Skocz do zawartości

apropo przyczepki SAM lekkiej


sajmon

Rekomendowane odpowiedzi

> Raczej głupia/prostacka jego interpretacja

> Dostałem taką samą odpowiedź od policji w krk

> A Żuraw i tak napisze że to nie prawda i ze jego puścili

Bo Żuraw ma rację.

Jak w terenie zabudowanym jedziesz 50km/h ale auto może jechać 100km/h to łamiesz przepisy czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo Żuraw ma rację.

> Jak w terenie zabudowanym jedziesz 50km/h ale auto może jechać 100km/h to łamiesz przepisy czy nie?

przykład do bani.

bo na tej zasadzie każde auto osobowe by nie mogło jezidzić po mieście

a kazdego chłopa by trza byłó sądzić za gwałt bo aparaturę posiada.

Kluczowe są tutaj definicje poszczególnych mas i tego co one oznaczają w rzeczywistości.

I nie w rozumieniu "potocznym" a "prawnym".

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo Żuraw ma rację.

> Jak w terenie zabudowanym jedziesz 50km/h ale auto może jechać 100km/h to łamiesz przepisy czy nie?

ale nie twierdzę że nie ma racji, tylko że PL policja inaczej interpretuje istniejące przepisy

i to że jemu się kiedyś udało przejść kontrolę (pewnie większość policjantów nie ogarnia tematu MMC, RMC, DMC)

nie znaczy że innym się uda i lepiej niestety przyjmować że MMC z DR > DMC przyczepy

sam miałem wątpiwości w tym temacie, napisałem do komendy wojewódzkiej i dostałem taką samą odpowiedź jak kolega w tym wątku

więc jak myślisz jakie są szanse na wygranie przed sądem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie twierdzę że nie ma racji, tylko że PL policja inaczej interpretuje istniejące przepisy

> i to że jemu się kiedyś udało przejść kontrolę (pewnie większość policjantów nie ogarnia tematu

> MMC, RMC, DMC)

> nie znaczy że innym się uda i lepiej niestety przyjmować że MMC z DR

> sam miałem wątpiwości w tym temacie, napisałem do komendy wojewódzkiej i dostałem taką samą

> odpowiedź jak kolega w tym wątku

> więc jak myślisz jakie są szanse na wygranie przed sądem ?

zerowe bo:

MMC - maksymalna masa konstrukcyjna danego pojazdu. Czyli tyle ile dany pojazd jest wytrzymać aby się nie rozlecieć

DMC - dopuszczalna masa całkowita pojazdu. Czyli tyle aby pojazd nie powodował uszkodzeń dróg itd itp.

i teraz gdy MMC nie przekracza DMC to DMC=MMC

tak jest we wszystkich lekkich pojazdach

RMC - tego nie trza tlumaczyć.

i teraz sedno - chodzi o definicje ustawowe a nie potoczne czyli nie o " a ja to pakuje tylko 200kg na przyczepę to maksymalnie pół tony będzie ważyć"

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.