Skocz do zawartości

zabezpieczenia przed dziećmi


d_m

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam jakiś dobrych zabezpieczeń przed małym odkrywcą zlosnik.gif do:

- szafek

- szuflad

- drzwi przesuwnych w szafie

poradźcie jakie zabezpieczenia posiadacie a jakich unikać, w necie jest wiele oczywiście skrajnych opinii na temat tego samego produktu spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dobrych. ja miałem polecane sprawdzone nie tanie i co .... dupa rozszyfrował szybciej niż żona sposób otwierania zabezpieczeń, jedynie pomogło zwykły opr jak zaczynał przy nich kombinować.

jedynie polecam zatyczki do kontaktów z własnego doświadczenia ponieważ ja jak 2 latek włożyłem osobiście dwie śrubki do kontaktu i miałem odlot na drugi koniec pokoju. sick.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma dobrych.

Mi tam sprawdzają się tego typu:

f-ikea-zabezpieczenia-szuflad-i-szafek.jpg

Staram się montować tak, żeby ciężko było dosięgnąć z niskiego pułapu.

A gdzie się tak nie da, to tego typu:

17726_1_1851.jpg

> jedynie polecam zatyczki do kontaktów z własnego doświadczenia ponieważ ja jak 2 latek włożyłem

> osobiście dwie śrubki do kontaktu i miałem odlot na drugi koniec pokoju.

A tu mam przeciwne zdanie. Bo:

1. Wcześniej czy później dopadnie gdzieś gniazdka bez zabezpieczeń i...

2. Jak w domu będą zabezpieczenia, to gniazda bez zabezpieczeń będą fascynowały

3. Wolę, jak już ma gdzieś go trzepnąć, żeby trzepnęło w domu gdzie mam różnicówki i szybkie zabezpieczenia, niż gdzieś ze starą instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> szukam jakiś dobrych zabezpieczeń przed małym odkrywcą do:

> - szafek

> - szuflad

> - drzwi przesuwnych w szafie

> poradźcie jakie zabezpieczenia posiadacie a jakich unikać, w necie jest wiele oczywiście skrajnych

> opinii na temat tego samego produktu

Daruj sobie. Faza zaglądania do szuflad i szafek trwa około 3 tygodni. Schowaj chemie na wyższe półki i ostre noże wyżej. Zobaczysz że w chwile przestanie się tym interesować. Jedyne w co bym zainwestował to zabezpieczenia kontaktów.

To mówiłem ja, ojciec 3 eksploratorów. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> szukam jakiś dobrych zabezpieczeń przed małym odkrywcą

było gumki stosować przed , a nie martwić się teraz hehe.gif

a tak naprawdę to daruj sobie - jak pisali przedmówcy schowaj chemię i ostre i daj spokój - młode też muszą poznać wszystko

u mnie tłumaczyłem , tłumaczyłem i pilnowałem i nawet leków nie trzeba było chować, ani niczego zamykać ok.gif

nie możesz dzieci w izolacji od wszystkiego trzymać, musi wiedzieć, że pewne rzeczy są dla niego a pewne nie bez względu na to czy zamknięte czy nie , skoro rodzice mówią, że nie można to nie można a nie zamykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem zabezpieczeń, po czym okazało się, że wystarczy odwracanie uwagi młodego eksploratora czymś, przy czym szuflada jest kompletnie nieatrakcyjna. O ile córka siostry mojej żony dewastuje wszystko, co się da, to nasz młodzieniec młodszy nie wykazuje zainteresowania kinem domowym (w tym głośnikami), dekoderem, telewizorem, gniazdkami, kominkiem itp. itd. - po prostu one są "od zawsze", nikt nie robił tragedii jak czegoś dotknął, po prostu zmienialiśmy obiekt zainteresowań i stały się równie pociągające, co np. ściana, czy drzwi.

Do kuchni mam zamontowaną furtkę (najczęściej otwartą, młody chodzi i mówi "niu niu - zamknij bramkę" i sam zamyka), ale też nie ma ciśnienia na włamywanie się, bo może całość kuchni podziwiać z hokera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepszym zabezpiecceniem jest chodzenie za dzieckiem i muec go caly czas na oku.

Niewykonalne. Przynajmniej u mnie. A zostawienie na 30s powodowało wywalenie wszystkich butów/sztućców/garów/itp. z szafki/szuflady. Często lądowały w buzi - pół biedy, jak sztućce.

I cierpliwość godna podziwu - jak na 10 prób raz się udało, to dalej próbował 10873 razy. Jak zamontowałem zabezpieczenia - raz na tydzień sprawdzi, czy jeszcze zabezpieczone. I nie muszę się zastanawiać, czy jak wyjdę z sikundy to nie zobaczę buta w buzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma dobrych. ja miałem polecane sprawdzone nie tanie i co .... dupa rozszyfrował szybciej niż

> żona sposób otwierania zabezpieczeń, jedynie pomogło zwykły opr jak zaczynał przy nich

> kombinować.

ok.gif

> jedynie polecam zatyczki do kontaktów z własnego doświadczenia ponieważ ja jak 2 latek włożyłem

> osobiście dwie śrubki do kontaktu i miałem odlot na drugi koniec pokoju.

kontakty ogarnięte od momentu raczkowania waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepszym zabezpiecceniem jest chodzenie za dzieckiem i muec go caly czas na oku. Dobrze jest tez

> usunac niebezpieczne rzeczy z zasiegu.

teoria brzmi pięknie ale czasami dziecko jest pod opieką jednej osoby, która musi wyjść do ubikacji, odebrać paczkę od kuriera itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daruj sobie. Faza zaglądania do szuflad i szafek trwa około 3 tygodni. Schowaj chemie na wyższe

> półki i ostre noże wyżej. Zobaczysz że w chwile przestanie się tym interesować. Jedyne w co

> bym zainwestował to zabezpieczenia kontaktów.

chemia, leki są od zawsze wysoko, nawet dla dorosłych wink.gif

u mnie faza zaglądania trwa już z miesiąc i staje się coraz bardziej męcząca sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi tam sprawdzają się tego typu:

> Staram się montować tak, żeby ciężko było dosięgnąć z niskiego pułapu.

> A gdzie się tak nie da, to tego typu:

ja chyba zastosuję jakieś magnetyczne bo widzę same plusy:

- niewidoczne

- szuflada się nie otwiera więc i paluchów nie przytnie

przykładowy obrazek z netu

288330055-indeks.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie faza zaglądania trwa już z miesiąc i staje się coraz bardziej męcząca

to daj dziecku jakaś szafkę i szuflady "dla niego" i po problemie

jak nie pomaga takie coś to daj przejrzeć wszystko i problem sam minie - pamiętaj, że im bardziej zabraniasz to tym ciekawsze jest to co zamknięte i dlatego to trochę bez sensu

nakupisz zabezpieczeń, narobisz się a problem skończy się za tydzień bo sa kolejne wyzwania dla młodych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chemia, leki są od zawsze wysoko, nawet dla dorosłych

> u mnie faza zaglądania trwa już z miesiąc i staje się coraz bardziej męcząca

Ale pozwalasz zaglądać? Pozwalasz się pobawić?

U nas kiedyś dawno temu (lat temu około 5,5) młody na początku najbardziej ukochał sobie szufladę z herbatami... Siedział, majstrował, oglądał, szarpał, przerzucał itd itp.

Mieliśmy więc po tym pudełko "niespodziankę"... Były w nim wszystkie herbaty z tamtego okresu, które młody troche zdewastował ( pourywał smyczki itp) i nie dały się zidentyfikować.

Potem najulubieńsza stała się szafka z garnkami. Im było głośniej tym fajniej, jak spadały na terakote.

Tak czy inaczej po około 3 tygodniach, młody znalazł sobie nowe ciekawsze zajęcia, a kuchnia już terenem "zaliczonym". Siostra jego 1,5 roku poźniej, dokładnie ten sam scenariusz. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teoria brzmi pięknie ale czasami dziecko jest pod opieką jednej osoby, która musi wyjść do

> ubikacji, odebrać paczkę od kuriera itp.

jak siedziałem w domu to spokojnie dawałem sobie radę z dwójka swoich i czasem podrzuconymi na chwilę od mamuś z piaskownicy- bez zabezpieczania się żadnymi wynalazkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.