Skocz do zawartości

Wkrętarka akumulatorowa... ?? HILFE :)


Jogi

Rekomendowane odpowiedzi

Nadejszła wiekopomna chwila, aby kupić ten cud techniki, bo przesuwanie co chwila półek w szafkach i skręcanie mebelków z ikei wiertarką jest mało poręczne... no i wiertarka nie wszędzie się zmieści jak w kolejnym mebelku, który czeka... oczekiwania - wymienny aku, duża dostępność bitów na rynku, z możliwością regulacji momentu i wieloma ustawieniami prędkości. Udaru nie musi mieć, do tego celu mam wiertarkę B&D. Kół samochodowych odkręcać nie będę - skręcanie mebli i ew. wiercenie niewielkich dziurek w ścianach, czasami coś otwornicą w płycie wiórowej. Budżet - okolice 300PLN

Czy są tu użytkownicy takiego B&D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z nastu lat doświadczeń, powiem tak - zalezy do czego potrzebujesz.

Jeżeli to ma być narzędzie uzywane na okrągło do pracy zawodowej, to jest sens szukać czegoś dobrego.

Jeżeli jesteś na jednorazowym etapie wykańczania wlasnego domu/mieszkania, to kupuj po cenie cokolwiek, co Ci będzie "leżało". I tak po góra dwóch sezonach zdechną aku, a ich wymiana nie będzie oplacalna *)

Jeżeli to ma być dodatkowe narzędzie do już generalnie wykończonego lokum do użytku sporadycznego, to daj sobie spokój z akumulatorowymi. Aku zdechną akurat wtedy, kiedy Ci będzie najbardziej potrzebne.

*) Dlatego ostatnią sztukę, bo więcej nie kupię, nabyłem 12 woltową. Mam w warsztacie żelowy aku 12v/17Ah z ładowarką, kupiony "ot tak" do różnych celów, więc po padzie fabrycznych aku wkrętarki dorobiłem do niej kilkumetrowy przewód z krokodylkami i gdy muszę coś zrobić w ogrodzie, noszę ten aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadejszła wiekopomna chwila, aby kupić ten cud techniki, bo przesuwanie co chwila półek w szafkach

> i skręcanie mebelków z ikei wiertarką jest mało poręczne... no i wiertarka nie wszędzie się

> zmieści jak w kolejnym mebelku, który czeka... oczekiwania - wymienny aku, duża dostępność

> bitów na rynku, z możliwością regulacji momentu i wieloma ustawieniami prędkości. Udaru nie

> musi mieć, do tego celu mam wiertarkę B&D. Kół samochodowych odkręcać nie będę - skręcanie

> mebli i ew. wiercenie niewielkich dziurek w ścianach, czasami coś otwornicą w płycie wiórowej.

> Budżet - okolice 300PLN

> Czy są tu użytkownicy takiego B&D ?

jestes prawdziwym szczesciarzem, bo od poniedzialku w Lidlu bedzie najmocniejszy ich model - 40Nm za 222zl. Mam sredni model (bodajze 20Nm) i bardzo sobie chwale (przezyla budowe i wciaz sluzy). Prawdopodobnie kupie sobie ta mocniejsza, bo zbliza sie moment, kiedy bede musial sie wziac za taras, a ta slabsza przy wkretach 3.5 o dlugosci powyzej 30mm nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli to ma być dodatkowe narzędzie do już generalnie wykończonego lokum do użytku sporadycznego,

> to daj sobie spokój z akumulatorowymi. Aku zdechną akurat wtedy, kiedy Ci będzie najbardziej

> potrzebne.

> *) Dlatego ostatnią sztukę, bo więcej nie kupię, nabyłem 12 woltową. Mam w warsztacie żelowy aku

> 12v/17Ah z ładowarką, kupiony "ot tak" do różnych celów, więc po padzie fabrycznych aku

> wkrętarki dorobiłem do niej kilkumetrowy przewód z krokodylkami i gdy muszę coś zrobić w

> ogrodzie, noszę ten aku.

Lucek, za 222zl nie chcialoby mi sie kombinowac z jakims dodatkowym akumulatorem i kablami, bo przy regularnym uzyciu warto raz na te 2-3 lata kupic sobie nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestes prawdziwym szczesciarzem, bo od poniedzialku w Lidlu bedzie najmocniejszy ich model - 40Nm

> za 222zl. Mam sredni model (bodajze 20Nm) i bardzo sobie chwale (przezyla budowe i wciaz

> sluzy). Prawdopodobnie kupie sobie ta mocniejsza, bo zbliza sie moment, kiedy bede musial sie

> wziac za taras, a ta slabsza przy wkretach 3.5 o dlugosci powyzej 30mm nie daje rady.

faktycznie model w fajnej cenie. Powiedz mi jak z dostępnością bitów, regulacją obrotów i momentu, aby nie przekręcić mebla na wylot zlosnik.gif

edit: jak z dostępnością drugiego aku ?

edit2: w lidlowym zestawie są jakieś bity ? Czy to wyłącznie wkrętarka i resztę trzeba dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> faktycznie model w fajnej cenie. Powiedz mi jak z dostępnością bitów,

standard

> regulacją obrotów i momentu,

> aby nie przekręcić mebla na wylot

bez problemu

> edit: jak z dostępnością drugiego aku ?

zdaje sie da rade dokupic - szukaj kompernass

> edit2: w lidlowym zestawie są jakieś bity ? Czy to wyłącznie wkrętarka i resztę trzeba dokupić ?

zdaje sie dwa, za to b. dobrej jakosci - przynajmniej w slabszym modelu - zuzylem 30 tanich, a te dwa ledwo naruszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> standard

jak podejdą z B&D to mi wystarczy, mam kilkanaście od wiertarkowego zestawu ok.gif

> bez problemu

> zdaje sie da rade dokupic - szukaj kompernass

> zdaje sie dwa, za to b. dobrej jakosci - przynajmniej w slabszym modelu - zuzylem 30 tanich, a te

> dwa ledwo naruszone

no to do amatorskiego używania mi wystarczy. 3 lata gwarancji też ciekawie wygląda. Fajnie, że rękojeść+bateria nie są ogromne. W co miałeś swoją zapakowaną ? siakaś pseudowalizka albo co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - skręcanie

> mebli i ew. wiercenie niewielkich dziurek w ścianach, czasami coś otwornicą w płycie wiórowej.

> Budżet - okolice 300PLN

W jakimś markecie budowlanym kupiłem budżetowy wynalazek Bavaria BCD 18/1 2B za około 150PLN. 2 aku + ładowarka w zestawie.

Dał radę wywiercić otwory pod okiennice {nawet 10-tką grinser006.gif} oraz wkręcić różne wkręty na działce. Sprawna regulacja. Do amatorki polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> standard

> bez problemu

> zdaje sie da rade dokupic - szukaj kompernass

> zdaje sie dwa, za to b. dobrej jakosci - przynajmniej w slabszym modelu - zuzylem 30 tanich, a te

> dwa ledwo naruszone

i jeszcze jedno, dziwne pytanie, jak znajdziesz chwilę mógłbyś sprawdzić jakąś długość ma ta wkrętarka od uchwytu bitu po 'plecy' ? od razu bym wiedział, czy zmieści się w miejsca, gdzie teraz mam do poskręcania. Senkju smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak podejdą z B&D to mi wystarczy, mam kilkanaście od wiertarkowego zestawu

to jest uchwyt wiertarkowy, wiec zlapie wszystko, takze wiertla.

> no to do amatorskiego używania mi wystarczy. 3 lata gwarancji też ciekawie wygląda. Fajnie, że

> rękojeść+bateria nie są ogromne. W co miałeś swoją zapakowaną ? siakaś pseudowalizka albo co ?

Ja mam taka:

img_45012.jpg

zapakowana w zgrabna plastikowa walizeczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jeszcze jedno, dziwne pytanie, jak znajdziesz chwilę mógłbyś sprawdzić jakąś długość ma ta

> wkrętarka od uchwytu bitu po 'plecy' ? od razu bym wiedział, czy zmieści się w miejsca, gdzie

> teraz mam do poskręcania. Senkju

Moja jest mniejsza, nie wiem czy ta poniedzialkowa 18V ma takie same wymiary. Moja ma dlugosc 20cm plus min. jakies 1.5-2cm na bita. Do tego beda w poniedzialek katowe przystawki, wiec w jakichs 10cm sie zmiescisz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja jest mniejsza, nie wiem czy ta poniedzialkowa 18V ma takie same wymiary. Moja ma dlugosc 20cm

> plus min. jakies 1.5-2cm na bita. Do tego beda w poniedzialek katowe przystawki, wiec w

> jakichs 10cm sie zmiescisz

wypełnienie jakie przykręcam ma 32cm, więc mam nadzieję, że do takich rozmiarów się nie rozrośnie zlosnik.gif

Ta Twoja całkiem zgrabna ok.gif

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi jakich po sieci ze świecą szukać zlosnik.gif w AK jest moc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadejszła wiekopomna chwila, aby kupić ten cud techniki, bo przesuwanie co chwila półek w szafkach

> i skręcanie mebelków z ikei wiertarką jest mało poręczne... no i wiertarka nie wszędzie się

> zmieści jak w kolejnym mebelku, który czeka... oczekiwania - wymienny aku, duża dostępność

> bitów na rynku, z możliwością regulacji momentu i wieloma ustawieniami prędkości. Udaru nie

> musi mieć, do tego celu mam wiertarkę B&D. Kół samochodowych odkręcać nie będę - skręcanie

> mebli i ew. wiercenie niewielkich dziurek w ścianach, czasami coś otwornicą w płycie wiórowej.

> Budżet - okolice 300PLN

> Czy są tu użytkownicy takiego B&D ?

jak możesz parę złotych dołożyć to weź taką

Bardzo dobry sprzęt, a co najważniejsze dwa aku i 60-cio minutowa ładowarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak możesz parę złotych dołożyć to weź taką

> Bardzo dobry sprzęt, a co najważniejsze dwa aku i 60-cio minutowa ładowarka.

NiCd. Ojciec ma Makite z takim accu, ktory juz nawiasem mowiac raz dokupywal. Wole swojego parkside'a. Sasiadowi doradzilem takiego Meeca z Juli i tez juz rok dziala na budowie:

http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-m...retarka-060202/

tak naprawde problemem sa bity, ktore >20Nm wytrzymaja grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NiCd. Ojciec ma Makite z takim accu, ktory juz nawiasem mowiac raz dokupywal. Wole swojego

> parkside'a. Sasiadowi doradzilem takiego Meeca z Juli i tez juz rok dziala na budowie:

> http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-m...retarka-060202/

> tak naprawde problemem sa bity, ktore >20Nm wytrzymaja

wybacz, ale tradycyjnie już upierasz się przy swoim zdaniu nie znając tematu. Te urządzenia dzieli przepaść jakościowa.

Co do bitów - trzeba kupić profesjonalne bity. Mój jeden bit wytrzymał już jeden duży remont domu, wykończenie mieszkania i masę drobnych robót. No, ale bit nie kosztuje 3,5. Albo się kupuje gówno albo porządne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wybacz, ale tradycyjnie już upierasz się przy swoim zdaniu nie znając tematu. Te urządzenia dzieli

> przepaść jakościowa.

rownolegle uzywanie makity dowodzi, ze nie znam tematu?

> Co do bitów - trzeba kupić profesjonalne bity. Mój jeden bit wytrzymał już jeden duży remont domu,

> wykończenie mieszkania i masę drobnych robót. No, ale bit nie kosztuje 3,5. Albo się kupuje

> gówno albo porządne rzeczy.

mam takie bity, kupione w "sklepie zelaznym", sluza.

Cos jeszcze chcesz wiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lucek, za 222zl nie chcialoby mi sie kombinowac z jakims dodatkowym akumulatorem i kablami, bo przy

> regularnym uzyciu warto raz na te 2-3 lata kupic sobie nowa.

No to przeczytaj jeszcze raz całą moja wypowiedź i zauważ, że piszę o sytuacji, gdy potrzebujesz takiego narzędzia sporadycznie i nieregularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NiCd. Ojciec ma Makite z takim accu, ktory juz nawiasem mowiac raz dokupywal. Wole swojego

> parkside'a. Sasiadowi doradzilem takiego Meeca z Juli i tez juz rok dziala na budowie:

> http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-m...retarka-060202/

> tak naprawde problemem sa bity, ktore >20Nm wytrzymaja

A ja właśnie mam taką boscha (tylko na 12V) i tę Twoją z Lidla, zgadnij w której padł akumulator hehe.gif

Więc nie chwalił bym tak bardzo tych lidlowych wkrętarek, ich akumulatory mimo nowszej technologii wydają się być gorsze od tych boschowskich, przynajmniej w moim przypadku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja właśnie mam taką boscha (tylko na 12V) i tę Twoją z Lidla, zgadnij w której padł akumulator

> Więc nie chwalił bym tak bardzo tych lidlowych wkrętarek, ich akumulatory mimo nowszej technologii

> wydają się być gorsze od tych boschowskich, przynajmniej w moim przypadku

gdyby ceny powyzszych byly porownywalne, to bym sie zastanawial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rownolegle uzywanie makity dowodzi, ze nie znam tematu?

> mam takie bity, kupione w "sklepie zelaznym", sluza.

> Cos jeszcze chcesz wiedziec?

no to jeśli doświadczenia empirycznie masz przerobione to już tylko wyciągnij wnioski i git ok.gif

Ja do tematu podchodzę fundamentalnie - facet musi być dobrze wyposażony zlosnik.gif Jak już kupuję jakieś urządzenie to musi być porządne, a nie marketowy chłam.

We wkrętarkach (tak jak w innym wyposażeniu faceta grinser006.gif) ważne jest, żeby była w ciągłej gotowości. Dwa dobre aku plus godzinna ładowarka sterująca ładowaniem to zapewnia. Za to warto dopłacić parę złotych, o innych zaletach nie wspomnę. Makita też robi dobre urządzenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jeśli doświadczenia empirycznie masz przerobione to już tylko wyciągnij wnioski i git

> Ja do tematu podchodzę fundamentalnie - facet musi być dobrze wyposażony Jak już kupuję jakieś

> urządzenie to musi być porządne, a nie marketowy chłam.

> We wkrętarkach (tak jak w innym wyposażeniu faceta ) ważne jest, żeby była w ciągłej gotowości.

> Dwa dobre aku plus godzinna ładowarka sterująca ładowaniem to zapewnia. Za to warto dopłacić

> parę złotych, o innych zaletach nie wspomnę. Makita też robi dobre urządzenia

do firmy bralbym makite, metabo lub cos w tym stylu. Do domu wystarczy mi 3-4x tanszy parkside z godzinna ladowarka. Gdyby to bylo pare zl, to ok, ale to jest 350zl przy 20-25Nm wkretarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ten bosch jest takim porządnym urządzeniem ?

nieee, taki sam badziew jak reszta, ale z powodu ze jest na 12V to latwo sie go przerabia na aku samochodowe grinser006.gif

z wynalazkami na 18V - chociaz ze sprawnym akumulatorem sa zdecydowanie lepsze od tych 12V, juz tak latwo sobie nie poradzisz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nieee, taki sam badziew jak reszta, ale z powodu ze jest na 12V to latwo sie go przerabia na aku

> samochodowe

> z wynalazkami na 18V - chociaz ze sprawnym akumulatorem sa zdecydowanie lepsze od tych 12V, juz tak

> latwo sobie nie poradzisz

Myślę że całym sensem tego urządzenia jest ten fabryczny akumulator a nie jakieś przeróbki urządzenia i ciągnięcie do niego przewodów 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że całym sensem tego urządzenia jest ten fabryczny akumulator a nie jakieś przeróbki

> urządzenia i ciągnięcie do niego przewodów

ale w przypadku sporadycznego uzywania fabryczny akumulator jest martwy po roku gora dwoch latach i to bez znaczenia czy jest super markowy (i bardzo drogi) czy z biedronki i bardzo tani...

generalnie rzecz biorac to do sporadycznego uzywania zadne narzedzia akumulatorowe sie nie nadaja wink.gif no chyba ze ktos ma ochote pilnowac akumulatorow albo ma kase na ich wymiane co rok-dwa... Z doswiadczenia wiem ze o fakcie smierci aku dowiadujesz sie wlasnie w momencie kiedy potrzebujesz pilnie cos przykrecic grinser006.gif i dlatego od dluzszego czasu staram sie kupowac urzadzenia na 230V - najwyzej bede ciagac ze soba przedluzacz, ale sprzet bedzie zawsze gotowy do uzycia smile.gif albo na 12V bo latwo przerobic na aku motocyklowe/samochodowe grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w przypadku sporadycznego uzywania fabryczny akumulator jest martwy po roku gora dwoch latach i

> to bez znaczenia czy jest super markowy (i bardzo drogi) czy z biedronki i bardzo tani...

Chyba trochę przesadzasz hehe.gif

Mam taką wkrętarkę bosch (niebieską) z akumulatorami NiCd już ponad 3 lata i nadal wszystkie działają (pisze wszystkie, bo były w komplecie 3 sztuki) a muszę przyznać, że przed ostatnim użyciem leżało wszystko nieużywane ponad rok.

Podobnego trybu eksploatacji nie wytrzymał natomiast akumulator litowy wkrętarki z Lidla. Być może to tylko pech. Swoją drogą mam zamiar go naprawić wymieniając ogniwa (tam są 3 sztuki 18650) na jakieś używki z akumulatorów laptopowych, tylko nie wiem czy wkrętarki nie wymagają jakiś specjalnych o dużym prądzie wyładowania hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest uchwyt wiertarkowy, wiec zlapie wszystko, takze wiertla.

> Ja mam taka:

> zapakowana w zgrabna plastikowa walizeczke.

ja mam taka sama i jest mega zadowolony, nie chce sie zepsuc.

Do tego bateria ladnie trzyma i nie ma efektu pamieci.

2 predkosci pracy, fajne sprzeglo.

Ostatnio odkrylem ze na dobrym wiertle daje rade z porothermem.

Powiesilem 20 ramek na zdjecia i spisala sie dzielnie.

Jak ktos chce kupic taka to moge polecic, do tego super poreczna bo malutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam taka sama i jest mega zadowolony, nie chce sie zepsuc.

> Do tego bateria ladnie trzyma i nie ma efektu pamieci.

> 2 predkosci pracy, fajne sprzeglo.

> Ostatnio odkrylem ze na dobrym wiertle daje rade z porothermem.

> Powiesilem 20 ramek na zdjecia i spisala sie dzielnie.

> Jak ktos chce kupic taka to moge polecic, do tego super poreczna bo malutka.

Piszesz o tej 18V, czy 10,8V, jak moja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwłaszcza w porównaniu do produktów z dyskontu.

Zaryzykuje i zacytuje:

Quote:

wybacz, ale tradycyjnie już upierasz się przy swoim zdaniu nie znając tematu. Te urządzenia dzieli przepaść jakościowa.[/quotep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestes prawdziwym szczesciarzem, bo od poniedzialku w Lidlu bedzie najmocniejszy ich model - 40Nm

> za 222zl. Mam sredni model (bodajze 20Nm) i bardzo sobie chwale (przezyla budowe i wciaz

> sluzy). Prawdopodobnie kupie sobie ta mocniejsza, bo zbliza sie moment, kiedy bede musial sie

> wziac za taras, a ta slabsza przy wkretach 3.5 o dlugosci powyzej 30mm nie daje rady.

Bylem obejrzec rzeczona wkretarke. Wyglada rownie solidnie, jak moja 10.8V. Interesujaca rzecz, ze nawet na najwyzszym ustawieniu sprzegla ow moment 40Nm, jesli sie nie myle, nie jest dostepny - zdecydowanie daje sie zatrzymac reka, co nie udalo mi sie przy ustawieniu na wiercenie. Nie wiem, jak Bosch, ale w Makicie jest podobnie, w Meecu wspomnianym wyzej rowniez. Szacuje, ze na wkrecanie Parkside daje dla tego modemu jakies 20Nm. Szkoda, ze zaden producent nie podaje takich wartosci.

A propos baterii, do modelu 18V:

https://www.kompernass.com/index.php?route=product/category&path=855

do modelu 10.8V:

https://www.kompernass.com/index.php?route=product/category&path=98

p.s. porownanie do ceny baterii 18V Li-Ion Boscha: http://www.ceneo.pl/36144627#tab=click

320zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A propos baterii, do modelu 18V:

> https://www.kompernass.com/index.php?route=product/category&path=855

> do modelu 10.8V:

> https://www.kompernass.com/index.php?route=product/category&path=98

> p.s. porownanie do ceny baterii 18V Li-Ion Boscha: http://www.ceneo.pl/36144627#tab=click

> 320zl

Myślę że pominąłeś jeden mały szczegół jakim jest pojemność zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że pominąłeś jeden mały szczegół jakim jest pojemność

Pominalem z premedytacja, bo zmienia to tylko kwestie czestotliwosci ladowania, a nie uzytkowania w ogole. Tak, jak pisalem wyzej - do firmy kupilbym cos innego, ale do domu spokojnie to wystarczy, szczegolnie w kontekscie zarzutu sporadycznego wykorzystania, do ktorego 4Ah niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pominalem z premedytacja, bo zmienia to tylko kwestie czestotliwosci ladowania, a nie uzytkowania w

> ogole. Tak, jak pisalem wyzej - do firmy kupilbym cos innego, ale do domu spokojnie to

> wystarczy, szczegolnie w kontekscie zarzutu sporadycznego wykorzystania, do ktorego 4Ah

> niepotrzebne.

I co teraz powiesz jeszcze:

http://allegro.pl/akumulator-bosch-18-v-1-5-ah-f-vat-i5171048552.html

biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co teraz powiesz jeszcze:

> http://allegro.pl/akumulator-bosch-18-v-1-5-ah-f-vat-i5171048552.html

A coz mam powiedziec? Nie wiedzialem, ze sa dostepne mniejsze. Koszt podobny, wiec pozostaje kwestia kosztow zakupu wkretarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam taka:

> zapakowana w zgrabna plastikowa walizeczke.

O! Dokładnie mój model- trzeci rok już używam i nie mogę się nachwalić dlatego właśnie, że takie małe a daje radę. Remonty i przeprowadzkę dzielnie obsłużyła skręcając wszystkie meble w mieszkaniu i zaliczyła wszystkie otwory jakie robiłem w ścianach (cegła dziurawka) do fi 8mm. Tylko do betonu sieciową wyciągałem. Nie widzę, żeby aku utracił pojemność, ładowanie szybkie poniżej godziny. Mocniejszy Parkside na pewno gorszy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylem obejrzec rzeczona wkretarke. Wyglada rownie solidnie, jak moja 10.8V. Interesujaca rzecz, ze

> nawet na najwyzszym ustawieniu sprzegla ow moment 40Nm, jesli sie nie myle, nie jest dostepny

> - zdecydowanie daje sie zatrzymac reka, co nie udalo mi sie przy ustawieniu na wiercenie. Nie

> wiem, jak Bosch, ale w Makicie jest podobnie, w Meecu wspomnianym wyzej rowniez. Szacuje, ze

> na wkrecanie Parkside daje dla tego modemu jakies 20Nm. Szkoda, ze zaden producent nie podaje

> takich wartosci.

> A propos baterii, do modelu 18V:

> https://www.kompernass.com/index.php?route=product/category&path=855

> do modelu 10.8V:

> https://www.kompernass.com/index.php?route=product/category&path=98

> p.s. porownanie do ceny baterii 18V Li-Ion Boscha: http://www.ceneo.pl/36144627#tab=click

> 320zl

czy na wkręcanie moment jest wyczuwalnie większy niż w Twojej, czy podobnej wartości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jeśli doświadczenia empirycznie masz przerobione to już tylko wyciągnij wnioski i git

> Ja do tematu podchodzę fundamentalnie - facet musi być dobrze wyposażony Jak już kupuję jakieś

> urządzenie to musi być porządne, a nie marketowy chłam.

> We wkrętarkach (tak jak w innym wyposażeniu faceta ) ważne jest, żeby była w ciągłej gotowości.

> Dwa dobre aku plus godzinna ładowarka sterująca ładowaniem to zapewnia. Za to warto dopłacić

> parę złotych, o innych zaletach nie wspomnę. Makita też robi dobre urządzenia

Ja mam marketowy Lux Tools z OBI i na prawdę jest spoko. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam i ja. Skrecanie mebli teraz to przyjemnosc ;-) wkretarek bylo ledwie kilka sztuk popołudniu, trafilem fabrycznie zamkniete opakowanie. Bity z B&D, wiecej nie potrzebuje ;-)

Dziękuję za wskazówki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mam i ja. Skrecanie mebli teraz to przyjemnosc ;-) wkretarek bylo ledwie kilka sztuk

> popołudniu, trafilem fabrycznie zamkniete opakowanie. Bity z B&D, wiecej nie potrzebuje

> ;-)

> Dziękuję za wskazówki ;-)

były w opakowaniu bity? w tym, które oglądałem, brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy na wkręcanie moment jest wyczuwalnie większy niż w Twojej, czy podobnej wartości ?

Szczerze mowiac chyba podobnej. Na pewno w trybie wiercenia bez porownania wiekszy, bo nie moglem utrzymac, a przed chwila sprawdzilem swoja 10.8V i bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mowiac chyba podobnej. Na pewno w trybie wiercenia bez porownania wiekszy, bo nie moglem

> utrzymac, a przed chwila sprawdzilem swoja 10.8V i bez problemu.

Wlasnie wrocilem od sasiada, ktory ma wkretarke 18V 36Nm i maks moment wkrecania jest podobny, a wiercenia nie do utrzymania.

Jesli nikt tego nie podwazy, to mam nastepujacy wniosek - maks moment wkrecania producenci ograniczaja ze wzgledu na wytrzymalosc lbow wkretow. Troche to dziwne imho, bo wkrety sa rozne - np. ciesielskie na torxa lub imbusa, albo nawet ciesielskie z lbem szesciokatnym i wowczas wytrzymalosc jest daleko wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma, wiec dobrze, że mam z B&D i już po robocie :-)

No wlasnie sie zdziwilem, bo moja 10.8V miala dwa bity i to b. dobrej jakosci. Niedawno kupilem sobie caly zestaw takich bitow w lidlu za jakies 50zl. Juz troche mialy okazje pokrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie sie zdziwilem, bo moja 10.8V miala dwa bity i to b. dobrej jakosci. Niedawno kupilem

> sobie caly zestaw takich bitow w lidlu za jakies 50zl. Juz troche mialy okazje pokrecic.

dziś widziałem same paczki z wiertłami, albo już nie miałem siły po robocie na szukanie zlosnik.gif te za 50zeta dobre jakościowo, podeślesz jakąś linkę z opisem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie wrocilem od sasiada, ktory ma wkretarke 18V 36Nm i maks moment wkrecania jest podobny, a

> wiercenia nie do utrzymania.

> Jesli nikt tego nie podwazy, to mam nastepujacy wniosek - maks moment wkrecania producenci

> ograniczaja ze wzgledu na wytrzymalosc lbow wkretow. Troche to dziwne imho, bo wkrety sa rozne

> - np. ciesielskie na torxa lub imbusa, albo nawet ciesielskie z lbem szesciokatnym i wowczas

> wytrzymalosc jest daleko wyzsza.

Zalukajcie na Metabo:

http://allegro.pl/metabo-bs18-li-wiertarka-wkretarka-48nm-2-0ah-x2-i4995717698.html

http://allegro.pl/wiertarka-wkretarka-metabo-bs-18-quick-2x2ah-48nm-i5074806533.html

Quote:

regulowany moment obrotowy - 0,8-5Nm


przy

Quote:

max. moment obrotowy miękki/twardy- 24/48Nm


stawiam flaszke, ze kazda jedna wkretarka ma podobny moment na sprzegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.