Skocz do zawartości

Nowa Vitara


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to bym dopłacił zeby nie mieć czujnika deszczu - nie spotkalem samochodu (przyznaję że nie testowałem100 modeli) w którym działałby tak jakbym chciał ;)

Możesz sobie sterować ręcznie. W każdym modelu masz ustawianie programów manualnie bez względu czy masz czujnik czy też nie...

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze. Na prawdę FWD waży ponad 1400 kg (zatankowana do pełna), AWD jest cięższa chyba o 120 kg. To dość popularna praktyka nie tylko w przypadku Suzuki.  ;]

 

Dynamika tego auta w niskim zakresie prędkości jest zwyczajnie bardzo słaba, dla przykładu Nissan Qashqai 1.2 wypada bez porównania lepiej. 

A dynamika którego wolnossącego silnika 1,6 16V w tym zakresie obrotów nie jest słaba?

Bo 1,2 kaszkaja to chyba turbo :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Możesz sobie sterować ręcznie. W każdym modelu masz ustawianie programów manualnie bez względu czy masz czujnik czy też nie..

Tak ... z tym że nie napewno  :hehe:  ;l  pokaż mi jak wyłaczyć czujnik deszczu w lagunie III i jak wlaczyc zwykly regulator czasowy.... Nie neguję że sa auta w któych mozna czujnik wyłaczyć ale  słowo KAŻDY znaczy co innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dynamika którego wolnossącego silnika 1,6 16V w tym zakresie obrotów nie jest słaba?

Bo 1,2 kaszkaja to chyba turbo :hmm:

 

Nie wiem, o jakim zakresie obrotów mowa :nie_wiem: - mnie chodzi o przedział prędkości. ;]  W mieście manewr ruszenia z miejsca i rozpędzanie się do 40-50 km/h to dość częste zjawisko - ta Vitara w tym zakresie prędkości rozpędzała się bardzo słabo, jeśli nie wcisnęło się gazu do oporu. Suzuki Jimny z silnikiem 1.3 i czterobiegowym automatem w takich warunkach oferuje lepszą dynamikę (a delikatnie rzecz ujmując nie jest to auto, które mogłoby zrobić wrażenie przyspieszeniem), nie mówiąc już o Grand Vitarze 3D, w której był chyba ten sam silnik co w nowej Vitarze. Nie wiem, czy to kwestia doboru przełożeń czy czego innego, ale z tym silnikiem to auto było strasznie męczące. 

 

Jeśli chodzi o nadwozie i wnętrze to ten samochód mi się zwyczajnie podobał - kwestie, o których wspominał @@Kiwal nie mają dla mnie większego znaczenia. Fotele są wygodne (to akurat sprawa względna - mnie pasowały), w wersji xled sun jest winylowa, łatwa w czyszczeniu tapicerka - może niezbyt piękna, za to trwała (taką samą mam w Jimnym). Gdyby nie konieczność zamówienia w ciemno (zależało mi bezwzględnie na wersji z napędem na cztery koła i automatem, a takim samochodem nie można się było wówczas przejechać) połączona z koniecznością półrocznego oczekiwania to zapewne takie auto bym kupił. Przymierzałem się wtedy jeszcze do Mazdy CX-3, Jeepa Renegade, Fiata 500X - Mazda i Jeep odpadły na starcie, co do Fiata miałem mieszane uczucia, ostatecznie stanęło i tak na czymś innym, co spełniało warunki i było do wzięcia od ręki, ale czasem się zastanawiam, czy nie lepiej było poczekać.  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ... z tym że nie napewno  :hehe:  ;l  pokaż mi jak wyłaczyć czujnik deszczu w lagunie III i jak wlaczyc zwykly regulator czasowy.... Nie neguję że sa auta w któych mozna czujnik wyłaczyć ale  słowo KAŻDY znaczy co innego ;)

 

Ten dokładany czujnik w Suzuki działa tak, że gdzieś tam w kabinie masz zamontowany ordynarny, chamski przełącznik dwustanowy - gdy jest wyłączony, czujnik nie działa, wycieraczki działają tak, jakby go nie było. Gdy przełącznik jest włączony, to czujnik działa przy neutralnym położeniu dźwigienki, natomiast gdy mimo wszystko uruchomisz wycieraczki ręcznie w jakimkolwiek trybie, to czujnik nie ma na to wpływu - on steruje wycieraczkami tylko wtedy, gdy dźwigienka jest w pozycji "wyłączone".

 

Czyli w pewnym sensie takie rozwiązanie Twoje wymagania spełnia  ;] - tyle, że jeszcze prostszym rozwiązaniem byłoby nie montowanie tego w ogóle.  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :ok:

ale ja dopytywałem Kiwala który napisał że w kazdym modelu mozna wyłaczyć czujnik deszczu...

Pisałem że można ręcznie sterować a nie ze wyłączyć.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że można ręcznie sterować a nie ze wyłączyć.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

OK - ale przynajmniej w LIII możesz sterować czułoscią czujnika - co i tak nie gwarantuje braku irytacji - bo  przy identycznym deszczu bywa ze wycieraczki chodza w trybie ciagłym szybkim na zmianę z przerywanym.. - po co mi taki automat który muszę regulowac ręcznie i dalej źle działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzil juz ktos moze nowa Vitara?

Mniej niz 80kPLN za wersje 4x4 z bardzo przyzwoitym wyposazeniem to chyba niezla oferta grinser006.gif

Vitara

Silnik troche slaby, ale do spokojnej jazdy powinno wystarczyc.

Musze sie z ciekawosci wybrac w weekend i obejrzec to na zywo.

z zewnątrz ok, w środku paździerz straszny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdzil juz ktos moze nowa Vitara?

> Mniej niz 80kPLN za wersje 4x4 z bardzo przyzwoitym wyposazeniem to chyba niezla oferta

> Vitara

> Silnik troche slaby, ale do spokojnej jazdy powinno wystarczyc.

> Musze sie z ciekawosci wybrac w weekend i obejrzec to na zywo.

Oglądałem na żywo, stoi w salonie przy moim ASO. Nawet za godzinę tam będę to jeszcze obadam.

Na moje oko to taki kaszkaj. Dla kobiety do miasta super. Ale jak ktoś chce SUVa to poprzednia Grand Vitara jest lepsza we wszystkim.

IMO trochę bez sensu to auto zrobili bo za blisko mu do X-Crossa.

moim skromnym zdaniem to auto nawet nie stało obok kaszkaja, kadjara i im podobnych. Jest z niższej półki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem to auto nawet nie stało obok kaszkaja, kadjara i im podobnych. Jest z niższej półki.

Ale to nie jest wina Vitary która w zamyśle nie miała być konkurencją dla Kaszkaja i reszty a raczej tanią alternatywą.To tak jakby porównywać fabię z A3-oczywiście można,tylko po co?

Wysłane z mojego MotoG3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - ale przynajmniej w LIII możesz sterować czułoscią czujnika - co i tak nie gwarantuje braku irytacji - bo przy identycznym deszczu bywa ze wycieraczki chodza w trybie ciagłym szybkim na zmianę z przerywanym.. - po co mi taki automat który muszę regulowac ręcznie i dalej źle działa ;)

Jak nie miałem czujnika to się tak samo denerwowałem, ale wtedy problem leżał po stronie deszczu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na jazdach próbnych. Lekkie zwinne ale pewnie wg ak mocy nie czuć. Jest jeszcze 1.4 ale to znow drogo. Moze większego scrossa brac.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Afaik z s-crosem lepiej chwile poczekac, bo ma byc lada moment lifting. Maja to 1.6 wywalic i zastapic jakims T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afaik z s-crosem lepiej chwile poczekac, bo ma byc lada moment lifting. Maja to 1.6 wywalic i zastapic jakims T.

Mało prawdopodobne ze sie pozbędą. Ten 1.6 jedzie przyjemnie szkoda ze 6 biegowej skrzyni nie pakują. Ale z drugiej strony zawsze chetnie przyspiesza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne ze sie pozbędą. Ten 1.6 jedzie przyjemnie szkoda ze 6 biegowej skrzyni nie pakują. Ale z drugiej strony zawsze chetnie przyspiesza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jechalem s-crossem z tym silnikiem. Na dole nic sie nie dzieje, a od 4000rpm ciagnal bardzo fajnie (jak dla mnie, bo dla wiekszosci wiadomo... nie jedzie). W sumie ta charakterystyka jest taka... hmm... naturalna, czego nie mozna powiedziec o silnikach diesla, czy malych benzynach turbo, ale to oczywiscie kwestia przyzwyczajnia. Niemniej sadze, ze takie silniki to juz powoli przezytek i sam bym teraz kupowal benzyne turbo :bzik:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o jakim zakresie obrotów mowa :nie_wiem: - mnie chodzi o przedział prędkości. ;] W mieście manewr ruszenia z miejsca i rozpędzanie się do 40-50 km/h to dość częste zjawisko - ta Vitara w tym zakresie prędkości rozpędzała się bardzo słabo, jeśli nie wcisnęło się gazu do oporu. Suzuki Jimny z silnikiem 1.3 i czterobiegowym automatem w takich warunkach oferuje lepszą dynamikę (a delikatnie rzecz ujmując nie jest to auto, które mogłoby zrobić wrażenie przyspieszeniem), nie mówiąc już o Grand Vitarze 3D, w której był chyba ten sam silnik co w nowej Vitarze. Nie wiem, czy to kwestia doboru przełożeń czy czego innego, ale z tym silnikiem to auto było strasznie męczące.

Jeśli chodzi o nadwozie i wnętrze to ten samochód mi się zwyczajnie podobał - kwestie, o których wspominał @@Kiwal nie mają dla mnie większego znaczenia. Fotele są wygodne (to akurat sprawa względna - mnie pasowały), w wersji xled sun jest winylowa, łatwa w czyszczeniu tapicerka - może niezbyt piękna, za to trwała (taką samą mam w Jimnym). Gdyby nie konieczność zamówienia w ciemno (zależało mi bezwzględnie na wersji z napędem na cztery koła i automatem, a takim samochodem nie można się było wówczas przejechać) połączona z koniecznością półrocznego oczekiwania to zapewne takie auto bym kupił. Przymierzałem się wtedy jeszcze do Mazdy CX-3, Jeepa Renegade, Fiata 500X - Mazda i Jeep odpadły na starcie, co do Fiata miałem mieszane uczucia, ostatecznie stanęło i tak na czymś innym, co spełniało warunki i było do wzięcia od ręki, ale czasem się zastanawiam, czy nie lepiej było poczekać. ;l

kolega w ogóle od jakiegoś czasu rzadko się udziela, a szkoda. Btw co innego kupiłeś i dlaczego warto było może poczekać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne ze sie pozbędą. Ten 1.6 jedzie przyjemnie szkoda ze 6 biegowej skrzyni nie pakują. Ale z drugiej strony zawsze chetnie przyspiesza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co z tego że tani i jeździ jak nie spełnia jakiś nowych norm euro czy co tam mają....

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw co innego kupiłeś i dlaczego warto było może poczekać?

 

Cały problem z wyborem polegał na tym, że chodziło o niedużego SUV-a/crossovera ze skrzynią automatyczną i napędem na cztery koła - w przypadku niektórych aut skrzynia automatyczna i AWD się wykluczają. Drugi warunek to wygodne wsiadanie/wysiadanie na miejsce pasażera i fotel wystarczająco wygodny dla osoby w trakcie rekonwalescencji po poważnym zabiegu ortopedycznym - osoba, która miała jeździć tym autem jako pasażer, przymierzała się do fotela i to decydowało, czy warto się nad danym autem dalej zastanawiać, czy od razu można skreślić. Po uwzględnieniu obu tych rzeczy i zaplanowanego budżetu dużego pola manewru nie było.  

 

To wszystko działo się w momencie gdy Vitara z automatem dopiero miała się pojawić w sprzedaży - nie było jej jeszcze nawet w cenniku. Do jazdy próbnej była dostępna wersja ze skrzynią ręczną. W tej sytuacji trudno było ocenić, na ile jest to godna uwagi oferta, a na to nakładał się jeszcze czas oczekiwania na auto z produkcji. 

 

Na AK podpowiedziano mi Nissana Juke Nismo RS - wcześniej Nissana nie rozważałem w ogóle, bo na podstawie Qashqai-a jakoś tak mi się wydawało, że u Nissana jest to generalna zasada, że napęd na cztery koła wystepuje ze skrzynią ręczną. ;]  Akurat Juke Nismo RS jest w dwóch wersjach - z przednim napędem i skrzynią ręczną, albo AWD i skrzynią Xtronic. Ta druga wersja stała w salonie, można się było przymierzyć, fotele przednie okazały się wygodne (chyba najlepsze spośród oglądanych wcześniej aut) - i na tym się ostatecznie skończyło. 

 

Jeśli chodzi o nadwozie, to Vitara wydaje się dużo bardziej funkcjonalna - nawet jeśli nie jest to ładne auto, to przynajmniej nie jest brzydkie.  :phi:  Bagażnik też jest więcej niż schowkiem na jedną torbę, jakw Nissanie. Na plus Nissana na pewno są osiągi i prowadzenie (jak na crossovera) - i w sumie poza tym trudno chyba tych plusów więcej wskazać.  :nie_wiem:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.