Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu z lpg sprowadzonego z UE


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 20.GIF

Czy możecie mi, proszę, napisać krok po kroku, jakich formalności muszę dopełnić aby zarejestrować pojazd osobowy sprowadzony z UE.

Pojazd dodatkowo posiada zamontowaną instalację lpg. Pojazd z Holandii, jeśli to coś zmienia.

JAkie dokumenty są potrzebne?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co mi wiadomo, będziesz musiał zrobić badanie legalizacyjne na butlę, podobno u nich tego

> nie ma.

Czyli przy okazji mogę usunąć starą i założyć większą butlę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> papier na butlę jest potrzebny do przeglądu, w WK już nie.

A jakie dokumenty do urzędów?

Pierwszy mój prowadzony będzie, bo nic ciekawego w Polsce nie ma crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić legalizację butli bo musisz mieć na nią Polski papier -ok130zł.

Tłumaczenie briefów i umowy kupna sprzedaży u tłumacza przysięgłego - ok 100zł.

Zrobić przegląd - potrzebujesz papier z legalizacji butli.

Zapłacić akcyzę w urzędzie celnym - procent od wartości pojazdu i pojemności

Zapłacić za recykling i blaty - 500 + 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli przy okazji mogę usunąć starą i założyć większą butlę?

Z tego co mi powiedziano to tak. Ale mówił to komisant więc biorąc pod uwagę, że co drugie słowo to kłamstwo, nie wiem jak interpretować informację zlosnik.gif Ja bym zmieniał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli przy okazji mogę usunąć starą i założyć większą butlę?

naturalnie to jest najszybsza droga bo zrobisz to w pierwszym lepszym warsztacie LPG.

Wywalają starą, dobierają nową po parametrach i przekładają osprzęt.

Z legalizacją butli problem jest taki, że robi to niewiele warsztatów (wykaz jest na stronie TDT) zajmuje to więcej czasu bo trzeba zrobić testy.

Jak się zliczy wszystko to cena obu operacji jest bardzo zbliżona, chyba że masz farta i warsztat legalizujący jest blisko. Ja do najbliższego mam ca 70km, 4x70km + czas + koszty legalizacji wyszły drożej niż nowa butla w warsztacie na miejscu z pełnym przeglądem instalki, filtrami ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli przy okazji mogę usunąć starą i założyć większą butlę?

Dowiedz sie od kogos oblatanego czy za wymiana butli nie ciagnie sie temat z koniecznoscia wymiany przewodow gazowych gumowych (takie ponoc w holendrach siedza) na rurki miedziane.

Cos mi w bani o tym swita, ale nie jestem pewien czy glupot nie pisze.

W belgu w Siedlcach przedluzalem ichniejsza butle, jak chcialem przod przekladac z Kolteca na cos naszego to o tych rurkach gaziarze marudzili.

PS. Nie wiem o jaka instalke Ci chodzi, ale jezeli na pokladzie jest Koltec to w PL bywaja z nia problemy, padajace wtryskiwacze, brak ogarniajacych temat warsztatow, choc ponoc instalki proste jak cep.

Jezeli Koltec poczytaj najpierw bys swiadom byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, nie znam sie, nie wnikalem, ale gaziarze twierdzili, ze u nas nie mozna na gumowych robic

> polaczenia przod-butla..

Pytam tylko o formalności, bo jeśli instalacja ma więcej niż 5 lat i 100kkm przelotu to będzie zdjęta w całości i kładziemy nową w całości ok.gif

Ale za wszelkie uwagi dziękuję 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, nie znam sie, nie wnikalem, ale gaziarze twierdzili, ze u nas nie mozna na gumowych robic

> polaczenia przod-butla..

one nie są gumowe, to są specjalne przewody elastyczne do LPG, bardzo niepopularne u nas bo droższe, można to normalnie kupić.

Teraz ponoć cena spadła i ta różnica jest pomijalna, ale niechęć niektórych została.

http://bit.ly/1ehSBHR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dowiedz sie od kogos oblatanego czy za wymiana butli nie ciagnie sie temat z koniecznoscia wymiany

> przewodow gazowych gumowych (takie ponoc w holendrach siedza) na rurki miedziane.

> Cos mi w bani o tym swita, ale nie jestem pewien czy glupot nie pisze.

> W belgu w Siedlcach przedluzalem ichniejsza butle, jak chcialem przod przekladac z Kolteca na cos

> naszego to o tych rurkach gaziarze marudzili.

> PS. Nie wiem o jaka instalke Ci chodzi, ale jezeli na pokladzie jest Koltec to w PL bywaja z nia

> problemy, padajace wtryskiwacze, brak ogarniajacych temat warsztatow, choc ponoc instalki

> proste jak cep.

> Jezeli Koltec poczytaj najpierw bys swiadom byl.

Instalacja Vialle tam siedzi, czy to źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instalacja Vialle tam siedzi, czy to źle?

Jak masz niedaleko serwis od instalek holenderskich to się cieszyć jak dobrze chodzi, z reguły jak zaczynają się problemy z holendrami to ludzie wymieniają je na nasze instalki bo mało jest serwisów które chcą je dotykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz niedaleko serwis od instalek holenderskich to się cieszyć jak dobrze chodzi, z reguły jak

> zaczynają się problemy z holendrami to ludzie wymieniają je na nasze instalki bo mało jest

> serwisów które chcą je dotykać

Uzgodnione z moimi montażystami od lpg, jak będzie dobrze po testach, to nie ruszamy, jak coś się będzie sypać, to zdejmujemy całość i nową zakładamy od początku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzgodnione z moimi montażystami od lpg, jak będzie dobrze po testach, to nie ruszamy, jak coś się

> będzie sypać, to zdejmujemy całość i nową zakładamy od początku

Zawsze sie zastanawiam jaki jest sens ciagnac auto z nl z lpg z mysla ze bedziemy zakladac wlasne komponenty lpg w polsce. 5 aut z nl ktore uzytkowalismy byly tam kupione ylko dlatego zeby mialy holenderska instalacje. Teraz mam voyagera z koltec a czesniej jeepa do ktorego sciagalem membrany z wloch do regeneracji w cenie podobnej do zestawow dostepnych w pl. Roznica tyo byla taka ze z tymi instalacjami problemow nie bylo do momentu ingerencji polskiego instalatora lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Roznica tyo byla taka ze z tymi instalacjami problemow nie bylo do momentu ingerencji

> polskiego instalatora lpg.

Dlatego że w Polsce ciężko o dobrego magika od tych instalacji, a niektórzy próbują zarobić nie mając o nich pojęcia i później mamy efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.