Skocz do zawartości

Coś co ochroni przed ptasią kupą


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety żona w pracy ma miejsce i parkuje pod drzewami a teraz zaczyna się sezon gdzie na drzewach siedzą sobie ptaki no i wiadomo co się dzieje dalej. Lakier w Oplu Astrze J jest bardzo wrażliwy na ptasie kupy. Co zrobić i czego użyć aby ochronić lakier przed przebarwieniami i wżerami? Jakie preparaty i jaki wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Niestety żona w pracy ma miejsce i parkuje pod drzewami a teraz zaczyna się sezon gdzie na drzewach

> siedzą sobie ptaki no i wiadomo co się dzieje dalej. Lakier w Oplu Astrze J jest bardzo

> wrażliwy na ptasie kupy. Co zrobić i czego użyć aby ochronić lakier przed przebarwieniami i

> wżerami? Jakie preparaty i jaki wosk?

Tylko powłoka ceramiczna. Ale i ona nie daje pełnej ochrony.

Niestety musisz wyposażyć żonę w rolkę papieru i spryskiwacz z wodą (może być z jakąś delikatną chemią) w bagażniku. I nauczyć ją z tego korzystać. Szybkie zmywanie to jedyna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie po nałożeniu Collinite 476 jak coś napaskudzi i potem to wyschnie to bez problemu jednym

> ruchem da sie usunac.

To właśnie najtańsza z najskuteczniejszych metod - dobrze nawoskować, jakimkolwiek dobrym woskiem (czyli nie jakimś byle czym z supermarketu) - nic do lakieru nie przywiera. A na szybę nałożyć "niewidzialną wycieraczkę" - efekt podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie po nałożeniu Collinite 476 jak coś napaskudzi i potem to wyschnie to bez problemu jednym

> ruchem da sie usunac. Jakby w ogole nie przywierało. Sladów na lakierze brak.

Długo się utrzymuje na lakierze? Ile razy w roku trzeba nakładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To właśnie najtańsza z najskuteczniejszych metod - dobrze nawoskować, jakimkolwiek dobrym woskiem

> (czyli nie jakimś byle czym z supermarketu) - nic do lakieru nie przywiera. A na szybę nałożyć

> "niewidzialną wycieraczkę" - efekt podobny.

Efekt takiej wycieraczki u mnie powodował mocne skakanie wycieraczek oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długo się utrzymuje na lakierze? Ile razy w roku trzeba nakładać?

Colli 476 to chyba najtrwalszy wosk, ale taką sensowną ochronę to w warunkach PL możesz mieć przez 3-4 miesiące. Mnie tak łatwo ptasie kupy nie schodziły, jak wyschły to i tak lepiej je czymś namoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Colli 476 to chyba najtrwalszy wosk, ale taką sensowną ochronę to w warunkach PL możesz mieć przez

> 3-4 miesiące. Mnie tak łatwo ptasie kupy nie schodziły, jak wyschły to i tak lepiej je czymś

> namoczyć.

Ja zawsze podlewam wodą, lepiej schodzą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długo się utrzymuje na lakierze? Ile razy w roku trzeba nakładać?

To zależy czym później myjesz samochód zlosnik.gif

Jak płynem do mycia naczyń to zmyjesz go po 1 myciu.

Jak na bezdotyku to 5-6 myć

Jak szamponem z neutralnym PH to dłużej wink.gif

Trwałość wosku idzie w parze oczywiście z odpowiednim przygotowaniem powierzchni pod wosk wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Efekt takiej wycieraczki u mnie powodował mocne skakanie wycieraczek

Też się na takie dziadostwo kiedyś naciąłem (kupiłem na stacji) i potem parę lat miałem awersję do tego typu preparatów angryfire.gif . Teraz używam takiego który, kiedy już trzeba, dobrze współpracuje z wycieraczkami. Kiedyś mi jeden gość objaśnił, że są różne rodzaje "niewidzialnej wycieraczki" - jedne preparaty są przeznaczone do współpracy z wycieraczkami mechanicznymi, a inne są przeznaczone do szyb bez wycieraczek mechanicznych. Jeżeli użyjemy nieprawidłowego, to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też się na takie dziadostwo kiedyś naciąłem (kupiłem na stacji) i potem parę lat miałem awersję do

> tego typu preparatów . Teraz używam takiego który, kiedy już trzeba, dobrze współpracuje z

> wycieraczkami. Kiedyś mi jeden gość objaśnił, że są różne rodzaje "niewidzialnej wycieraczki"

> - jedne preparaty są przeznaczone do współpracy z wycieraczkami mechanicznymi, a inne są

> przeznaczone do szyb bez wycieraczek mechanicznych. Jeżeli użyjemy nieprawidłowego, to jest

> problem.

Który jest do wycieraczek mechanicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Colli 476 to chyba najtrwalszy wosk, ale taką sensowną ochronę to w warunkach PL możesz mieć przez

> 3-4 miesiące. Mnie tak łatwo ptasie kupy nie schodziły, jak wyschły to i tak lepiej je czymś

> namoczyć.

A co powiesz na Colli 915? Lepszy, gorszy? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też się na takie dziadostwo kiedyś naciąłem (kupiłem na stacji) i potem parę lat miałem awersję do

> tego typu preparatów . Teraz używam takiego który, kiedy już trzeba, dobrze współpracuje z

> wycieraczkami. Kiedyś mi jeden gość objaśnił, że są różne rodzaje "niewidzialnej wycieraczki"

> - jedne preparaty są przeznaczone do współpracy z wycieraczkami mechanicznymi, a inne są

> przeznaczone do szyb bez wycieraczek mechanicznych. Jeżeli użyjemy nieprawidłowego, to jest

> problem.

To jakiś wymysł.

Niewidzialna wycieraczka ma spowodować uciekanie małych ilości wody z szyby. Tym samym, opóźniać ma moment, w którym użycie wycieraczek stanie się konieczne.

Do tego niestety potrzeba pędu powietrza strącającego wodę, dlatego większość preparatów sprawdza się u jeżdżących z większymi prędkościami. Przy prędkościach miejskich jest lipa na całego, a machnięcie wycieraczkami po szybie powoduje chwilową mgiełkę, skutecznie zmniejszającą przejrzystość szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.