Skocz do zawartości

Wskaźnik poziomu LPG w liczniku


jozekuno

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podpięcie wskaźnika poziomu paliwa z licznika pod butlę, w stilo idzie sygnał z pływaka prosto na licznik czy zahacza o body? z dostosowanie rezystancji z butli do wskaźnika to nie problem, z radiem się dało to i tu zapewne też. grinser006.gif

Ktoś może wie jakie są wartości na pływaku w zbiorniku paliwa przy pustym i pełnym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli podpięcie wskaźnika poziomu paliwa z licznika pod butlę, w stilo idzie sygnał z pływaka

> prosto na licznik czy zahacza o body? z dostosowanie rezystancji z butli do wskaźnika to nie

> problem, z radiem się dało to i tu zapewne też.

> Ktoś może wie jakie są wartości na pływaku w zbiorniku paliwa przy pustym i pełnym??

a moze wskaźnik paliwa zostaw w spokoju a dorób sobie dodatkowy od LPG?

tutaj masz miejsca w liczniku wink.gif

288267385-211924161_1_644x461_licznik-stilo-19-jtd-wersja-europejska-kielce.jpg

post-25723-14352528907109_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Licznika nie chce tykać ma ktoś może rozpiskę pinów przy zbiorniku i jaki kolor idzie ew na

> licznik, w starych astrach to śmigało to i w stilo będzie

do licznika idzie po CAN

BN - biało czarny

HR - szaro czerwony

NL - czarno niebieski

N- czarny

288267557-2015-03-04_12h51_15.png

288267557-2015-03-04_12h57_21.png

post-25723-14352528909456_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Licznika nie chce tykać ma ktoś może rozpiskę pinów przy zbiorniku i jaki kolor idzie ew na

> licznik, w starych astrach to śmigało to i w stilo będzie

I tak ciężko będzie zrobić bez programowania. Włącz zapłon i zmień rezystancję pływaka, wskaźnik ani drgnie. Komputer steruje tak aby wskazówka nie latała przy przechyłach tak jak to było np. w cinqucento. Potrzeba sporo czasu aby wskazówka się dostosowała do faktycznego poziomu. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli podpięcie wskaźnika poziomu paliwa z licznika pod butlę, w stilo idzie sygnał z pływaka

> prosto na licznik czy zahacza o body?

niestety zdaje się że zahacza bo wywala błędy czujnika poziomu paliwa (jak mi poziom "wywaru" spada pod rezerwę to się odzywa fajlur)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak ciężko będzie zrobić bez programowania. Włącz zapłon i zmień rezystancję pływaka, wskaźnik

> ani drgnie. Komputer steruje tak aby wskazówka nie latała przy przechyłach tak jak to było np.

> w cinqucento. Potrzeba sporo czasu aby wskazówka się dostosowała do faktycznego poziomu.

To chyba temat trzeba odpuścić, chyba ze kiedyś będę musiał zajrzeć do zbiornika Pb to się pobawię, do body musi być spięte bo jakoś ten zasięg km musi z czegoś wyliczyć, co do opóźnienia w wskazaniach to kwestia jak duże to opóźnienie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wskazaniach to kwestia jak duże to opóźnienie

Oj duże, jak jedziesz i śpisz za kierownicą jak ja zlosnik.gif to tankujesz samochód na odpalonym silniku, oczywiście nawet tego nie zauwarzasz że sto odpalony pod dystrybutorem jak ty płacisz w środku... po czym jedziesz dalej i 'budzisz się' z myślą "kurde, chyba mi się śniło że tankowałem' bo na zegarach rezerwa.... no i tankujesz znowu.... za piątaka zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba temat trzeba odpuścić, chyba ze kiedyś będę musiał zajrzeć do zbiornika Pb to się pobawię,

> do body musi być spięte bo jakoś ten zasięg km musi z czegoś wyliczyć, co do opóźnienia w

> wskazaniach to kwestia jak duże to opóźnienie

mówię Ci wsadź w licznik. Nie wiem jak wygląda dokładnie wskaźnik LPG i jaki jest duzy ale w liczniku jest na prawdę sporo miejsca grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mówię Ci wsadź w licznik. Nie wiem jak wygląda dokładnie wskaźnik LPG i jaki jest duzy ale w

> liczniku jest na prawdę sporo miejsca

Tylko wskazówka ale jak nie dyga to odpuszczam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens się bawić.

Wskaźniki poziomu gazu są dość niedokładne, ze względu na sposób magazynowania paliwa.

Ja osobiście wolałbym tzw. licznik przebiegu dziennego. Bo w oba liczniki w kompie trzeba się wklikiwać a taki widoczny na pierwszym planie tymczasowy przebieg ułatwia lepiej podjęcie decyzji o tankowaniu niż niedokładny wskaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.