Skocz do zawartości

Sofa/narożnik ze skóry naturalnej


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Używacie ?? Właśnie stoję przed wyborem i nie wiem czy zdecydować się na jakiś lepszy materiał, teraz popularny jest jakiś Aquaclean czy właśnie na skórę ??

Osobiście bardzo podobają mi się skórzane, ale słyszałem opinie że w zimie zimnie i nieprzyjemnie się siedzi. Znowu w lecie siadanie z krótkich spodenkach oznacza znowu klejenie się do skóry.

Jakie macie doświadczenia w tej kwestii ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używacie ?? Właśnie stoję przed wyborem i nie wiem czy zdecydować się na jakiś lepszy materiał,

> teraz popularny jest jakiś Aquaclean czy właśnie na skórę ??

> Osobiście bardzo podobają mi się skórzane, ale słyszałem opinie że w zimie zimnie i nieprzyjemnie

> się siedzi. Znowu w lecie siadanie z krótkich spodenkach oznacza znowu klejenie się do skóry.

> Jakie macie doświadczenia w tej kwestii ??

mam i na poczatku troche mialem watpliwosci, ale od kiedy mamy dziecko to dziekuje za to ze kupilem skore a nie material smile.gif - wszystko sie daje zetrzec, rozlane napoje mleko, lody, rozciapana czekolade, itp. U mnie skora jest zwykle chlodna i siedzi sie przyjemnie, zupelnie inne odczucie niz skorzana tapicerka w aucie - kanapa w mieszkaniu sie tak nie nagrzewa jak tapicerka w aucie, nie siedzisz tez w bezruchu tyle czasu co na trasie w aucie... generalnie uwazam ze to byl dobry zakup wink.gif

PS. mam jasna skore ale wysokiej jakosci i cienko wyprawiona - czyli bylo drogo, sasiad robil u tego samego meblarza ale ma gruba ciemna skore (byla wyraznie tansza) i u niego po paru latach widac ze jest zmeczona zyciem i od poczatku w dotyku byla inna niz moja. U niego sie siedzi jakos mniej przyjemnie wink.gif ale to moze byc subiektywne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Mam jedną biała jedną czarna... Z tą biała trzeba uwazac bo jak jeansy farbują to można sobie ładnie załatwić kanape. No i siercie musze gonić co by sie nie wylegiwały i nie drapały.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Jakie macie doświadczenia w tej kwestii ??

Zielona skóra naturalna. Siódmy rok. Jest prawie jak nowa. Odrobinę rozciągnęła się skóra na miejscach najczęściej używanych.

Co do zimnego zimą to tylko na nagie ciało i tylko w pierwszym momencie. Zwykle jednak zimą korzystamy w ubraniu.

Latem, w krótkich spodniach nie czuć dyskomfortu ale rzeczywiście po dłuższym siedzeniu, wstając czuć jakby się nogi przyklejały do skóry.

Najlepsze jest to, że się w ogóle nie brudzi.

O wygodzie się nie wypowiadam bo to zależy od konkretnego modelu, konkretnego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używacie ?? Właśnie stoję przed wyborem i nie wiem czy zdecydować się na jakiś lepszy materiał,

> teraz popularny jest jakiś Aquaclean czy właśnie na skórę ??

> Osobiście bardzo podobają mi się skórzane, ale słyszałem opinie że w zimie zimnie i nieprzyjemnie

> się siedzi. Znowu w lecie siadanie z krótkich spodenkach oznacza znowu klejenie się do skóry.

> Jakie macie doświadczenia w tej kwestii ??

Jeśli skóra to tylko naturalna i to wysokiej jakości. Wszelkie eko wynalazki to po prostu zwykły skaj, który z czasem zacznie się rozłazić.

Ja wybrałem materiałowe pokrycia ze względu na cenę zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli skóra to tylko naturalna i to wysokiej jakości. Wszelkie eko wynalazki to po prostu zwykły

> skaj, który z czasem zacznie się rozłazić.

> Ja wybrałem materiałowe pokrycia ze względu na cenę zakupu.

"Z czasem" = dwa lata max. Skóra wytrzymuje 10 lat bez problemu a jak sie o nia dba to i 15-20 lat da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi mi oczywiście o skórę naturalną żadną eko

To, że naturalna, jeszcze nie znaczy, że dobra. Ma być gruba. Podobno potrafią skórę podzielić na dwie warstwy (a podobno i więcej) i taką wersję budżetową sprzedać taniej. Wiadomo, że nie wytrzyma tyle, co "pełna" skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że naturalna, jeszcze nie znaczy, że dobra. Ma być gruba. Podobno potrafią skórę podzielić na

> dwie warstwy (a podobno i więcej) i taką wersję budżetową sprzedać taniej. Wiadomo, że nie

> wytrzyma tyle, co "pełna" skóra.

skora nie ma byc gruba wink.gif ona ma by dobrze wyprawiona smile.gif Jak jest dobrze i cieniutko wyprawiona to jest dopiero szal... i niestety wtedy cena jest gruba smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwoina:

> Dwoiny i są bardziej podatne na pękanie niż skóry licowe.

> W wypadku uszkadzenia dwoina strzępi się, oraz jest bardziej podatna na pęknięcia niż skóra licowa.

Quote:

Przemysł Meblowy

W branży meblarskiej górna warstwa dwoiny została tak wykończona, żeby możliwe jak najbardziej przypominała skórę z jej naturalnymi cechami, tj. blizny, znamiona itp.Skórę tego typu nazywamy "wytłoczoną górną warstwą lica" lub "eko-skórą". W ekoskórach na wierzchnią warstwą nanoszona jest folia poliuretanowa. W życiu codziennym w niewielu przypadkach rodzaje skór meblowych są oznaczone poprawnie. Większość dwoin jest uznawana za "prawdziwe skóry" ponieważ spełniają określone normy. Brak jednoznacznego podziału dwoin, powoduje że skóry cieńsze są dodatkowo powlekane powłoką poliuretanową, aby spełniały określone normy dotyczące grubości. Tego typu praktyki wprowadzają w błąd konsumenta.


patrząc na to co napisales to moj sasiad ma (eko)skórę z "wytłoczoną górną warstwą lica" smile.gif natomiast ja mam "cieniutka" dwoinę licową - czyli dosc droga 'prawdziwa' skore smile.gif

nawet na zdjeciu z twojego linka widac ze licowa jest ciensza niz ta dolna smile.gif

Dwoina.JPG

edyta: problemy z obszyciem kierownicy znane uzytkownikom NB wskazuja ze mamy dwoine a nie skore licowa grinser006.gif i pewnie dlatego bez problemu kierownice byly naprawiane na gwarancji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie macie doświadczenia w tej kwestii ??

nigdy skory licowanej

jest dokladnie tak jak mowisz

jak chlodniej w pomieszczeniu to zimne to jak blacha - co prawda zlapie temperture ale pierwsze wrazenie.... masakra

jak goraco to skleisz sie

porzadne materialowe obicie albo skora bez licowania czyli zamsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tego chce uniknąć. Bo jaki sens płacić za skórę a potem ją przykrywać jakimiś

> kocami/pledami/itd..

jezeli tego chcesz uniknac to tylko i wylacznie skora bez lica

skora licowana dla mnie to masakra chociazby dlatego ze nie uznaje chodzenia po domu "w dlugich nogawkach" wiec kazdy "w pierwszej chwili zimne" czy "przykleilem sie po chwili" jest czynnikiem dyskwalifikujacym licowana skore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.