdarzają się wersje ze zdejmowanym dachem. Często tylny most jest zeszperowany ( na płytkach wink.gif )

Znam jedno takie auto, które w terenie jest nadzwyczaj dzielne, regularnie jest upalane na Kukli, a nie wymaga większych nakładów finansowych niż reszta towarzystwa, z którymi jeździ np. Pajero, XJ czy Navara, nie odstaje też od innych.

Po czarnym też jeździ nie najgorzej, a w porównaniu np. do Samuraja to jest nawet komfortowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu wszystkich podanych tu modeli, na chwilę obecną najbliższy sercu jest mi Samurai.

Slogany, że kiepsko się prowadzi i jest spartański, jeszcze bardziej mnie zachęcają wink.gif

Głupie samochody są fajne bo są głupie i fajne grinser006.gif

Niestety ogłoszenia nie rozpieszczają.

Na początku, myślałem: "Niva/Samurai, małe gówienko, kupię za 3000zł z pocałowaniem w pompkę."

Przewertowanie kilku ogłoszeń skorygowało moje wyobrażenie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początku, myślałem: "Niva/Samurai, małe gówienko, kupię za 3000zł z pocałowaniem w pompkę."

> Przewertowanie kilku ogłoszeń skorygowało moje wyobrażenie

od 3 się zgniłki zaczynają smile.gif

jedna z fur która ładnie trzyma wartość, kupujesz nówkę za 50/60 tys a za 20 lat jeszcze spokojnie 5 tys weźmiesz, a jak w ładnym stanie to i wiecej hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.