Skocz do zawartości

Dzwon - ile może kosztować naprawa?


dudi82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W dniu wczorajszym żona zaliczyła lekkiego dzwona. Sprawca - Renault Master. Typowe najechanie na tył.

Na oko do wymiany:

Klapa - 70 - 200zł

Zderzak - 70 - 100 zł

Pas tylny - 50 - 250 zł

Ceny z Allegro.

Do tego oświetlenie rejestracji i wkładka z zamkiem (czyli od teraz 2 kluczyki). Zapomniałem zajrzeć pod wykładzinę bagażnika, więc nie wiem co z podłogą. Zderzak i klapę wymieniłbym sam, bo nawet jest na Allegro w moim kolorze, ale z pasem nie dam rady, więc czeka mnie blacharz. Chyba że pas jest przykręcany, a nie spawany? Ile to może w sumie kosztować z robocizną? Oględziny dopiero w poniedziałek. Jakiej kwoty się mogę spodziewać? Sprawca jest w PZU. "Boję" się szkody całkowitej. Co w takim przypadku? Muszę auto złomować, czy biorę kasę i remontuję mimo wszystko?

Czy w tej chwili autem mogę jeździć? Lampy świecą, nic nie odpada, rejestracja się trzyma, klapa się nie zamyka, ale jest od środka złapana drutem. Policja ma prawo mnie za to zatrzymać i zabrać dowód?

P.S. Mój ubezpieczyciel się chwali, że nawet przy samym OC daje lawetę i auto zastępcze. Piszę więc do nich, a oni odpisują, że ... "auto zastępcze przysługuje jeśli auto z miejsca kolizji było zabrane naszą lawetą". Ot, polityka firmy. Chora, jak dla mnie. Jakby ktoś we mnie na parkingu wjechał też mam lawetę wołać?

P.S.2. Jak to jest w przypadku gdy policja poszkodowanemu zabiera dowód z powodu uszkodzeń? Ojciec miał taki przypadek i po bezgotówkowej naprawie auta z OC sprawcy za przegląd zapłacił już z własnej kieszeni. Czy można z OC sprawcy domagać się dodatkowej stówki na przegląd po naprawie auta?

Zdjęcie w załączniku.

post-44454-14352529830559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawiasy nie patrzyłem, ale klapa się otwiera bez problemu, więc chyba są ok. Słupkom też się jakoś szczególnie nie przyglądałem. Szyba nawet nie pękła, więc od wycieraczki w górę raczej szkód brak.

Kolizja miała miejsce na łuku (zjazd z wiaduktu) i dlatego gość walnął narożnikiem auta w środek klapy. Gdyby walnął prosto to może by nie było tak źle, bo siła by się na większej powierzchni zderzaka rozłożyła i może tylko on by był do wymiany. Kiedyś już mi ktoś tak w tył wjechał. Wtedy na zderzaku nawet rys za bardzo nie przybyło, więc puściłem gościa bez żadnego oświadczenia. Nawiasem mówiąc wtedy było to na tej samej ulicy, tylko łuk po drugiej stronie wiaduktu. Ludzie zamiast patrzeć przed siebie, patrzą w lewo czy auto jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, za przegląd płaci TU sprawcy.

Jak to się organizuje? Przy oględzinach mówię, żeby dodatkowo mi 100zł na konto przelali, czy na stacji kontroli podaję nr polisy sprawcy i oni bezgotówkowo to rozliczają między sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to się organizuje? Przy oględzinach mówię, żeby dodatkowo mi 100zł na konto przelali, czy na

> stacji kontroli podaję nr polisy sprawcy i oni bezgotówkowo to rozliczają między sobą?

jeżeli robisz bezgotówkowo to warsztat rozlicza się z TU.

Jeżeli gotówkowo to bierzesz na SKP fakturę i wysyłasz do razem z innymi rachunkami TU. Oczywiście pod warunkiem, że suma rachunków jest wyższa niż odszkodowanie, ale niższa niż wartość przed szkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po oględzinach. Niestety wnęka zapasu też jest skrzywiona. Wstępnie gość powiedział, że szkoda całkowita, ale dokładną wycenę mam mieć w ciągu 3 dni.

I teraz odwieczny dylemat - naprawiać, czy sprzedać?

Jeśli go zrobię, to przynajmniej wiem, czym jeżdżę. Jeśli sprzedam i coś kupię, to w kupione auto na bank będzie trzeba niedługo coś wsadzić. Nie ma co liczyć na to, że kupię auto z dopiero co zrobionym zawieszeniem, wymienionym rozrządem, uszczelnionym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyceny na 100% wyjdzie szkoda całkowita, musisz to wstawić gdzieś i porządnie pooglądać podłogę, pkt mocowania belki ect.

Generalnie przed decyzją o naprawie musi ktoś realnie oszacować koszty, bo to już nie jest zabawa w poszyciu tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do PZU. Oczywiście szkoda całkowita. Jeszcze nie wiem ile dostanę, bo auto na jakąś giełdę wrzucają, żeby je wycenić. Ma być wiadomo w poniedziałek.

Natomiast naprawę wycenili na ... 6710zł brutto. Co oni chcą na nowo uruchomić linię produkcyjną części zamiennych do MK1? W takim aucie naprawę na nowych częściach wyceniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem do PZU. Oczywiście szkoda całkowita. Jeszcze nie wiem ile dostanę, bo auto na jakąś

> giełdę wrzucają, żeby je wycenić. Ma być wiadomo w poniedziałek.

> Natomiast naprawę wycenili na ... 6710zł brutto. Co oni chcą na nowo uruchomić linię produkcyjną

> części zamiennych do MK1? W takim aucie naprawę na nowych częściach wyceniają?

generalnie nie wolno im (według jakiegoś wyroku SN) wyceniać na zamiennikach, a że przy okazji w ten sposób można zrobić całkę i wydać mniej kasy to im pasuje.

Pytanie zasadnicze - na ile wycenili przed szkodą i czy da się w ten kwocie sensownie to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> generalnie nie wolno im (według jakiegoś wyroku SN) wyceniać na zamiennikach, a że przy okazji w

> ten sposób można zrobić całkę i wydać mniej kasy to im pasuje.

> Pytanie zasadnicze - na ile wycenili przed szkodą i czy da się w ten kwocie sensownie to zrobić.

generalnie ubezpieczyciel to ma głęboko

288367046-Wycena.PNG

wycena ASO

288367046-WycenaASO.PNG

części do Grande Punto

post-17383-14352530067226_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem na czym stoję. Przed szkodą wycenili na 2000zł. Moim zdaniem uczciwie. Proponują 1540 odszkodowania + 460 za odkup.

Byłem u mechanika. Obejrzał i podjął się naprawy jeśli załatwię klapę. W 1500 za całość powinienem się zmieścić.

I tu pytanie.

Czy każda klapa od MKI jest taka sama? Wersja 3D różni się od 5D? Są jakieś różnice między wersjami S, SX, ELX, Selecta, Stile? A jak ma się sprawa ze zderzakiem?

Może ma ktoś klapę w kolorze 647 do sprzedania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już wiem na czym stoję. Przed szkodą wycenili na 2000zł. Moim zdaniem uczciwie. Proponują 1540

> odszkodowania + 460 za odkup.

> Byłem u mechanika. Obejrzał i podjął się naprawy jeśli załatwię klapę. W 1500 za całość powinienem

> się zmieścić.

> I tu pytanie.

> Czy każda klapa od MKI jest taka sama? Wersja 3D różni się od 5D? Są jakieś różnice między wersjami

> S, SX, ELX, Selecta, Stile? A jak ma się sprawa ze zderzakiem?

> Może ma ktoś klapę w kolorze 647 do sprzedania?

AFAIR zderzaki i klapy są takie same 3D/5D te nowsze mają klejone znaczki, starsze były mocowane na kołeczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AFAIR zderzaki i klapy są takie same 3D/5D te nowsze mają klejone znaczki, starsze były mocowane na

> kołeczkach.

Chyba szyba sie rozni, ostatni rocznik nie mial uszczelki wokol tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem do PZU. Oczywiście szkoda całkowita. Jeszcze nie wiem ile dostanę, bo auto na jakąś

> giełdę wrzucają, żeby je wycenić. Ma być wiadomo w poniedziałek.

> Natomiast naprawę wycenili na ... 6710zł brutto. Co oni chcą na nowo uruchomić linię produkcyjną

> części zamiennych do MK1? W takim aucie naprawę na nowych częściach wyceniają?

Mi w zeszłym roku naprawę mk1 z 99 roku wycenili na 13600... przy wartości 3300.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz jeszcze pojezdzic a pogieta podłoga nie zagraza bezpieczenstwu i auto jezdzi prosto naprawisz sam w granicach -400 PLN. Klapa z alegro - wymienisz sam. Zderzak tez. Ja swoja do punto 2 kupilem za 200 (kolor pasowal, wymiana zajela mi 4h). Zderzak kolo 100-200. Prosta robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już zrobione. Klapa z przesyłką kosztowała 250zł. Zderzak po podgrzaniu wrócił do poprzedniego kształtu i właściwie nie widać, że był wgnieciony. Blachy dało się wyklepać. Konstrukcja nie ruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.