Skocz do zawartości

Scenic II i DRL


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

kto ma i jakie, niech się chwali zlosnik.gif

Oczywiście LEDowe,

W stilo miałem Philipsy 4Led, teraz generalnie zastawiam się na phlipisami 9 Led a Magneti Marelli 4 Led - te MM mi trochę średnio pasują wyglądowo, bo są zaokrąglone, philipsy są prostokątne.

Raczej DLRy montowane w miejsce halogenów odpadają, wiem, że halogeny się raczej rzadko lub bardzo rzadko przydają, ale nie chcę jakoś się ich pozbywać. Allleeeeee jak ktos mnie przekona to kto wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kto ma i jakie, niech się chwali

> Oczywiście LEDowe,

> W stilo miałem Philipsy 4Led, teraz generalnie zastawiam się na phlipisami 9 Led a Magneti Marelli

> 4 Led - te MM mi trochę średnio pasują wyglądowo, bo są zaokrąglone, philipsy są prostokątne.

> Raczej DLRy montowane w miejsce halogenów odpadają, wiem, że halogeny się raczej rzadko lub bardzo

> rzadko przydają, ale nie chcę jakoś się ich pozbywać. Allleeeeee jak ktos mnie przekona to kto

> wie....

Bierz te PhilipsDayLightLED9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Philipsy 4LED i jest super. No może poza tym, że zakłócają radio.

w jaki sposób? Ja je miałem w stilo, klekocie i nic się nie działo. Teraz praktycznie ich nie ma, a jak są to ceny zbliżone do 9Led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jaki sposób? Ja je miałem w stilo, klekocie i nic się nie działo. Teraz praktycznie ich nie ma,

> a jak są to ceny zbliżone do 9Led

Jak są włączone to radio traci sygnał słabszych stacji. JEst o tym trochę w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Philipsy 4LED i jest super. No może poza tym, że zakłócają radio.

Oznacza to tylko tyle że masz coś nie hallo z instalacją elektryczną w aucie, a nie wina DRLi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oznacza to tylko tyle że masz coś nie hallo z instalacją elektryczną w aucie, a nie wina DRLi .

Uprzejmie Cię informuję, że mam hallo. A przetwornica tych świateł generuje bardzo dużo zakłóceń. Zresztą inne potrafią siać jeszcze bardziej. Podobnie jest w innych autach.

Tu masz nawet wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uprzejmie Cię informuję, że mam hallo. A przetwornica tych świateł generuje bardzo dużo zakłóceń.

> Zresztą inne potrafią siać jeszcze bardziej. Podobnie jest w innych autach.

> Tu masz nawet wątek.

A do czego wg Ciebie ma służyć przetwornica w LEDowych DRLach ?

Mnie zawsze uczyli, że przetwornica służy do "przetwarzania napięcia".

Albo ze stałego na zmienne, albo niskiego na wysokie.

Żaden z powyższych nie występuje, bo nie jest potrzebny do pracy LEDów w instalacji stało i nisko prądowej samochodu.

Nie występuje również zmiana częstotliwości.

To nie są Xenony = lampy wyładowcze.

Więc ...... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A do czego wg Ciebie ma służyć przetwornica w LEDowych DRLach ?

> Mnie zawsze uczyli, że przetwornica służy do "przetwarzania napięcia".

> Albo ze stałego na zmienne, albo niskiego na wysokie.

> Żaden z powyższych nie występuje, bo nie jest potrzebny do pracy LEDów w instalacji stało i nisko

> prądowej samochodu.

> Nie występuje również zmiana częstotliwości.

> To nie są Xenony = lampy wyładowcze.

> Więc ......

Nie chcę byc nieuprzejmy ale .... pitolisz.

Jestem elektronikiem i już kilka takich układów naprawiałem.

Jest to przetwornica i sieje, bo kluczuje. Nic na to nie poradzisz.

Tu masz coś o niej.

Tak więc już sie nie pogrążaj. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam od 2 lat Philips 4 led i jestem zadowolony.

Ja tez jestem zadowolony bo ładnie swieca i od dwóch lat nic im nie jest.

Ale sieje i jak jade "w polach" to odbiór siada.

W sumie to własnie skończyla im sie gwarancja i można by poskracać przewody. Niektórym pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę byc nieuprzejmy ale .... pitolisz.

> Jestem elektronikiem i już kilka takich układów naprawiałem.

> Jest to przetwornica i sieje, bo kluczuje. Nic na to nie poradzisz.

> Tu masz coś o niej.

> Tak więc już sie nie pogrążaj.

facepalm%5B1%5D.gif

fragment z załączonego linka:

" ...Jestem amatorem hobbystą i też nie mam wystarczającej wiedzy ani nawet solidnych podstaw ...."

PS.

dziwne że wiecznie tego typu przypadki dotyczą jedynie słusznej marki z piz...ą na masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne że wiecznie tego typu przypad ki dotyczą jedynie słusznej marki z piz...ą na masce.

Zakładałem do Lancera z 2007 r. - sieją - radio nie fabryczne. Nie sieją w Octavii ale za to w golfie IV sieją przepięknie. Zakładałem podobne Magnneti Marelli do Yarisa II (radio fabryczne) i tam była piękna sieczka - radio FM i CB też. Niestety tak zbudowana przetwornica zakłóca i tyle. W yarisie rzeczywiście pomogło skrócenie przewodów do minimum. Ale nie do końca. Właściciel się zgodził na utratę gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fragment z załączonego linka:

> " ...Jestem amatorem hobbystą i też nie mam wystarczającej wiedzy ani nawet solidnych podstaw ...."

Ale fotkę masz tak? Pisałeś że nie potrzebna przetwornica a jednak jest. Tamtego wątku nawet do końca nie czytałem. Zależało mi na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam od 2 lat Philips 4 led i jestem zadowolony.

z philipsa w stilo też byłem zadowolony, choć coś się im działo - z niewiadomych przyczyn gasły/zapalały się - dlatego nauczyłem się sprawdzać czy świecą w odbiciu samochodów przede mną. Oczywiście zaczęło się jeszcze w trakcie gwarancji, ale nie szło w żaden sposób udowodnić trwałego zepsucia. W pewnym momencie przestały gasnąc zlosnik.gif

Dlatego generalnie rozważam głównie zakup "filipków" ale o MM też słyszałem dobre opinie, są tańsze o ok 1/3, dlatego nad nimi się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładałem do Lancera z 2007 r. - sieją - radio nie fabryczne. Nie sieją w Octavii ale za to w

> golfie IV sieją przepięknie. Zakładałem podobne Magnneti Marelli do Yarisa II (radio

> fabryczne) i tam była piękna sieczka - radio FM i CB też. Niestety tak zbudowana przetwornica

> zakłóca i tyle. W yarisie rzeczywiście pomogło skrócenie przewodów do minimum. Ale nie do

> końca. Właściciel się zgodził na utratę gwarancji.

A w PSAch nic nie sieje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też myślę nad kupnem tego, i na tapecie zostały drogie philipsy, i ciut tańsze MM lub NSSC. Niestety LED, bo żarówkowe nie chce mi się rzeźbić by wstawić w miejsce halogenów.

I właśnie, NSSC gdzieś tu się ktoś chwalił że ma, ...ale wolał bym coś więcej przeczytać o od uzytkownika...tylko kto nim był niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ach te wspaniałe PSA

No cóż, tak to już na tym łez padole jest.... ale zawsze można następne auto kupić z Szewronem lub Lwem smile.gif

Nie bez powodu była od zawsze we Francji gradacja co dla kogo smile.gif ceny też za tym przemawiały(ją).

Citroen - klasa wyższa, auta prezydentów, tak wiem był wypadek przy pracy, ale się szybko zreflektowali i wrócili do korzeni smile.gif

Peugeot - klasa średnia,

Renault - klasa ... "volkswagen"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat mam dwa lwy i lewara "w domu".

> I wolę swojego lewara, bo lwy choć młodsze to niestety, zupełnie do mnie nie przemawiają,

Ty o gustach , ja o technologii smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty o gustach , ja o technologii

To technologicznie. Scenic od czasu zakupu zawsze jeden i ten sam komunikat wynikający z padu kata lub drugiej sondy,

Obydwa pugi naprzemiennie P coś tam, od błędów kata do błędów faz.

Tyle z technologii

ps. Scenic ma LPG, pozostałe tylko noPB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak są włączone to radio traci sygnał słabszych stacji. JEst o tym trochę w sieci.

Każde ledy zakłócają ok.gif Problem w tym, że Renault ma słabe radia, bynajmniej wszystkie te które do tej pory miałem czyli Twingo II, Megane II i obecnie Thalia mają radia bardzo średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nich można kupić, ale trzeba na firmę (NIP).

cena nowych modeli jest prawdopodobnie wysoka, ale zalety tych lamp rekompensują.

za swoje w 2010 roku zapłaciłem ok. 200 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u nich można kupić, ale trzeba na firmę (NIP).

> cena nowych modeli jest prawdopodobnie wysoka, ale zalety tych lamp rekompensują.

> za swoje w 2010 roku zapłaciłem ok. 200 PLN

Niby znalazłem w InterCars ale w magazynie 0.

I cena jednak bardziej atrakcyjna.

Za 200 to można kupic każde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby znalazłem w InterCars ale w magazynie 0.

> I cena jednak bardziej atrakcyjna.

> Za 200 to można kupic każde

poza tym nie ma przy nich słowa o module automatycznego załączania. Więc trzeba by resztę drutować samemu na przekaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poza tym nie ma przy nich słowa o module automatycznego załączania. Więc trzeba by resztę drutować

> samemu na przekaźniku.

to nie chińszczyzna, że samemu składasz pudełeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.