Skocz do zawartości

Auto z D - można jeździć?


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto sprowadzone z D. Auto ma opłaconą akcyzę, zrobione badanie techniczne, jest ubezpieczone jeszcze na 3 tygodnie. Do opłacenia recycling. Mam mały i duży brief (chyba tak to się nazywa, dwie zielone kartki). Auto ma takie tablice (aluminiowe, tłoczone)

288310913-DSC_1050.jpg

Mogę tym legalnie jeździć do czasu rejestracji? hmm.gif

post-6413-14352529451049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto sprowadzone z D. Auto ma opłaconą akcyzę, zrobione badanie techniczne, jest

> ubezpieczone jeszcze na 3 tygodnie. Do opłacenia recycling. Mam mały i duży brief (chyba tak

> to się nazywa, dwie zielone kartki). Auto ma takie tablice (aluminiowe, tłoczone)

> Mogę tym legalnie jeździć do czasu rejestracji?

A to nie jest przypadkiem tablica z alledrogo, bo chyba brak na niej naklejek, hologramów, TUV.

Chyba, że w niemcowni nie ma takowych na tablicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto sprowadzone z D. Auto ma opłaconą akcyzę, zrobione badanie techniczne, jest

> ubezpieczone jeszcze na 3 tygodnie. Do opłacenia recycling. Mam mały i duży brief (chyba tak

> to się nazywa, dwie zielone kartki). Auto ma takie tablice (aluminiowe, tłoczone)

> Mogę tym legalnie jeździć do czasu rejestracji?

Legalnie nie można. Ale możesz próbować, raczej policial.gif się zbytnio nie czepiają. Chyba że na Józka trafisz to zostanie Ci laweta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie jest przypadkiem tablica z alledrogo, bo chyba brak na niej naklejek, hologramów, TUV.

> Chyba, że w niemcowni nie ma takowych na tablicach.

Pojęcia nie mam skąd, ale tak mi też wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto sprowadzone z D. Auto ma opłaconą akcyzę, zrobione badanie techniczne, jest

> ubezpieczone jeszcze na 3 tygodnie. Do opłacenia recycling. Mam mały i duży brief (chyba tak

> to się nazywa, dwie zielone kartki). Auto ma takie tablice (aluminiowe, tłoczone)

> Mogę tym legalnie jeździć do czasu rejestracji?

Tablice z allegro. Nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Legalnie nie można. Ale możesz próbować, raczej się zbytnio nie czepiają. Chyba że na Józka

> trafisz to zostanie Ci laweta

No dziś przyjechałem do pracy tym autem....czyli w razie kontroli jakie konsekwencje? Zakaz dalszej jazdy?

To po kiego jest to ubezpieczenie? niewiem.gif

W życiu nie kupowałem sprowadzonego samochodu, to i pojęcia nie mam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak nie mam....na miesiąc mam, skan mam Ci zrobić?

W razie czego ubezpieczyciel może się wypiąć bo masz auto bez tablic. Ale realnie rzecz biorąc to nie slyszalem żeby się wypiął w takim przypadku, raczej 99% ubezpieczeń "miesięcznych" idzie na takie lewe tablice wink.gif

Np. ja tez czasem tak jezdze zlosnik.gif lewe tablice + miesięczne OC zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W razie czego ubezpieczyciel może się wypiąć bo masz auto bez tablic. Ale realnie rzecz biorąc to

> nie slyszalem żeby się wypiął w takim przypadku, raczej 99% ubezpieczeń "miesięcznych" idzie

> na takie lewe tablice

> Np. ja tez czasem tak jezdze lewe tablice + miesięczne OC

Sporo ludzi jeździ, równie dobrze można zdjąć tablice z auta i też tak jeździć. W przypadku kolizji wątpię żeby ubezpieczyciel nie skorzystał z faktu jazdy niezarejestrowanym pojazdem po publicznych drogach. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto sprowadzone z D. Auto ma opłaconą akcyzę, zrobione badanie techniczne, jest

> ubezpieczone jeszcze na 3 tygodnie. Do opłacenia recycling. Mam mały i duży brief (chyba tak

> to się nazywa, dwie zielone kartki). Auto ma takie tablice (aluminiowe, tłoczone)

> Mogę tym legalnie jeździć do czasu rejestracji?

Jak długo chcesz tym jezdzic to kup sobie na te tablice lewe naklejki: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=niemieckie+naklejki&bmatch=s0-mt-0113

Nie będziesz się tak rzucal w oczy jakby policial.gif jechali za Toba ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tylko auto jest niedopuszczone do ruchu w PL więc wiesz że ubezpieczenie nie obowiązuje ??

OK, to po co ktoś to kupuje? Po co sprzedają, to wiem grinser006.gif, kasa....ale taki sprowadzający nie wie o tym, że to lipa? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sporo ludzi jeździ, równie dobrze można zdjąć tablice z auta i też tak jeździć. W przypadku kolizji

> wątpię żeby ubezpieczyciel nie skorzystał z faktu jazdy niezarejestrowanym pojazdem po

> publicznych drogach.

Tak, to prawda. Te tablice się zakłada tylko po to żeby policja się nie czepiala, ale fakt ze są tyle samo warte co brak tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak długo chcesz tym jezdzic to kup sobie na te tablice lewe naklejki:

> http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=niemieckie+naklejki&bmatch=s0-mt-0113

> Nie będziesz się tak rzucal w oczy jakby jechali za Toba

Ja pierdzielę....wszystko można kupić hehe.gifhehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, to po co ktoś to kupuje? Po co sprzedają, to wiem , kasa....ale taki sprowadzający nie wie o

> tym, że to lipa?

Jak nie wie? Każdy wie, ale im bardziej te tablice sa podobne do oryginalu, to tym mniejsza szansa ze policja Cie zatrzyma. Wiec się jeździ na takich tablicach miesiąc, dwa, trzy, itd. Kumpel jeździ już prawie rok - co miesiąc kupuje OC oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie wie? Każdy wie, ale im bardziej te tablice sa podobne do oryginalu, to tym mniejsza szansa

> ze policja Cie zatrzyma. Wiec się jeździ na takich tablicach miesiąc, dwa, trzy, itd. Kumpel

> jeździ już prawie rok - co miesiąc kupuje OC oczywiście.

rotfl.gif nie ma czasu zarejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę tym legalnie jeździć do czasu rejestracji?

Nie możesz-to tak w skrócie. Grozi do 500 mandatu i zazwyczaj korzystają z maksa żeby sobie statystyki podreperować, a w razie dzwona TU może się wypiąć bo samochód wymeldowany za granicą a u nas nie dopuszczony do ruchu, czyli nie ma go w żadnej ewidencji, więc ubezpieczenie się nie należy, a że TU przyjęło składkę, no cóż...taki mamy klimat.

Elaborat na AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie możesz-to tak w skrócie. Grozi do 500 mandatu i zazwyczaj korzystają z maksa żeby sobie

> statystyki podreperować, a w razie dzwona TU może się wypiąć bo samochód wymeldowany za

> granicą a u nas nie dopuszczony do ruchu, czyli nie ma go w żadnej ewidencji, więc

> ubezpieczenie się nie należy, a że TU przyjęło składkę, no cóż...taki mamy klimat.

> Elaborat na AK

ok.gif tak podejrzewałem grinser006.gif bo tablice niby ładne, ale bz naklejek.

Ale jeszcze jedno....to auto przyjechało na kołach z D - w jaki sposób? niewiem.gif

Przy mnie przyjechało również drugie auto z D, sprowadzone przez tego samego człowieka - facet jechał prosto z Niemiec a miał jużtakie tablice....kupuje tablice zanim kupi auto niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak podejrzewałem bo tablice niby ładne, ale bz naklejek.

> Ale jeszcze jedno....to auto przyjechało na kołach z D - w jaki sposób?

> Przy mnie przyjechało również drugie auto z D, sprowadzone przez tego samego człowieka - facet

> jechał prosto z Niemiec a miał jużtakie tablice....kupuje tablice zanim kupi auto

Przeciez te lewe tablice kupuja w Niemczech, a nie że tylko na allegro hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy mnie przyjechało również drugie auto z D, sprowadzone przez tego samego człowieka - facet

> jechał prosto z Niemiec a miał jużtakie tablice....kupuje tablice zanim kupi auto

Albo handlarz głupi i przyjechał na takich "na ryzyko" albo cwany i zmienił przed chatą ze zjazdówek z ubezpieczeniem (legalny zjazd) na niby niemieckie, dla podniesienia wizerunku, że na kołach i na takich tablicach. Myślę że opcja druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie można wziąć swoje pod pachę, byle by model auta się zgadzał.

No ale wtedy trzeba zdjąć z innego i to inne auto jest unieruchomione. To lepiej już te co on ma, numery zgodne z brifem, OC na te numery i wszystko prawie jest ok ok.gif

Kiedys kolezanke zatrzymali na tych tablicach tez bez naklejek, policjant jej powiedział ze skoro ma OC to ją pusci, ale niech jak najszybciej auto zarejestruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo handlarz głupi i przyjechał na takich "na ryzyko" albo cwany i zmienił przed chatą ze

> zjazdówek z ubezpieczeniem (legalny zjazd) na niby niemieckie, dla podniesienia wizerunku, że

> na kołach i na takich tablicach. Myślę że opcja druga.

A ja raczej jestem pewny, że pierwsza zlosnik.gif

Pojechałem obejrzeć auto, to sprowadzacz był w Niemcowni, a auto pokazał mi jego ojciec. Na drugi dzień pojechałem auto odebrać, to czekałem na handlarza, który wracał z D - tym razem jakąś beemką. Widziałem jak przyjechał. Wyglądał jakby faktycznie długo nie spał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo handlarz głupi i przyjechał na takich "na ryzyko" albo cwany i zmienił przed chatą ze

> zjazdówek z ubezpieczeniem (legalny zjazd) na niby niemieckie, dla podniesienia wizerunku, że

> na kołach i na takich tablicach. Myślę że opcja druga.

Ewentualnie auto przyjechalo na lorze i gdzies niedaleko rozładowali, a do domu już dojechał na tych tablicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie auto przyjechalo na lorze i gdzies niedaleko rozładowali, a do domu już dojechał na

> tych tablicach.

Dokładnie o tym pomyślałem, albo odbierał tylko od jakiegoś Bogdana co targa z de a ten tylko bierze od niego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, to po co ktoś to kupuje? Po co sprzedają, to wiem , kasa....ale taki sprowadzający nie wie o

> tym, że to lipa?

Sprzedają takie badziewia bo nie kosztuje to tyle co w urzędzie legalne tablice plus rejestracja plus ubezpieczenie na 5 dni to koszt oko 80 euro a na miesiąc coś do 170euro więc sam sobie odpowiedz dlaczego robią takie numery ???Dla zarobku nie inaczej zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wszystko już jasne

Trzeba jechać ostrożnie i z uwagą zlosnik.gif

Mnie kiedyś prawie zatrzymali jak jechałem takim autem i już zjezdzalem do nich, a się okazało ze zatrzymywali jakies auto obok mnie zlosnik.gif już miałem prawie zawał serca zlosnik.gif lewe tablice + rozbita szyba przednia + brak swiatel zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak podejrzewałem bo tablice niby ładne, ale bz naklejek.

> Ale jeszcze jedno....to auto przyjechało na kołach z D - w jaki sposób?

> Przy mnie przyjechało również drugie auto z D, sprowadzone przez tego samego człowieka - facet

> jechał prosto z Niemiec a miał jużtakie tablice....kupuje tablice zanim kupi auto

Np. jedzie dwa auta na lewych tablicach jeden za drugim a na przodzie np laweta z dwoma autami zlosnik.gifzlosnik.gifgdyby co laweta daje znać i po temacie zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.