Skocz do zawartości

[KzAK] Elektryczny, olejowy płytowy grzejnik scienny


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

kojarzy ktos gdzie mozna kupic (najlepiej w okolicy WRC) jakies fajne elektryczne olejowe grzejniki plytowe do powieszenia na sciane?

np cos w stylu Elpe DUO

duo_.png

google podpowiada tylko jakies przenosne na koleczkach albo jednoplytowe ktore sa za duze (za szerokie) zeby mi sie pod okno zmiescily. Taki dwuplytowy bylby idealny ale nie potrafie znalezc nigdzie jego cen... jedynie te jednoplytowe frown.gif

inny producent tez wchodzi oczywiscie z gre wink.gif

z gory dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A musi być olejowy ??

moja analiza tematu wykazala ze olejowy jest troche bardziej oszczedny niz konwektorowy, do tego odczucie/komfort z uzytkowania olejowego przenosnego vs konkwetorowego jest znacznie na korzysc tego pierwszego wink.gif

po prostu taki z grzalka elektryczna jest albo malo efektywny, albo smierdzi spalonym kurzem, albo... wink.gif generalnie srednio mi odpowiada w przeciwienstwie do plytowego (albo zeberkowego) olejaka wink.gif

myslalem tez o akumulacyjnych ale troche malo oszczedne sa, albo o kamiennych ale cena poraza wink.gif

> Jak nie to kupić taki jak się podoba tradycyjny, zamiast wody nalać tego płynu co się daje do

> instalacji CO, wkręcić odpowiednią grzałkę i już

to chyba takie proste nie jest grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się czy tego typu grzejnik może stać całą zimę w nieogrzewanym pomieszczeniu ? W sensie że będzie zamarazł i rozmarazał pewnie x razy w ciągu roku. Bo dzwoniłem na infolinię purmo i nie mogłem się z nimi dogadać i chyba cały czas rozumieli ze chodzi mi o to czy się załączy jak temp spadnie poniżej 0°C a ja chcę żeby był w domku letniskowym który jest zimą zupełnie nieużywany, nieogrzewany więc temp będzie taka sama jak na dworze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja analiza tematu wykazala ze olejowy jest troche bardziej oszczedny niz konwektorowy, do tego

> odczucie/komfort z uzytkowania olejowego przenosnego vs konkwetorowego jest znacznie na

> korzysc tego pierwszego

Olejowy jest odczuwalnie lepszy - grzeje jak klasyczny kaloryfer.

Konwektorowy nie umywa się do olejowego.

Ja kupowałem na Allegro.

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5056821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież olejowy to w sumie taki sam grzejnik tylko w środku masz olej kurz jak ma śmierdzieć to

> i tak będzie śmierdział

taki sam jak co? bo napewno nie ma spirali ktora grzeje sie do czerwonosci jak w wiekszosci tanich elektrycznych konwektorowych wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olejowy jest odczuwalnie lepszy - grzeje jak klasyczny kaloryfer.

> Konwektorowy nie umywa się do olejowego.

> Ja kupowałem na Allegro.

> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5056821

dzieki!

wlasnie interesowaly mnie te mniejsze o duzej mocy i nie moglem ich znalezc, a tu prosze... na allegro wink.gif

MOC: 1500 Watt

SZEROKOŚĆ: 770mm

WYSOKOŚĆ: 660mm

GRUBOŚĆ: 50mm

(z radiatorem)

i to za 1/5 ceny purmo grinser006.gif

Napisz prosze jak wykonanie, czy to jest produkt elpe czy jakas chinszczyzna i jak ci sie sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taki sam jak co? bo napewno nie ma spirali ktora grzeje sie do czerwonosci jak w wiekszosci tanich

> elektrycznych konwektorowych

Jak ten co zaproponowałem, grzałka jest grzałka, wkręcona w grzejnik po prostu grzeje ok.gif różnicą jest płyn: woda/spec płyn do CO/olej

Przecież ja słowa nie napisałem o konwektorowych hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki!

> wlasnie interesowaly mnie te mniejsze o duzej mocy i nie moglem ich znalezc, a tu prosze... na

> allegro

> MOC: 1500 Watt

>

> SZEROKOŚĆ: 770mm

> WYSOKOŚĆ: 660mm

> GRUBOŚĆ: 50mm

> (z radiatorem)

> i to za 1/5 ceny purmo

No tak ale to są jednopłytowe a purmo 2 i pytałeś też chyba o 2 płytowe. Czy znalazłeś jakieś inne ciekawe podwójne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki!

> wlasnie interesowaly mnie te mniejsze o duzej mocy i nie moglem ich znalezc, a tu prosze... na

> allegro

> MOC: 1500 Watt

>

> SZEROKOŚĆ: 770mm

> WYSOKOŚĆ: 660mm

> GRUBOŚĆ: 50mm

> (z radiatorem)

> i to za 1/5 ceny purmo

> Napisz prosze jak wykonanie, czy to jest produkt elpe czy jakas chinszczyzna i jak ci sie sprawuje.

Uwaga, bo 1500 W ma z tyłu dodatkowy radiator - miejsce jest, bo wieszak odstaje, ale nie widać tego na zdjęciach smile.gif

Sprawuje się super.

Grzej jak głupi - przy rozkręconym termostacie jest mocno gorący.

U mnie te grzejniki utrzymują w domu +15 *C, gdy nas dłużej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ten co zaproponowałem, grzałka jest grzałka, wkręcona w grzejnik po prostu grzeje różnicą

> jest płyn: woda/spec płyn do CO/olej

> Przecież ja słowa nie napisałem o konwektorowych

moze to dziwnie zabrzmi ale jakos nie potrafie sobie wyobrazic grzalki wkreconej w grzejnik plytowy grinser006.gif tam po prostu nie ma na nia miejsca... co innego drabinka lazienkowa, ale tego raczej w pokoju nie wstawie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak ale to są jednopłytowe a purmo 2 i pytałeś też chyba o 2 płytowe. Czy znalazłeś jakieś inne

> ciekawe podwójne ?

pytalem o bardziej kompatkowe niz takie cieniutkie jednoplytowce - a tutaj poprzez niewielkie pogrubienie/dodanie radiatora i zwiekszenie mocy grzalki mam prawie to samo za 1/3 ceny

tych dwuplytowych elpe niestety nadal nie udalo mi sie namierzyc, a purmo to koszt ~1200-1500pln za jeden grzejnik co przekracza planowany budzet wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwaga, bo 1500 W ma z tyłu dodatkowy radiator - miejsce jest, bo wieszak odstaje, ale nie widać

> tego na zdjęciach

tak, doczytalem juz w informacjach technicznych

> Sprawuje się super.

> Grzej jak głupi - przy rozkręconym termostacie jest mocno gorący.

> U mnie te grzejniki utrzymują w domu +15 *C, gdy nas dłużej nie ma.

to super wink.gif

dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze to dziwnie zabrzmi ale jakos nie potrafie sobie wyobrazic grzalki wkreconej w grzejnik plytowy

> tam po prostu nie ma na nia miejsca... co innego drabinka lazienkowa, ale tego raczej w

> pokoju nie wstawie

Ja nie pisałem o płytowym tylko o takim który Ci pasuje czyli np. aluminiowy, stalowy o kształcie jaki potrzebujesz.

Grzejniki płytowe również mają przyłącza i kolektory główne, może nie do wszystkich wkręcisz grzałkę ale do większości na pewno (zapewne zależy to od konstrukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie pisałem o płytowym tylko o takim który Ci pasuje czyli np. aluminiowy, stalowy o kształcie

> jaki potrzebujesz.

> Grzejniki płytowe również mają przyłącza i kolektory główne, może nie do wszystkich wkręcisz

> grzałkę ale do większości na pewno (zapewne zależy to od konstrukcji)

spoko, generalnie wolalbym kupic gotowca niz sie bawic z przerabianiem grzejnika wink.gif szczegolnie ze pojdzie na wies jako zabezpieczenie przeciw zamarzaniu i ewentualne dogrzewanie.

Chodzi o to zeby sie domek dziadkow nie wyziebial za bardzo jak siedza u rodzicow i nie ma kto pilnowac piecow, ew. jakby im sie w nocy pogasilo zeby nie pomarzli nad ranem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.