Skocz do zawartości

Zegary przestały działać w czasie jazdy, co dalej ?


dioda144

Rekomendowane odpowiedzi

Jadac w sobotnie popołudnie nagle przestały działać zegary, tzn wszytko obrotomierz itp. Gdzie przyłożyć ucho żeby było wiadomo co go boli ? Zegary wyglądają w czasie jazdy tak jak przy wejściu do samochodu który stoi na parkingu wszytko zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuj mu na początek akumulator na chwilę odpiąć, w tych zegarach od abharta czasami wyświetlacz

> nie świecił i to pomagało.

Stilo zaczyna mnie irytować w ostatnim czasie jak przez 4 lata nic, cisza i spokój tak teraz ciągle coś wymyśla crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mi się to przytrafiło kiedyś. Okazało się, że gdzieś "masa" zginęła.

> Elektryk wykonał bypass i zegary działają do tej pory.

Wymieniłem akumulator, wyczyściłem klemy,sprawdziłem bezpieczniki, wyczyściłem masę przy kompie, wyciągnąłem zegary wyczyściłem kostkę z zegarów i dalej zima. Pewnie fachowcy nic nie zauważą na tych zdjęciach nic niepokojącego, do tego trzeba sprzętu i mądrej głowy frown.gif

4c676a02658e3199med.jpg

4d23bd3559728b62med.jpg

d022d16883b08f07med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem kilka takich przypadków i w większości pomagało przelutowanie płytki. W dwóch sztukach były

> zimne luty na złączu

Kurde nie jestem przekonany że do końca ze to zimne luty na zegara. To chyba coś więcej bo nie działa ASR, ABS, tempomat, zegary, i diody Led które są podłączone pod światła postojowe. Światła postojowe i mijania działają. Chyba ze działanie zegarów jest ściśle powiązane z resztą systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde nie jestem przekonany że do końca ze to zimne luty na zegara. To chyba coś więcej bo nie

> działa ASR, ABS, tempomat, zegary, i diody Led które są podłączone pod światła postojowe.

> Światła postojowe i mijania działają. Chyba ze działanie zegarów jest ściśle powiązane z

> resztą systemów.

zacznij os sprawdzenia skrzynki pod maska, tzn rozbierz ja przeczysc styki i ponownie zloz,

przez to ze woda lub brak styku tam moze wystapic, beda rozne cyrki sie dziac grinser006.gif a body nie pokaze ci ze to skrzynka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zacznij os sprawdzenia skrzynki pod maska, tzn rozbierz ja przeczysc styki i ponownie zloz,

> przez to ze woda lub brak styku tam moze wystapic, beda rozne cyrki sie dziac a body nie pokaze ci

> ze to skrzynka

No to będę musiał chociaż jak zaglądałem do środka to było tam sucho jak na pustyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde nie jestem przekonany że do końca ze to zimne luty na zegara. To chyba coś więcej bo nie

> działa ASR, ABS, tempomat, zegary, i diody Led które są podłączone pod światła postojowe.

> Światła postojowe i mijania działają. Chyba ze działanie zegarów jest ściśle powiązane z

> resztą systemów.

No o tym fakcie nie wiedziałem wiec jeżeli nie działają inne moduły i funkcje to zegary w tym przypadku są objawem ale nie przyczyną. Pod body podłączyć się mesem może coś wywali zlosnik.gif Prawdopodobnie coś nie łączy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No o tym fakcie nie wiedziałem wiec jeżeli nie działają inne moduły i funkcje to zegary w tym

> przypadku są objawem ale nie przyczyną. Pod body podłączyć się mesem może coś wywali

> Prawdopodobnie coś nie łączy

Spalił się jakiś bezpiecznik chyba F39, po wymiane działa wszytko z powrotem zegary, system ASR, i tempomat grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.