Skocz do zawartości

100kkm w Renault Megane II 1,6


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

> do 300tys. nie zmieniales rozrządu, swiec, tarcz, klocków?

Tylko jeśli się zużyły. Nie psuły się.

To nie usterki tylko eksploatacja zależna od wymagań gwaranta lub bezpośrednio stylu jazdy.

Pominąłem je też w porównaniach z Renówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście zakładamy, że nic nie

> będzie się przez pierwsze 100kkm działo z naszym Golfem, co patrząc na przykład słynnych

> silników TSI należy włożyć między bajki.

Następny mitoman z danymi aktualnymi kilka lat temu.

Kilku moim znajomym tsi właśnie przekroczyły 100kkm. Tylko jeden miał z nim problemy, ale od samego początku. Pozostałe jeżdżą jak nowe.

Coś jeszcze o bajkach chcesz napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

111tys w starym p206 2001 1,1 pb mojej siostry :

usterki w ostatnich 3 latach : pompa paliwa, alternator , pompa wspomagania , wentylator chłodnicy , chłodnica , regeneracja belki , kpl wydech , 1 raz wahacze przód , amortyzatory , skrzynia biegów , siłownik centralnego zamka tylne prawe drzwi

kreatiw technolożi

ale w sumie wcześniej prawie bezawaryjnie jeździł ok.gif ,ale wyraźnie skończył mu się resurs , bo się sypie już na potęgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Następny mitoman z danymi aktualnymi kilka lat temu.

> Kilku moim znajomym tsi właśnie przekroczyły 100kkm. Tylko jeden miał z nim problemy, ale od samego

> początku. Pozostałe jeżdżą jak nowe.

> Coś jeszcze o bajkach chcesz napisać?

Mieliśmy w firmie Golfy TSI z 2010 roku - dziękuje więcej się nie skuszę smile.gif Może i poprawili teraz jakość, ale wstyd dla producenta pozostał. Podobnie jak 2.0 TDI ? Tutaj też znajomi jeżdżą bezawaryjnie? Gdyby taka historia przypadła Renault czy innej ''nieprestiżowej'' marce to już widzę te komentarze w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście klimatyzacji nie odgrzybiałeś? Bo jak tak, to znaczy że popsuta.

Klimatyzacja była co roku odgrzybiana/uzupełnienie czynnika i wymiana filtru kabinowego. To jest sprawa oczywista więc o tym nie pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klimatyzacja była co roku odgrzybiana/uzupełnienie czynnika i wymiana filtru kabinowego. To jest

> sprawa oczywista więc o tym nie pisałem.

Jak ja napisałem o odgrzybianiu klimatyzacji, to co poniektórzy stwierdzili że odgrzybiać nie trzeba i widocznie mam popsutą.

Więc nastaw się mentalnie na tego typu fachowe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale były przez kilka lat AWARYJNE. Koniec i kropka. Producent TESTOWAŁ nowe rozwiązania na

> klientach.

podobnie jak Renault[1.9dci 2.2dci],Subaru[diesel,ktorys z benzyniakow],Toyota[2,2 D4D],Opel/Saab/Renault[3,0D od isuzu] i wiele innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafię czytać ze zrozumiem, ale proszę również o prawidłowe odczytanie mojego przesłania: Jak VW wyprodukuje jakiś fatalny silnik TSI lub 2.0TDI to w sumie większej afery nie ma bo to przecież VW i nawet najlepsi robią błędy. Jak Renault wypuścił Lagunę II to fatalna opinie o każdym aucie z tego koncernu pozostała do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrafię czytać ze zrozumiem, ale proszę również o prawidłowe odczytanie mojego przesłania: Jak VW

> wyprodukuje jakiś fatalny silnik TSI lub 2.0TDI to w sumie większej afery nie ma bo to

> przecież VW i nawet najlepsi robią błędy. Jak Renault wypuścił Lagunę II to fatalna opinie o

> każdym aucie z tego koncernu pozostała do dzisiaj.

moze dlatego ze tsi czy tdi to silnik a laguna II to cale auto ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to faktycznie, eksploatacja

Przy ponad 240 tys km ma się nic nie psuć? Tym bardziej po takim terenie jak ja jeżdżę? Emeryt drive to nie dla mnie w skrócie auta nie oszczędzam grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif Przy tym przebiegu w Oplu wymieniałem silnik bo stracił kompresję... Rodziców Scenic obecnie 300 tys km na blacie - silnik 1.6 16V nie myślą go zmieniać bo nie bierze oleju i się nie psuje w porównaniu do golfa III który psuł się na potęgę a o wcinaniu przez rdzę nawet nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak VW wyprodukuje jakiś fatalny silnik TSI lub 2.0TDI to w sumie większej afery nie ma bo to

> przecież VW i nawet najlepsi robią błędy. Jak Renault wypuścił Lagunę II to fatalna opinie o

> każdym aucie z tego koncernu pozostała do dzisiaj.

Dlatego ci, to te "fatalne opinie" podtrzymują na podstawie danych sprzed X lat, mają nikły kontakt z rzeczywistością i gadają głupoty na temat teraźniejszości. Również w przypadku laguny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Dbaj o auto, to posłuży Ci jeszcze długo i bezawaryjnie.

Bardzo dobry samochód.

Ja też posiadam takowy od 4 lat, tyle że 2006 rocznik, Mpf2, z tym samym motorem, aktualnie 135 tys. km.

Kupiłem od normalnych ludzi, w stanie technicznym i wizualnym, który absolutnie nie leży w zainteresowaniu handlarzy z Polski zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Kłopotów żadnych, choć ostatnio odmówił posłuszeństwa podnośnik prawej przedniej szyby.

Na co dzień jeździ nim żona, chwalimy sobie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Megane II nie jest może wzorem bezawaryjnego auta, ale ja na tą sytuację patrzę tak:

> w 2004 roku Megane II kosztowało w salonie 58kzł, za Golfa V wołali do odbioru 72kzł przy czym

> należy zaznaczyć, że Golf V miał słabsze wyposażenie.

Masz absolutnie rację, podzielam ją.

Moja żona na golfa nawet nie chciała splunąć, choć dużo pojeździła jednym i drugim, żelazko podobało jej się pod każdym względem.

Raz nawet wybrała się sama do PL.

> Tak więc auta francuskie mogą być

> ciekawą alternatywą dla aut niemieckich biorąc pod uwagę aspekt finansowy. Za dużo mniejsze

> pieniądze kupujemy produkt, który jest do zaakceptowania.

To jest alternatywa. Jeszcze parę lat temu obśmiałbym każdego, kto powiedziałby, że kupię na własny użytek francuza.

Nawet zaopatrzyłem braci w Renówki, jednego rok temu w "żelazko", drugiego 2 lata temu w Scenika. I obaj bardzo zadowoleni, nie mają żadnych kłopotów.

Oczywiście auta również nie pochodziły "z kręgów zainteresowania handlarzy z PL" zlosnik.gif

> Oczywiście zakładamy, że nic nie

> będzie się przez pierwsze 100kkm działo z naszym Golfem, co patrząc na przykład słynnych

> silników TSI należy włożyć między bajki.

Nie przejmuj się, taka już jest polska nacja. Jeśli masz coś dobrego, to będą się starali wmówić Ci za wszelką cenę, że jest złe a przede wszystkim gorsze od tego co mają sami.

A w duchu życzą Ci żeby popsuł się.

Po prostu zazdrość i zawiść. Normalka dla przygniatającej większości naszych rodaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.