Skocz do zawartości

Gdzie robic kategorię A w Warszawie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej. Nazbierałem na motor, półtora sezonu przejeździłem na skuterze 125 cm3 i nadszedł czas na prawko i pierwsze moto food.gif

Polecicie jakąś dobrą szkołę? Czytałem że kilku userów robi w szkole Kulikowisko. Najbliższy kurs rozpoczyna się na początku czerwca. Czy to dobra szkołą czy szukać czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyżej. Nazbierałem na motor, półtora sezonu przejeździłem na skuterze 125 cm3 i nadszedł czas

> na prawko i pierwsze moto

> Polecicie jakąś dobrą szkołę? Czytałem że kilku userów robi w szkole Kulikowisko. Najbliższy kurs

> rozpoczyna się na początku czerwca. Czy to dobra szkołą czy szukać czegoś innego?

Tomir jest na bieżąco więc pewnie Ci coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyżej. Nazbierałem na motor, półtora sezonu przejeździłem na skuterze 125 cm3 i nadszedł czas

> na prawko i pierwsze moto

> Polecicie jakąś dobrą szkołę? Czytałem że kilku userów robi w szkole Kulikowisko. Najbliższy kurs

> rozpoczyna się na początku czerwca. Czy to dobra szkołą czy szukać czegoś innego?

Kurs robiłem w Kulikowisku. Po kursie wykupiłem dodatkowe lekcje w szkole Autojar polecanej mi przez kumpla (zdał bez problemów za pierwszym razem). W Autojarze lekcje mam z Grzegorzem Florkiem.

Jeżeli chodzi o Kulikowisko - Tomek nauczył mnie obycia z moto, masz jazdę bez trzymanki, hamowanie jedną ręką, przeciwskręty - i to jest bardzo fajne, bo poznajesz jak to wszystko działa i jakie siły działają na człowieka i maszynę. Ale zadania egzaminacyjne już takie fajne nie były.

Przez cały kurs nie miałem ANI JEDNEJ lekcji z hamowania awaryjnego i ani jednego ruszania pod górkę crazy.gif, na ósemkach i wolnym slalomie też najczęściej byłem pozostawiany sam sobie. crazy.gif

Generalnie lekcje z Tomkiem Kulikiem były bardzo ok, z pozostałymi instruktorami było różnie. I tu uwaga - w Kulikowisku jazdy po mieście odbywają się z instruktorem na plecaku. Więc nie jeździsz ze słuchawką w uchu przed samochodem jak na egzaminie. Tomek na mieście krzyczy, tłucze po kasku i mocno opiernicza jak coś źle robisz hehe.gif Jakby zajęcia były tylko z nim to polecam w ciemno. Ale co do innych instruktorów mam mieszane uczucia. Fajne i sympatyczne chłopaki ale nie zwracają za dużej uwagi na to co robi kursant. No i zdarzały się sytuacje, że było trzech kursantów i jeden instruktor a jazdy nie są na placu tylko na terenie wyścigów konnych na Służewcu i place do kręcenia ósemek/wolnych slalomów są od siebie mocno oddalone więc nie ma fizycznej możliwości, żeby instruktor cały czas na Ciebie zwracał uwagę. Jeżeli idzie Ci dobrze to ok, ale jak ktoś nie do końca ogarnia moto to jest to jednak problem. Były też sytuacje, że w czasie wolnych manewrów położyłem moto, instruktor na drugim końcu i przez dłuższą chwilę nikt nie zauważył, że leżę i nie bardzo mogę podnieść moto, a z obolałym barkiem nie było to łatwe frown.gif No i normą było, że na slalomach nie bardzo chciało im się ruszać i podnosić pachołki. W efekcie przejeżdżałem slalom, zatrzymywałem moto, zbierałem pachołki, potem znowu na moto i dalsza jazda. A czas leci...

W Autojarze na razie robię tylko plac. Grzesiek Florek od razu wyłapał, że mam złą pozycję na motocyklu, na co w Kulikowisku nie bardzo zwracano uwagę. W efekcie po drobnych korektach postawy ósemki i wolne slalomy zaczęły wychodzić dużo lepiej i motocykl prowadził się dużo pewniej. Plac jest dużo mniejszy niż teren do nauki na Kulikowisku więc instruktor ma cały czas oko na kursanta. Na mieście z Autojarem jeszcze nie jeździłem, ale godzinkę chcę pojeździć, żeby zobaczyć jak to jest jechać ze słuchawką. Za motocyklem jedzie Smart na żółtych bombach i odpowiednio oznakowany.

Jeżeli chodzi o teren do nauki:

Duży teren Kulikowiska ma zaletę, że można sobie fajnie pojeździć przed wyjechaniem na miasto. Można się nawet rozbujać do blisko 100km/h. Czasami kręcą się tam samochody, łażą ludzie, są rowerzyści i rolkarze, jest skrzyżowanie, więc taka namiastka miasta. W Autojarze jest zwykły, mały plac, ale dzięki temu instruktor ma cały czas oko na kursantów

Plac Kulikowiska:

http://goo.gl/maps/Ji30a

Plac Autojara:

http://goo.gl/maps/Xg65K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w AutoJar.

Miałem z kilkoma jazdy, bo chciałem szybko wyjeździć i tak jak Tomir pisał Florka polecam. U niego były najdłuższe terminu ale jest przy Tobie i Cię pilnuje. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyżej. Nazbierałem na motor, półtora sezonu przejeździłem na skuterze 125 cm3 i nadszedł czas

> na prawko i pierwsze moto

> Polecicie jakąś dobrą szkołę? Czytałem że kilku userów robi w szkole Kulikowisko. Najbliższy kurs

> rozpoczyna się na początku czerwca. Czy to dobra szkołą czy szukać czegoś innego?

ja robiłem w Motorista (dlatego ze mają dobrą lokalizację) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyżej. Nazbierałem na motor, półtora sezonu przejeździłem na skuterze 125 cm3 i nadszedł czas

> na prawko i pierwsze moto

> Polecicie jakąś dobrą szkołę? Czytałem że kilku userów robi w szkole Kulikowisko. Najbliższy kurs

> rozpoczyna się na początku czerwca. Czy to dobra szkołą czy szukać czegoś innego?

Radek Pakulski smile.gifmotojazda kursy u niego można chyba przez Automobil klub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radzio to wyrasta niemal na instruktorskiego guru - ode mnie z fabryki już dwie laski u Niego

> jeżdżą (bez polecania).

bo ma do nich swiety.gif cierpliwość hehe.gifzlosnik.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz to nawet nie wiem, gdzie On się garazuje. Imprezy to były swego czasu na pl. Grunwaldzkim -

> wrzucałem kiedyś screen z gogle.maps. Teraz stoi tam "apartamentowiec".

niedaleko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.